НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пет Апр 19, 2024 12:21 pm Вижте мненията без отговор
БЪЛГАРИНЪТ И ... БЪЛГАРИЯ
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Апр 14, 2008 3:39 pm
МнениеЗаглавие : ?????????? ? ... ????????
Отговорете с цитат

КАКЪВТО Е БЪЛГАРИНЪТ, ТАКАВА Е И БЪЛГАРИЯ!!! Razz Laughing Twisted Evil





Ето какво има в храстите само на 5 метра от паметника на Петрова нива. Това го има навсъкъде около нас не само из градските паркове, не само в кварталните ни градинки, има го и в домовете ни, има го и в самите наши вътрешни нагласи! "Велик е българина"!





Обичаен квартален излед, където си играят дечицата на младите майки.

"Каквито дядовците и бабите, такива и майките, такива и дечицата, такъв и квъртала."


Това е една поляна точно преди село Въглен където се намира и сметището на Варна, която както виждате цялата е с торбички и отпадъци

Ние навсякъде в държавата ни сме заобиколени от такива "полянки и градинки".

"Велики българи" сме с "велика държава"! Shocked



Всички казани пред блоковете ни изглеждат по този начин, защото каквито сме ние, такива са ни и казаните!



А такива малки "нежно-закачливи" детайли на болни мозъци можете да видите къде ли не около блоковете ни!!! Confused


Това е положението с ... "българското ни величие".

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Пон Апр 14, 2008 5:16 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Висящите маратонки са в ж.к. "Младост". Често съм минавала покрай тях, т.к. живея не много далеч. Embarassed Със сигурност висят от поне 2-3 години.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Апр 14, 2008 6:25 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

На кой му пука обаче?!

Точно на никой ... По-важно е да вървят и да се въртят далаверите ...

Красотата на България вече е trash-културата, траш-възпитанието, траш-храненето, траш-обличането, траш-живота ...

Ми "да живее боклука", че как иначе бихме се чувствали и идентефицирали като хора?! Cool

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Пон Апр 14, 2008 6:29 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ами то повечето хора мислят ,че ако не си "боклук" ,значи не си нормален ....!!!!

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Апр 14, 2008 6:39 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

За жалост "боклука" вече е основен критерий за начина на живот ... поне за българина.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 23, 2008 10:05 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Размисли на един съзнателен българин на тема "опазване на околната среда":Wink

Да бъда или да не бъда... еколог!

Какви времена настанаха! Една обелка от бонбон да няма къде да изхвърлиш. Не, то има де, ама... кофа за пластмаса, кофа за хартия, кофа за стъкло. И трите в различен цвят, със стилен дизайн - да ти е жал да хвърлиш боклук в тях! А пък и тази обелка от бонбон - нито е от хартия, нито от пластмаса, нито от стъкло. Разглеждам я внимателно, изучавам я, но не мога да преценя къде точно да я хвърля. Силно се колебая между кофата за хартия и кофата за пластмаса. Ако бях инженер-химик, щях да знам какво е естеството на материята, от която е направена бонбонената обелка. И нямаше да имам никакви колебания. А сега стоя пред двете кофи и се разкъсвам от хамлетовската дилема - да бъда или да не бъда... еколог?! Изкушавам се да не бъда и да изхвърля досадната бонбонена обелка на улицата. Какво пък, от "Чистота"-та ще пометат. Нали за това им плащат?!

Но във въображението ми се появява образът на едни огромни везни. Везните на световното екологично равновесие, които са се закрепили в крехък баланс. Двете теглилки са застанали на една линия и не трепват. Перфектният баланс! Но една обелка от бонбон лети във въздуха с валсова грация и приближава везните на световното екологично равновесие. Приближава ги със страшна сила! И накрая пада върху тях... Следва миг на тягостна тишина. Везните в първия момент остават балансирани, но се чува тежко, зловещо скърцане. Боклуците натежават и накланят везните. Направо ги късат. Всичко се срива с трясък и цялата планета се покрива с дебел слой от боклуци, на върха на който стои моята малка, най-обикновена и невзрачна обелка от бонбон!...

Ей, какви времена настанаха! Да не смееш да хвърлиш обелка от бонбон на улицата. Веднага се нарушава световното екологично равновесие, засилва се глобалното затопляне, разширява се озоновата дупка, зелени активисти от цял свят протестират, антиглобалистите се обявяват в тяхна подкрепа, крайните квартали на Париж се вдигат на бунт, "Ал Кайда" нанася нов терористичен удар, САЩ отговарят с военен контраудар, пиян руски майор, без да иска, падайки от стола, натиска ядреното копче в дежурната стая в Москва и стотина ядрени ракети земя-въздух политат към различни точки на света, синът ми става послушен и не ми дрънчи през 5 минути пари за сладолед... Настава Апокалипсис!

Затова, майната му къде ще хвърля обелката - дали в кофата за хартия или в кофата за пластмаса. Само да не е на улицата, че не ми се занимава с апокалипсиси! Вдигам ръцете и се предавам - ще бъда еколог!

Петър Донкин, bgreporter.com




_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov