НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Апр 18, 2024 7:59 pm Вижте мненията без отговор
Какво е да изгубиш себе си?!
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
adidessi




Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 58
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 12, 2007 1:19 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Извинявам се че не съм разбрала, но понеже коментара беше непосредствено под моето мнение реших, че е насочен към мен и затова реагирах така.

_________________
ЖИВОТЪТ САМ СИ НАМИРА ПЪТЯ!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 12, 2007 1:26 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Това за числата от Тото2 е шега.
Но ако бях "млад,здрав,красив,умен и богат",може би нямаше да влизам във форуми,а щях да бъда по-полезен с това,с което щях да се занимавам.Защото,нека си признаем,маговете са на светлинни години преди мен(за другите не знам).
Аз си имам идеи какво бих правил ,ако имах финансови възможности.Така че не се плаша от пари.Мога да запазя самообладание.

Сега си спомних за една жена пред "Св. Петка",с/у "Шератон".Поиска ми милостиня,но като ми видя дрехите и физиономията(е,имаше и кофти мигове в живота ми,ма минаха,де Wink ) ,ми каза:"И ти си от наш'те.Здраве да е!".После се позамисли и допълни:"Но без пари какво здраве има?".

Та ако бях богат,дори и неумен,то щях да си купя "ум".Най-малкото,за да ми се умножава богатството,защото то дава някаква независимост-да си спокоен за елементарни ежедневни разходи и дава спойствието и жаждата да милиш за по-висши неща.

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 12, 2007 1:37 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

adidessi написа:
...казах, че сигурно ще се намери някой, който да разбере за какво говоря. Ти определено не разбираш, но аз не ти се сърдя, въпреки че ме иронизираш!


Напротив-много добре те разбирам!И на мен ми "тръгва",ако се отчая напълно.Лошото е,че съм непоправим оптимист и мнооого рядко се отчайвам.Все някаква шега ми изплува в съзнанието и вместо да съм нацупен ,се смея..за съжаление Crying or Very sad ...
А туй човече само тук излиза.В релността не ми се отдава да плача..с тия 'смешки" в главата ми.А още по-смешно ми става,когато си представя какво ли би си помислил някой,ако ме види да се смея просто така-без видима причина. LaughingСигурно би заотстъпвал внимателно с израз на неагресивност до безопасно растояние,а после-беж да го няма Smile

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 12, 2007 3:19 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Не съм сигурна в това, което казваш AUDAN.От една страна - звучи логично /това, че като имаш пари ще имаш възможността да мислиш за по-висши неща/, но от друга - досега не съм видяла такъв случай.Е, аз не съм мерило за нещата, разбира се. Но опитът ми сочи, че по пътя на изкарването на пари първо идеята е да си относително спокоен финансово, а после неусетно колелото те завърта и искаш все повече и повече, и разни други хора започват да зависят от теб и бягаш по пътеката и вече няма нищо общо с първоначалния замисъл, но не можеш и да се пуснеш, защото ако се пуснеш отиваш отново на нулата, но заедно с теб - и други хора, които са ти се доверили и т.н. и т.н. до безкрай.Ти да си видял богат философ или Маг?Или да си видял богат човек, който вечер чете философия /когато изобщо чете нещо освен финансовата информация, касаеща неговия бизнес/.Аз щото не съм.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 12, 2007 3:47 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka,нали не смятате,че в цигънските махали слушат опера и спорят над Сократ,докато гледат фотокопие на Леонардо?

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
adidessi




Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 58
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 12, 2007 4:41 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka, абсолютно съм на твоето мнение. Всички ние си мислим, че като финансовото ни състояние е добро ще имаме време да се вгледаме в себе си, т.е. ще имаме спокойствието да го направим. Точно обратното се получава обаче и ти си го написала много правилно. Човек израства духовно, не когато е достатъчно богат, а когато е достатъчно изстрадал.

_________________
ЖИВОТЪТ САМ СИ НАМИРА ПЪТЯ!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 12, 2007 4:49 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

adidessi написа:
...Човек израства духовно, не когато е достатъчно богат, а когато е достатъчно изстрадал.


От страданието човек не става по-добър и духовен,а само по-дълбок.Нима един гладен човек мисли за духовност?Моля ви!Видял съм и аз доста неща.

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
adidessi




Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 58
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 12, 2007 5:03 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Израствайки духовно един човек преподрежда приоритетите в живота си. Естествено, че живеем в свят, в който няма как да съществуваме чисто биологически без пари и храна, но човек може и с много и с малко да живее, пак зависи от приоритетите. Ако трябва да избирам между финансово благополучие и някои нематерилани неща, като здраве, уважение, любов и т.н. със сигурност ще избера второто, уверявам ви. И твърдо смятам, че "ум" не се купува, него или го има или го няма /не искам да обидя никого, просто си говорим/ , по точно или имаш желание да учиш или и през ум не ти минава да го правиш. Smile

_________________
ЖИВОТЪТ САМ СИ НАМИРА ПЪТЯ!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
adidessi




Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 58
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 12, 2007 5:14 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Била съм и гладна, но слава Богу не съм загубила себе си. Точно напротив, сега освен за собствените си проблеми мога да мисля и за проблемите на другите около мен и да им помагам, просто защото без да си бил на дъното, няма как да разбереш, че не живееш сам на тази планета. За да се изправя на крака са ми помагали ХОРА и понеже съм го оценила това, се стремя да бъда по-добра и разбираща. Оптимизма е хубаво нещо и когато наистина си гладен ти трябва вяра и най-вече вътрешна пренастройка, трябва да разбереш, че първо трябва да разчиташ на себе си и след това да се огледаш и да видиш, че въпреки всичко не си сам.

_________________
ЖИВОТЪТ САМ СИ НАМИРА ПЪТЯ!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 12, 2007 5:48 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

AUDAN, не знам какво разбираш под "гладен" и защо даваш за пример циганската махала.В момента, в България, никой който е здрав и не го мързи не може да е гладен в истинския смисъл на думата.А ако говориш в преносен смисъл - то изясни се.Аз съм доста буквален човек и разбирам, за съжаление, нещата буквално и в прав текст.Да си чул, че започваме да вкарваме гастарбайтери за доста от икономическите ни сектори.Това дали е от наличие на "гладни"?Що се отнася до превратностите в живота - била съм и зле и добре.По принцип съм от София, но преди 13 години горе-долу, по лични /любовни/ причини ми се наложи с обекта на моята любов да се преселим в Бургас. Преди това имах фирма в София, която се занимаваше с приличен бизнес/още съществува - прехвърлих я на бившия ми съпруг/.Дойдохме в Бургас с дрехите на гърба си,"Запорожец" и един червен леген.И отново съм минала през цялото стъргало на себедоказване и просперитет.И аз отлично знам какво е за вечеря да имаш само пакетче солети.И не говоря, тук във форума, просто за да клатя въздуха, а пиша изстрадани неща.Пожелавам ти УСПЕХ, такъв, какъвто ти го искаш! Но внимавай! Някои желания имат гадното свойство да се сбъдват!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 12, 2007 7:46 pm
МнениеЗаглавие : Re: ?????????
Отговорете с цитат

adidessi написа:
Случвало ми се е доста често при това. Нека обясня. Когато съм била изправена пред проблем, на който не мога да немеря решение идва един момент, в който се "предавам". В главата ми няма абсолютно никакви мисли и абсолютно никакви чувства. Много е необикновенно, като в безтегловност.Нищо не съществува. Спирам да очаквам, каквото и да било, спирам да се съпротивлявам, просто стоя с "празна глава". И знаете ли, точно в този момент се появява решението, правилното решение. Не мога да опиша механизма, но след като изгубиш себе си, намираш правилния отговор. Сигурно ви звучи много объркано, но не знам как да го обясня по добре. Някъде бях прочела нещо много интересно, в което лично аз намерих логика, то гласи горе долу така, че за да почувстваш и видиш правилно нещата "Трябва да умреш преди смъртта". Smile Question Question



Амииии ... значи, това е най-правилното обяснение за "изгубването на себе си"!

Но точно това, което обяснява adidessi, се нарича МЕДИТАЦИЯ В ДЕЙСТВИЕ!!! Това може да е съвсем несъзнателен процес при нея, но е точно това ... и е точното действие за разрешаване на дадени проблеми!

Така, че adidessi, ако пропуснеш и този път да се срещнеш с Гуруджи Шибендо Лахири, ще изгубиш много, но ... впрочем, ти сама ще усетиш дали и кога да го намериш!

Цитат:
Възможно ли е човек да загуби себе си? На мене лично много често ми се е случвало да се питам "Коя съм всъщност?"? Колкото повече се задълбочавам във въпроса, усещането за празнота се засилва още повече...

А това, което обяснява пък Меган, е отговора на въпроса й ... само дето израза й малко е неточен, защоно не става въпрос за празнота, а за пустота ... Smile

Когато човек докосне пустотата, той се слива с нея, слива се с Бога, и ... получава отговора, който търси: "Ти си това, което съм и аз съм това, което си ти!" или "Аз съм това, което съм!" Smile

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 12, 2007 7:57 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

adidessi написа:
Човек израства духовно, не когато е достатъчно богат, а когато е достатъчно изстрадал.


Е, не мога да се сдържа и да не те поздравя за истинността на тези думи, adidessi! Smile

Аудан, знаеш ли, че именно когато бях най-зле и нямах какво да ям, аз "мислех" само за духовност?! Sad Всъщност ... за духовността не се мисли ... тя просто се постига по един ли друг начин... без значение дали човек е богат или беден!

По-важно е да не е алчен! Ако е алчен - каквото и да прави лии направи един човек, той никога няма да стане пробуден, т.е. духовен ... Rolling Eyes

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 12, 2007 7:58 pm
МнениеЗаглавие : Re: ?????????
Отговорете с цитат

Усетих аз, че нещо не ми достигна речника Smile Razz ! Все пак и на това явление имало обяснение Rolling Eyes !

_________________
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 12, 2007 8:10 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Цитат:
И твърдо смятам, че "ум" не се купува, него или го има или го няма /не искам да обидя никого, просто си говорим/ , по точно или имаш желание да учиш или и през ум не ти минава да го правиш.

Номера не е в наличието на "ум", защото който разчита на ума си, той значи разчита на химерите си, защото точно в ума са поместени всички илюзиии ... Rolling Eyes

Избавете се от затвора на ума!!! И тогава нещата в живота ви ще започнат да се случват ... без да ги насилвате ...

Когато човек постигне не-ума, тогава е стигнал до истинското прозрение на нещата! А стигайки до прозрението, той излиза от каноните на пленничеството на ума и започва да живее истинския си живота, такъв какъвто би трябвало да бъде ... Smile

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 12, 2007 8:14 pm
МнениеЗаглавие : Re: ?????????
Отговорете с цитат

MeGaN_ написа:
Усетих аз, че нещо не ми достигна речника Smile Razz ! Все пак и на това явление имало обяснение Rolling Eyes !


Разбира се, Меган ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov