НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пон Май 20, 2024 11:17 pm Вижте мненията без отговор
Празници-произход,значение и суеверия
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Фев 14, 2007 9:46 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile Smile Хубаво ни е! Удоволствие е за мен да си общуваме! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Сря Фев 14, 2007 9:47 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Живин пак палуваш нещо май??? Very Happy Very Happy Very Happy Ще трябва да изкарам ускорения курс за летене, че не останаха здрави легла у вас. Very Happy Very Happy Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Сря Фев 14, 2007 9:51 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

на това му викам аз празник-хубаво ми е да съм тука и затова си е един приятен празник за мен щом вляза във форума. Very Happy Very Happy Very Happy
който не е доволен и от малкото само може да съжалява, а най-лошото е като забрави от къде е тръгнал и колко лесно може да падне и още по надолу от преди.затова е по-добре сами да си импровизираме понякога празненства но с приятни хора,а не да правим надути демонстрации/то едва ли някой ги помни на другия ден тях/.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Фев 14, 2007 9:57 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile Smile Някои ги отразяват и медиите в разните там рубрики.Такъв род празненства са част от имиджа, до известна степен са им полезни за бизнеса.И аз съм против личните празници да се превръщат в парад на суетата, за това могат да се намерят други поводи - годишнина на фирма и т.н., но нали трябва да си сверяват часовниците, да демонстрират лични връзки с еди кой си от елита, поканените също демонстрират същото, такива са правилата на играта в тези среди.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Сря Фев 14, 2007 10:09 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

абсолютно си права Кати,но тия "новопостъпили"във елита от нищото измислят повод за празник.винаги си правят демонстрации и не знаят колко е смешно отстрани-в смисъл че едва ли им е забавно да си празнуват празника с непознати и далечни за тях хора? Confused
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Фев 14, 2007 10:11 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Приемат го като досадно задължение - част от работата. За някои е неприятно - какъв ти празник, чисто напрежение.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 15, 2007 8:17 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Smile Smile Smile Smile Някои ги отразяват и медиите в разните там рубрики.Такъв род празненства са част от имиджа, до известна степен са им полезни за бизнеса.И аз съм против личните празници да се превръщат в парад на суетата, за това могат да се намерят други поводи - годишнина на фирма и т.н., но нали трябва да си сверяват часовниците, да демонстрират лични връзки с еди кой си от елита, поканените също демонстрират същото, такива са правилата на играта в тези среди.


Кати, "празненствата" им не са полезни за бизнеса. Те са бизнес и служат за доработване и за докопване до люде, които инак трудно ще срещнеш. Няма нищо общо с онова, което хората наричат празник или посрещане на празник. Мисля, че по вестниците им казваха светски събития. Laughing

Така го виждат живота, така го живеят. Confused

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 15, 2007 8:43 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аз пък мисля, че им казват приеми. Wink
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 15, 2007 8:53 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

А защо пък не "сафари" ... ?!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 15, 2007 9:03 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

reveta написа:
Аз пък мисля, че им казват приеми.


Приеми,партита,срещи,вечери...все тая!Правилно се е досетил,Маг Живин,че това са места да срещнеш необходим човек.
Аз обичам да си похапвам сам и то у дома си,на спокойствие,но..ако се замогна,ще се наложи да ходя на такива места и то точно поради необходимостта да срещна необходимите ми хора...надявам се.

Това,разбира се,не е единственият начин за зяапознанство,но не го изключвам и този.
Накратко-празниците-работни срещи!те т'ва е положението!

А що се отнася до отрупаната трапеза...Нека се замислим какво са ядели предците ни.
-нмали са хладилник.Н масата имало главно това,което расте в момента(много полезно за здравето ни,според мен).За зимата сушели плодове,които ядели главно като хошав;
-захар и изделията му ядели САМО на празник и ако има панаир или цирк;
-празничната трапеза била отрупана с много ястия,но като символ на богатството на природата,като напомняне за труда,който са положили и като благодарност към Природата и работниците.

Ако някога се замогна,след периода 1-"трябва да опитам от всичко",ще последва 2-"Да изследвам кое е най-полезно",а после 3-"Да живея според изводите от 2".А и така ще се откроявам от повечето пароимащи свине.Ми интересно ще бъде,пък Smile

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 15, 2007 9:22 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

reveta написа:
Аз пък мисля, че им казват приеми. Wink


Smile Smile Smile Smile Приеми, коктейли, светски събития...Налагало ми се е и аз да посетя някое и друго такова /по задължение/, беше преди години, тогава все още не бяха толкова пищни и помпозни.Не може да се отрече, че са полезни, това си е бизнес.

Но някой използват и личните празници - РД, сватби.И това е част от бизнеса.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 15, 2007 9:33 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

О човешка суета!!! И ... все пак нечовешки начин на живот ... Crying or Very sad

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 15, 2007 9:42 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile Smile Аз лично не съм се чувствала комфортно на тези мероприятия, все едно, че не ми е там мястото, някои хора се суетяха като мухи без глави, други стояха и гледаха умно, трети се отегчаваха, отнася се и за "известните личности" сигурно имаше много такива като мен като "изпаднали от небето". Иначе наистина суета, отбелязваше се присъствие, за да пишат после във вестниците "Еди кой си/коя си беше еди къде си и беше облечен/а еди как си, забелязала бях, че нищо не се споменаваше за истинския повод и инициатор на събитието, примерно годишнина на издание /списание/, за главния редактор, нито дума, а коя известна особа е била там и описание на тоалета и обувките.И то отразено във ежедневник, не става въпрос за някое жълто издание /тогава още ги нямаше май/
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 16, 2007 7:31 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

А какво общо имат истинският повод и инициатор на събитието, примерно с подобно "богоугодно" дело? Shocked

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 16, 2007 7:47 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile За кое "богоугодно дело" става въпрос, за отразяването в пресата ли? Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov