НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Апр 18, 2024 9:02 am Вижте мненията без отговор
Подадена милостиня - от милост или съжаление ...
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 17, 2007 6:12 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Всъщност не много [се отклонихме] Wink ,защото замислял ли се е някой дали е милостив към себе си?
А в едно семейство съпругът/-ата се приема като нещо най-близко.т.е. когато показваме неуважение към него/нея,това говори какво мислим за самите себе си.

Та милостиня първо на най-близкия.Тъй смятам,че е редно

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 17, 2007 6:19 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Пак грешиш ... Rolling Eyes

Милостиня на този, който действително я заслужава и действително я оценява?!
Cool

За неуважението си прав ... и е без значение към кого се проявява! Razz

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
valeria-anita




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 49
Пуснато наПуснато на: Сря Фев 21, 2007 2:18 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Здравейте, никак не ми се искаше да се включвам, но не се сдържах вече. Напоследък нещо не ми се пише. Аз, обаче, имам проблем с даването на милостиня. Яд ме е, когато злоупотребяват с добрите ми намерения, но това мога да го преглътна. Четох, обаче, че и много милост не е на добро, защото се "свързваш" с просещия и може дори да "поемеш" част от неговата съдба, ако много се раздаваш и прекалено много го съжаляваш. И така - реших да не давам повече на никого милостиня. Обаче какво стана: Редовните висящи циганки по улиците не ме вълуват, но един старец преди около два месеца го запомних. Той проси редовно, но толкова ми дожаля за него... Просто не знам какво ми стана. Вярна на принципа си го отминах 2-3 пъти. Не съм го виждала скоро, но странното е, че и не мога да спра да мисля за него и съжалявам, че не му дадох някое левче. Просто не мога да се отърва от чувстовот за вина! Защо точно към него не мога да си отговоря, защото той не е единствения. Просто не знам, но още ме гложди.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Фев 21, 2007 6:11 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Има някои, на които трябва да дадем. Точно на тях и на никого друг. Cool Възможните свързаности са доста, но ако интуицията ти подсказва да дадеш нещо на някого, по-добре го направи. Интуицията ти няма защо да те лъже Smile

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Фев 21, 2007 7:14 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Живин написа:
Има някои, на които трябва да дадем. Точно на тях и на никого друг. Cool Възможните свързаности са доста, но ако интуицията ти подсказва да дадеш нещо на някого, по-добре го направи. Интуицията ти няма защо да те лъже Smile


Smile Smile Smile И аз си мислех точно същото да напиша, може би с по-различни думи, но в същия смисъл, наблягайки на интуицията, която ни подсказва в отделните случаи как да действаме. Smile Smile Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Фев 21, 2007 8:05 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Именно и аз исках да кажа точно това през цялото време ... давам само на тези, на които ми казва интуицията, че трябва да дам!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Фев 21, 2007 8:09 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile А, аз доста често ми се случва да давам и на други, дето не ми е подсказала интуицията,понякога да се оттърва от обземащата ме досада /срам ме е, но и това се случва,те го предизвикват Embarassed /, почти във всички такива случаи ми работи интуицията/жалко, че не и за други неща/,друг е въпроса дали винаги я слушам. Embarassed Sad Smile Smile Smile Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 22, 2007 1:13 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

"На оживена улица просяк спира случаен минувач:

- Днес имате голям късмет, господине! В рамките на моята рекламна кампания можете да направите петдесетпроцентно намаление на онова, което мислехте да ми дадете..."

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 22, 2007 2:10 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov