НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пон Май 13, 2024 9:40 am Вижте мненията без отговор
КЪЩАТА НА ВАНГА ВЕЧЕ Е ОТВОРЕНА
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Май 08, 2008 1:39 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Да, така е. Cool

Аз дори се съмнявах, че такава е била волята и, но щом казват...Може би се е опасявала приживе, че недобронамерени хора от обкръжението и може да злоупотребят с дома и или пък да ги освободи от ангажимента да го поддържат със собствени сили и средства. Или пък се е опасявала, че някои от близките и ще започнат да правят точно това - да печелят от него, та е решила, че ако така и така ще се печели, по-добре да бъде за общината, държавата и т.н.

А че се изпълнява последна воля избирателно, според интереса е абсолютно вярно за съжаление. И се изтъкват някакви абсурдни доводи за оправдание пред обществото - някъде пишеше, че зазидали гроба, за да не вампиряса...Ужас! Shocked /и това може да се намери в нета.../ Нямам думи... Rolling Eyes

То много други неща не са направени според желанието и още приживе
и все заради нечии интереси - като се почне от църквата, но много се изписа и изговори за това, та сега едва ли има смисъл. И много известни личности извлякоха дивиденти от това... Rolling Eyes




_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Май 08, 2008 8:57 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

И колко още ще извлекат ... Confused

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Чет Май 08, 2008 9:01 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Съгласна съм с мнението на Кати .И мен ме съмнява да е искала къщата й да се превръща в музей !

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Май 08, 2008 9:08 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Всичко се фалшифицира, нали знаете!

Не е трудно да фалшифицират каквото си пожелаят хората, така че съмненията ви може и да са основателни. Confused

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Май 08, 2008 9:15 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Това ми беше мисълта, а единственото логично обяснение за мен да е имала наистина такова желание, е заради "добронамерените и безкористни близки" хора /тези, дето сега претендират да са такива/, да не остава в ръцете им, че знае ли се какво може да измислят, или пък да не се изпокарат кой и е бил "по-близък". Та по-голямо доверие е имала на държавата... Rolling Eyes



_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Май 08, 2008 9:41 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Didi написа:
...ама картички ще сложат отпред с нейния образ и ще ги продават и тях .... по 2 лева и ето ви 800лв на месец .После и сувенирчета ще измислят и тях ще ги продават и ето ви 1600 лв .После и икони осветени от нейната църква ще продават пред къщата и ето ви новата машина за пари ,малко пазарче .... и гадните,алчни ,прости идиоти ще трупат състояния на гърба на една жена,която ако не на тях ,то е помагала на техни близки,а може би и роднини ,ама кой ли му пука ?!


Диди, не искам да те отчайвам, но нещата са такива не в бъдещето, а от години... Само дето не го правят точно пред входа на къщурата, а пред "комплекса" - едни такива хубави големи сергии с всякакви чудеса и чудотворни предмети (напомня ми на един незабравим сайт Wink )

И така Rolling Eyes

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Чет Май 08, 2008 9:50 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ами аз и за това споменах ,че стана традиция вече !

Нищо чудно след годинка,две да си отворят и такива барачки пред собствените си домове .

Хем близичко ,хем лесничко и че парички се печелят ...! Evil or Very Mad

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Май 08, 2008 9:52 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

... А иначе доколкото зная, всеки музей се издържа от входни такси, освен изключенията, които са субсидирани от държавата. Издръжката е за уредника и поддръжката, реставрацията, документацията, ремонтите и "други некои пера".

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Май 08, 2008 9:58 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Didi написа:
Ами аз и за това споменах ,че стана традиция вече !

....и че парички се печелят ...! Evil or Very Mad


Трябва да се "пичели", Диди, яко да се печели! Rolling Eyes Все пак живеем в потребителско общество и ценностите не са онова, което бяха (не, не става дума за поколения и индигови деца, а просто за императивите на времето). Людете искат да са богати и безгрижни. Който иска друго става декласат, аутсайдер или както там решиш да ни кръстиш Sad

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Пет Май 09, 2008 12:29 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

много е лошо когато святи места се превърнат в *търговски обекти*.току вмъкнали къщата музей на Ванга и в 100-те обекта на България смо и само отново да са на печалба някой алчни за пари хорица Sad лошото е че вече навсякъде пред храмове манастири и т.н.святи за обикновенните хорица места се е превърнало на сергейжийница и панаир-включително и омразните за мен кебапчийници на които пък абсолиутно не им е там мястото Confused
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Май 09, 2008 1:37 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Здрасти, Танче! Very Happy Wink

Винаги, където и когато има приток на много хора, търговията процъфтява, включително и на свети места. Сещам се за някои известни манастири, където има и база за преспиване - нормално е да има и места за хранене. Но пък едни кръчми, където наред с весели и шумни туристи, които са дошли да си прекарат добре и купонясват буквално на метри от святото място се примъкват редовно и местните пияндета и става една веселба - песни и танци до зори, пиянски викове и пр. Признавам, че и на мен ми се е случвало да посещавам в компания такива места, но някакси близостта на храма ми е вдъхвала чувство на респект и почитание, самото място би трябвало да предразполага към някакво умиротворение...

...Но за ОП-вете прегради няма. Sad



_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Пет Май 09, 2008 10:34 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

много съм възмотена,защото моя приятелка за цветница ходи до бачковския манастир и точно за такива оргии ми разказа че е видяла и затова и беше много разочарована.за музея на Ванга ми се иска и се надявам да не се превърне и той в някакъв такъв*увеселителен център*много непочтенно ще е да го превърнат и там в място за тршене на мръсни пари.дано тези пари които ще събират за входна такса да се използват с добри цели-дори и за издаване на книги за самата Ванга ще е добре.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Май 09, 2008 10:48 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аз визирах най-вече Бачковския манастир, защото там преди време ходехме често, но по времето на бившия Игумен /лека му пръст/. След това не, само чувах не добри неща. Ходили сме и в други, да не задълбавам в подробности, но до повечето подобни неща.

И аз казвам "дано", но едва ли... Rolling Eyes Много се съмнявам, че ще се удържат да не опошлят мястото. Sad



_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Май 10, 2008 12:28 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Когато става въпрос за ОП-еве няма начин нещата да не се извратят или опошлят.

Хора, които няма връзка с душите си просто нямат връзка и с нормалния си разсъдък - това просто е всеобщо заключения от висши нива.

Затова светът е и толкова ненормален ...
Confused

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Май 10, 2008 1:19 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Днес видях да се продава книга за Ванга - "Съновникът" /не разбрах каква и е цената/. Сигурно не съм много в час и може да греша, но не си спомням да се е пишело, че Ванга е тълкувала и сънища. Освен ако не става въпрос за нейни пророчески сънища, но тогава заглавието щеше и да е друго за да подскаже, а и ясновидството и се е проявявало в будно състояние, доколкото ми е известно.

Чудя се дали това не е поредната спекулация, дано не съм права, все пак не съм прегледала книгата... Rolling Eyes



_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov