НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пет Апр 19, 2024 8:12 am Вижте мненията без отговор
ВНИМАНИЕ:ГРОЗИ НИ ЗЕМЕТРЕСЕНИЕ КАТО КИТАЙСКОТО
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Май 23, 2008 8:43 pm
МнениеЗаглавие : ????????:????? ?? ???????????? ???? ??????????
Отговорете с цитат


Силно земетресение в България с многобройни жертви и големи материални щети, това прогнозира пред Дарик радио проф. Рангел Гюров от департамента „Земни науки” на Нов български университет.

Проф. Гюров посочи, че земетресение от мащаба на китайското ще удари района на София в обозримо бъдеще. Той каза, че лимитът от време се изчерпил, тъй като предишното голямо земетресение в софийското поле е било преди около 150 години.

Според тезата на професора, колкото по-дълъг е този период, толкова по голяма е вероятността София да бъде ударена от мощно земетресение с магнитуд по висок от 7 степен по скалата на Рихтер.

Най-силно застрашени са районите на София и Софийското поле, поречието на река Марица и района на Чирпан, района на Кресненското дефиле – там през 1904 г. е регистрирано и най-силното земетресение, усетено някога в континентална Европа с магнитуд 7,9 по скалата на Рихтер;

района на Шабла – там по Северното Черноморие при силен земен трус е възможно образуването и на цунами; района на Стражица, районите по поречието на Дунава, изложени на въздействието на Вранчанското сеизмично огнище в Румъния,

19.05.2888 год.
dnes.dir.bg

-----------------------------------------------------------------------

Уважаеми потребители, познавам Рангел Гюров! Заедно с него и още един негов колега през 2005 год. участвахме в предаването "Искрено&Лично", в което тогава той прогнозира големите наводнения в България. Позна!!! И вие ги видяхте и усетихте ... Опасявам се, че и сега ще познае ... Sad

А вие какво мислете по въпроса, ъъъъъ ... Sad


Последната промяна е направена от СЕЛЕНА Ярослава Велесова на Сря Окт 29, 2008 12:47 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Пет Май 23, 2008 9:36 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Нещо не ми се вярва !

Този човек прогнозира ли дата или период през ,които може да се случи това ?

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Май 23, 2008 9:38 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Никой не може да прогнозира точна дата или период!

За съжаление ...

То и на мен не ми се вярва да ни сполети чак такова апокалптично бедствие, но ... все пак земетресения ще има до края на годината.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Съб Май 24, 2008 11:20 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Shocked

Ами на мен, тъй като не съм нито специалист геолог, нито ясновидец, ми остава само надеждата, че човека нещо се е объркал.. Цялата настрънах като прочетох това съобщение..

Ето ти едно предупреждение, на което аз лично не знам как да реагирам.. Как може да се реагира адекватно на нещо такова? Да се подтикнат хората към масово изселване ли? Това е абсурдно Sad

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Май 24, 2008 1:23 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

radea написа:
Shocked

Ами на мен, тъй като не съм нито специалист геолог, нито ясновидец, ми остава само надеждата, че човека нещо се е объркал.. Цялата настрънах като прочетох това съобщение..

Ето ти едно предупреждение, на което аз лично не знам как да реагирам.. Как може да се реагира адекватно на нещо такова? Да се подтикнат хората към масово изселване ли? Това е абсурдно Sad


Ти ли не си ясновидка, а?! Cool

Я не на мен тия ... Razz

Щом си настръхнала значи спукана ни е работата ... Confused Crying or Very sad

Това просто е един от признаците, че ще има земетресение, само дето не е ясно кога ще е, къде ще е и какъв ще му бъде магнитута???!!! Sad

Как може да се реагира адекватно ли?!

Ами като си подготвена/подготвен психически за събитието - без страх и паника, естествено! Така трябва да се реагира.

Пък и оалчнелият "беден" български народ най-после трябва да се освести и да вземе да прояви по-положителните си качаства - ако са му останали подобни, разибар се.

А не да тича като изоглавен да купува да яде, пие, да се облича и гизди с какво ли не, да удовлетворява сексуалните си ищаси и какви ли не още удоволствия, и пороци като алкохолизъм и наркомания, да спре за се злоби, да завижда, да мрази себе си, да проявава агресия и т.н. негативизми, както и да се избива помежду си.

Защото всичкото това ще допринесе много земетресението да бъде от много по-висок магнитут отколкото би трябвало или би могло да бъде иначе ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
merigi




Регистриран на: 24 Фев 2007
Мнения: 250
Пуснато наПуснато на: Вто Май 27, 2008 5:10 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

И на мен не ми се иска да вярвам, че ще има земетресение.Представям си какви големи последствия ще имаме ако ни тресне такова като в Китай!!! Ще ни върне години назад! А че има модерни сеизмични уреди , които отчитат и записват измененията на земните пластове- има, но доколкото дата , час на земетресение незнам дали може да се регистрира.Тези природни бедствия са непредвидими май.
А незнам дали скоро сте застраховали имущество, но застраховка за земетресение е най-скъпа!А пък то дано не се случва!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Чет Юни 12, 2008 5:23 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ами аз си мисля, че настръхнах, защото най-близките ми хора в момента са в София Sad Остава ми да разчитам на това, че при брат ми ясновидските способности са по-изразени, отколкото при мен и че ще подусети нещо като му дойде времето. Между другото, когато му казах новината, той погледна жена си държаща в скут сладката им дъщеричка и я попита:
- Ти знаеш ли какво да правиш ако стане земетресение?
- Ами взимам детето и заставам под касата на вратата.. - неуверено отговори тя.
- Е това е.. Другото е Божа работа.. Виждаш ли, какче? Няма място за притеснение..

Малкото ми братче в случая май се оказа по-мъдро от мен Smile

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Чет Юни 12, 2008 9:25 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

това е стршно.при предното земетресение преди около 2 години в моя край направо бяхме посред нощите по улиците-Стражица е на 90 км оттук и се усеща много добре като залюлее.малко преди да започне земетресението котката вече беше много неспокойна и хукна да се крие/нали животните предусешат тези неща много преди нас хората/.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 13, 2008 5:23 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Да, ама в мръсната и до толкова много шумна София от което просто на човек му прилошава, честно казано животните малко трудно лоцират предварително земетресението - за съжаление.

Птиците - също и т.н. същества от животинското царство, защото тук буквално перманентно тече"земетресение" от трамваите, тролеите, тировете, голимте строителни камиони, ако щете дори и от мощния рев на мотоциклетите ... Confused Crying or Very sad

За леките автомобили просто не ми се говори ...

И това е просто денонощно ... няма спиранееееее ...

Така, че дори да се случи това със земетресението може и ние да не разберем за що иде реч - само да не се суринем под развалините на някой блок, че са бая големшки нашите блокове ... Confused Razz

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 13, 2008 1:36 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Писнало ми е от земетресения. Аман! Няколко часа преди земетресение ми се разхлопва сърцето и усещам голямо напрежение. Не знам котките как са, но на мен ми идва да мяуча и да се крия. Лошото е, че ги усещам почти всичките - дори и тези в Китай. Преди няколко години усещах само до Турция и Гърция, сега става по-зле. А има доста често. Като ми стане така и научавам от интернет за поредното земетресение. Ако не ми минава, значи ще има и вторични трусове. Това в Китай ме държа почти цяла седмица - имаше много вторични трусове. И най-лощото е, че хем ми е гадно, хем не ми служи за нищо като информация, защото усещането е еднакво, независимо дали земетресението е на 100 км или на другия край на земята.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Орлин Баев




Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 40
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 04, 2008 10:38 am
МнениеЗаглавие : ????, ?? ??????? ???????????? ...
Отговорете с цитат

В някоя от книгите на "Агни Йога" бях чел - перифразирам: "Хора, моля ви, не предизвиквайте земетресения!" В теософската литература се говори обстойно за силата на мисълта, за човешката емоционалност, излъчване, за груповите егрегори сформирани от дадена популация. Твърди се, че външното земетресение е просто отражение на вътрешните катаклизми в хората! Разбира се, съвременната наука е далеч от подобни разбирания (засега)!
Аз като типичен двоен козирог като чуя за земетресение, първото което ми минава е, че ще ми паднат къщите ... Crying or Very sad А за животеца ми или за този на хората, евентуално загиващи по такъв, що годе природно-съдбовен начин, дори не ми е жал. Жал ми е и то много, когато има болка и смърт, предизвикана от самите хора-диваци, диваци в костюми... Idea

_________________
Бъдете здрави!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Съб Авг 09, 2008 10:07 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Земетресение 3,3 по Рихтер в София

Епицентърът е на около 2-6 км в югоизточна посока от центъра


09.08.2008

Земетресение с магнитуд около 3,3 по скалата на Рихтер е регистрирано рано тази сутрин в София.

По данни на Сеизмологичния център към Геофизичния институт на БАН трусът е бил в 6 ч. и 25 мин. Епицентърът е на около 2-6 км в югоизточна посока от центъра на столицата, съобщи БТА като се позова на Национална служба "Гражданска защита".

Няма данни за жертви и нанесени материални щети, съобщи оперативният дежурен на "Гражданска защита" инж. Костов.

На 3 юли т.г. в София имаше земетресение със сила 3,2 по скалата на Рихтер. Епицентърът му бе на 15 км югозападно от града.

нетинфо.бг

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Авг 09, 2008 11:49 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Да, така е, имаше и аз го усетих - бях вече будна! Впрочем ... "нещо" ме събуди малко преди земетръса ... Confused

Това си личеше, че ще стане още от вчера. Денят беше много тежък като енергетика и аз очаквах дори да стане земетресение вчера още и го очаквах с по-висока амплитуда по скалаат на Рихтер.

А тоооо ... какво?! Все едно мина поредния тир покрай блока ... Laughing

Ааааа ... добре е, че не беше по-силно! Ама така, както сме я подкарали и това ще стане, и то в много скоро време.

Ама дали някой изобщо ще си вземе забележка от нашите дрънканици тук?!

И дали пък ще си вземе изобщо някой каквато и да е забележка дори и след евентуален силен земетръс с последващите беди и разрушения от него?!

Сигурна съм, че изобщо - НЕ.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Авг 09, 2008 11:55 am
МнениеЗаглавие : Re: ????, ?? ??????? ???????????? ...
Отговорете с цитат

Орлин Баев написа:
В някоя от книгите на "Агни Йога" бях чел - перифразирам: "Хора, моля ви, не предизвиквайте земетресения!" В теософската литература се говори обстойно за силата на мисълта, за човешката емоционалност, излъчване, за груповите егрегори сформирани от дадена популация. Твърди се, че външното земетресение е просто отражение на вътрешните катаклизми в хората! Разбира се, съвременната наука е далеч от подобни разбирания (засега)!
Аз като типичен двоен козирог като чуя за земетресение, първото което ми минава е, че ще ми паднат къщите ... Crying or Very sad А за животеца ми или за този на хората, евентуално загиващи по такъв, що годе природно-съдбовен начин, дори не ми е жал. Жал ми е и то много, когато има болка и смърт, предизвикана от самите хора-диваци, диваци в костюми... Idea


Хкмкхм, аз не съм двоен козирог Орлине, ама пък съм троен "въздух" (е, имам там и един "огън" де, що се отнася до стихиите!) обаче съм на абсолютно същото мнение като теб! Very Happy

Затова го и приветствам!

Странна работа, значи, са туй зодиите с всичките му там зодиакални съответствия... Sad Confused

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Нед Ное 16, 2008 1:35 am
МнениеЗаглавие : 4 ?? ?????? ?????? ?????
Отговорете с цитат

4 по Рихтер друсна София
15.11.2008 22:15

Силно земетресение с магнитуд 4 по скалата на Рихтер разтърси София в 22,08 ч. тази вечер. Земетресението бе изключително кратко, не повече от 2-3 секунди, и се изрази в два или три последователни вертикални тласъка. Няма данни за жертви и разрушения, уточниха и от спешния телефон 112.
Минути след земния трус имаше нарушение в телефонните връзки както на стационарните телефони, така и в системата на някои от мобилните оператори. Няма нарушения в електроснабдяването и водоподаването.
Трусът бе усетен най-силно в южните столични квартали и по високите етажи на блоковете. Много столичани излязоха на улицата, притеснени от силния трясък, който последва труса. Епицентърът му е в района на София и не е усетено в широк ареал около Софийска котловина.
Земетресенията с магнитуд 4 спадат към категорията на слабите и на територията на нашата страна се наблюдават в интервал от 5 до 10 години.
Няма регистрирани вторични трусове, заявиха от Министерството на извънредните ситуации /МИС/. Не са регистрирани пропуквания по язовирната стени на яз. “Искър” и щети на комбинат “Кремиковци”.
До този момент няма данни за нанесени материали щети и пострадали, добавиха и от там.
От МИС припомнят, че в случай на земетресение трябва да се спазват строги правила:
1. Най-важното е да не се създава паника.
2. Да се застане под рамка на врата, голяма маса или в близост до носеща стена, да не се използва в никакъв случай асансьор и да не се стои в близост до сгради.
От МИС призоваха хората, които са напуснали домовете си да се приберат, тъй като няма вторични трусове. Екипи на МВР и „Гражданска защита” се движат из града и проучват за евентуални разрушения, водят се разговори с граждани за тяхното успокоение.
"За земетресението знам това, което и всички - 4 по Рихтер, няма жертви и разрушения. Проучваме ситуацията и събираме информация", каза столичният кмет Бойко Борисов за Канал 3. "На територията на София няма експлозия и умолявам гражданите да запазят спокойствие, тъй като това е природа".
Така успокои софиянци Борисов и добави: "В кметството всички са на поста си и ако има необходимост от намеса, ще го направим. Поддържаме контакт с пожарната и Гражданска защита".
Dnes.bg припомня, че последното земетресение, което бе усетено в София, беше с магнитуд 3,2 по скалата на Рихтер. То бе регистрирано на 3 юли тази година в следобедните часове на деня с епицентър на около 10 километра югозападно от столицата.


dnes.bg

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov