НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Вто Апр 16, 2024 9:05 am Вижте мненията без отговор
АКО ТИ ПУКА ЗА ЗЕМЯТА ...
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 09, 2008 12:36 pm
МнениеЗаглавие : ??? ?? ???? ?? ?????? ...
Отговорете с цитат



От тук на къде?

Хората казват, че когато помогнеш на някой нещо в теб се отпушва и засиява.Може и да са глупости, но тази философия е по добра от колкото да бездействаме.Да помагаш и да спасяваш може да стане мото на всеки човек, аз вярвам в него и това ми дава надежда, че нещата няма да останат просто така, нашата съдба може да се променя, ние можем да я променим!

Каузата да се спаси Земята е по-голяма от мен и теб приятелю, именно за това ние трябва да говорим на такива места като това тук, би било добре да се събираме повече и повече хора за да се обединим в по голяма група.Не, че количеството има значение.По важното е дали наистина желаеш да се промениш и да направиш крачка към себе си и другите.Ние сме хората които трябва да вдъхновяват и съобщават истината навсякъде където е нужно.

Една малка крачка е достатъчна да промени нещата.Земята върви към огромна трансформация.Глобалното затоляне е факт.Замърсяването на почвата, водата и въдуха е факт.
Ние с теб сме слаби и малки, но това е днес.Утре ще станем повече и нашият глас ще започне да се чува.

Методите които ще използваме като идея са:

-Личният пример/не само да говорим но и да действаме/
-Промяната започва от мен и теб!
-Не очаквай другите да се променят ако ти не го направиш!
-Проекти за залесяване на всички нива/от локални до глобални проекти/
-Проекти за опазване на околната среда и водите/от локални до глобални/
-Идеи за опазване на природата в обикновенния живот и всекидневие/локални и глобални/
-Събеседване за глобални и локални еко проблеми
-Всичко свързано със Земята и мотото "Ако ти пука за Земята"

Благодаря за вниманието! И най вече , че вземате участие и сте един от хората на които им пука!
------------------------------------------------------------
bp3.blogger.com
------------------------------------------------------------

Давам линк към този сайт с плахата надежда да станете съпричастни към проблемите с екологията на Земята!!!
ТОВА Е ЖИВОТА НИ


Последната промяна е направена от СЕЛЕНА Ярослава Велесова на Сря Апр 16, 2008 1:03 pm; мнението е било променяно общо 1 път

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 09, 2008 12:58 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ето ви три клипчета за Земята ...

ЧАСЪТ НА ЗЕМЯТА-1

ЧАСЪТ НА ЗЕМЯТА-2

ЧАСЪТ НА ЗЕМЯТА-3

Ами, ако наистина ви пука за нея, дайте вашето мнение ... все пак ... Confused

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 09, 2008 2:32 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Можем ли да опазим Земята, като не можем да опазим и нашето малко парченце от нея "колкото една човешка длан", както е казал поетът?Rolling Eyes
Виждаме какви безумия се вършат в стремежа за трупане на пари от силните на деня и овластени, но безотговорни хора, действащи на принципа "след тях и потоп". Sad
Застроявания върху ценни природни места, застрашаващи и без това крехкото екологично равновесие, умишлени палежи на горите и унищожаване на живота там за години напред. После защо има и суши и наводнения... Rolling Eyes А как замърсяваме - не е истина просто. Shocked

...Да си призная и аз използвам много прословутите наилонови и полиетиленови пликове и торбички, дето след ветровити дни целият ни квартал е осеян с тях - по улиците, тревните площи и по клоните на храстите и дърветата, та са окичени като "коледни елхи". Embarassed В държавите, където не се ползват такива се предлагат хартиени такива, а и си имат домашни системи за рециклиране на органичните оптапдъци и разделно събиране на останалите. Последното се внедрява и у нас, ама докато се научат всички... Rolling Eyes

Много може да се говори по темата... Ако всеки мисли първо за региона си, за селището си, за страната си, от там ще се стигне и до планетата като цяло, защото това, което се случва на местно ниво, влияе и на цялата Земя - ако не за момента, то след дни, месеци, години... Cool




_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 10, 2008 11:42 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Можем ли да опазим Земята, като не можем да опазим и нашето малко парченце от нея "колкото една човешка длан", както е казал поетът?Rolling Eyes


Грешиш, Кати ... "нашето" малко парченце винаги е опазено. Онова "наше" малко парченце, наречено "наш" дом, къща, имот ... дори се извършват какви ли не жестоки убийства в името на това нещо!!! "Човещинка", какво да се прави ...

Но отвън прозорците и терасата ни, отвън вратите ни можем да акаме и пикаме както на нас ни харесва ...

Впрочем аз съм стигнала до извода, че ако на днешния "човек" му отнемеш акитата и пикитата, то от него нищо няма да остане, това е неговата същина на живота - в крайна сметка, я!

kati написа:
Виждаме какви безумия се вършат в стремежа за трупане на пари от силните на деня и овластени, но безотговорни хора, действащи на принципа "след тях и потоп". Sad


Хм, че защо не след тях и потоп?! Не, че няма да дойде ... Такива човекоподобни рептилоиди са лишени от всякакъв разум, те дори не живеят и като мухите еднодневки ...

А всъщност "човекоподобните" трупат не само за живота си понастоящем, те трупат и за поколенията си, но понеже са лишени от елементарен разум мислят, че всичко е вечно ...

Вечни ще са те самите, вечни ще бъдат и поколенията им, вечни ще бъдат и материалните им придобивки, вечно ще бъде слънцето, вечно ще бъде небето, вечни ще бъдат звездите ...

Но те не си дават сметка, че вече са се докоснали с мъртвите си пипала до едно от тези небесни тела и те ще се стовярят с мощен грохот върху всичките им придобивки.

А аз им пожелавам да живеят дълго, "човекоподобните", за да събират плодовете от зловещите си деяния!

Нека тогава им бъде сладко на лоясалите кореми ...

Всъщност защо виним само "силните на деня"?! Къде остава нелепата незаинтересованост на низшите човекоподобни от тълпата, които си оставят вонливите дири и маркировки навсякъде откъдето минат?!

Нима за тях има нещо ценно, освен търбусите им и емоционалните им друсаници?!


kati написа:
Застроявания върху ценни природни места, застрашаващи и без това крехкото екологично равновесие, умишлени палежи на горите и унищожаване на живота там за години напред. После защо има и суши и наводнения... Rolling Eyes А как замърсяваме - не е истина просто. Shocked


За подобни същества няма нищо ценно, освен приятното шумолене на парите ... които приятно се топят между пръстите им ...

kati написа:
...Да си призная и аз използвам много прословутите наилонови и полиетиленови пликове и торбички, дето след ветровити дни целият ни квартал е осеян с тях - по улиците, тревните площи и по клоните на храстите и дърветата, та са окичени като "коледни елхи". Embarassed


Хм, във ветровитите дни ли?! Ами защо не споменеш как ловко найлоновите торбички ги мятат ОП-овете мързеливи от терасите си направо върху дърветата и то пълни с всякакви зловония вътре в тях?!

Вятърът само се опитва да ги изчисти нанякъде - нищо повече - ама накъде ли вече може да ги изчисти?!

Не остана никакво незамърсено местенце ...


kati написа:
В държавите, където не се ползват такива се предлагат хартиени такива, а и си имат домашни системи за рециклиране на органичните оптапдъци и разделно събиране на останалите. Последното се внедрява и у нас, ама докато се научат всички... Rolling Eyes


Кои да се научат казваш, Кати?! Че нали си имат тераси през които да мятат гнусотиите си от всякакъв род - употребявани вече презервативи и дамски превръзки, отпадъци от трапезата, отпадъци от телата им като мръсни дрехи например и какво ли още не ...

Ами, че ОП-овете не намират понастоящем пътя до домашните им кошчета за отпадъци в собствените им домовете (ако изобщо имам такива в тях!!!), та ще намерят онзи до рецеклиращата машина!

Те не разпознават кошчето за отпъдъци пък ти очакваш да разпознаят и боравят с рециклираща машина?!

Че това е толкова сложна процедура за неразвитият им мозък ...


kati написа:
Много може да се говори по темата... Ако всеки мисли първо за региона си, за селището си, за страната си, от там ще се стигне и до планетата като цяло, защото това, което се случва на местно ниво, влияе и на цялата Земя - ако не за момента, то след дни, месеци, години... Cool


Всеки да мисли ли?! Че преобладаващото население на Земята е не-мислещо поради факта, че отдавна няма с какво да прави това нещо!!!

ОП-вете действат машинално без мисъл в главата си, те имат за цел едно единствено нещо - да оцеляват! А за да оцеляват трябва да консумират. И те го правят.

А оцелявайки - се множат, и ... множейки се те се стремят пак да оцеляват и пак да се множат ... и т.н. ...затворен и омагьосан кръг от който единственото излизане е какво?!

Ами тотално пречистване на Земята от всякаква измет.
Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 10, 2008 12:36 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ох, понеже съм на първия етаж съм виждала с очите си през прозореца как летят метнати от високите етажи разни от гореописаните "предмети", а едно пликче с гниещи отпадъци се е закачило на един клон от доста отдавна, но няма кой да го свали, може би защотото е на неудобно място.Жалка картнка. Sad

Аз не обичам "масовите мероприятия", та обикновено игнорирам колективните почиствания, когато се юрнат няколко човека /не всички/ и обикновено не тези, които замърсяват, но за компенсация си излизам самосиндикално да почистя тревното пространство във време, когато няма хора наоколо и не ме виждат, освен една съседка, която се присъединява понякога. Та веднъж си спомням, че събрах около 30-тина стъклени бутики от най-различен алкохол - мятани отгоре през Новогодишните празници. Rolling Eyes Чиста работа - пиеш и хвърляш! Shocked Сигурно това са ОП-ве, няма начин. Rolling Eyes Защото има и такива, дето не смеят и една трошичка да изхвърлят навън. Cool

Всеки от тях дава съответния пример на децата си.



_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 10, 2008 1:19 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Деца ли каза, Кати?! Shocked

Че останаха ли такива същества изобщо по Земата под истинската си форма?!

Знаеш ли, че в парка "Заимов" (бившето му име, де - сега не знам как се казва), който се намира понастоящем на бул. "Янко Сакъзов" е пълно с някакви дребни елементи, които - явно - са избягали от училище (наблизо е пълно с такива елитни!!!).

Всички до едно, сигурно на това ОП-овете му викат "деца", та те до едно се друсат пред очите на "любвеобилните" майчета , които пък са кръстосали голи до сливиците едно върху друго бедра и са се захласнали от клюки, кафета и пуфкане на цигари.

Та ... оп-четата се надрусват до козирките пред очите на всички с марихуанови цигари, концентриран алкохол и понякога (ама само понякога!) с яка бира ...

А малко по-нататък има и нещо като охрана на "Егида" ... Shocked Shocked Shocked

И знаеш ли какво, Кати?! Никой от всички присъстващи там дори не се и възмущава от тази грозна картинка, а напротив ... умилително гледа оп-четата без каквато и да е назидателна (поне!) реакция.

А около оп-четата всякакви отпадъци - включително и собствената им пикня, храчки и акита ... това е.

Виждала съм и как се търкялат в несвяст във всичката тази хубавиня ... Rolling Eyes

Ако на туй му викаш децааааамммм ... Shocked Crying or Very sad

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пет Апр 11, 2008 9:08 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Това е апокалиптично!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Апр 12, 2008 12:00 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ммммдадддаааа ... така е.

И кой ще спре този процес?! Болшинстовото от невнятни ОП-ове ли?!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Съб Апр 12, 2008 4:36 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Никой. То и за това е апокалиптично. Ако не беше така, щях да го нарека по друг начин.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 13, 2008 1:06 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 13, 2008 6:32 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена написа:
Деца ли каза, Кати?! Shocked

Че останаха ли такива същества изобщо по Земата под истинската си форма?!

Знаеш ли, че в парка "Заимов" (бившето му име, де - сега не знам как се казва), който се намира понастоящем на бул. "Янко Сакъзов" е пълно с някакви дребни елементи, които - явно - са избягали от училище (наблизо е пълно с такива елитни!!!).



По този повод снощи имах една "весела" случка" с едни попораснали "деца":
Прибирах се вечерта от вън и слизайки от автобуса едни развеселени младежи - две момчета и едно момиче учтиво ме попитаха за еди-кой си блок, явно идваха отдалече доколкото подразбрах после от разговора, момичето дори беше от друго населено място. Едното момче надигаше бутилка бира вървейки. И тримата бяха в доста "приповдигнато" настроение. Отначало малко се попритесних за безопасността си - моята и на вещите ми и скришом се приведох нащрек да реагирам, ако възникне някаква опастност, но те бяха добронамерени и въпреки състоянието си "горе на черешата" се държаха уважително, явно се бяха запътили към някакъв купон, като предварително бяха "подгряли", а адресът за който ме питаха случайно беше в моята посока, та вървяхме заедно. От благодарност, че ги упътих ме заканиха да "изпием някъде по бира заедно", пък после ще отидат на гостито, нищо че съм на години да им бъда родител, особено едното момче беше много настойчиво, почти ме "ухажваше". Laughing Laughing
Отаказах и успях да се оттърва и прибера /бях вече на метри от дома/, в началото ми беше смешно, но после ми стана тъжно при мисълта, че ако това бяха "мои деца" ... Sad явно бяха иначе възпитани, но пък надрусани или пияни... Crying or Very sad ...това като че ли стана нещо обичайно и "нормално" явление, не знам...Rolling Eyes SadТози ли им е начинът за по-добро забавление... Rolling Eyes Сигурно звуча много наивно...Confused


Друго по темата:

"От понеделник в Атина започва пилотна програма за подмяна на найлоновите пликчета чанти, които може да се рециклират и са безвредни към околната среда.

Стартът на еко програмата, ще бъде даден от кмета на Атина Никитас Какламанис в 8.30 в понеделник на площад Синтагма. По време на официалното откриване доброволци ще раздават платнени чанти и информационни брошури относно инициативата за подмяна и излизане от употреба на найлоновите торбички.

Първият стадии на програмата ще продължи до първи юни, като след това, отново в продължение на три месеца до първи септември, ще се изчислява резултатността му."

newsfromgr.blogspot.com

Значи можело... Rolling Eyes Cool



_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 13, 2008 7:52 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Не звучиш наивно,Кати ... нито пък глупаво или каквото и да е било ,а много правилно се замисляш !

Аз както съм на 20-ет не мога да си понасям наборите .... Има разбира се други начини за забавление .... ноооо това е техния ,млади,луди ...мислят си "Абе веднъж се живее " .... Не знам твоята дъщеричка на колко е ,но силно се надявам това никога да не е нейния начин на забавления !

Аз минах от там .... не е забавно ,изобщо даже ... всичко е една агония и забавлението става път към ... **** мхм !

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 13, 2008 8:07 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

А, тя е по-голяма от теб. Wink
Този възрастов период го премина смея да кажа доста разумно и зряло в сравнение с други, сега пък въобще не и е до това, че си има сериозни отговорности, все още най-вече само за собствения си живот. Но не само тя, и други нейни приятели слава Богу не са били като гореописаните - не всички подрастващи живеят по този саморазрушителен начин. Пред очите ми пораснаха много свестни и умни деца и младежи.

Радвам се и за теб, че не си в "онази" категория, то е ясно, иначе нямаше да си тук. Smile Wink



_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 13, 2008 8:22 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Хехе Кати ... тая картинка под мнението ти .... Laughing Laughing Laughing ми е от една любима игра ... Smile))) и това ми е любимата героиня ... Както и да е ... да не изпадам в подробности !!!

Радвам се за дъщеря ти ,човек рядко среща тези приятели и рядко попада в такава хубава среда !!!

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 13, 2008 8:30 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Very Happy Very Happy Very Happy Wink



_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov