НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пет Апр 19, 2024 2:44 pm Вижте мненията без отговор
Какво е да изгубиш себе си?!
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Вто Фев 13, 2007 2:04 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

MeGaN_ написа:
То не е просто задаване на въпрос! Съпроводено е с много странно усещане /неприятно чувство/..., сякаш наистина си се изгубил някъде и трабва просто да отклониш мислите си от този въпрос, за да не се засилва неприятното усещане Confused Sad !

Меган, много пъти във форума се цитира мисълта, че в живота това, което не ни убива, ни прави по-силни. Може би тези ситуации в твоя живот ти дават възможност да разбереш, да опознаеш себе си и да се справяш с живота по-добре (още повече че и ти, както казваш, често се питаш коя си всъщност) И когато един ден напълно преодолееш моментите си на слабост и безсилие, тогава ще бъдеш като скала която никой не може да отмести. Wink Ами пожелавам ти го. Какво по-хубаво от това. Exclamation
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Фев 13, 2007 9:59 pm
МнениеЗаглавие : Re: ????? ? ?? ??????? ???? ???!
Отговорете с цитат

MeGaN_ написа:
Случвало ли ви се е да се питате "Коя /кой/ съм аз...? Възможно ли е човек да загуби себе си? ... Rolling Eyes


Всъщност можеш ли да намериш себе си без да си се изгубил/а? Smile

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Фев 13, 2007 10:20 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

В никакъв случай ... Rolling Eyes Wink

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Вто Фев 13, 2007 11:02 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Явно вече съм се намерила, след като няколко пъти съм се губела, защото много много отдавна съм си задавала този въпрос Rolling Eyes , но тъй като ми беше любопитно реших да споделя във форума, а тогава си мислех, че полудявам Rolling Eyes /какво прави невежеството Embarassed... /!

_________________
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Фев 14, 2007 8:39 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

MeGaN_ написа:
Smile Явно вече съм се намерила, след като няколко пъти съм се губела, защото много много отдавна съм си задавала този въпрос Rolling Eyes , но тъй като ми беше любопитно реших да споделя във форума, а тогава си мислех, че полудявам Rolling Eyes /какво прави невежеството Embarassed... /!


Нееее, не си се намерила, защото не съзнаваш какво точно правиш ... Преди малко ти говорех нещо за пустотата, в темата против урочасването!

Когато съзнателно започнеш да постигаш този процес, може би ще се намериш, защото ще си там, където е Бога, защото Бога ще е във тебе - и ти ще съзнавш и разбираш всичкото това! На Изток му казват Брахман и смятам, че така е по-точно и по-правилно! Smile

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Сря Фев 14, 2007 8:45 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Знам, че имам още много много да уча! Дано поне все някога успея да се намеря... Embarassed !

_________________
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Фев 14, 2007 9:03 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Използвай всяка една възможност, за да го постигнеш ... Very Happy

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
елиза




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 20
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 19, 2007 12:06 am
МнениеЗаглавие : Re: ????? ? ?? ??????? ???? ???!
Отговорете с цитат

Маг Живин написа:
MeGaN_ написа:
Случвало ли ви се е да се питате "Коя /кой/ съм аз...? Възможно ли е човек да загуби себе си? ... Rolling Eyes


Всъщност можеш ли да намериш себе си без да си се изгубил/а? Smile

Ми аз вече мога,маг Живин. Very Happy Искам да ви цитирам нещо от един невероятен Човек
Слушайте:
Имало едно време един човек.
Човекът имал емоции. Защо са му на човека емоции? Ами защото всеки човек първо е минал през фазата да бъде дете. А емоциите и после чувствата са нашето наследство от това, че сме били деца. Емоциите представляват първосигналната ни система на психична реакция - бърза и защитна реакция - отклика на нещата, които се случват около нас. Психичен аналог на първосигналната ни физиологична система.
Първото нещо с което започваме да се обозначаваме и да се определяме като АЗ, са емоциите. Тях не ги знаем дори - не ги и наричаме така, когато сме били деца. Просто това са били нашите реакции към света около нас. Тогава дори и не сме знаели че са реакции. Просто това сме били ние тогава.
Човекът имал идеи.
Защо са му на човека идеи? За да порасне чрез тях - Така човека вижда, че се развива, когато идеите му се развиват. Те се променят и с тях се променя той. Промяната и развитието са две различни неща. Развитието винаги е промяна. /Но промяната може и да не бъде развитие./ Това е просто начин да каже човек разбирането си чрез думи. Това не може да се покаже с емоции. /както не можеш да правиш скулптура, застанал върху главата си на ръба на пропаст./
... дошло време човекът да се намери кой е той. Много дълго време търсил решение, както много хора казват, че търсят това, да намерят себе си. Но Никой обаче не казва " като какво се търся?
- като човек ли?,
- като подходяща и цялостна емоция и чувство ли?,
- като постоение на цялостна и логична философска картина на вселената ли?"
Кое от всички неща да нарека АЗ?

И разбрал човека:
че никое чувство и преживяване не са му достатъчни за да се изрази цялостно. Те все идват и си отиват, идват и си отиват, а човека си е все същия в миговете "пауза", когато тях ги няма - все същия си стои. А те са като магия - когато ги има все ти се струват толкова много неща - толкова много и толкова различни... И даже можеш и да забравиш, че може и да ги няма - обсебват живота на Човека, и самия Човек... И по някое време се стига до следното: - "Можеш ли да си представиш какво е да живееш без емоции, без чувства, без тръпка, без настроения, без преживявания..."... Отговор " че как е въможно - нали това е смъртта - какъв живот би бил това?" Живота вече не е живота на Човека - емоциите, чувствата, преживяванията, тръпките и настроенията - запазените, обогатени и допълнително оживени и маскирани наши реакции - наследството ни от деството, са се превърнали в нашия ЖИВОТ. И докато те живеели живота му, ЧОВЕКА ГО НЯМАЛО...
И разбрал човека:
че никоя мисъл, построение, концепция, логика, знания, книги, думи... не са му достатъчно за да се изрази цялостно. Мислите, знанията, убежденията. формите все се променят и докато човек се занимава с тях - него го няма. А те са като магия - когато ги има все ти се струват толкова много неща - толкова много и толкова различни... И даже можеш и да забравиш, че може и да ги няма - обсебват живота на Човека, и самия Човек...
разбрал ЧОВЕКА следното:
Ако човека е важно да се открие сам себе си, трябва просто да спре - и мислите и емоциите, които е нарекъл свои.
И докато човек търсил как да се открие между емоции и мисли. се случило да се усети че е ТИШИНА. И в редките мигове, когато остава в тишина той открил че е по-близо до себе си, отколкото когато ги има и емоциите и чувствата... и мислите и концепциите.

И когато в редките моменти на тишина ЧОВЕКА решил, че преди да ги загуби като ги израсне окончателно, нищо не му пречи да направи следното:

Взел мислите и всичките техни "постоения" в дясната си ръка.
Взел всички свои емоции и чувства и техните "построения" в лявата си ръка.
Така ЧОВЕКА ОСТАНАЛ В ЦЕНТЪРА и нищо не му пречело вече да БЪДЕ ЧОВЕК и докато все още ги има мислите и емоциите, да разбира кой е той, накъде е тръгнал, за какво живее, и как върви... И за да се открие просто ги ползвал. НО просто като инструменти - като неговите ръце. Хем са част от него, но хем са просто ръце.
И тогава станали заедно - станали едно - нямало обсебване, защото го имало ЧОВЕКА.

А докато другите хора един ден видели един "човек".
Обсебените от емоциите все му казвали, че без емоции не може... и му казвали, че е.........../някакъв/, и все виждали реакции - щото какво да видят друго. Обсебените от мисли и от учения на други хора все му казвали, че е абсурдно да не вярваш - даже в ЛЮБОВТА. Как можа - ЛЮБОВТА !!! И още цял куп написани по форумите примери за това какво означава човека да е забравил че е ЧОВЕК.
И точно пристрастените към чувствата били техните най-големи защитници... защото какво ли друго им остава да защитават?
И точно пристрастените към мислите, ученията и философиите били най-големите защитници на вярванията си...защото какво ли друго им остава да защитават?
А някои се питат дали всъщност не можели да се обединят. Ама кое да ги обедини, като го няма ЧОВЕКА - главния обединяващ фактор?

А Човека просто се опитвал да изрази с думи какво означава да си ЧОВЕК.


ПРОСТО ЧОВЕК.

И нямало нужда да защитава каквото и да било.

_________________
Всичко което пишем е "портретът" ни.
Сами се "рисуваме" - и кои сме, и какви сме, какъв живот живеем, и докъде сме в пътя си.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 19, 2007 8:30 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

елиза написа:
Ми аз вече мога,маг Живин. Very Happy Искам да ви цитирам нещо от един невероятен Човек...[/color]

Какво означава вече мога ?Rolling Eyes

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 19, 2007 8:54 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ти просто вече си добре оринтирана може би, Елиза! Smile

Но ... ние нищо не можем, просто моженето го може само Единния, на който ние сме проводниците!

И ако живеем в хармония и резонанс с него, то значи, че ни е осигурен само достъп по някакъв начин до Неговото можене ... Sad Wink

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 19, 2007 10:32 pm
МнениеЗаглавие : Re: ????? ? ?? ??????? ???? ???!
Отговорете с цитат

елиза написа:
Ми аз вече мога,маг Живин. Very Happy Искам да ви цитирам нещо от един невероятен Човек...[/color]


А кой е аз? Rolling Eyes

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov