НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Апр 18, 2024 6:19 pm Вижте мненията без отговор
Какво е да изгубиш себе си?!
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 11, 2007 9:37 pm
МнениеЗаглавие : ????? ? ?? ??????? ???? ???!
Отговорете с цитат

Случвало ли ви се е да се питате "Коя /кой/ съм аз...? Възможно ли е човек да загуби себе си? На мене лично много често ми се е случвало да се питам "Коя съм всъщност?"? Колкото повече се задълбочавам във въпроса, усещането за празнота се засилва още повече... Confused Rolling Eyes Question Или пък това е начин да видя себе си по отблизо Rolling Eyes

_________________
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 11, 2007 9:50 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile Smile Мисля, че на всеки поне веднъж се случва такова нещо.Освен това, често си задаваме и тривиалните въпроси "Защо съм на този свят? какъв е смисълът а живота /ми/? " Question Rolling Eyes Smile Smile Smile Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 11, 2007 9:52 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Въпросът е малко по-сложен и по-прост. Зависи за кого питаш Smile За това, за което се мислиш, за това, за което те възприемат, за това, което ти се струва, че би трябвало да си или за това, което си. Rolling Eyes

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 11, 2007 9:56 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

То не е просто задаване на въпрос! Съпроводено е с много странно усещане /неприятно чувство/..., сякаш наистина си се изгубил някъде и трабва просто да отклониш мислите си от този въпрос, за да не се засилва неприятното усещане Confused Sad !

_________________
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 11, 2007 9:58 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Живин написа:
Въпросът е малко по-сложен и по-прост. Зависи за кого питаш Smile За това, за което се мислиш, за това, за което те възприемат, за това, което ти се струва, че би трябвало да си или за това, което си. Rolling Eyes


Rolling Eyes Още повече се обърках Very Happy ! По скоро за това, което си...!

_________________
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 11, 2007 10:07 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Случвало ми се е, имала съм подобно странно усещане, напоследък като че ли все по-рядко.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 11, 2007 10:12 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Случвало ми се е, имала съм подобно странно усещане, напоследък като че ли все по-рядко.


Все пак не съм единствена! На мен също скоро не ми се е случвало, но може би защото не съм имала време да се замислям Smile! Много е странно както за описване така и за рабиране, самата аз не мога да го обясня Embarassed !

_________________
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 11, 2007 10:56 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аз пък понеже доста често се питам това, взе да ми писва и смятам да мина на ниво да почна да си отговарям.Всъщност най-лесният отговор е: "не ми пука коя съм, важното е,че сега съм тук и това е факт, така, че трябва да видя какво мога да направя докато съм тук и съм това!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
adidessi




Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 58
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 12, 2007 10:09 am
МнениеЗаглавие : ?????????
Отговорете с цитат

Случвало ми се е доста често при това. Нека обясня. Когато съм била изправена пред проблем, на който не мога да немеря решение идва един момент, в който се "предавам". В главата ми няма абсолютно никакви мисли и абсолютно никакви чувства. Много е необикновенно, като в безтегловност.Нищо не съществува. Спирам да очаквам, каквото и да било, спирам да се съпротивлявам, просто стоя с "празна глава". И знаете ли, точно в този момент се появява решението, правилното решение. Не мога да опиша механизма, но след като изгубиш себе си, намираш правилния отговор. Сигурно ви звучи много объркано, но не знам как да го обясня по добре. Някъде бях прочела нещо много интересно, в което лично аз намерих логика, то гласи горе долу така, че за да почувстваш и видиш правилно нещата "Трябва да умреш преди смъртта". Smile Question Question

_________________
ЖИВОТЪТ САМ СИ НАМИРА ПЪТЯ!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 12, 2007 12:23 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Това за изпразването на съзнанието от всичко насложено, за да постигнеш до решение си е просто метод.Доста е трудничък за употреба, но си струва усилието. Предполагам, че като се изключи т.н. "ум", всъщност ни завладява истинското познание за нещата и така се стига до верните усещания и отговори.Аз съм го опитвала при наличие на проблем, но много рядко ми се получава.При мен по-честият случай е, че решенията ги вземам на сън.Сигурно механизмът е подобен. Не знам.Обаче обикновено са правилни.И дори и съдружниците ми вече спряха да ми се смеят, като им кажа сутрин в офиса, че съм сънувала, че трябва да постъпим по даден начин.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 12, 2007 12:29 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

А...ъъъ...така..6 числа за тото2 може ли да сънуваш,а? Rolling Eyes

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
adidessi




Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 58
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 12, 2007 12:54 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Никъде не съм споменала, че сънувам. Мисля, че изобщо не си разбрал какво искам да кажа, но не е толкова важно. Просто споделих, може пък някой да разбере за какво говоря. Smile

_________________
ЖИВОТЪТ САМ СИ НАМИРА ПЪТЯ!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 12, 2007 1:06 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
...И дори и съдружниците ми вече спряха да ми се смеят, като им кажа сутрин в офиса, че съм сънувала, че трябва да постъпим по даден начин.


Да кажем,тогава,че "сънувала" е в кавички..Така става ли?

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 12, 2007 1:11 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Adidessi, постинга на Audan беше към мен.За съжаление, Audan, това с числата не ми се получава.И не само с числата. За всичко, което малко или много е на хазартен принцип, хич ме няма.Обаче, като си помислиш, ако бяхме толкова млади, здрави, красиви, умни и богати, дали щеше да ни интересува всичко това, за което си говорим в този форум.Аз си мисля, че ако сме откровени, отговорът е НЕ.Така че, не съжалявай /както и аз не съжалявам/, че не сме такива /тука естествено влиза и шестицата от тотото/.Знаеш ли аз как попаднах на предишния форум и от там - на този. Имам здравословен проблем и търсех в интернет да науча нещо повече по въпроса, ходейки предимно в медицински и др. подобни сайтове.От някаква случайна препратка - попаднах на форума.А след изчетеното и казаното, преосмислих много неща за себе си и живота.Така че излиза, че е трябвало да бъда болна, за да се случи всичко това с мен.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
adidessi




Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 58
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 12, 2007 1:15 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Щом искаш нека е в кавички. Изобщо не искам да убеждавам когото и да било, в каквото и да било. Ето още един пример, чрез който можем да се убедим колко различно всеки един от нас възприема себе си и действителността. Затова казах, че сигурно ще се намери някой, който да разбере за какво говоря. Ти определено не разбираш, но аз не ти се сърдя, въпреки че ме иронизираш! Smile

_________________
ЖИВОТЪТ САМ СИ НАМИРА ПЪТЯ!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov