НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Апр 18, 2024 4:19 am Вижте мненията без отговор
ПОЛУЧАВАНЕ НА НЕВИДИМА ОПОРА
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Апр 21, 2008 7:14 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

taniuga написа:
Сега аз да споделя. Опитвах седа медитирам целенасочено, но нещо не ми се удава. Все не мога да изгоня мислите от главата си. Но има друго за което искам да ви споделя. Още от дете понякога неволно се изключвах от заобикалящата среда. Майка ми /Бог да я прости/ все ме питаше къде "блея". После с годините разбрах, че мога да го правя почти съзнателно. На някои скучни мероприятия / събрания, заседания..../ просто се "изключвах" , като че ли телом съм била там, а духом съм била някъде другаде / нямам спомен къде/, нищо не съм чула, разбрала, а а времето си е минало. Сега мога да си почивам така. Просто си седя и за нищо не мисля и като погледна часовника, току виж половин час изтекъл. После се чувствам така, че мозъкът ми сякаш се е освежил и отпочинал.


И с мен имаше нещо подобно като дете, реакциите на околните бяха същите /за "блеенето"/ Wink

Понякога и като голяма успявах да изключа в подобни ситуации - на скучни мероприятия и т.н. без дори да съм знаела дори като обща култура в какво се състои медитацията, по-късно разбрах. За съжаление като че ли сега по-трудно ми се отдава, може би защото тогава съзнателно съм се стъремяла да не изпадам в положение на "заблеяност" на публично място, или когато околните очакват по-голямо внимание от моя страна. В подобни случаи оставах с чувството, че върша нещо нередно - толкова приятно се чувствах, та чак след това ми ставаше съвестно заради другите около мен... Rolling Eyes

Сега ще си "припомням", как да успявам да го правя леко и лесно, без задръжки и угризения.Cool



_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
taniuga




Регистриран на: 11 Мар 2008
Мнения: 223
Пуснато наПуснато на: Пон Апр 21, 2008 7:43 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Не зная дали това е състояние на медитация. Просто съм някъде другаде, не знам къде - никакви спомени, чувства или преживявания. Даже другите ме питат "Ей къде си?..." казват, че гледам втренчено сякаш не виждам...
Не знам...Просто след такива моменти ми е свежо и отпочинало, а времето е изтекло. Може би като съм чела за медитацията имам погрешна представа за състоянието.
Сега се сещам, че често след подобни състояния, възникващи вследствие на решаване на проблем или дилема, у мен спонтанно изникват решения, изход от проблема или нетрадиционно решение, което обикновено се явява оптималния вариант.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Апр 21, 2008 8:04 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аз заради това "къде си?" постепенно започнах да го избягвам, въпреки благотворния ефект. Така както се стремях да не го правя в присъствието на други, без да искам започнах да отвиквам и насаме.

Мисля, че ако не е точно медитация, поне се приближава до нея, но не смея да го твърдя със сигурност. Cool



_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Апр 22, 2008 9:49 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

taniuga написа:
Не зная дали това е състояние на медитация. Просто съм някъде другаде, не знам къде - никакви спомени, чувства или преживявания. Даже другите ме питат "Ей къде си?..." казват, че гледам втренчено сякаш не виждам...
Не знам...Просто след такива моменти ми е свежо и отпочинало, а времето е изтекло. Може би като съм чела за медитацията имам погрешна представа за състоянието.
Сега се сещам, че често след подобни състояния, възникващи вследствие на решаване на проблем или дилема, у мен спонтанно изникват решения, изход от проблема или нетрадиционно решение, което обикновено се явява оптималния вариант.


Именно и точно това състояние е медитацията!

А останалото, на което повечето практикуващи му викат "медитация" просто са някакви си там емоционални преживявания - нищо повече.

Прочети просто "Мистика на Просветлението" от Ю Джи Кришнамурти и може би ще ти стане по-ясно ...

Медитацията е спонтанен процес, който не трае много дълго - той трае буквално миг. И именно в този миг получаваш прозрението и отговора, който търсиш, или който те терзае.

А прелюдиите към самата медитация са практики, които водят към това състояние - нищо повече.

И когато се научиш да постигаш медитативното състояние, самото то става за теб един нормален процес, нещо съвсем нормално. По-важно е да го отчиташ като такова.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Апр 22, 2008 10:00 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Didi написа:
Селена,чудя се дали да споделя за мъжа и жената ?Дали ще го приемат?


Разбира се, че можеш!

Ако искат да го разибрат, ако могат - нека го направят!

Всеки човек в житейският си път има Водачи, Наставници и Учители.

Те пребивават еднакво в плътна и видима физическа форма, както и в безплътна и невидима ефирна субстанция във фините духовни планове.

Ти просто си се срещнала с тези от фините духовни планове, какво толкова чудно има?!

Лично аз мисля, че те са твоите Духовни Наставници.

Разкажи, разбира се ... Very Happy

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Вто Апр 22, 2008 11:11 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Добре ,ще разкажа !

До като медитирах преди няколко дена (състоянието си описах в по горните си постове) ... Не знам как да го обясня ,бях със затворени очи ,точно когато се "слях" с това си разбиране ... когато се почувствах напълно спокойна и на сигурно място , се появиха мъж и жена !Мъжа и жената съм ги сънувала и преди ,но сега не сънувам,нали ? Smile

Мъжа имаше много равен тон ,строг ... сериозен и ми каза така "Ние ти дадохме това ,което искаше ,но забравиш ли духовното и се отдадеш на материалното се връщаш обратно " ,а жената само ме погали по глават.Тя винаги прави така !

Аз много добре ги разбрах какво искаха да ми кажат !

Случвало ми се е да си легна да спя и веднага когато затворя очи,да видя тази жена ... Просто влиза и ме гали по главата ,картината е точно за няколко секунди ,но мъжа и жената са много отдавна с мен!

Сега обаче за първи път се "срещнах" така с тях!

Имаше период от живота ми (тъкмо бях вече при вас) ,тогава още не бях се преборила със страховете си и много ме беше страх от тъмното.Пак по същия начин ,тъкмо си лягам да спя ,затварям очи и виждам мъжа ,като картина изплува в съзнанието ми и отначало само ми повтаряше "Не се страхувай,не се страхувай,не се страхувай" ... до като не го приех и сега не се страхувам дори и от тъмното ,но за това ми помогнаха и Маг Живин и Маг Селена!

Та така .... сега дано не си кажете,че нещо не съм с всичкия си,това са напълно нормални неща .... !

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Вто Апр 22, 2008 11:20 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Забравих да кажа .... че след като отворих очи ,след срещата ми с тях,аз вече знаех какво имам и какво трябва да правя .Спомних си че когато бях много малка ,непрекъснато се карах на майка ми да не обръща внимание на парите и че те са нищо.

Само че пораснах и започнах да се раздвоявам между материалното и духовното ,а сега разбрах добре какво трябва да правя .... !

Щастлива съм че всичко това ми се случва !

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
ASD




Регистриран на: 07 Юни 2007
Мнения: 177
Пуснато наПуснато на: Вто Апр 22, 2008 2:10 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Didi, аз ти благодаря сърдечно за споделеното! Опитвала съм да медитирам, но изпитвам известен страх от усещането. Вероятно нещо в самия процес бъркам или не познавам. След изключването се усещам лека, сякаш част от мен се понася на някъде и тогава ме обхваща страх. Успявала съм да се преборя с него само няколко пъти
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
turta




Регистриран на: 03 Авг 2007
Мнения: 79
Пуснато наПуснато на: Вто Апр 22, 2008 3:41 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
taniuga написа:
... Още от дете понякога неволно се изключвах от заобикалящата среда. Майка ми /Бог да я прости/ все ме питаше къде "блея". После с годините разбрах, че мога да го правя почти съзнателно. На някои скучни мероприятия / събрания, заседания..../ просто се "изключвах" , като че ли телом съм била там, а духом съм била някъде другаде / нямам спомен къде/, нищо не съм чула, разбрала, а а времето си е минало. Сега мога да си почивам така. Просто си седя и за нищо не мисля и като погледна часовника, току виж половин час изтекъл. После се чувствам така, че мозъкът ми сякаш се е освежил и отпочинал.


И с мен имаше нещо подобно като дете, реакциите на околните бяха същите /за "блеенето"/ Wink

Понякога и като голяма успявах да изключа в подобни ситуации - на скучни мероприятия и т.н. без дори да съм знаела дори като обща култура в какво се състои медитацията, по-късно разбрах. За съжаление като че ли сега по-трудно ми се отдава, може би защото тогава съзнателно съм се стъремяла да не изпадам в положение на "заблеяност" на публично място, или когато околните очакват по-голямо внимание от моя страна. В подобни случаи оставах с чувството, че върша нещо нередно - толкова приятно се чувствах, та чак след това ми ставаше съвестно заради другите около мен... Rolling Eyes

Сега ще си "припомням", как да успявам да го правя леко и лесно, без задръжки и угризения.Cool




Изобщо не знаех, че това е медитацията. Впрочем винаги съм се чудела как става медитирането. Изпадам често и съзнателно в такова "отнесено" състояние и там, където "отивам" ми е много добре. Мислех, че нещо не ми е наред и не съм го споделяла, но не се чувствах виновна за тези бягства, защото ми е много приятно. Впрочем защо говоря в минало време, напоследък го правя все по-често, предпочитам да съм сама, но наистина често "изключвам" така на досадни мероприятия. Отдавна се примирих, че ме мислят за блейка, но аз малко се притеснявах, че нещо с психиката ми не е наред.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
turta




Регистриран на: 03 Авг 2007
Мнения: 79
Пуснато наПуснато на: Вто Апр 22, 2008 3:47 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

По-скоро го отдавам на прекалено фантазиране, защото съзнанието ми моделира такива ясни картини и усещания, че като се "върна от там" остават у мен тези усещания, сякаш наистина ми се е случило. Дали това има нещо общо със съзнателно формиране на желани събития и предварителното им изживяване или си е чиста параноя?... За първи път говоря затова, защото мисля, че нещо става като разтройство на психиката, с много приятни последици лично за мен, но все пак не съвсем нормално.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Апр 22, 2008 10:02 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

turta написа:
По-скоро го отдавам на прекалено фантазиране, защото съзнанието ми моделира такива ясни картини и усещания, че като се "върна от там" остават у мен тези усещания, сякаш наистина ми се е случило. Дали това има нещо общо със съзнателно формиране на желани събития и предварителното им изживяване или си е чиста параноя?... За първи път говоря затова, защото мисля, че нещо става като разтройство на психиката, с много приятни последици лично за мен, но все пак не съвсем нормално.


Понякога мо се е случвало, но не много често, в подобно състояние да си припомня фрагменти от някой сън, който не съм запомняла при събуждане - не с хора - действащи лица в него, а по-скоро обстановка, усещане за някакво преживяване и ми остава чувството за спомен като нещо действително преживяно, толкова е ярко.Rolling Eyes Cool



_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov