НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пон Ное 25, 2024 11:42 am Вижте мненията без отговор
ВИРУСЪТ НА РАКА СПИ У ВСЕКИ ОТ НАС
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 03, 2008 1:40 pm
МнениеЗаглавие : ??????? ?? ???? ??? ? ????? ?? ???
Отговорете с цитат

Отдавна е известно, че има няколко вида вируси, които са причина за разрушаването на отделни клетки и при съвпадение с редица други допълнителни фактори могат да придобият злокачествен характер. Това се получава, когато изродените клетки започнат да се размножават. Под думата “вирус” се разбира Human Papilloma Virrus (HPV) - човешки папиломен вирус, който е открит от учените отдавна. И не става въпрос само за един, а за цяло семейство, което се състои от много типове вируси.

Това, което е известно на медицината е, че HP вирусите са способни да изменят своя характер и затова броят на разновидностите им се увеличава. Учените са открили стотици такива разновидности на един и същи вирус, който има способността да видоизменя клетките в човешкия организъм. Изменяйки клетъчната структура на даден орган, вирусът води до формиране на тумори - понякога доброкачествени, друг път - злокачествени. Тоест не всичките вируси от това семейство са способни да предизвикат тумори. Затова едни хора страдат от рак, а други - не.

ВНИМАНИЕ, ЗАРАЗНО!

Искам да знам дали вирусите, които причиняват рак по един или друг начин, са заразни. И ако са такива, как да се предпазваме от заразата, особено ако в семейството има болен от рак?
Иван Каменов - Бургас

Да, вирусите, които причиняват рак, са заразни. Вирусът се отнася към инфекциите, които се предават по различен начин. Най-често инфектирането става при полов акт, но невинаги, разбира се. Всякакъв вид контакти могат да причинят заразяване. Истина е, че по въздушно-капков път вирусът не се предава. Според изчисления на медици с вируса на човешката папилома е инфектирана една трета от по-
възрастното население. При жените той може да предизвика цял куп разпространени заболявания на шийката на матката и влагалището: ерозии, кондиломи или папилома. При мъжете вирусът се проявява като папилома на половия член. И при двата пола могат да възникнат кондиломи на дебелото черво.

Задачата на медиците е да си изяснят какъв тип от вируса е предизвикал тези доброкачествени образувания, известни като папиломи. Ако е вирусът, който не се явява рисков показател за развитието на рака, значи няма нищо страшно.
Тогава козметичните образувания не трябва да предизвикват тревога както при мъжете, така и при жените. Но ако този тип вируси предизвикват отначало доброкачествени изменения, които по-късно могат да станат злокачествени, пациентът трябва да е под непрекъснатото наблюдение на онколога.

УЧЕНИТЕ ПРОДЪЛЖАВАТ ДА РАЗШИФРОВАТ ВИРУСИТЕ, КОИТО ОБРАЗУВАТ ТУМОРИ

Известно ли е на българската медицина кои точно вируси са виновни за определено раково заболяване? И по какъв начин се определя тази тяхна характеристика?
Маргарита Стойчева - Шумен

В много изследователски лаборатории по света са разработени специални методи за определяне на нивото за инфектиране на тези вируси. Това изследване се извършва по няколко метода. Най-напред се изследва кръвта, за да се види в нея има ли подобни вируси. Но най-точният метод си остава биопсията на тъканите. Характеристиката на вирусите се разшифрова непрекъснато. На съвременната наука са известни тези подтипове вируси, които са предвестници на риска за развитие на рака.

В различните органи и участъци на тялото действат различни варианти от вируса. Вече е известно, че ракът на гърлото, на трахеята и на горните дихателни пътища възниква от точно определен вирус - 11 тип. А ракът на шийката на матката например е вероятен при наличието на 18 тип от HPV. Както вече казахме, учените продължават да работят над дилемата за вирусите и образуването на рака.

ПРИ ВЪЗНИКВАНЕТО НА ПАПИЛОМА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО СЕ ПРАВЯТ ИЗСЛЕДВАНИЯ

Трябва ли, дори и заради собственото спокойствие, да извършваме подред всичките необходими изследвания, за да видим дали в организма ни не се крие туморен вирус? И това ще ни помогне ли да се предпазим от раково заболяване?
Иван Петров - Плевен

Едно такова изследване за наличието на раков вирус в организма е много скъпа процедура. Освен това човек не трябва да знае, че има такъв вирус в организма си, защото това няма да му помогне, а обратното - ще му наруши спокойствието. Вирусът може цял живот да спи в един организъм и никога да не напомни за себе си. Но ако някъде по тялото се образува папилома, е задължително да се направи изследване за наличието на опасния вирус. Ако се открие такъв, който предизвиква рак, веднага се вземат спешни мерки за лечение.

РАКЪТ НЕ ПОДБИРА ПО НАЦИОНАЛНОСТ, А ПО ПРОФЕСИЯ

Известно е, че варикозното разширение на вените не се среща при жълтата раса поради особения строеж на вените им. Има ли “нелюбима раса” при онкологичните заболявания?
Павел Тянков - София

Пред раковото заболяване всички раси са еднакви. И за това има примери - атомните бомби в Япония и чернобилската катастрофа в Украйна. След бомбите в Хирошима и Нагазаки заболяванията от левкемия сред местното население са нараснали няколко пъти. След чернобилската авария е доказано, че се е увеличил броят на децата, които страдат от рак на щитовидната жлеза. Увеличаване на броя на друг вид ракови образувания в този район не са доказани.

Абсолютно точно е доказано, че и ракът си има свои “любими” територии, професии и навици. Известно е още, че няколкото варианта на заболяването лимфосаркома (злокачествени тумори на лимфните възли и на лимфните тъкани) най-често възникват в местата с много горещ климат - в Африка и в страните от Средиземноморието. В това число попадат и страните с огромни потоци автомобилно движение и прах от асфалтираните пътища, който провокира злокачествените ракови заболявания.

Известно е още, че рак на кожата възниква при коминочистачите, причинен от сажди, и при моряците, които прекарват много време под лъчите на яркото слънце. Рак на пикочния мехур възниква при хората, които работят продължително време при анилинови изпарения, а пушачите обикновено се разболяват от рак на белия дроб независимо в коя страна и в кой край на света се намират.

ОНКОЗАБОЛЯВАНИЯТА НАЙ-ЧЕСТО СЕ ПОЯВЯВАТ ПРИ ХОРАТА СЪС СЛАБА ИМУННА ЗАЩИТА И ПСИХИКА

"Хората са толкова различни - едни от тях са емоционално устойчиви и живеят с убедеността, че никога няма да се разболеят от рак. Тези хора дори не хващат грип, когато възникне епидемия. Може ли с ентусиазъм и увереност човек да се предпази както от настинки, така и от рак?"
Найден Стоицев - Пловдив

Разбира се! Не само външните фактори са тези, които предизвикат раково заболяване. Твърде много неща зависят от вътрешното състояние на организма, дори и от неговата психологична нагласа. При добро настроение всякакъв вид болестотворни микроби могат да съществуват в организма, но само като носители на едно или друго заболяване, но не се проявяват и не предизвикват болести. А понякога дори и не могат да останат в организма като носители, защото той ги изхвърля.

Потиснатото настроение на човека е причина за отслабване на имунната защита. Когато имунната система е в добър тонус, тя е в състояние да се бори с тези вируси, да ги изхвърли от организма, да не позволи развитието на болести. Ако вирусът все пак проникне в клетката и се кани да я дели, благодарение на имунната система вече е изграден механизмът на клетъчния имунитет.

Не е случаен фактът, че лекарите винаги съветват за приемането на витамини, за необходимостта от физически упражнения, за предпазване от стрес - всичко това се прави за укрепване на защитните реакции на организма. Проверено и доказано е, че при хората със слаб имунитет по-често възникват тумори, включително тумори на основата на вирусна инфекция. Точно за това при хората, които страдат от СПИН и които имат вторичен имунодефицит, много често се развиват ракови заболявания.

в-к "Доктор"

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov