НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Май 02, 2024 9:15 am Вижте мненията без отговор
Каква е драмата в "скритите" реалности
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Фев 28, 2007 8:38 pm
МнениеЗаглавие : ????? ? ??????? ? "????????" ?????????
Отговорете с цитат

Тези дни вървейки по нашата квартална улица видях залепен на един стълб саморъчно изработен малък плакат на който пишеше: "Мобилизация на нормалните хора за: Каква е драмата в "скритите" реалности"!

Така и не разбрах това някаква лекция ли ще бъде или поредния призив за митинг?!

Явно пак става въпрос за лъжи и измами, свързани с родната ни икономика, но тъй като това не ме интересува като факт, подминах този "афиш".

Но в мен се породи идеята и мисълта: всъщност защо да не пусна тази тема във нашия форум?! Всъщност ... в какви тотални зааблуди живеят хората - та "скритите" реалности просто са в другите измерения на финните планове, които се намират навсякъде около нас!!!


Вървейки по улицата за в къщи си мислех в какви дълбоки заблуди живеят хората и как винаги търсят причините за собствените си страдания в другите - независимо кои са те, това няма никакво значение!

Мислех си, че ако всеки беше надникнал в собствените си "скрити" реалности, загнездени дълбоко във вътрешните им нагласи и беше разбрал, че всичките проблеми, които го спохождат са в резултат на неговото невежество и пълна духовна нищета, то може би щеше да се замисли как да промени себе си, за да излезе от блатото на собственото си угнетение!!!


Чудих се как живеят повечето себеподобни от този род, дето вегитират в пълно заслепение и дето умират бавно в собствената си агония, породена от душевните им миязми на техните "скрити" релности - реалности от незримия астрал, изпълнен с всякакви зловредни твари, създаден от зловредните им мисли, чувства, действия, постъпки та дори и "скрити" намерения!!!

Мислех си дали пък няма да споделите мнението си по въпросите за "скритите" реалности в душевния свят на човека?!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 01, 2007 11:03 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Тъй като никой не се осмелява да пише по тази тема, то ще ви помогна, като ви подсетя за какво става дума: значи "скритите" реалности са всичките онези, които виждаме в темата за ларвите ...

Става въпрос за всичкото онова, което присъства като невидимо в света около нас, защото то е истинската реалност, само дето е "скрита" реалност, тъй като не се вижда с нашите обикновени очи!

А всичкото онова, което се вижда с нашите обикновени очи и се пипа с нашите обикновени ръце, онзи триизмерен свят, в който живеем ние, той е привидната реалност, която непрекъснато се руши ... в привидната реалност всичко е измамно, то просто е ИЛЮЗИЯ и нищо повече!

А сега помислете какво мнение бихте могли да дадете и вие по този въпрос, след като виждате какви неща запечатва от невидимия свят един обикновен фотоапарат!!!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 01, 2007 11:12 pm
МнениеЗаглавие : "?????? ?????????"
Отговорете с цитат

според мен така като се позамисля в тая категория за "скритата реалност"попада и онова вътрешно чувство или по-точно аз си мисля че е нещо което от време навреме ни попоцква че да направим и някоя друга грешка-/то може и донякъде да е за добро та да видим как бихме се справили с кофти ситуация/.може и това да е нещо от скритата реалност? Confused
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 01, 2007 11:21 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ха ... определено е така!

Но ... не би ли трябвало да опознаваме тези "скрити" реалности, така, както правим в темата за ларвите, за да можем да не допускаме грешки, макар и провокирани по най-различни начини ... както от видимия, така и от невидимия свят ... защото много често те биват фатални за човека?!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 01, 2007 11:48 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Може би това са нашите мисли и емоции, които не са положителни, ние го знаем, но не можем да ги подтиснем, само дето не ги показваме явно пред другите. Например завистта, неприязънта, недоброжелателството, ревността от нещо или някого, злорадсството, когато нещата на някого, на когото сме завиждали за нещо се прецакат, влечението към някои пороци, желанието да гоним някакви лични цели с цената на чуждо страдание, без да ни е грижа, само и само да постигнем своето, всичките ни желания, егоистичните ни страхове, стремежа ни да обсебваме и контролираме хората, на които държим, болезнените ни привързаности към някого или към нещо, прекалените амбиции за кариера и просперитет,за пари, власт, за привързване на определени хора към нас емоционално, прекомерна гордост, чувство за превъзходство или пък обратното - за малоценност, но умело прикрити. Всичко онова от нас, което в повечето случаи остава скрито за околните /не винаги, защото много от тези неща при някои се виждат, дори афишират, защото не считат за нужно да крият, дори се гордеят с това/. Съответно и изредените до тук неща, но идвщи от някой и насочени към нас самите като мисъл-форми или енергия, които ни заобикалят и ни влияят по някакъв начин.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
viki




Регистриран на: 01 Яну 2007
Мнения: 176
Местожителство: Пловдив
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 02, 2007 12:38 am
МнениеЗаглавие : :)
Отговорете с цитат

Напълно съм съгласна с теб Кати... Wink , мисля че, когато всеки от нас съумее да види собствените си "скрити реалности", чак тогава ще може да се промени и да помогне на себе си и на околните, насочвайки енергията си към нещо градивно...

_________________
<< За да видиш дъгата, трябва да се примириш с дъжда >>
<< Това, което не ни убива ни прави по-силни>>
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 02, 2007 1:00 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Да, като осъзнаем тези неща в себе си, започваме вече съзнателно да се борим да ги премахнем от себе си, да се променяме.По трудно е да помогнем на другите, можем само да им подскажем, да им обърнем внимание, но ако те самите не ги осъзнаят и нямат желание да се променят в тази насока, нищо не може да се направи.Поне ще знаем, че не им вредим с нашите негативи и обременености насочени към тях, това пък от своя страна може да им помогне по някакъв начин, ако го усетят. А и за нас самите не е лесно, понякога от криворазбрано чувство за любов към близки хора, по точно неправилно проявена любов ги обсебваме и потискаме/аз лично съм се стремяла да не го правя, но спрямо мен са действали така/, или пък за да ги "защитим", наревждаме на други, за които смятаме, че ги застрашават по някакъв начин. Всъщност застрашаватне тях, а нас самите,т.е. нашето измамно чувство за притежание, за сигурност, за това, че разполагаме с живота им и сме длъжни да го контролираме - уж за тяхно добро.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
valeria-anita




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 49
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 02, 2007 9:38 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Не мога да схвана какво точно разбирате под "Скрита реалност". На мен ми е все по-трудно да живея в заобикалящия ме свят, макар че отстрани ми казват, че всъщност трябва дори да съм доволна, защото съм била добре. Вътрешното ми неудовлетворение "скрита реалност" ли е или нещо друго? Отдавна се чудя дали да не отворя тема "Защо сме такива овце?" и да поразсъждавам защо търпим невероятната мръсотия (физическа, душевна, духовна) в която живеем и все като вляза във форума се отказвам. Днес ми преля чашата от няколко изречения в "Стандарт": цитирам - "Родителите на Нася са портрет на хората, живеещи без държава. Цял живот са служили на една страна, работили са, плащали са данъците си, живели са примерно и тихо. А днес, когато са изпаднали в нужда - нищо не очакват от държавата си - просто се сгушват и плачат в яките си. България има много такива свои граждани, които са й служили добре и са живели честно, но точно те остават без подкрепа, когато животът се срути върху тях. Това си мисли бащата на Нася, прегръщайки жена си и изсумтявайки - на кого служих аз толкова години, на чия армия и на чия държава." Не знам вече какво да коментирам, и вътрешни и външни реалности се размиват пред тоталното безсилие да се справиш с елементарни уж неща. Какъв духовен живот имаме ние изобщо като се борим за оцеляване и физическо, и душевно. Вярно, че аз не умирам от глад, но когато съм сама в къщи вия като куче от "другия" глад - усещането, че живея в свят, който не е за мен и не мога да си намеря място и да почуствам радост от каквото и да е
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 02, 2007 12:46 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

valeria-anita написа:
Не мога да схвана какво точно разбирате под "Скрита реалност".Вътрешното ми неудовлетворение "скрита реалност" ли е или нещо друго? Отдавна се чудя дали да не отворя тема "Защо сме такива овце?" и да поразсъждавам защо търпим невероятната мръсотия (физическа, душевна, духовна) в която живеем и все като вляза във форума се отказвам. Не знам вече какво да коментирам, и вътрешни и външни реалности се размиват пред тоталното безсилие да се справиш с елементарни уж неща. Какъв духовен живот имаме ние изобщо като се борим за оцеляване и физическо, и душевно. Вярно, че аз не умирам от глад, но когато съм сама в къщи вия като куче от "другия" глад - усещането, че живея в свят, който не е за мен и не мога ДА ОЦЕЛЕЯ НА ВСЯКА ЦЕНА да си намеря място и да почуствам радост от каквото и да е


Здравей, Валерия-Анита!

Да, твоето вътрешно неудовлетворение е "скрита" реалност, разбира се! И ще ти кажа защо: защото то се явява външна проява на нещо много по-дълбоко в теб - а то е твоето ОТВРАЩЕНИЕ!!!

Когато един човек е стигнал до отвращението в себе си, от себе си и от другите, това означава, че той е стигнал до едно по-високо равнище в духовноти си развитие и поради тази причина той се сблъсква с едно изключително тежко и много трудно изпитание - ОТВРАЩЕНИЕТО!!!

А що се отнася до бащата на Нася и нейната съдба, то според кармичните закони нещата, които се случват в животите им са плод именно на тяхното овчедушие! Овчедушие към всичко, но не и към собственото им оцеляване - ОЦЕЛЯВАНЕ НА ВСЯКА ЦЕНА!!!

НО ... няма такова оцеляване щото ... има оцеляване, което е плод на Божията промисъл! Бог ни дава такива изпитания, с които винаги можем да се справим, но пътя по който вървим и който си избирами сами за личното ни и най-вече физическо самосъхранение, може да ни доведе и ... до въжето или гилотината!

Не бива да се оправдаваме и да оправдаваме другите, заради нещастието, което НИ или ГИ е сполетяло ... или да обвиняваме някого за това нещастие ... каквото и да е то ... Всичко е следствие от нашите намерения и грешки, породени от нашите желания - ЖЕЛАНИЕ ЗА ОЦЕЛЯВАНЕ НА ВСЯКА ЦЕНА!!!

Никой не може да надхитри собствените си илюзии ... никой не може да надхитри обстоятелствата, в които е попаднал, защото те са негов плод, плод от духовната нищета, в която живее ...

Хората не си дават сметка, че оцеляването "на всяка цена" може да бъде живота им, живота на близките им, живота на децата им ... а когато нещастието им стане световно достояние, заради едното оцеляване " на всяка цена", то това може да струва и живота на цяла една нация, защото всичко расте в прогресивна величена ... Ама що ли им трябва на някои хора да се извисяват чак пък до това прозрение ...!!!

Затова ще цитирам една мъдрост от Учителя Гампопа:
"Преходно, променливо и непостоянно е всичко съществуващо и видимо, а земния живот не носи нищо действително и неизменно - безполезно е да се посвещаваме на делата на този видим свят повече, отколкото на търсенето на Божествената мъдрост!"

и още една на Миларепа:
"Онези, които преливат от земни желания, не могат да сторят нищо, за да помогнат на хората. Те не са способни да помогнат даже на себе си. Все едно човек, понесен от течението, да се опитва да спаси другите."

Помедитирай върху тези мъдрости и може бе ще разбереш за какво иде реч!!!

И още една ужасяваща истина, изразена чрез една тибетската поговорка: "Пиеш ли водата на една страна, трябва да се подчиняваш на законите й"

Е, миии ... законите в Либия просто са такива!!!"

И ... забрави - никой не се "бори" за "душевното си оцеляване" ... никой не се интересува от ДУШАТА СИ, но почти всички се интересуват от стомаха си ... т.е. от физическото си тяло!

Но душата е тази, която дава "храната" на физическото тяло ... А храната, която дава ДУШАТА на физическото тяло се помещава именно в "скритите" реалности ... ама кой ли го интересува точно пък тези мои брътвежи!


А ти виждаш какви енергийни структури изригват около хората ... заснети са на фотолента, все пак, ... говоря за темата за ларвите ...

Има ли излизане от проблема?! ВИНАГИ ИМА ИЗЛИЗАНЕ ОТ ПРОБЛЕМА ... НО ЛИПСВА ЖЕЛАНИЕТО ЗА ТОВА ИЗЛИЗАНЕ, защото всеки иска да потреблява - да яде, да си купува най-различни парцали, да пие, да се съвукуплява и да ражда, да ражда, да ражда, да ражда, да ражда ... а какво точно ражда - ХА, МИ ТОВА НЯМА НИКАКВО ЗНАЧЕНИЕ - преди да роди!

То придобива значение след това, дето е родено поотрасне в привидните реалии ... няма значение да ли то е дете или нещо друго ... да речем породено от "скритите" реалности ... изскокнало оттам и кацнало в придната реалност на ограничения ни триизмерен потребителски свят НА СОБСТВЕНИТЕ НИ ЖЕЛАНИЯ И СТРЕМЛЕНИЯ ...

Така, че не бива да вземаме ничия страна, когато някой си е объркал живота окончателно и тотално, само защото е искал ДА ОЦЕЛЕЕ НА ВСЯКА ЦЕНА ...

ЗАЩОТО ФИЗИЧЕСКОТО НИ ОЦЕЛЯВАНЕ НЕ БИВА ДА БЪДЕ САМОЦЕЛ, А ТРЯБВА ДА БЪДЕ СЛЕДСТВИЕ ОТ РАЗБИРАНЕТО НА ЗАКОНОМЕРНОСТИТЕ, КОИТО ДВИЖАТ ПО ПРИНЦИП НЕ САМО НАШИЯТ, А ВСИЧКИ ЖИВОТИ ...

Бог не иска смъртта на никого от нас ... Ние доброволно вървим към смъртта си, а такова понятие няма и ти знаеш защо!

Има само преминаване от една форма в друга, от едно ниво в друго, ама на ... кой ти го отчита - повечето хора мислят, че живота им е само тук и само сега, в жалката триизмерност на света изтъкан от собствените им желания!

Колко е лесно да се изсмееш, че не съществуват никакви "скрити" реалности, след като те не си виждам и пипат ... а привидните триизмерни реалност, в които живеем се виждат и пипат ... ах, какво УДОВОЛСТВИЕ САМО, което те води към АДА НА СОБСТВЕНАТА ТИ ИЛЮЗИЯ!!!

Не търси удовлетворение, но търси радост в екстаза на личното ти разбиране за истините на живота - търси ги в неговите причинно-следствени връзки!!! Т.е., в така наречените "скрити" реалности ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 02, 2007 1:29 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

valeria-anita написа:
Не мога да схвана какво точно разбирате под "Скрита реалност". На мен ми е все по-трудно да живея в заобикалящия ме свят, макар че отстрани ми казват, че всъщност трябва дори да съм доволна, защото съм била добре. Вътрешното ми неудовлетворение "скрита реалност" ли е или нещо друго?


И аз съм изпитвала същото чувство, но все си мислех, че сигурно нещата при мен не са наред, щом по-голямата част от другите си се чувстват комфортно при същите обстоятелства и са ги възприели за нормални.
Постепенно почнах да осъзнавам, че всъщност не трябва да се терзая нито за това, че не мога да се настроя на общата вълна, нито за това, че другите /не всички, разбира се, ето тук повечето не сме или пък се стремим към това/ пък са настроени на "по-нискочестотните вибрации".Трябваше да се оттърва и от опасното чувство на превъзходство към "низшите духом", защото и това е много вредно и да не си въобразявам, че съм нещо повече от тях, да не се опитвам и да ги съдя, не е мое право. Като започнах постепенно да осъзнавам тези неща, лека -полека нещата като че ли започнаха да се наместват, знам, че още много има да се работи по въпроса, ама и насила не става.Както се казва всяко нещо с времето си. Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 02, 2007 3:25 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Абсолютно правилно и вярно казано, kati!

Ако всички мислеха по този начин светът щеше да изглежда по съвсем друг начин ...


Последната промяна е направена от СЕЛЕНА Ярослава Велесова на Пон Мар 05, 2007 12:45 pm; мнението е било променяно общо 1 път

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 02, 2007 3:48 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Благодаря, но аз доста късно го озъзнах, дълго време си живях с много заблуди и "скрити реалности", в един момент така ме бяха притиснали, че бах като "захлупена", добре, че успях да поизплувам вече. Иначе още си ги има някои, ама постепенно ще се справям и с тях, насила не става, че да не се получи по-лошо. Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 02, 2007 6:37 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Нали знаеш онази поговорка: "Бавно, но славно!" и другата: "По-добре късно отколкото никога!" ... все пак ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 02, 2007 6:41 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile Да, знам ги, особено втората, имаше и такава песен даже! Вече напоследък всичко при мен се движи по този начин, ама съм доволна! Smile Smile Smile Smile Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 02, 2007 6:50 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Така и трябва ... Very Happy

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov