НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пет Апр 19, 2024 11:01 am Вижте мненията без отговор
Що е то това "скрита карма"?! ...
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Фев 28, 2007 5:24 pm
МнениеЗаглавие : ?? ? ?? ???? "?????? ?????"?! ...
Отговорете с цитат

Често си говорим, че трупаме карма, често си говорим, че имаме кармични изпитания, често си говорим, че нашите грешки подсилват нашата карма ...

Затова реших да поговорим за един от видовете карма, която е много важен фактор, който фактор, ако познаваме по-добре може да ни помогне да се избавим в много голяма степен от "скритата си карма", наслоена от наши минали животи!!! Дори можем да излезнем и окончателно от кръга на преражданията ... ликвидирайки и изчиствайки кармата си.

Всяка причина се стреми да произведе действието си непосредствено. За осъществяването обаче на този стремеж пречи средата, в която живеем. Същият закон се отнася и за причините, създавани от човека.

Ако мислите ни са еднородни, ако не са във вътрешно противоречие и не се сблъскват постоянно със съпротивлението на средата, в която живеем, те биха се проявили непосредствено.

Но нашите мисли, желания и постъпки си противоречат едни на други така силно, че само малко от последствията, предизвикани от тях, могат да се прояват, а останалите чакат своя ред.

По такъв начин с течение на вековете ние натрупваме цели планини от причини, които не могат да се проявяват като резултат дълго време, и постоянно живеем под двойното влияние на съвкупната си карма: едната се проявява, а другата стои в сянка и чака удобни условия за проявление.

Именно в това се изразява СКРИТАТА КАРМА - "стоенето в сянка и чакането на удобни условия за проявление".

От това може да се направи изводът, че скритата карма може да се пренася от едно въплъщение в друго, оставайки по "гребена на вълната", за да се оживи и даде своя плод - подобно на зърната, намиращи се в египетските саркофази - само когато се появят всички необходими условия за това.

От психологична гледна точка скритата карма може да се разгледа като наклонности, идващи от миналото - унаследени навици, склонности, както и предразположености. Скритата карма подлежи на изменение.

Нашите наклонности могат да бъдат усилени, отслабени, насочени в нова посока или пък съвсем унищожени в зависимост от вътрешните сили, които работят за изграждането на нашия характер.

Сега може да споделите вашите изпитания, свързани с житейските ви проблеми и да определим откъде идват точно те - дали са от минали животи, или са низ от самонавлечени събития, свързани със "зараждаща се карма" ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Фев 28, 2007 11:37 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile По тази тема много има да разказваме, на мен ми се наложи да си правя подобен анализ на себе си и на родата назад във времето, за да си обясня случилите ми се в последните години събития, на мен и на свързаните с мен хора.Доста неприятни неща констатирах за себе си и другите, кое от какво е провокирано, но в момента не мога да пиша за това, ще ми трябва повече концентрация за да формулирам нещата, а и има доста лични.Запазвам си правото по-нататък да пиша /в близките дни/ Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 01, 2007 7:52 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Всеки би трябвало да си направи такъм самоанализ! Би било полезно за него ... но виждам, че тази тема нещо куца?!

Тя не е никак страшна ... напротив ... за мен лично няма нищо по-приятно да откривам собствените си пропуски и грешки, които са ме изправяли пред какви ли не тежки житейски изпитания!

Нещото, което изпитвам след подобен анализ е едно тотално облекчение ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 01, 2007 7:57 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Да, и аз съм изпитала облекчение, но и съжаление, че не съм осъзнала по-рано грешките и пропуските си, за да се развият нещата по-друг по-благоприятен начин. Би трябвало да се поуча от грешките си, а като вече е късно и са се случили някакви неща заради тях, други подобни ситуации може да нямам, някакви други.Все пак по-добре е наличието на осъзнаване, отколкото да го няма.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 01, 2007 8:39 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Разбира се, че е така ... това за осъзнаването, де!

А що се отнася до съжалението - НЕ - никога не съм съжалявала, но съм се удивлявала - защо не съм проумяла всичкото това по-рано!

Но ... знам отговора: всяко нещо с времето си!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 02, 2007 5:28 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Много е лично, Маг Селена.Затова и мълчим.Този анализ /обикновено/ е доста болезнен и изкарва наяве неща, които човек трудно споделя.Аз съм си го направила и като си повъртя още из главата, може и да се реша да го напиша.Не знам.Това е по-зле, отколкото да се съблечеш на площада.Трябва много смелост и пълно доверие между хората.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 02, 2007 5:38 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Разкажете го под друга форма - разкажете го като ваша опитност, но под друга форма!

Не е нужно да го представяте като ваша лична драма ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov