НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пет Май 17, 2024 11:41 pm Вижте мненията без отговор
Празници-произход,значение и суеверия
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 16, 2007 7:52 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Не, за разхождането на тоалети, накити и пури покрай отрупани софри. Razz

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 16, 2007 8:05 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile Ами поканил ги е да рекламира продукта си, да се популяризира, да се отчете пред рекламодателите си, да привлече нови и т.н., то тогава нямаше големи софри, хапчици на клечки за хапване на крак, ама навалиците бяха огромни и много известни хора, чудех се дали всички са били поканени или се вясваха да ги видят и снимат, имах чувството, че някои дори не занеха защо са там, май нямаше голям контрол кой влиза, ама аз не ги разбирам много тези работи. Embarassed Smile Smile Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 16, 2007 8:12 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

И аз Laughing В това ни е късметът Cool

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 16, 2007 8:27 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile Smile И аз се надявам да е късмет, че на времето много критики отнасях по този повод от покойния ми съпруг, не че той си падаше по подобни мероприятия,ама се налагаше да го придружавам за да отбие номера с присъствие /какво да се прави, работа/ и после гледахме да се скатаем колкото е възможно по-бързо. Бях длъжна да "правя добро впечатление" и аз, стараех се заради него, ама все беше недоволен от мен от нещо, а аз като ги гледах другите образи се чудех какво пък чак толкова не ми е наред, освен, че им бяха по-скъпи тоалетите и аксесоарите, нищо превъзхождащо не виждах. Smile Smile Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 16, 2007 9:18 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

според мен не е важно колко е превъзхождащт тоалета, а оня който носи тоалето.представяш ли си че под тия скъпи и шикозни дрешки, по-вечето хора не са дори с елементарен умствен багаж? Confused но......... зависи кой и по какъв начин го е представил пред останалите от "елита".
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 16, 2007 9:30 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile Абе има ги всякакви - и с много, и с малко умствен багаж, то и на някои им личи по физиономиите, независимо как са се "барнали". Smile Smile Smile Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 16, 2007 9:33 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Честно да си призная,доста често съм заговарял "тоалета".Страхотно е да видиш облечена с вкус жена,която е в хармония с натруфеното.
Не е задължително да е по модата,да е скъпо или "марково".

Но... "изпращането" е по-важното,разбира се Wink

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 16, 2007 9:40 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

AUDAN написа:
Честно да си призная,доста често съм заговарял "тоалета".Страхотно е да видиш облечена с вкус жена,която е в хармония с натруфеното.
Не е задължително да е по модата,да е скъпо или "марково".

Но... "изпращането" е по-важното,разбира се Wink


Smile Smile Smile Това е идеалния вариант, такава хармония е радост за и за очите
и за душата, а вкуса и естетиката се постигат и без скъпо и марково, в крайна сметка и "ние с гайдите" не бяхме издокарани в скъпи маркови дрешки, ама не им се давахме на "баровците/ките. Няма да ни мачкат самочувствието я, не че ми пукаше особено.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 16, 2007 9:44 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

ами аз това исках да кажа-не е чак толкова важно дали ще си облечен скъпо а е по-важно да си прилично облечен и да се чувстваш добре в кожата си.понякога такива като нас /обикновенните/ изглеждаме по-добре пред "наконтените".
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 16, 2007 9:59 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
...и "ние с гайдите" не бяхме издокарани в скъпи маркови дрешки, ама не им се давахме на "баровците/ките. Няма да ни мачкат самочувствието я, не че ми пукаше особено.


Винаги е имало и кадърни моделиери от "наше село".
А и да сте чували,че Пиер Карден,използваше наши идеи и екипа на "Рила"?Та не сме били изостанали..съвсем.

Ето едно суеверие-че сме били облечени много по-зле от западняците.

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 16, 2007 10:04 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile Това за Пиер Карден и "Рила" не го занех, но съм склонна да го повярвам, защо не?! А западняците, най-вече западнячките, чувала съм от хора които са шетали из Европа, хич не са елегантни /е, има и изключения/ в ежедневието си особено, за американците да не говорим.
Преди години не се продаваха готови хубави дрехи у нас, но през последните години много се говори колко хубаво се обличала българката, поне от активната възрастова група и в градовете. Smile Smile Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 16, 2007 10:19 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Конфекцията беше средна работа,но имаше и добри попадения.А през 80-те г. имаше дрехи и на световно ниво.Е не говоря за селата и малките градчета,де.Но добри шивачки имаше и там.

Имаше и нещо,което би учудило един англичанин-качествени обувки на ниска цена.Помня как майка ми се скара,че съм си взел някакви "боклуци" за 19 лв(тогава средно бяха пон 30).Обаче аз си ги харесвах,защото бяха леки,с мека подметка,безшумни при ходене, нехлъзхащи се и...най-важното-изкараха ме години,за почуда на майка ми Smile

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 16, 2007 10:24 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile O, българските обувки са върха,още от преди.Особено сега при наличието на евтини боклуци от Азия.А през последните години много "италиански" обувки са произведени в България, вярно с някои техен материал или част от изработката.А по дизайн, качество и издръжливост цена нямат. Smile Smile Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 17, 2007 2:09 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Слабото място на булгарските обувки е подметката,защото не се прави тук,а я вкарват,от Западна Европа...А се прави в някой Западноевропейски източен "квартал".ама много източен,наистина.Wink

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 17, 2007 4:05 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile Smile До не отдавна /90-те г./ се правеше и в Б-я, ама закриха разни предприятия за изходния м-л,не устояха на конкуренция от вносния
по отношение на цените,не на качеството.Аз преди време работех в този бранш /икономист съм,не съм специалист по това пр-во,даже не се научих камара време като си пазарувам обувки да различавам естествената от изкуствената кожа, вече си има обозначения/.Иначе съм пряк свидетел как съсипаха предприятие,съществуващо повече от 50 г., навремето с над 1000 души персонал, стигнаха до 300 и след това - първо го "приватизираха",т.е. куиха, после го разпродадоха на части, вкл.терена,персонала вън, абе въобще нямам думи.Собственикът си имаше друг бизнес, за какво му е да се хаби да се занимава с някакво си производство, друго си е търговията с готови стоки - внос от Азия и продаване тук и из Балканите.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov