НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пет Апр 19, 2024 12:23 am Вижте мненията без отговор
Какво може да е това?
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
cherry




Регистриран на: 23 Апр 2008
Мнения: 4
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 24, 2008 9:45 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Здравейте!
Попаднах на вашия сайт.Все още чета от тук от там...От малка съм си странна.Имам някои мисловни способности,които използвам за лечение на близки и за себе си,както и за промяна на събития.На периоди са много силни,а на периоди ги отхвърлям,но по един или друг начин те си се завръщат пак.Но този път ми се случи нещо,което събуди много любопитството ми.През нощта на 3ти срещу 4ти февруари т.г.ми се наложи да изляза на двора(живеем в къща)Появи се кълбо светлина,голямо колкото баскетболна топка,което ме докосна по ръката и изчезна.Беше топло и приятно все едно те е огряло лятно слънце.Сепнах се от появата,но не бях уплашена.Напротив.Почувствах го като приятелско присъствие.Усмихнах се и се прибрах.Усещах приятни трептения в ръката още 20-30мин които постепенно отшумяха.След 1-2дни забелязах груб участък на мястото в което ме докосна,който си стои все още.Отначало помислих,че е възрастово загрубяване,но е доста голямо за такова,а и нямам подобно загрубяване по другите крайници.Попитах мои познати какво може да е това,но получих доста разнообразни мнения.Даже ме посъветваха да опитам да направя връзка...Преди 3-4дни опитах,но нищо не се получи.Как мислите,Маг Селена?Какво може да е това?
Ако постът ми не е в правилната тема ,моля някой да го премести.Благодаря
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 24, 2008 4:27 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Здравейте, cherry!

"Нещото", което е контактувало с Вас, въпреки че сте била с приятно усещане за него, не е добронамерено за самата Вас! Exclamation

Със сигурност контактувате със същества от астралния свят, който е прекалено хаотичен и преизпълнен с нисши духовни същности, същества достатъчно хитри и зловредни спрямо хората.

Те могат да се появяват пред нас под различни видими или невидими форми и в различно състояние, както е било във Вашия случай - "кълбо светлина" ... но "то" всъщност не е никакво кълбо от светлина, а още повече пък доброжелателно такова!!!

Става въпрос за дух от нисш ранг и нисше астрално ниво, който търси контакт за физическо проявление чрез Вашето физическо тяло и мозък.

Той просто Ви е маркирал като "собствена територия", която никой няма право да обсебва и да докосва освен него.

Духът определено е от мъжки пол и в скоро време ще започне да Ви се явява в сънищата под формата на красив и добър мъж, а може вече и да е започнал да се появява?! Вие ще кажете ... Cool

Та ... когато е осъществил физическия си контакт с Вас чрез "огненото" си докосване той просто е "изгорил" ръката Ви, т.е. нанесъл Ви е вреда без каквато и да било проявена отговорност (както би трябвало да бъде при духовете от Висшите Духовни рангове).

Подобни белези се получават при съпрекосновения от този род поради простата причина, че вибрациите на които е носител този дух са от друго естество и не са синхронни с човешките.

И когато същност, която е носител на такива вибрации докосне човешко същество, то тя промена характеристиките на химичната, биологичната и физическа субстанция на докоснатото от нея място.

Впоследствие докоснатото място може да се инфектира, може да некрозира - без дори и лекарите да са в състояние да открият истинската причина за случилото се.

Мога да Ви помогна да излекувате болното място на ръката Ви, но не мога да Ви спра да търсите на подсъзнателно ниво астрални контакти с духове от нисшите рангове - не е задължително Вие да съзнавате, че правите точно това!

А които са Ви посъветвали "да се опитате да направите връзка ..." трябва да Ви кажа, че са прекалено ограничени и неразбиращи хора, които са щели да Ви навредят изключително много.

Съжалявам и се тревожа за Вас ... Confused Rolling Eyes

Ако някой желае да коментира случая и да сподели патилата си подобни на него, моля ... нека го направи, няма да му се разсърдя изобщо.
Cool

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
cherry




Регистриран на: 23 Апр 2008
Мнения: 4
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 24, 2008 5:35 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Благогаря за отговора,Маг Селена!

“Със сигурност контактувате със същества от астралния свят, който е прекалено хаотичен и преизпълнен с нисши духовни същности, същества достатъчно хитри и зловредни спрямо хората.”

Никога не съм викала духове и не съм се занимавала с подобни практики.Не защото ме е било страх а защото не го смятам за необходимо.Никога не съм се страхувала нито от духове,нито от магии,нито съм вярвала на талисмани или суеверия и т.н.

“Духът определено е от мъжки пол и в скоро време ще започне да Ви се явява в сънищата под формата на красив и добър мъж, а може вече и да е започнал да се появява?! Вие ще кажете ... ”

Не съм имала сънища с красив и добър мъжWink
Що се отнася до загрубяването на кожата,всъщност няма нищо за лечение.


“Съжалявам и се тревожа за Вас ... ”



Wink))Няма за какво да съжалявате и да се тревожите.Живея и спя спокойно.Само ми е любопитно.Това е.Лека и приятна вечер!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 24, 2008 5:57 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Cherry не знам дали осъзнаваш какво всъщност се случва с теб и не знам дали разбираш,че има доста голяма опасност да не спиш спокойно след известно време.

С тези неща не бива да се шегуваш и ако ти пука за спокойния ти живот до сега то е крайно време да си помогнеш!

И аз като теб имах едно много приятно чувство от посещението на подобен нисш дух , както Маг Селена написа ,достатъчно хитър ,за да ме заблуди с приятни усещания .Добре че обичам да споделям с тях двамата ( Маг Живин и Маг Селена) ,че ми помогнаха да се справя с "приятното" посещение!

Както беше много приятно всичко ,една вечер стана доста неприятно,направо брутално ... а да не говорим за страха и стреса след това .Искаш ли да го изживееш?Искаш ли някой да упражнява власт над теб,насилие и други жестокости ,до като уж сънуваш ?

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 24, 2008 8:24 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Винаги повечето неща, които започват хубаво за съжаление свършват зле ... Confused

Много малко са онези, които започват хубаво и завършват още по-добре!

Права си, Диди ... Wink

Човек - също отново за съжаление - е принуден да се учи преди всичко от личния си опит (а някои дори и на това не са се научили!), вместо да почерпят познание от вече изпатили души.

Ама ... тяхна си работа! Rolling Eyes

Незнанието не оневинява, то само те вкарва във още по-лоши и неприятни ситуации - нищо повече. Confused

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 24, 2008 9:06 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

cherry написа:
Благогаря за отговора,Маг Селена!

“Със сигурност контактувате със същества от астралния свят, който е прекалено хаотичен и преизпълнен с нисши духовни същности, същества достатъчно хитри и зловредни спрямо хората.”

Никога не съм викала духове и не съм се занимавала с подобни практики.Не защото ме е било страх а защото не го смятам за необходимо.Никога не съм се страхувала нито от духове,нито от магии,нито съм вярвала на талисмани или суеверия и т.н.


cherry, разгледай малко по-долу много внимателно темата в линка от нашия форум. Всички присъстващи на фотографиите, пък и не-присъстващи, личности нито са призовавали съвсем видимите в кадър духове, нито са се занимавали с подобни практики, нито са се страхували от духове, нито пък от магии, нито пък са вярвали в подобни, както и в талисмани и т.н. глупашки суеверия ... което с нищо на пречи на съществуващите в астрала същности (особено нисшите!) да пребивават където си поискат в света на хората.

А това, че някои ги виждат, а други - не, е проблем на тези, които не ги виждат и проблем на онези, които нищо не знаят за тях, а и не се стремят да узнаят, за да ги разберат правилно!!!


РАЗГЛЕДАЙ МНОГО ВНИМАТЕЛНО

cherry написа:
“Духът определено е от мъжки пол и в скоро време ще започне да Ви се явява в сънищата под формата на красив и добър мъж, а може вече и да е започнал да се появява?! Вие ще кажете ... ”

Не съм имала сънища с красив и добър мъжWink
Що се отнася до загрубяването на кожата,всъщност няма нищо за лечение.


ЛАРВИ И ДУХОВЕ
cherry, никой от присъстващите персонажи в снимките от темата нито са имали сънища "с красиви и добри мъже", нито пък са имали дори проблем като твоя със загрубяването на кожата ти от докосването на астралното същество до нея, но "те", астралните същества от нисшия порядък в астралните слоеве си съществуват и нанасят невидимите си поражения и злосторства (в началото съвсем невидими, а после вече съвсем осезаеми и видими!!!) ... независимо от твоето мнение!

Персонажите не са имали и нужда от каквато и да било помощ относно каквото и да било лечение ...


cherry написа:
“Съжалявам и се тревожа за Вас ...

Wink))Няма за какво да съжалявате и да се тревожите.Живея и спя спокойно.Само ми е любопитно.Това е.Лека и приятна вечер!


Аз продължавам да си се тревожа ... Confused Rolling Eyes Cool

Дано и за в бъдеще живота и съня ти бъдат все така спокойни ... Cool

Но знаеш ли кое изяжда главата на котката?! Cool

Е, ами любопитството, значи ... Laughing

Лека и приятна нощ и на теб!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 24, 2008 9:13 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Мисля,че целта на тази тема беше просто задоволяване на любопитството и никакво желание да си помогне .

Жалко!

Най-глупавото нещо,което можем да направим е да знаем ,че грешим и че можем да си помогнем ,но въпреки това да не го правим и така си чакаме до като не разрушим всичко около себе си и после почваме да си блъскаме главата и да се оплакваме ,че живота е жесток към нас !

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 24, 2008 9:27 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Абе и аз така си казвах ... че всичко е наред ,никога не бях чела окултна литература ,нито пък имах представа за тези неща ,но времето си минаваше и започнах да не спя на тъмно ,да "сънувам" едни ужасии и разни други неща ,които мен лично ме е срам да споделя ,защото някой хора просто не го приемат за нормално и всъщност всички тези проблеми ме доведоха до тук,защото търсех отговори .... А ти ... ти просто се примиряваш и толкова ,задоволяваш любопитството си и това е ! Никакво действие ,никаква борба ...!

Извини ме ,не те нападам ,нито искам да те обидя ,просто ми е мъчно ,че сме толкова "заспали" .

А и още нещо , аз също си мислех ,че са добронамерени и се радвах ,че съм имала контакти и също така се разочаровах,когато разбрах ,че са много ,много лоши и зли и малко закъснях ,защото здравословния ми сън никой не може да върне , лабилната психика трудно се лекува ,не стигай до там .... Помогни си сама ,за да ти помогнат и другите !!!

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 24, 2008 9:28 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Дали е само любопитство, Дидоче?! Razz Cool Laughing

Нека преспим през нощта - спокойно или не! Razz - пък утре ще видим! Razz Wink

Ние сме научили поне някои нещица - макар и мъничко! - като търпение и смирение! Wink

Така, че ще попреспим и ... ще видим! Cool Laughing

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 24, 2008 9:48 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Като си помисля колко хора са в неведение за тези неща /до неотдавна и ние тук присъстващите Rolling Eyes /, а "същностите" си действат ли, действат... Rolling Eyes Sad

То за това има толкова хора обхванати от някакви пороци, първосигнални нагласи и поведение, негативни емоции и агресия насочена към другите и към себе си, водеща до самоунищожение на всички нива.

Не само, че сме в неведение, ами и не искаме и да знаем какво се случва. а камо ли да положим усилия да се предпазим... Rolling Eyes



_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 24, 2008 9:58 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Мъхъмммм ... както казва един наш общ познат, дето сега няма възможността да вземе активно участие в разговорите ни ... Sad Crying or Very sad

Нали, Кати ... Razz Wink

Ама ще се сдобие с РС и тогава да видите ...
Razz Laughing

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 24, 2008 10:05 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аз на този познат съм му обещала да му изпринтвам интерсните материали
точно от този раздел за да ги прочете, дано да успея тези дни. Wink

Лошо, че няма възможност да се включва с коментарите в неговия си стил, а и намира по нещо интересно, ама когато се сдобие с РС... Cool



_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
turta




Регистриран на: 03 Авг 2007
Мнения: 79
Пуснато наПуснато на: Пет Апр 25, 2008 9:46 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Преди доста време някакво подобно преживяване е имала сестра ми. Бах забравила за това, защото след като зарасна нещо като леко изгаряне при нея, тя повече не е споменавала този случай и не е споделяла за сънища или друг контакт. Обаче характера й много се промени. Стана невъзможна за общуване (с изключение на майка ни и много малък кръг приятели). Но и те споменават, че е променена. Агресивна, надменна и .. направо противна на моменти. Но интересно съвпадение е, че точно тогава изключително й потръгна в кариерата, издига се, печели повече от добре и др. подобни. Не знам дали има връзка, но е сякаш подменена отвътре.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Апр 25, 2008 10:02 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Не "сякаш" turta, тя Е подменена!

Просто чрез нея действа дух от невидимите астрални планове, живее в симбиоза с нея, диша чрез нея, печели чрез нея, получава удоволствия чрез нея, "храни" се чрез негативните й емоции и ... продължава да съществува чрез тялото й.

Всъщност ето и още нещичко за cherry: ОБИТАТЕЛИ НА АСТРАЛНИЯ СВЯТ

Нека да разгледа много внимателно фотографиите с тези астрални същности и духове - особено демона и дракона!!! - пък пак да не вярва! Проблема си е просто нейн! То високомерието по хората ходи - предимно, не по гората ... Rolling Eyes

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Апр 25, 2008 11:10 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ето и още нещичко на вниманието на всички потребители, не само на това на cherry!

ОЩЕ ЖИВЕЯТ ХОРА, ОБХВАНАТИ ОТ БЕСОВЕ

Навярно на всички се е случвало да си говорят за някакъв “бездушен човек”, но едва ли са си давали сметка какъв смисъл носят тези думи.

Колкото и да ви е чудно, съществуват научни изследвания и обяснение на израза “бездушен човек”. Например академик Ф. Я. Шипунов казва: “Има апарати, които фиксират, че около такъв човек се е образувал сякаш някакъв вакуум, в който се внедряват електронните “матрици” (същности) с отрицателен знак и започват да контролират човека. По-рано са наричали такъв човек обхванат от бесове, сега вече ние фиксираме такова поведение с апарати. И това действително е много страшно!”

БИБЛИЯТА ЩЕ НИ ПРЕДПАЗИ ОТ ХИМЕРИТЕ

Експерименти показали, че на Земята с всяка изминала година се увеличава броят на електронните “матрици” с отрицателен знак. Интересното е и това, че близо до един човек например няма нито една “матрица” с отрицателен знак. А, както се изразяват изследователите, на друг те буквално се “лепят”. Те се фиксират от течно-кристалните датчици, но не само.

Съществуват едни специфични, наречени още Кирлиан-фотографии, на които тези матрици се проявяват в човешкото поле във вид на химери.

Това било илюстрирано от доктора и изследовател София Бланк, която е и директор на биоинформационния център “Бион” в Ню Йорк. На тези фотографии доста отчетливо се изобразяват и негативните структури, за които говорим – химерите.

Чували сме да казват, че предпазливия човек и Бог го пази. Публикувайки тези фотографии, д-р Бланк предлага да бъдат разглеждани с Библия подръка, защото тя няма да позволи на химерите да се внедрят в нашето тяло.

КРЪСТЪТ ПОДХРАНВА ЖИЗНЕНИТЕ СИЛИ НА ЗЕМЯТА

За щастие, “електромагнитните матрици” са различни. И зарядът им може да бъде не чак толкова отрицателен.

Учените са правили експерименти, отивайки с уреди с датчици в някакъв манастир. Когато наближили манастира на 7 километра, уредите “зацепили”.

В православието това се нарича “овършаното пространство”. Дори една тухла от манастира, занесена у дома, го дарява с голямо количество положителна енергия.

По време на някакъв християнски празник в катедрален храм учените направили измервания на излъчвания от куполния кръст. Още от началото на богослужението излъчването се увеличавало:

от всеки квадратен сантиметър на кръста се излъчвали няколко киловата в секунда. Известно е, че вертикалната част на кръста приема космическата радиация, а хоризонталната я преизлъчва на повърхността на Земята. “Кръстът – това е едно от най-мощните устройства за подхранване на жизнените сили на Земята. С него може да се сравни само звънът на камбаните”, казва Шипунов.

С НЕГО МОЖЕМ ДА ВЪЗДЕЙСТВАМЕ НА СЪЩЕСТВА ОТ НЕВИДИМИЯ СВЯТ

Геометричната фигура на кръста крие в себе си многовековна тайна. Защо по целия свят могат да се намерят следи от поклонения на кръста?

С какво този тайнствен и универсален знак е привличал към себе си вниманието на хората в продължение на хилядолетия?

Учените все още търсят отговор на този въпрос. Още от незапомнени времена хората обръщали внимание на това, че през годината Слънцето се премества по небосвода по голям кръг, който по-късно астрономите нарекли еклиптика. По-рано този слънчев кръг съвпадал с плоскостта на земния Екватор, а впоследствие, заради някакви глобални катастрофи, се разделил и се пресякъл със Земята в точките на пролетното и есенното равноденствие, образувайки по този начин кръст.

Нови изследвания на американските учени потвърдили, че преди около 250 милиона години е имало “край на света”, когато Земята се е сблъскала с комета или огромен астероид. Тогава загинало две трети от всичко живо на Земята.

Такова сблъскване действително би могло да предизвика появяване на небесния кръст. Група изследователи от лабораторията “Наномир” при Баумановския технически университет, работейки над проблема за извличане на енергия от вакуума, направили пробив, обръщайки внимание на купола и кръста на една от православните църкви.

Станало ясно, че кръстът и куполът имат пряко отношение към енергийните процеси. “Кръстът, състоящ се от вертикална, две хоризонтални и две полегати греди – обясняват учените, - от библейска гледна точка е религиозен символ. От техническа гледна точка той представлява своеобразен електродвигател”.

Ако се абстрахираме от този чисто технически проблем и се обърнем към енергия от друг вид – космическата, тя по-скоро сама постъпва в кръста и се натрупва в него.

Ето защо с помощта на кръста може да се въздейства на същества от невидимия свят, особено ако по своята конфигурация това е Кръстът Господен!

ЛОШИТЕ ОЧИ ТЕ ДЪРЖАТ В ЖЕЛЯЗНА ХВАТКА

Знаете ли какво означава дарбата, способността, наречена “Х”? Ако някога, бягайки от преследвачи, вие изведнъж развиете скорост, на която не сте и подозирали, че сте способни, ето това е тайнствената способност на битието. Когато двама възрастни хора, разхождайки се из гората, попаднали на стадо диви глигани, за един миг се оказали на върха на едно дърво, за да се спасят. Ето и тук става дума за такава способност…

А дали тази способност винаги заработва в екстремни ситуации? Съвсем не. Всичко зависи от самите нас – доколко сериозно и в какви случаи сме готови да “извикаме” своите уникални възможности. Ненапразно мъдреците през всички времена са казвали: “Опознай самия себе си”.

Известният изследовател на окултизма Колин Уилсън пише: “Голямото преимущество на съвременния човек пред ловеца е в това, че той познава своите способности”. Ние, цивилизованите хора, по принцип размишляваме, вярваме или не вярваме. А фактите продължават да ни удивляват.

Както между впрочем и следващата история. По време на Първата световна война драматургът Харлей Гранвил-Баркър изоставил жена си, актрисата Лили Маккарти, заради американка, която се казвала Елен Хантилгтън. Новата мисис Баркър трудно изтърпявала театралната дейност на мъжа си и накрая поискала от него да изостави театъра завинаги. Това се случило през 1925 година.

Друг драматург, блестящият Бърнард Шоу, по молба на приятели обещал да се изкаже публично по този случай. Шоу направил публично изказване пред публиката и настоял драматургът да се върне. Едва стихнали аплодисментите и Бърнард Шоу почувствал силна болка в гърба, сякаш “гръбнакът му бил превърнат в ръждясал прът, който човъркал основата на черепа му”. Той не могъл дори да седне в такси и си отишъл пеша у дома.

Едва след месец съумял да излезе от дома си на разходка и болката изчезнала също толкова внезапно, както и дошла. Когато се срещнал с приятелите си отново, той научил нещо интересно. По време на изказването му внимателно го следили очите на втората съпруга на Баркър. Приятелите му обяснили, че когато той бил с гръб към госпожа Баркър, тя се наклонила напред и го гледала така, че “всеки мускул от нейното тяло се напрегнал от ненавист”.

Вероятно Елен Хантилгтън имала “лоши очи”.

Тази хипотеза се потвърждава и от необичайното й влияние над съпруга й. Баркър бил несъмнено един от най-великите театрални дейци през първото десетилетие на миналия век.

Той и първата му съпруга били щастливи до момента, в който срещнал американката. През 1914 година Баркър бил на тридесет и седем години, а Елен Хантилгтън била на петдесет.

Дали го е омагьосала тя, или той просто се е влюбил в нея, не е известно. Извън всякакво съмнение е само това, че тя го държала в желязната си хватка до края на живота си.

И БЪРНАРД ШОУ ПРИТЕЖАВАЛ МАГИЧНИ СПОСОБНОСТИ

Първата жена на Баркър, Лили Маккарти, посетила Бърнард Шоу няколко години по-рано. По повод на тази среща тя написала следното: “Аз бях отчаяна, а Шоу седеше много спокойно. Колко дълго сме стояли така, не знам, но се виждам как вървя с тежки крачки редом с Шоу…

нагоре и надолу по Адолф Терас. Тежестта в душата ми отстъпва и аз се заливам в сълзи, сякаш той ми разреши да плача. Той ми каза: “Вижте, скъпа, погледнете небесата. Те са по-важни в живота, отколкото всичко останало. Много по-важни”.

Може да се каже, че Бърнард Шоу също приложил някакъв магически метод: позволил да действа интуицията, избягвайки очевидния, рационален начин на утешаване. Не по-малко талантлив ход се оказало това, че прибягнал до аргументи и логични доводи, внушавайки надежда.

Шоу обаче се постарал да запази у жената чувството за реалност. “Това е по-важно в живота, отколкото всичко останало. Много по-важно”.

СПОСОБНОСТИТЕ “Х”

Елен Хантилгтън притежавала “магически” способности, но ги използвала по много неприемлив и неприятен начин, нанасяйки вреда и на другите, и на себе си. За разлика от нея, Бърнард Шоу използвал своята магична сила именно като способността “Х”, като разширяване на човешките възможности за докосване на висшите истини.

Ето това е правилният начин да се използват окултните сили.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov