НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Вто Апр 16, 2024 11:14 pm Вижте мненията без отговор
А имат ли хората душа?
Създайте нова темаТази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 10, 2007 11:34 pm
МнениеЗаглавие : А имат ли хората душа?
Отговорете с цитат

За животните нямам никакви съмнения, но при хората понякога... някакси Rolling Eyes
И се чудя дали и при тях има души като при животните или само ми се струва така. Пък и намерих тази картинка по-надолу, която допълнително ме разколебава. Какво ще кажете вие? Ако искате де...Embarassed


_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 10, 2007 11:54 pm
МнениеЗаглавие : Re: ? ???? ?? ?????? ?????
Отговорете с цитат

Crying or Very sad Какъв ужас! Вече много сериозно се замислям по въпроса дали да не стана вегетарианка Rolling Eyes !

_________________
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 10, 2007 11:56 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Зловещо, нооо ... никак не ме изненадва, защото магазините са пълни с телешко, кравешко и какво ли още не ... пък и на село съм гледала как ги убиват тези животни ... ужасна гледка ви казвам, сърцето да ти се скъса, ама на ... бизнес и ... много кръв, ужас в очите на животните, а радост в очите на хората, че ще си хапнат вкусничко и ще вземат парички за мъртвата плът на животинката ... Crying or Very sad

А гледали ли сте как убиват малки теленца и как жално мучат майките им, когато ги извеждат от малките им боксчета?! И как мъничките теленца се спъват, когато ги блъскат към мястото, където им отнемат животеца ... Crying or Very sad

Във всяка кравеферма е така и до всяка кравеферма има кланица ... Sad

А ... ама чакайте бе хора, нали имахте души?! А като говоря за навежеството на хората и заслепението, в което живеят след всяка статия ми звънят и ме проклинат?! Къде ли им отиват в този момент нежните души?!

Вие какво ще кажете по този въпрос?! Защо си мълчите така упорито?! Sad

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 11, 2007 12:05 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

аз самата поради тая причина не ям свинско и телешко.много ми е жал като дойде коледа и като знам какво се случва.не мога да разбера хората как не им е жал за животинчето и се радват че ще "има какво да ядат".повечето хора си мислят че имат души,но никак не се замислят защо отнемат такива души за да се "нахранят ".
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 11, 2007 12:12 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Kато си помислиш за ритуала с предколедното колене на прасетата.Евросъюза ще ни наложи забрана да го правим по този варварски начин, а хората на село дето са свикнали открай време с "традицията" недоволстват, че им я отнемат. Smile Smile Smile Smile Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 11, 2007 12:18 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Незнам за вас обаче аз от утре се отказвам от месото Crying or Very sad Confused !

_________________
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 11, 2007 12:20 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

ами няма да ни е лошо-вече се закачихме за зеленото,а и е по-здравословно.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 11, 2007 12:25 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

На мен ми се върти тая мисъл от коледните пости...! Тогава като гледах как някой си хапва месце си мислех за животинчето, което са заклали Crying or Very sad ! Гледката, която си представям е ужасяващаSad! А и тази картинка дето Маг Живин сложи във форума още повече ме мотивира...!

_________________
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 11, 2007 12:26 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Освен това по време на постите се чувствах много по-добре, отколкото сега Rolling Eyes !

_________________
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 11, 2007 12:30 pm
МнениеЗаглавие : ???? ??
Отговорете с цитат

Може би вегетарианството решава част от проблема с жестокостта и безсърдечието. Може би не подбрах правилно картинката. Вегетарианството е нещо деликатно. В крайна сметка, колкото и да се правим на интересни, човек убива, за да се храни - животни, растителност и т.н. Познавам доста убедени вегетарианци, които са жестоки и безпощадни към себеподобните си до степен, в която е все едно дали са вегетарианци или суровомесоядци. От друга страна, познавам хора, които ядат месо, но са "много по-напред с материала" от мнозина растителноядниConfused

Какво ядем, избираме не толкова по убеждение, колкото по вътрешна, органична, културна или друга необходимост. Но по необходимост, а не толкова по избор. Защото изборът ни е повече или по-малко моментен - днес е един, утре друг...Rolling Eyes Поне аз си мисля така.

И изобщо никой не е второкачествен до доказване на противното. А доказваме подобни неща с вътрешните си нагласи, а не предимно с естеството или качеството на поглъщаната храна. Cool

Затова и никой тук не трябва да се чувства неудобно или като престъпник, заради храната, която го поддържа жив. Всички сме поели нанякъде. Всичко може да се случи по пътя. Важното е да сме добронамерени Razz

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 11, 2007 1:54 pm
МнениеЗаглавие : Re: ???? ??
Отговорете с цитат

Маг Живин написа:

Затова и никой тук не трябва да се чувства неудобно или като престъпник, заради храната, която го поддържа жив. Всички сме поели нанякъде. Всичко може да се случи по пътя. Важното е да сме добронамерени Razz


Аз не се чувствам неудобно, заради това че ям месо, просто си мислех, че мога и без него! А това да си добродушен не мисля, че зависи от факта с какво се храниш Rolling Eyes !

_________________
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 11, 2007 1:54 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

А гледали ли сте как убиват малки теленца и как жално мучат майките им, когато ги извеждат от малките им боксчета?! И как мъничките теленца се спъват, когато ги блъскат към мястото, където им отнемат животеца
Не, Селена, не мога. Уж съм със здрави нерви, а всъщност не е така. Това е все едно убийство на малко детенце-теленце пред очите на майка му. Вместо да ги радва новороденото, защото е символ на нов живот, те му посягат. Sad Веднъж пред мен едни споделяха пред мен почти с усмивка как някога са клали и яли гълъби. Попитах ги не им ли е жал за невинните гълъбчета? Според тях в това нямало нищо лошо тъй като гълъбите се размножавали за супер кратко време и имали много сладко и крехко месо. От което аз получих позиви за повръщане, защото птиците са ми любими не по-малко от котките. А гълъбите (без значение обикновени или расови) са символи на невинност и изящество и са едни от най-умните птици (да не кажа най-умните), въпреки малките си размери и миниатюрното си количество мозък. Неслучайно в миналото са ги обучавали за пощенски гълъби. Rolling Eyes
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 11, 2007 2:00 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Цитат:
А гледали ли сте как убиват малки теленца и как жално мучат майките им, когато ги извеждат от малките им боксчета?! И как мъничките теленца се спъват, когато ги блъскат към мястото, където им отнемат животеца.


Sad Гледала съм...! Даже веднъж касапина заби ножа на теленцето в тила, но не можа да уцели точното място и не го събори! То горкото се разтърча из двора със забит нож Sad Crying or Very sad ! Беше доста отдавна, но аз за съжаление не мога да забравя тази гледка, колкото и да се опитвам Sad Crying or Very sad !

_________________
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 11, 2007 2:04 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Във всяка кравеферма е така и до всяка кравеферма има кланица ...
Ами да си я занесат на оня свят тази кланица. Wink Кървавите пари носят нещастие, те какво си мислят. Exclamation Exclamation Exclamation
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 11, 2007 2:08 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

А имат ли хората душа?
Не знам, но болни мозъци със сигурност имат, щом постъпват така Rolling Eyes
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаТази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov