НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Апр 18, 2024 2:48 pm Вижте мненията без отговор
Спомените за миналите животи съществуват
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Май 01, 2007 9:24 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Тяхнта ми прилича като на групировките дето по улиците на София и други градове....
Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Mr. Green
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Сря Май 02, 2007 9:33 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Наистина няма за какво и даже е вредно човек да си спомня миналите прераждания.Първо - част от спомените не са лицеприятни и това пречи в сегашния живот, защото кореспондира с чувство на вина /а за нея сме говорили - достатъчно трудно е да си я изчистиш в един живот, камо ли - в повече накуп/.Второ - голяма част са просто един обикновен, а може и - скучноват живот - не знам защо повечето хора си мислят, че нещо кой знае какво са били или пък са правили в предишен живот.Трето - прекаленото задълбаване по въпроса какво точно трябва да постигна като карчмичен урок в това си прераждане води до зацикляне в себе си и ти пречи да живееш истинския живот - т.е. - да си научиш и изпълниш урока, така че се обезсмисля цялото занятие.Ако това, което изпитвам напоследък са докосвания до предишните ми животи - хич не се чувствам нито обогатена, нито по-знаеща или пък нещо друго подобно.Направо си е като информационно претоварване или спам.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Сря Май 02, 2007 5:01 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
...даже е вредно човек да си спомня миналите прераждания.Първо - част от спомените не са лицеприятни и това пречи в сегашния живот, защото кореспондира с чувство на вина

Тц!Е,малко ще ми е кофти,но бързо ще ми минеWink
penka написа:
Второ - голяма част са просто един обикновен, а може и - скучноват живот

Че какво му е лошото на един спокоен живот?Аз и сега искам да живея сив,скучен и богат живот Rolling Eyes
penka написа:
Трето - прекаленото задълбаване по въпроса какво точно трябва да постигна като карчмичен урок в това си прераждане води до зацикляне в себе си и ти пречи да живееш истинския живот - т.е. - да си научиш и изпълниш урока, така че се обезсмисля цялото занятие.Ако това, което изпитвам напоследък са докосвания до предишните ми животи - хич не се чувствам нито обогатена, нито по-знаеща или пък нещо друго подобно.Направо си е като информационно претоварване или спам.

Отново не съм съгласен и то много.Ситуацията е да имаш кабелна с 800 канала(има такава0.Всеки избира да се зомбира ли гледайки денонощно сапунки или не.
Същото е и с Нета.Има милиарди сайтове с инфо.И тук може да се загубиш в морето от информация,а може и да се научиш на дисциплина и деа си плуваш.А за Акаша какво да говорим.Там,пък,колко инфо има...
Аз ИСКАМ да си спомня миналите животи,защото ще разбера (надявам се) за какво съм се преродил в този,защото досега бищо не съм постигнал като се обърна назад нищо няма да остане след мен.
Всеки има някаква Мисия и докато не я изпълни все ще се чувства непълен.Т.е. аз съм човек,който знанието не пречи да си живее в хармония със себе си.Но липсата на инфо лесно би ме изкарала от ресли,ако ми пука за живота ми

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Май 02, 2007 5:46 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Не постигнал нищо може би според общоприетите представи в материален и житейски план.Нo там всичко е преходно - може някой да е постигнал много в този смисъл,а да го загуби по стечение на обстоятелствата.А може би си постигнал много повече от такива хора,но да не го осъзнаваш.Какво оставяме след себе си? Някой е построил нещо,оставил е потомство,което ще го продължи и т.н.Някой оставя произведения на изкуството,научни открития и разработки.Някой оставя хубави спомени у хората или знания,които им е предал - собствени прозрения,които са помогнали на други да живеят по-добре.А и може би имаш още много живот пред себе си,рано е за такива равносметки.Сигурно много хора и сега те ценят.
Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Сря Май 02, 2007 7:07 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

..а може би,а може би...Не ми пука дали околните казват,че съм постигнал нещо(не,че го правят,де,ма сдасмо тъй-предполагаемо).
Аз виждам,че нищо няма след мен и това си е.
А проблемът е,че не знам накъдее да тръгна.ако змаех целта,щях да тръгна натам.Ето затова повече знания за мен)в частнос и миналите ми животи) са жизнено важни за сегашното ми прераждане.
Когато човек знае за какво живее,той може да премине през всичко с увереност и упоритост.ОТ нищо не се плаши или тревожи.
Чо0век се ражда ,за да живее,а не да съществува!!!

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Сря Май 02, 2007 7:21 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

AUDAN, мислиш ли , че картините от предишни съществувания ще ти дадат някакво инфо за това, защо си прероден сега и каква е мисията ти сега?Не се получава.Можеш само да гадаеш. Няма нищо или никой, който да се изтъпанчи пред теб и с ясни слова да ти каже: "Ти си на този свят сега, за да постигнеш еди -какво си, или да научиш еди що си."Това имах в предвид като говоря за информационното задръстване - информация като кадри, състояния, хора,случки, разговори - много и разнопосочна, и нищо не значеща.Ха върви се оправяй. Crying or Very sad Нещо като база данни, но без базата. Wink Смисълът на този си живот явно можеш да търсиш само в него - тук и сега.Както често казва Маг Селена - сори, обаче е такова положението. Crying or Very sad
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Май 02, 2007 8:14 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Не е сигурно,че ако си припомниш минали животи ще намериш отговора,който търсиш.Мисля,че всеки минава през такъв период,когато си задава въпроси за смисъла на собствения си живот,включително и аз.Много е затормозяващо и не помага особено,даже пречи.Не всички можем да извършим велики дела.На моменти и аз се усещам,че повече съществувам,отколкото да живея,но това може да е много субективна преценка.Аз правя сравнение с друг период от живота си - много интензивен,напрегнат,запълнен до дупка с всякакви ангажименти и сега съм в другата крайност,надявам се да е временно,но както казват "внимавай какво си пожелаваш,че може и да ти се сбъдне".Липсва ми предишния ритъм,въпреки,че тогава се молех за малко почивка,та чак ми се ревеше.Дойде и времето,не по начина,по който съм искала.На моменти ми се струваше,че вегетирам.Но не се знае дали и преди не е било така.Като се огледаш на около виж след колко от хората,които познаваш ще остане нещо и какво е то.Без да се брои поколението - хората се раждат,някои се размножават,после умират и т.н.Аз например си отговарям за предишния живот с това,че трябва да си коригирам поведението спрямо хората около мен,които сигурно са били и преди,както и те - сигурно моето присъствие ги учи на нещо,ама те не го знаят.Дори виждам как се справяме и те и аз.Преди не се замислях за това,но сега като видя някой,че се държи зле с мен по някакъв начин вече не му се ядосвам,а ми домъчнява за него самия-"трупа си черни точки,които ще му излязат през носа",може би още в настоящия живот, а не искам да страда.Лошото е,че е мога да им го обясня и дори не се и опитвам /засега/.Това е положението.
Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Май 02, 2007 8:38 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
Няма нищо или никой, който да се изтъпанчи пред теб и с ясни слова да ти каже: "Ти си на този свят сега, за да постигнеш еди -какво си, или да научиш еди що си."


Това при един кармичен анализ може да се каже и определи със сигурност, не съм ли ти казвала вече?!, но не така в детайли, както го искат някои хора - кадър по кадър и детайл по детайл!

Аз на това му казвам забавление, развлечение за удовлетворяване на собственото любопитство и Его!

Но ... всеки може да си спомни миналите си животи ... стига да стигне до неосъзнатото в себе си!

Както виждаш и както сама се убеди има си начини за всичко ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Сря Май 02, 2007 8:58 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
мислиш ли , че картините от предишни съществувания ще ти дадат някакво инфо за това, защо си прероден сега и каква е мисията ти сега?Не се получава.Можеш само да гадаеш. Няма нищо или никой, който да се изтъпанчи пред теб и с ясни слова да ти каже: "Ти си на този свят сега, за да постигнеш еди -какво си, или да научиш еди що си."

Ще "ъпгрейдна'' Маркс,казвайки: "Всяко количествено изменение води до качествено!".Сиреч,аз да си спомня безразборно картини,пък интуицията ми ще се оправи някак сиWink

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Май 02, 2007 9:07 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ако интуицията стигне до разбирането на нащата ДА, със сигурност ще се оправиш някакси ... и не само някакси, а доста добре според мен!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Май 02, 2007 9:10 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile И аз разчитам на интуйцията,въпреки,че не ми е силна страна.Опитвам се да "слушам".Понякога нещата се появяват сами без да ги "насилваме"
Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Май 02, 2007 9:15 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Израза е: те просто се случват в един момент или миг!

Без да се напъваме да ги търсим, без да ги чакаме, без да ги искаме - те просто идват и се случват!

Независимо от всичко ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Сря Май 02, 2007 10:01 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

AUDAN, ми пробвай се.След като толкова дълбоко в себе си го искаш, сигурно и ще можеш да го направиш.Дано да ти е полезно.Ще разказваш /ако искаш/ като се усвестиш. Laughing
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Чет Май 03, 2007 9:05 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Да,де,ама не става...както и да е

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Чет Май 03, 2007 10:06 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена по горе в постинга си пише, че може да се направи кармичен анализ /каквото и да означава това/.Значи - ако не можеш сам и толкова много те интересува и мислиш, че ще ти даде яснота и ще осмисли по нов начин живота ти - то може да ти го направи друг.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov