НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пет Апр 19, 2024 5:52 pm Вижте мненията без отговор
Магическа нощ
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Нед Мар 04, 2007 9:12 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Не. Не знам защо така сте ме разбрали. Много ми е трудно да дам определение на "човек на духовното", но все пак ще опитам.Значи първо той не си хапва добре като мен, а е по-изпит и с дълбок поглед, защото него не го интересува примерно "пъстърва на скара", а - по-възвишени неща.Второ - на пълнолуние, той не спи като заклан /като мен/, а контактува с майката природа и силите, които се развихрят в този необичаен момент. И трето - като сънува нещо, си го спомня и си прави съответните тълкувания, а не като мен да си спомня смътно. Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Мар 04, 2007 9:33 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

В крайна сметка и в повечето случаи, се смята, че духовни са са по-скоро пробудените. Сънищата и техните тълкувания имат своята стойност, спрямо света в който се събуждаме. Имат своята стойност и в световете на сънищата, които дирим компенсаторно на този, в който се събуждаме. Но самата думичка духовен човек ми е малко странна - развеселява ме. Smile

Не влагам нищо лошо във веселието. Просто онова, което наричаш духовен човек по-скоро не подценява и не надценява нищо. Приоритетите се налагат от момента и необходимостта, а не от желанията или прищевките. В един момент е естествено да се подготвен за пастърва, в друг за единение с природата, в трети - за уединение. Просто следваш естествения поток. Smile

Друг е въпросът, ако вниманието ти е зациклило предимно и единствено върху стомашното съдържимо или добиваемо или върху друг аспект на материалното ни съществуване. Cool

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Нед Мар 04, 2007 10:10 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

А как се разбира кой е естествения поток?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Мар 04, 2007 10:14 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Просто е. Този, който отговаря на естествения ти ритъм и нужди, който не те вкарва постоянно напрежение и стрес, който не добиваш със зъби и нокти. Просто се отпускаш в себе си и се вслушваш. Лесно е. Smile

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Нед Мар 04, 2007 10:48 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ето че пак се върнахме на темата в началото.Ми точно това и имах в предвид. Следвайки своя естествен поток, аз си хапнах, позабавлявах се с книжка и после си заспах като момченце.И си ми беше добре.А пък други хора /духовните де/ имат по-различни естествени потоци от мен /така поне се надявам/.И затова стигнах по емпиричен път до извода, че от мен духовен човек няма да стане. Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Нед Мар 04, 2007 11:50 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka,само най-"духовните" не се хранят с "материална" храна,доколкото съм чувал.
Но винаги съм смятал,че всяка работа си иска своята си храна.Не може по цял ден да стоиш,а мозъкът ти да прегрява,а да ядеш храна за при силно физическо натоватване.

Сега се сещам и за т.нар. "активна почивка".Сиреч да изразходваш физическа сила.Е да,де!Ама ако го поискаш от някой докер,миньор или общ работник,ще те погледне съжалително(най-малкото) и ще каже:"Благодаря,но аз "почивам" достатъчно докато бачкам"И то ако е възпитан и е в настрение.Ако не е,то няма да пиша вариантите,защото трябва да слагам само точки.

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 05, 2007 1:31 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ако говорим за духовните хора ще Ви кажа само едно-единствено нещо ... те също се хранят!

Само, че за разлика от нас знаят кога, как и по какъв начин да го направят, както и какво точно да ядат!!!

Е, има и други духовни хора, които не се хранят, но това не е показател, че те са пък чак толкова духовни ... това е показател, че организма ни може да функционира по начин, който е природна даденост ... ето, това е естествения поток, за който говори маг Живин - да речем!


На този свят всичко е постижимо - зависи обаче какви са ни стремежите!!!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Съб Апр 28, 2007 9:41 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Пробвах Вашия съвет , Маг Селена, за командата преди заспиване и пребиваването в полу-будното състояние преди съня.Много странно се получи. Друг път като заспя, значи съм си заспала и сънувам. А този път останах в някакво полу-будно състояние цялата нощ, а не за малко.Хич не можах да се наспя.Спях и сънувах, но едновременно с това осъзнавах и будното си състояние.Ходих на много места.Говорих с много хора.Бе то много уморително!Едновременно с това през цялото време съзнанието ми търсеше отговор на въпроса, ако ние живеем в Матрицата, то тогава Вие и Маг Живин и хората като Вас бъг в програмата ли сте?На сутринта знаех, че не сте бъг, а сте линк.Сега остава да се възползваме от този линк и да видим какво има в другия сайт.Май това и правим в този форум.Сега наближава следваща нощ. Малко ме е страх. Мразя нощите на събота срещу неделя - тогава умря майка ми и често и на мен ми се случва.Не знам защо толкова ме е страх от този процес.В крайна сметка раждането е не по-малко травмиращо, но понеже не си го спомняме, не ни е е страх.Като си помисля по този начин за смъртта, малко се успокоявам.От друга стран а ме тресе неистово любопитство какво има след това?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Апр 30, 2007 2:42 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ха ... не можело, а ... не можело?!

Може, можжжеееее ... видя ли, че може?!

Е, понякога е изморително ... особено в началото ... ама то се сдобива човек и с рутината, де!

Ама ти пък недей цяла нощ, дееее ... по мъничко ... заложи си и тази информация в командата ... ДА НЕ СКИТАШ ПЪК ЦЯЛА ВЕЧЕР ИЗ ВСИЧКИ ПОСОКИ НА АСТРАЛА!!!

НАИСТИНА Е УМОРИТЕЛНО, АКО ГО ПРАВИШ ЦЯЛА ВЕЧЕР! Ти пък като не видяла сега ... а сопри се малко бе, човек! По-полекичка я карай ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Апр 30, 2007 3:47 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile И аз се опитвах да го достигна,но ми е трудно.Явно става постепенно.Спомням си,че съм имала преди подобни полубудни-полусънни състояния,когато дори съм "разговаряла" с разни хора,но после не можех да ги възпроизведа,помнех само отделни фрагменти.А сега си заспивам,само дето имах по-ярки и запомнящи се сънища,които представляваха някакви много желани от мен ситуации за живота,дори бяха съпроводени с определени чувства,по-ясно изразени от обичайното.Поне тоз път бяха положителни.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Апр 30, 2007 4:03 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Просто стресовите ситуации, които си преживяла ти пречат да не можеш да влезеш отново в тези състояния!

Жалкото е, че подобни стресови ситуации трудно отзвучават, щото самата ти знаеш, че човек много старателно ги крие в подсъзнанието си ... не ги вади на показ дори пред себе си, не ги съзнава, пък и да ги съзнава, което от своя страна слага несъзнателни псиблокади и псибариери, които не му позволяват да прехвърли прага на съзнателното му ограничение, наложено му от самия него!

Да се надяваме, че все някога ще успееш да преодолееш и това ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пон Апр 30, 2007 4:49 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

При мен явно става лесно, но ми е доста уморително - не мога да се наспя.Освен това, въпреки, че е любопитно, всъщност недей да си мислиш Кати, че стигам до някакви свръх-прозрения.Не. Просто съм на доста места, с доста хора, всъщност съм себе си, но в различни животи.Веднъж съм мъж, друг път - жена, а най-често не мога да разбера пола, защото явно няма никакво значение.Прилича на сън и малко трудно се определя разликата между това състояние и доста ярък сън.Може би съществената разлика е, че е логичен, че не е свързан с нищо от сегашния ми живот и че отвреме на време все пак нещичко те озарява - примерно след присъствие в два различни варианта на живот, изведнъж ми блесна, като че ли някой просто ми го извика и то на висок глас, че трябва да се науча в сегашния си живот да не лъжа и т.н.Абе трудно е за разказване.То е странно състояние.Не мога да го спра да не продължава цяла нощ. Ако стане - то е за цялата нощ.Другият вариант е - просто да не подавам командата и да не става изобщо, или почти да се насиля през нощта да се събудя, да стана за малко и след това да заспя нормално.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Апр 30, 2007 5:18 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Когато ми се е случвало нещо подобно,не знаех да му отдам нужното внимание,беше само като както се казва "спах лошо".А сега,понеже си създадох много лош навик да будувам до късно,та като помириша възглавницата заспивам.Ако понякога не е веднага,то е защото в главата ми се въртят много въпроси за разните там неща дето ги преживях и продължавам бе з да искам да цикля на моята си ако не "вина",а да кажем грешки и все да мисля"ако бях постъпила не така,а онака,ако се бях държала иначе,ако бях правила това и това",като че ли има някакъв смисъл вече - минало-заминало.А, мисля си и за по-приятни неща естествено,старая се преди заспиване да го правя,щото е по-хубаво.Но Mаг Селена е права като се замисля.Уж си мисля,че съм се успокоила и вече не задълбавам много,но явно не е така на подсъзнателно ниво.Е, да се надяваме,че и това ще стане някой ден.Благодаря на всички за разбирането и пояснението,много ми е полезно.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пон Апр 30, 2007 6:38 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Всички сме натрупали и грешки и вина.Аз като започна да се пак да се въртя на въртележката за вината ми, се отпускам, изчиствам си ума и се оставям да ме понесат чувствата. Тогава "виждам" моя живот и живота на хората, на които мисля, че причиних болка, във вариант - все едно всичко това не се е случвало.И знаеш ли - много странно. Пак имаше болка- просто вариантът беше по-различен, но на никой не му беше цветя и рози.Това ме кара да чувствам, че така е трябвало да бъде.Всичко е свързано. Вина няма. Тя не съществува.Започвам да усещам, че и много други неща няма.Сега, сигурно Маг Живин много ще се разсмее - но и магия няма.Всичко това си го наричаме ние хората, като една бабичка, която плете и нарича, меси питка и нарича и накрая започва сама да си вярва, че и с мисълта си даже може и да изкове нещо.Сигурно звуча малко неадекватно и объркано, но и при мен тези неща като усещане са от скоро и още не са ми се много избистрили.Просто - споделям груба материя.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Май 01, 2007 2:37 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
...Едновременно с това през цялото време съзнанието ми търсеше отговор на въпроса, ако ние живеем в Матрицата, то тогава Вие и Маг Живин и хората като Вас бъг в програмата ли сте?На сутринта знаех, че не сте бъг, а сте линк....


Благодаря за повишението от бъг в линк Razz Дали ще има някакво отражение на заплатата Rolling Eyes

penka написа:
...Сега, сигурно Маг Живин много ще се разсмее - но и магия няма...


Laughing Щом си стигнала дотук, можеше да продължиш по пътя на индийските мъдреци. Всъщност и нас ни няма. Има само един илюзорен свят, сънуван от сънуващ. Доколко реален е сънуваният, ами сънуващият, кой кой е и доколко е продукт на собственото си мислене и сънища. Но в крайна сметка тези прозрения са си умозрения. Тъжното е, че през повечето време сме именно в сънувания свят, където илюзорностите са обективни реалности - и магията, и конфликтите, и усещането за вина, и всичко останало. Укротиш едното и го изтръгнеш из корен, а на негово място изникват десет мънички. Докато се чудиш какви са, те избуяли и дали плод. Докато ги изтръгнеш, изникват други, тъкмо си се справил както трябва и долу някой натиска клаксона на катафалката. Така някак си Confused

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov