НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пет Апр 19, 2024 12:49 am Вижте мненията без отговор
ИНДИГОВИТЕ И КРИСТАЛНИ ДЕЦА
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Май 08, 2008 11:11 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Отглеждат ли?!Shocked

Ти на храненето отглеждане ли викаш, Кати! Shocked

И никой никого не превъзхожда, още повече индигото родителите си.

Защото ако беше точно така, то индиговите деца щяха да бъдат за пример на собствените си родители, а то става съвсем обратното ... те просто ги надминават в проявите на пороците си.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Чет Май 08, 2008 11:24 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Представете за едно дете индиго (знаете колко са чувствителни,знаете другите им способности и усещания) какво е да вижда тати пиян а мамито насинена ! С каква представа ще израснат тези дечица ? Дали ще си кажат "Алкохола вреди" или "Пии да ти е леко на душата" .Или сигурно като гледат как се карат,бият и изневеряват мамито и татито прекрасни , ще си каже "Света е розов и има нужда от любов" ,напротив ... ще си каже "Света е сив и гаден " ,защото просто няма да отрасне в нормална семейна среда с нужното внимание и любов ,а ще отрасне с грозната представа за семеен живот и отношения между мъж и жена .

На това дете никой не му е показал какво е доброта и хармония,как да живее нормално и как да обича света ... И ето го .... поредния алкохолик или наркоман или разхайтена девойка и едва когато някой ден дъщеря им не се върне у дома или намерят сина им легнал на някоя пейка ,напуснал прекрасния свят от свръх доза ще си кажат "Чакай ,къде бях аз и как го позволих?"

Спирам с риск да не дам воля на емоциите си че като заговоря за татковци и мами ми се обръща всичко и с погнуса и отвращения гледам на такива семейства превърнали децата си в зверове !

Аз за това и не искам да си имам дете ,щото ме е страх че ще превърна живота му в ад и не искам да се омъжвам ,щото мен мама и тати ме научиха ,че брака е наказание и хората като сключат брак пред Бога ,убиват любовта помежду си !

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
taniuga




Регистриран на: 11 Мар 2008
Мнения: 223
Пуснато наПуснато на: Пет Май 09, 2008 12:26 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Много горчивина има в думите ти Диди и ми се иска като по-възрастен човек да те успокоя и прилаская. Виждам, че си много огорчена от живота, който си била принудена да водиш, но същевременно виждам, че си успяла да излезеш от "дупката" и се радвам за теб!
Ще си позволя да те посъветвам с риск да събудя неприятни емоции у теб, но ще ти го кажа:
1. Не упреквай родителите си, каквито и да са те, защото вероятно такава е твоята Карма - да се родиш и растеш в това семейство. Баба ми казваше "Другар можеш да си избереш, деца можеш да възпитаваш, но родителите си не можеш да промениш - те са даденост. " И аз имам своите "забележки" към моите родители, но съм се примирила с факта, че те са такива, каквито са. Виждам грешките в тяхното поведение се стремя да не ги допускам с моите деца/ сигурно ще допусна пък други/. Ти вече знаеш кое не трябва да се прави, осъзнала си го и само от теб зависи да живееш по твоя начин.
2. Остави страховете си за семейство и дете настрана - не мисли сега за това. Това, което се е случило с брака на родителите ти си е тяхно дело. Не е речено, че ако срещнеш добър човек брака е наказание. По скоро бих го нарекла изпитание. Изпитание,при което е нужно разбиране, търпение, отдаденост. Ти имаш желание да се учиш и живееш по Божите закони / следя постингите ти/ и ако проявиш добра воля нещата ще се наредят. Сигурна съм!
3. Дали хората сключват "брак пред Бога" или просто съжителстват, това няма значение за Любовта. Когато я има - тя е от Бога с брак или без и не може да се убие. Ако я няма както и да се сключи брак - това е мъчение.
В заключение ще ти пожелая много спокойствие и бъди оптимист - така се живее по - леко!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Пет Май 09, 2008 12:56 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Не ми се иска да превръщаме темата в мой проблем ,смисъл да говорим за моите проблеми ... Нека говорим като цяло ! Все пак мерси за мнението ти и опита да ме успокоиш ,но има много неща с които не бих се съгласила !

Нека обаче да продължим по темата , аз с нетърпение очаквам мнението на Маг Селена ииииии "мързеливия " Маг Живин ,дето напоследък хич го няма ... Crying or Very sad

Хайде да поговорим за родителите на индигото и за това как му влияят ,като цяло ?!

Или можем да обсъдим родителите дето тъпчат индигото с лекарства ,щото си мислят че нещо не му е наред ???? И то расте с тая мисъл .... !

Вие сте !

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Май 09, 2008 2:03 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

taniuga написа:
Ще си позволя да те посъветвам с риск да събудя неприятни емоции у теб, но ще ти го кажа:


Ти добре й го казваш на Диди, taniuga, но според кармичните закони не знаеш ли, че никой на никого съвети не бива да дава?! Просто няма такова морално право!!! Като ще говорим за карма и т.н. нека бъдем съвсем лоялни ... а не само да раздаваме съвети, нали така?! Confused Cool

taniuga написа:
1. Не упреквай родителите си, каквито и да са те, защото вероятно такава е твоята Карма - да се родиш и растеш в това семейство. Баба ми казваше "Другар можеш да си избереш, деца можеш да възпитаваш, но родителите си не можеш да промениш - те са даденост. "


Диди не упреква родителите си, тя просто констатира дадено проявление и съответно постъпките относно него ... тя може да си коментира каквото си иска ... защо не и родителите си, тя търси начин да промени себе си и да балансира духа си. И за сега го прави много успешно - за разлика от повечето потребители тук ...

Нещо си противоречиш, като че ли ... Confused Да, дадености има, но ... те са дадености поради факта, че ние сме си ги сътворили като такива, т.е. хората.

Няма нещо, което не може да се промени именно поради тази причина, баба ти явно много греши, тя не е критерий, никой не е критерий ... всичко е следствие на нашите постъпки.

Всичко си избираш, когато тръгнеш да се прераждаш ... и другар, и родители, и деца и т.н. ситуации в живота ти. Всичко е съгласувано според избора и свободната ти воля.

И ти си го избираш именно за да го променяш, друг е въпроса по какъв начин, защото промяната - в позитивна насока имам предвид - е начин за самоусъвършенстване.

taniuga написа:
2. Остави страховете си за семейство и дете настрана - не мисли сега за това. Това, което се е случило с брака на родителите ти си е тяхно дело. Не е речено, че ако срещнеш добър човек брака е наказание. По скоро бих го нарекла изпитание. Изпитание,при което е нужно разбиране, търпение, отдаденост. Ти имаш желание да се учиш и живееш по Божите закони / следя постингите ти/ и ако проявиш добра воля нещата ще се наредят. Сигурна съм!


Диди не излага своите страхове, тя излага просто своите предположения и е абсолютно права в тях, защото най-малкото внуците на алкохолиците се раждат с психични отклонения поради мутирали гени под въздействието на алкохола, или не знаеш това?!

Какви ги говориш за добрия човек?! Няма добро и зло, просто всичко и всеки трябва се стреми към някакъв баланс в живота!

Това за родителите, че си е тяхно дело какво вършат изобщо не е вярно, защото това е най-върлия егоизъм и най-безумната безотговорност.

След като вредят на собствето си поколение не е единствено и само тяхно дело какво вършат, защото вредят по този начин повсеместно - на всички духовни нива - както от висшите сфери, така и от нисшите сфери.

И те ще си платят за това, но защо и всички останали трябва да носят отговорността за безотговорните хора???!!!

Диди не само проявява добра воля, ами и изключително добро търпение, като всичкото това бива възнаградено доволно и предоволно.

Но кармичинят рекушет върху родителите й едва ли ще закъснее ... впрочем той със сигурност вече бушува с пълна сила. Всекиму - своето, както казва маг Живин.


taniuga написа:
3. Дали хората сключват "брак пред Бога" или просто съжителстват, това няма значение за Любовта. Когато я има - тя е от Бога с брак или без и не може да се убие. Ако я няма както и да се сключи брак - това е мъчение.
В заключение ще ти пожелая много спокойствие и бъди оптимист - така се живее по - леко!


Всичко има значение, когато става въпрос за любовта.Небесният брак или брака пред Бога се основава на дадени предопределености и правилното му разбиране и подход към него, а съвместното съжителство, което се базира само и единствено на материални и финансови интереси, и изгоди, или пък погрешни емоции, чувства и желания преди всичко, просто е най-силно разрушителното нещо, когато говорим за фини духовни нива свързани с любовта, предопределящи изобщо живота на човека.

taniuga, прекрачваш един изключително могъщ праг - прага на Божествената Любов! Много моля, не я бъркай с емоционалните изблици и ищаси на людете, които не я познават, и изобщо не реагират на нея.

Само отделни бройки хора са успели да постигнат Божествената Любов!

Много моля, не бъркай личните хорски взаимоотношения и въжделения с Божествената Любов, защото не Бог създава техните желания, чувства, емоции и сексуални потребности, а лично те и това няма нищо общо с Божествената Любов, а има общо с тяхната свободна воля и право на избор - нещата са коренно различни просто.

Само Божестевната Любов не може да се "убие", а породената между човеците - поради факта, че в 98% от случаите се базира на погрешен избор на партньорство - не само може да се "убие", но както е видно тя самата може и да убива, и го прави при това твърде успешно.

Затова въпросните деца-индиго не успяха да поемат по предопределния им път, защото родителите им живеят в лицимерие, в ревност, във фалш, в омраза, в злоба един към друг, защото са роби на собственото си нещастно Его и твърде ограничен ум.

Не сме ние тези които ще ги съдим, но дали пък те са и тези, които произнесоха вече тоталните си присъди в такъв глобален мащаб - за цялото човечество?! Confused Sad Защо пък ние да не бъдем тези, коти омогат да променят нещата, а неда се примиряват, че това било "дадено от Бога" - това са порсот безмислени бръщолевеници, извине ме ... ако можеш.

Дано не съм събудила в теб неприятни емоции, taniuga!!!
Cool

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
taniuga




Регистриран на: 11 Мар 2008
Мнения: 223
Пуснато наПуснато на: Пет Май 09, 2008 2:30 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Не сте събудили неприятни емоции у мен.
Приемам обясненията и упреците Ви като от Учител към ученик. Аз се уча - не познавам Кармичните закони, просто постъпих според разбиранията си - когато някой ми се струва огорчен иска ми се да го окуража.
Ясно е, че не би трябвало да се намесвам и да успокоявам никого, но какво да се прави - всеки с грешките си.
Може пък това да бъде нова тема на разговор Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Пет Май 09, 2008 2:35 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Това исках да кажа и аз (е малко по простичко с по простички думи )!

С риск пак да се отклоня от темата ,само искам да вмъкна че в думите ми няма капка горчивина ,а по скоро отвращение и погнуса от егоизма и сексуалните желания на такива родители,решили да създават деца от "любов".

Слагам кавички ,защото това тяхното не е любов , а просто егоистични желания ,ако щеш и сексуални породени от голямо его и стремеж да го подхранят ,като решат да създават семейство !

Не ги упреквам ,просто им се чудя на акъла и уж са големи и зрели хора ,а не разбират какво е духовен свят и какво е материален и не правят разлика и ако ги попитам каква е разликата между "Божествена любов" и тяхната ,мълчат като .... ****

Не мисля че каквото и да било е даденост ,никой нищо не ти дава ,всичко сам градиш,сам постигаш ,сам откриваш ! И пак ти казвам ,не се примирявай с нищо ,само го приемай и продължавай !

Наказание ,изпитание ??? Брака трябва да се сключи с човека,които си си отредила или избрала (както искаш го наречи) за този ти живот и просто трябва да го познаеш .Маг Селена е писала една много хубава статия по тази тема "Здравите деца се раждат от предопределени бракове" ето там има неща,които малко или много засягат темата за брака !

А вместо да минавам през това изпитание (брака) ,при което е нужно разбиране,търпение и отдаденост ,както ти казваш ... що не взема сега да се сдобия с тях ,да се старая да ги постигна сега ,а след това благодарение на тези ми качества да позная човека за мен в този ми живот и що тогава не си родя едно здраво и добро дете ,вместо да правя грешки и да трупам негативна карма ?!

Ако повечето бъдещи родители бяха се замислили за тези неща ,сега щеше да има по добре развити деца индиго и света щеше да е поне малко ,мъничко по красив !

Ако тези прекрасни родители ,които твърдят че са толкова загрижени за децата си и правят всичко за тях ,то те щяха да знаят ,че имат деца индиго и щяха да им помагат и да ги обичат ,а не да ги тъпчат с лекарства и да ги потискат !!!

Ама нееее ...... Гледай си там кефа по дискотеките и алкохолеца и мир да ти е на душата ! Sad Пък детето .... е кво сега ,ще си поседи малко самичко !

Ако знаеш колко много искам да живея ,ама не по Божиите закони ,аз не мисля че Бог има закони , той отдавна ни е дал свободна воля ,по скоро искам да се докосна до Божията любов ,онази безусловната ,чистата !

Благодаря ти .... аз съм си спокойна и съм оптимист Smile Желая ти и на теб същото !

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Май 09, 2008 8:35 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

taniuga написа:
Не сте събудили неприятни емоции у мен.
Приемам обясненията и упреците Ви като от Учител към ученик. Аз се уча - не познавам Кармичните закони, просто постъпих според разбиранията си - когато някой ми се струва огорчен иска ми се да го окуража.
Ясно е, че не би трябвало да се намесвам и да успокоявам никого, но какво да се прави - всеки с грешките си.
Може пък това да бъде нова тема на разговор Smile


Съгласна съм с мнението ти!

Само дай темата, но ... да не е тук в тази тема!

Открий просто нова. Very Happy Wink

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Нед Май 18, 2008 11:49 pm
МнениеЗаглавие : ???? ???????
Отговорете с цитат

От известно време искам да ви питам нещо, но все не смея, защото не съм сигурна дали е за тоя форум.. Хайде, мечка страх, мен не страх Laughing :

Според вас явлението Иван Ангелов от Мюзик Айдъл индигово дете ли е или е просто с отклонение в психиката?

Дори и да не гледате много телевизия, не може да не сте подочули за него. А ако все пак не сте, тук може да добиете представа за какво става въпрос: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8.

А това пък е едно интервю, в което се обявява за божествен. Той си говори с Бога, разбирате ли.

Значи моето лично мнение е противоречиво. От една страна, ме приковава към екрана като пее и винаги ми оправя настроението. И много ми харесва, че чупи рамки с булдозер и не се оставя да бъде поучаван (типична индигова черта). Че е криво огледало на обществото ни. Обаче... Надушвам малко нарцисизъм в цялата тая работа и не му вярвам, че всичко е ПиАр, сценарий и т.н. и той го контролира. Според мен Ванката му е изпуснал края и не знам дали е само нарцисизъм или направо мания за величие, но нещо го тресе това момче. Освен това му вярвам, че си говори с някой "отгоре", ама няма да е Бог този негов събеседник...

Вие какво мислите? Дали това е ярък пример за индигова личност или просто поредния увреден мозък?

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Пон Май 19, 2008 5:10 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Според мен той не е индигово дете ,а искаше лесна слава ,намери начина като се правеше на простак и пълен идиот и постигна своето !

Той не е това,което показва !

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Май 19, 2008 11:53 am
МнениеЗаглавие : Re: ???? ???????
Отговорете с цитат

radea написа:
Вие какво мислите? Дали това е ярък пример за индигова личност или просто поредния увреден мозък?

Ще ти дам кратък и абсолютно точен отговор, Радея, впрочем той вече е даден в интервюто на този жален нещастник, така че няма да е нещо ново - той просто е социопат.

А социопат е твърде опасна личност, защото подобен човещ унищожава и убива - в пълния смисъл на думата.

Какво всъщност представлява социопата?!

"СОЦИОПАТ - индивид, антиобществен в основата си, в резултат често попадащ в различни конфликти, но никога не си вади изводи от неприятните преживявания и наказания, причина за които се явяват собствените му действия. Тези хора са лишени от лоялност към обществото, близките си и обкръжението си. Техния "дефект" се състои в това, че са неспособни да контролират себе си, те просто не говорят или не разсъждават преди да направят нещо. Неспособни са да отговарят за постъпките си, незачитане на чуждите права."

Струва ми се, че ето тук, макар и на руски език (но се разбира, все пак!) най-ясно човек може да се сдобие с точната представа за социопата - най-накратко казано. ЧЕТЕТЕ ТУК ...

Ето ви и още нещичко за СОЦИОПАТА ...

А ето къде можете да прочетете нещо повече за социопата ЧЕТЕТЕ ТУК ...

Смятам, че това е достатъчно за да прецените сами до колко Иван Ангелов от Мюзик Айдъл е нормален и за какво всъщност иде реч ... Confused Но със сигурност той не е никакво дете-индиго ... Confused

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Май 22, 2008 8:09 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ето ви и още нещица за индиговото дете ...

ИНДИГОВО-СИНИТЕ СТЕПЕНИ НА УЧЕНЕТО

От гледна точка на духовното всеки човек се намира на определена степен на учене. Ние можем да добием представа за отделните степени посредством символичното им отражение в ученията и енергийните характеристики, съответстващи на различните космически светлинни лъчи.

Във всеки свой живот ние работим с един цветен лъч, като с течение на времето непрекъснато биваме провокирани да му се противопоставим и да го сменим.

За да ви изясня и другите качества на индиговосиния цвят, ви предлагам списък с индиговосините степени на ученето.

Положителни:
1. Свобода и простота. Нежелание да се усложняват нещата, все по-голяма разкрепостеност в мисленето; независимост, естественост; спокойствие.
2. Миролюбив. Усет за космическите закони; стремеж към изчистена от оценки любов, независимо от ситуацията.
3. Представни възможности, визуализация. Способност за виждане на картини с вътрешното зрение; възприемане на недоловими за другите неща, анализаторски качества.
4. Универсална любов. Безрезервна, безкористна дружелюбност; доброжелателно излъчване и провокирането му у другите.
5. Посреднически умения. Способност да влияеш на другите и да ги вдъхновяваш; тактично съобразяване с тях.
6. Нежно и отзивчиво приятелство към другия пол.
7. Общуване. Способност за споделяне на дълбоки чувства и идеи, за изразяване на по-високи идеали.

Отрицателни:
1. Хаос и несигурност. Обърканост по отношение на собствената позиция в различните житейски ситуации и на собственото знание; колебливост; неспособност за вземане на решения; безпорядък; недостатъчна яснота; неспособност за възприемане на нови идеи и разпознаване на истината.
2. Осъждане. Дискриминиране на другите; възприемане в негативен план; изолация. 3. Самомнителност. Оценяване и мислене посредством степенуване (по-висок/по-нисък, по-добър/по-лош, и т.н.); липса на мярка; егоизъм; тесногръдие; склонност да се оправдава; тъмната страна на Юпитер.
4. Непреклонност. Тя е резултат от справедливо самоосъждане; прекомерни очаквания от себе си и от другите; невъзможност да се правят компромиси; репресивно поведение.

Индигото и неговите съответствия на другите нива
Цветовете се свързват също така с различни архетипове начини на поведение, органи или части на физическото тяло, скъпоценни камъни, растения, минерали, животни и прочее. Всеки елемент си има свой цвят и съответстваща му характерна вибрация или честота; доминиращата цветова вибрация на кислорода, например, е синьото. Следователно, липсващите елементи могат да се внесат в тялото под формата на цвят, което по принцип е един от най-простите и същевременно най-точните терапевтични методи, открити някога от хората - името му е хромотерапия. За да обясня възможно най-многостранно защо новите деца се наричат индигови, бих искала да вмъкна още един малък списък с най-важните съответствия между цвета и другите нива:

* Енергиен център: 6-та чакра*, наречена още трето око или център на Христовото съзнание
* Звук: ОМ
* Сила: електрическа и телепатична
* Архетип: жрица и жрец
* Жлези и органи: хипофиза, епифиза, мозък и уши
* Скъпоценни камъни: лазурит, диамант, азурит, флуорит, индиговосин сапфир.
* Химикали и метали: бисмут, бром, хлорхидрат, хром, мед, желязо, олово, калиева основа, стронций, титан.

Бих искала да се спра малко по-подробно на скъпоценните камъни, тъй като онези, които спадат към индиговия цвят, ни дават възможност да разберем нещо повече за децата-индиго.

Смята се, че индиговото е характерно най-вече за диаманта. Излъчването на този камък се възприема от окото като бяло. Истинският му цвят се разкрива обаче, едва когато се използва призма: погледнат през нея, диамантът е индиговосин. Той се слави като "кралят на кристалите". Символизира централното слънце на слънчевата система - сила, която се самоподдържа в състояние на съвършенство и никога не се нуждае от "зареждане". Когато по-долу се информирате за качествата на диаманта, ще се убедите, че те почти напълно съвпадат с характеристиката на децата-индиго!

Ето какво казва за него науката за скъпоценните камъни:

* Диамантът стимулира единството, любовта към себе си и към другите.
* Той е камъкът на невинността", носи чистота и порядъчност.
* Поражда доверие в интимните отношения и хармония в различните житейски ситуации.
* Поражда доверие в собствените черти на характера, чието проявление е свързано с емоционални реакции.
* Стимулира творчеството, въображението, откривателския дух.
* Активира коронната чакра.
* Внася яснота в разума на човека, за да намери той по-лесно своя път.
* Подпомага постигането на пълнота във всички области на живота.
------------------------------------------------
Каролина Хеенкамп


Последната промяна е направена от СЕЛЕНА Ярослава Велесова на Пет Май 23, 2008 8:55 pm; мнението е било променяно общо 1 път

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Май 22, 2008 8:13 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Светлина и цветове

Светлината е познат на всички ни феномен. От незапомнени времена тя се възприема като антипод на тъмнината. Знаем, че когато слънцето изгрява от изток, започва денят, а когато залязва на запад - идва ред на нощта. Тогава използваме електричеството, за да можем да се ориентираме в домовете си и по улиците. Но какво всъщност представлява светлината?

За разлика от хората в древността, днес ние знаем много повече за нея, но най-основното нещо е, че тя е една от формите на енергията. Светлината се разпространява вълнообразно също като езерната вода, например, когато хвърлим камък. Нейните лъчи или вълни се пръскат по права линия през празното пространство или прозрачната материя във всички посоки.

Светлинните лъчи от различните тела стигат до очите ни.

В едни случаи ние приемаме светлината директно от телата, които са неин източник и я излъчват, каквото е слънцето.

В други случаи я приемаме след като телата, върху които пада, я отразят, какъвто - да речем - е случаят със страницата от книгата пред вас.

През 1672 г. Исаак Нютон успява да докаже, че бялата светлина се състои от различни цветове. Когато бива пропусната през прозрачна призма, се разпада на цветовете на дъгата - червено, оранжево, жълто, зелено, синьо, индигово, виолетово.

Още една, поставена наопаки призма, ги събира, превръщайки ги отново в бяла светлина. Това са цветовете, които са достъпни за човешкото око, ако не страда от далтонизъм. Всички те заедно образуват цветния спектър и затова се наричат спектрални. Всеки от тях отговаря на една определена дължина на вълната на светлинните лъчи.

Разбира се, широчината на цветните ивици в спектъра е много по-голяма. Зрителните възможности на животните, например, излизат извън този спектър, достигайки участъците на инфрачервената или ултравиолетовата светлина. Растенията черпят енергия главно от слънцето и то най-вече - от инфрачервените лъчи, които са невидими за нас.

Ние хората също чувстваме енергията на ултравиолетовата или инфрачервената светлина - в противен случай не бихме усещали топлината на слънцето и кожата ни не би изгаряла от него. Това, че не виждаме тази светлина или, иначе казано - не различаваме цветовете й, се дължи на ограничените ни сетива.

Понякога, когато сме сред природата или сънуваме, ни се случва да доловим невероятни багри, които после не успяваме да опишем, защото надхвърлят обхвата на "нормалните" ни възприятия, както и езиковите ни изразни средства.

Как се пораждат цветовете?

Молекулата на всеки цвят притежава няколко свободнокръжащи около нея електрона, които вече не се привличат от някое от отделните атомни ядра. Цветовете на спектъра са с различна дължина на вълната. Мерната единица за нея се нарича нанометьр.

Дължината на вълната на червената светлина (топло) е много по-голяма от тази на виолетовата (хладно). Хората виждат цветовете или пък възприемат вибрационната им сила по различен начин поради различната степен на отвореност на съзнанието си.

Това е причината да съществуват множество тълкувания за тях, множество цветови системи и цветови терапии. Постигналите по-високо ниво на възможностите си ясновиждащи долавят една интензивност на цветовете в аурата на човека, а тези с по-ограничена сетивност - съвсем друга.

Цветовият спектър, съдържащ основните цветове червено, оранжево, жълто, зелено, синьо, индигово и виолетово, представлява само една част от целия електромагнитен спектър, който ни обгръща.

Други съставни части на електромагнитния спектър са лъченията от Космоса и в частност - на слънцето, лъченията на електрическите крушки, на ютията, на огъня в печката, на парното отопление, радиото, телевизора, микровълновата печка, радара и прочее.

С очите си обаче ние сме в състояние да разпознаем само онази част от цветовите вибрации, съответстващи на обхвата на цветовия спектър. Ето защо много цветови системи именуват светлината, с която работят, видима, жива светлина.

Като изключим едноклетъчните, всички обитатели на планетата - растенията, животните и ние, хората, излъчваме светлина с различна интензивност и в различна част от спектъра (т. е. в различни цветове). Тя бе измерена едва през седемдесетте години, като наличието й бе доказвано отново и отново с последвали хиляди експерименти по целия свят: да, наистина, живите клетки предават биологична информация посредством фотони!

Човешкото тяло е един невероятен, непредставимо сложен механизъм. За една секунда в биохимичния развой на дадена клетка се осъществяват около 50 000 регулиращи намеси. Те биват "зададени" отвън чрез внасянето на химически вещества - храна, лекарства, отрови и какво ли не още. В този процес и в цялото ни битие цветовете са от съществено значение и жизнена необходимост.

За хората светлината и цветът са били винаги неотделими. Светлинните лъчи, които срещат материална преграда, биват отразени, "отпратени обратно" от нея. В зависимост от дължината на вълната си те се възприемат от човешкото око като определен цвят. Бидейки частици светлина, цветовете са и частици живот, с други думи - елементи от цялото. Ние поемаме светлина и цветови вибрации, а те въздействат както върху тялото, така и върху психиката ни.

Като част от Космоса и земната материя човекът зависи от установените закономерности на своята среда и реагира съобразно тях. Но той реагира не само на това, което е видимо за очите му, но и на всичко невидимо. Така че влиянието на светлината и цвета върху неговото съществувание са определящи! (Виж упражнението с цветове в осма глава.)

Тъй като способността за разпознаване на цветовете при хората с нормално зрение се движи в описания по-горе диапазон, отклоненията в значението им по отношение на материалните неща е сравнително ограничено. Установяването на единна цветова система, която да служи за общовалидна основа, е станало възможно след множество практически опити с голям брой участници в тях.
----------------------------------------------------
Каролина Хеенкамп


Последната промяна е направена от СЕЛЕНА Ярослава Велесова на Пет Май 23, 2008 8:55 pm; мнението е било променяно общо 1 път

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Май 22, 2008 8:15 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Цветовете на живота

Разполагаме, общо взето, с два начина, за да определим цвета на живота си . Според първия следва внимателно да прочетем описанията на всички цветове и да почувстваме кое най-точно представя личността ни. Повечето хора с лекота "изолират своя жизнен цвят, както и този на близките и приятелите си.

В основата на втория начин е залегнал цветови тест, изискващ да отговорим на различни въпроси. Срещу получените на него точки ще открием в приложението съответстващия ни цвят. Нашият жизнен цвят, цветът на живота ни може да ни помогне да разберем по-дълбоко истинската си мисия и предопределение. Той ще ни даде обяснение защо с едни хора поддържаме добри отношения без специални усилия, a c други не успяваме.

Трябва да отбележим, че разликите между цветовете на живота често са едва доловими. Така например хората със син, жълт или виолетов цвят могат да проявят еднакви емоционални качества. Всички те изпитват едно и също желание за определен вид отношение, но по различни подбуди. Поривът им да помагат на другите е силен, но всеки го изразява по своему.

"Синият човек с удоволствие помага на много отделни хора - на емоционално ниво, със съвет, наставления или като им осигурява прехраната (като правило "синята" медицинска сестра се грижи повече за емоционалното, отколкото за физическото състояние на пациентите).

"Жълтият" човек би искал да помогне, но не позволява да бъде въвличан твърде в конкретна ситуация.

"Виолетовият" човек ще окаже съдействие, но предпочита да е на повече хора едновременно; той подкрепя масите или ги вдъхновява, обаче рядко има търпение или порив да подаде ръка отделно на някого.

Ако старателно следвате един от двата метода, ще почувствате интуитивно кой цвят или кои два цвята са най-близки до истинските особености на вашата личност. Според съществуващата в тази област статистика броят на хората с по един и с по два цвята на живота е почти еднакъв. При "облагодетелстваните" с два, единият обикновено е по-силен.

Ако познавате други класификации на цветовете, това не означава, че те непременно противоречат на гореизложеното. Ето какво казва Дейвид Тенсли в книгата си "Аурата на човека":

"Дори древните философски школи не са били единни по отношение на цветовете на енергийните центрове. За това си има причина, чието обяснение произтича от факта, че с все по-дълбокото проникване в дадена чакра пред вътрешния взор на посветения наистина се откриват нови цветове. Те се променят, щом в нея се задвижат специфични прана-енергии"
-------------------------------------
Каролина Хеенкамп


Последната промяна е направена от СЕЛЕНА Ярослава Велесова на Пет Май 23, 2008 8:56 pm; мнението е било променяно общо 1 път

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Май 22, 2008 8:18 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Червената личност

Самоизразява се предимно чрез своето тяло и сетивност. Живее тук и сега, притежава кураж, сила и вяра в себе си и се осланя само на това, което може да пипне, чуе, помирише или види.

He мисли абстрактно и обича физическите аспекти на живота. В духовната сфера отдава значение на "правенето", строи църкви, организира представления, на драго сърце танцува и пее в група.

Винаги предпочита физическите пред емоционалните и духовните предизвикателства. Харесва й работата на високи обороти. С готовност помага на другите да осъществят идеите си. Може да е честна и пряма, но се случва да е "кисела" и холерична . Лесно се впуска в битки, но би било по-добре да се научи да се освобождава от гнева си чрез спорт.

Инстинктът й за самосъхранение е силно изразен, а енергията и издръжливостта й са неизчерпаеми. Червената личност заслужава да й се гласува доверие. Следва да се добави, че е оптимистична, жизнерадостна и лоялна, но може да бъде и зла, с потиснато настроение, избухлива, тесногръда и своенравна.

Детето:

To e старателно, склонно да довършва започнатото, но може и да се инати и буйства, както и да влиза в спор без особена причина. He държи да бъде начело, но не е съгласно да го командват. Демонстрира независимост и вътрешна сила. В училище предпочита часовете, в които се работи с машини, с дърво, готви се и прочее.

Предметите без практическо приложение като философията, например, са му безинтересни. To се нуждае от непрекъснато одобрение, обича похвалите и изпада в ужас, ако получи упрек в чуждо присъствие. Проявява нетърпение и обикновено дава твърде неспокоен израз на чувствата си, а би трябвало да се научи на разбиране и съпричастност към останалите.

Оранжевата личност
Тя търси сензации, обича вълненията, риска и опасностите Стига до крайности, за да се усеща жива: може животът й да виси на косъм, но дозата адреналин да е порядъчна! Като цяло е реалистична и не обича езотеричните теории.

Преценява добре ситуациите и хората и се подготвя вътрешно за тях. В повечето случаи осъществява мечтите си; притежава кураж и вяра в себе си и е способна да спасява другите в критични моменти. Но оранжевата личност може да бъде и много егоистична и егоцентрична, без следа от съчувствие и загриженост.

Тя не харесва издаващите една по-голяма чувствителност и приветливост черти на характера и не е чудно, ако е студена и непристъпна. Смисълът на живота й са приключенията, в изживяването на които не иска да бъде ограничавана.

Детето:
"Оранжевите" деца са авантюристи; тяхната страст е да се катерят и да скачат във водата съответно колкото се може по-нависоко и по-отвисоко. Те са безразсъдно смели, непрекъснато са заети с това да изучават и изпробват границите на заобикалящото ги.

Родителите често се притесняват поради опасностите, на които се излагат в чисто физически смисъл, а децата си мислят в това време за следващите приключения. He са изключени проблеми с дисциплината.
-------------------------------------------------
Каролина Хеенкамп


Последната промяна е направена от СЕЛЕНА Ярослава Велесова на Пет Май 23, 2008 8:56 pm; мнението е било променяно общо 1 път

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov