НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Съб Май 18, 2024 12:27 am Вижте мненията без отговор
Празници-произход,значение и суеверия
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Сря Фев 14, 2007 8:37 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

И аз не празнувам дори рождените дни.За тия неща трябват 3 неща-пари,подходяща компания и настроение.Като хвана джакпота ще си ги отпразнувам Rolling Eyes
а за алкохола съм съгласен.Ми много банално взе да става това празнуване-ядене,пене,побои и кавги...Ми не е интересно,пък.

Като малък с нетърпение очаквах Нова година(Коледа никога не сме празнували,макар тоя празник да е по-близко до 22.12.-истинската Нова година).Отидох в друг град и си идвах по 3-4 пъти/годишно.посрещаха ме с неща,готвени само за Нова година и..в един момент разбрах,че съм я чакал ЕДИНСТВЕНО заради храната.а би трябвало да е заради хората и преживяното заедно...

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Сря Фев 14, 2007 8:40 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

в интерес на истината при големи събирания/в смисъл когато са много хората/напоследък вместо да е весело на всички,то става една клюкарница и едно злорадо обсъждане кой как се е уредил в живота.явно хората са станали зли и завистливи,а не стават по-добри. Confused та така празниците се превръщат в нещо нежелано.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Фев 14, 2007 8:44 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Всъщност помня и много хубави празници /като прекарване/, като че ли преди по го умеехме, имаше и софри с ядене и пиене и хубава музика и всичко, но го нямаше напрежението около подготовката съпроводена с разни дрязги, която през последните години ми скапваше празнуването в аванс.Дали защото сме били по-млади и непбременени, не знам.Празнували сме и извън къщи, в хубаво заведение /е това най-го обичах/ или в планината на хубава хижа в приятна обстановка...като че ли е било в някой друг живот.Вярно, че трябват и пари, но може да се намери начин за приятно прекарване и с малко.Наистина най-важна е компанията - хора скоито се чувстваш добре и ти действат освобождаващо, а не такива, дето те напрягат с присъствието си.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Фев 14, 2007 8:57 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Коледата и Нова година са съвсем други понятия ... С тях се отбелязват дадени цикли във времето, дадени планетни взаимодействия, дадени взаимодействия между всичко съществуващо ... между всички светове, измерения и финни планове ... Rolling Eyes

Събирането с близките изобщо не е така важно, и не е от такова значение, каквото му предават хората ... то е заблуда, то е твърде измамно в разбиранията ни и общуването ни, то е твърде изкълчено и преиначено ... Rolling Eyes

tan4eto77, а ти си много права за всичко останало ... Та това ли трябва да са ни стремежите?! Sad

Цитат:
За тия неща трябват 3 неща-пари,подходяща компания и настроение.

За всичкото това не са нужни много пари ... и съвсем малко ще свършат работа!

А кое може и какво, и кой да ни послужи за подходяща компания?! Това е абсолютно относително и абсолютно отвлечено понятие ... Cool

Щом има пиячка, свалячка, лапаница и тъпчене на стомаси, за каква подходяща компания става дума?!

Настроение ли?! За какво по-точно?! За празни приказки свързани с абсолютно неразбиране?! Именно подобни волни изпълнения ще ни довършат ... и то много сполучливо според мен! Cool

Защо не се съберат хората на празниците да медитират, вместо да правят всичкото онова, което описах по-горе?! Sad

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Сря Фев 14, 2007 9:04 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

явно хората вече не се радват толкова на празника а на храната-или по точно на вариянта кой колко по огромна трапеза ще направи за да се покаже пред другите/това го казвам защото аз напоследък имам такова наблюдение/.последната случка ще разкажа:ставаше въпрос за рожден ден на дете което ставаше на 1 годинка.не видях какъв е смисъла да се отпразнува в луксочен ресторант при условие че това дете едва ли разбира за какво става на въпрос.според мен щеше да е много по-добре в домашна обстановка и да са най-близките само-едно че детето нямаше да е толкова ошашавено от сбирщина непознати и друго че е прекалено малко за такива "пиршества"(това си е моето мнение де.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Фев 14, 2007 9:11 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Използвали са повода за показност - явно са хора с възможности и трябва да ги афишират пред обществото.Определен кръг от хора сае чувстват длъжни така да отбелязват лични празници, дори и медиите ги отразяват, има такова неписано правило.На такива събития са канени не толкова личните приятели, колкото деловите партньори, контрагенти и т.н.И на мен ми се е налагало да участвам или присъствам на такива "празници" преди, не съм се чувствала ососбено конфортно, но някои "плуват" в свои води.Тогава е важно и как ще изглеждаш, тоалети и пр. светска суета.Мога да си живея спокойно и без тези неща. Виждала съм с очите си ка хора от "елита" се нагушват с хапки, пълнят чинийки и усти, чувала съм, че и джобовете си даже, също като бай Ганьо.Абе, цирк. Smile Embarassed Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Фев 14, 2007 9:16 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Всяко едно излишество, всяка една демонстрация, или показност водят само до едно ... изгубване на вярната посока в истинския живот ... и нищо повече!

А какво по-лошо от това?! Sad

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Сря Фев 14, 2007 9:19 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

специално мен ме подразни факта че това дете е на моя "приятелка" на която помагах в много критичен момент за самата нея.никога не трябва да се забравя кой от къде е тръгнал и кой му е помогнал тогава.аз много се радвам на малкото човече,но ми е кофти че вече не съм нужна и не съм от "обществото"им.против съм тая показност-това за мен не е никакъв празник-дане би да е весело и приятно на такива хора/то умовете са заети с мисълта как ще се представят в очите на "елита"/грозна картинка.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Фев 14, 2007 9:25 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Какъв елит?! Това са съвсем оскотели хора, само дето те не го знаят, че е така!

А ти си нужна - но не на тях ... и толкова по-добре! Не бива да живееш в обидата, че са забравили твоята помощ, защото не е така - те просто са забравили себе си!!!

Аз приключвам за тази вечер!

Лека и приятна нощ на всички вас ...!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Фев 14, 2007 9:26 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена написа:
Всяко едно излишество, всяка една демонстрация, или показност водят само до едно ... изгубване на вярната посока в истинския живот ... и нищо повече!

А какво по-лошо от това?! Sad


Така е засъжаление, и личните ми наблюдения го потвърждават. На някои се налаг ада го правят, за да си подсигурят и бизнеса, който ги храни, опитвам се да ги разбера.

А приятелката Танче нали не те е изключила от "контингента" си? Ако е, хич не се огорчавай /лесно е да се каже отстрани/, изключи я и ти, всеки по пътя си, тя е тази, която не е на прав път.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Фев 14, 2007 9:28 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile Лека и спокойна нощ! Smile Smile Smile Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Сря Фев 14, 2007 9:30 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

лека нощ Маг Селена!!!надявам се тая вечер Маг Живин да е по кротък и да не троши леглото като се засили да си ляга Very Happy Very Happy Very Happy .не за друго ама още не съм си доизкарала курса за летене! Very Happy
Шегите на страна-лека нощ и приятна почивка от мен.ние ще продължим доколкото издържим нощтната смяна.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Фев 14, 2007 9:40 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Лека нощ на всички!

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Фев 14, 2007 9:43 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Какъв плонж! Красота! Лека и спокойна нощ! Smile Smile Smile Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Сря Фев 14, 2007 9:43 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Кати,то смисъла на личния празник за мен не е да се покажеш пред някой си,който дори и не знаеш какво ти мисли и дали изобщо би ти помогнал за нещо.Според мен не трябва да съжалявам че не съм бира от поканените,но това ми изяснява много неща.аз бих празнувала каквото и да е с най-близките ми хора и с тия коита уважавам а и те ман уважават-колкото и малко да са те ще ми е най приятно с тях.
а и какво му е на днешния празник-я колко хубаво си празнуваме тука сега. Very Happy Very Happy Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov