НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пет Апр 19, 2024 12:59 am Вижте мненията без отговор
Магическа нощ
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Вто Май 01, 2007 3:34 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Живин написа:
Има само един илюзорен свят, сънуван от сънуващ.

Остава и никой да не настъпва скоро пеперудата и ще сме доволни

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Май 01, 2007 4:11 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Живин написа:
Багодаря за повишението от бъг в линк Razz Дали ще има някакво отражение на заплатата Rolling Eyes


Поздравления за повишението!
Wink Very Happy

Що се отнася до илюзорния свят спомням си,че като дете имах такова усещане и все се чудех кога ще се събудя,та да заживея "истинския" живот,а не този дето го сънувам.Постепенно вече спрях да се надам,че ще се събудя и ще се окаже, че животът ми дотук е бил някакъв сън,освен когато му дойде времето да свърши този тук живот и да започне "другия" В по-късни години пък учехме разни философи и техни учения,та едно от тях се изразяваше с точно такива твърдения - всичко е плод на нашето съзнание и не съществува извън него.Ама нали стояхме твърдо на "дияа-мат"-позиции,та го отхвърляхме яростно като несъстоятелно.В "обективната истина" е истината - да "истината и само истината" както се казва.Ама коя е истината "кой,кой да ми каже? Аз вървя по света и подсвирквам си даже"Май е най-добре да си подсвиркваме и да си сънуваме.А сценария на съня кой го пише? Навярно ние самите,или има нахвърляни варианти на сюжет в Матрицата на Пенка,а ние хващаме една от линиите и действието се развива според нашите насоки на поведение в съня.А ако се появи някой link,може да успеем да хванем по-добрата линия и тръгнем по пътя на пробуждането,след което сигурно ни чака истинския живот.Извинявам се,ако звуча малко объркано,ама има лека засечка в програмата.Ще я оправим,важното е,че не се откриха вируси,поне успях да стабилизирам антивирусната програма.
Smile Smile Smile Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Вто Май 01, 2007 5:38 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Докато четях kati се сетх,че понякога имам чувството,че гледам през чите си, все едно гледам като рицар през визорите на шлема си.Т.е. "аз" не съм тялото си в този момент,а нещо мал;ко,което е само в главата ми...
Тогава ми хрумна,че "физическото тяло" ни е самоскафандър,който навличаме след всеки сън,за да вършим по-лесно (с по-малък разход на енергия,може би) някои неща във "физическия свят"

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Май 01, 2007 6:36 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ето ... точно това е, разбира се!

Това е прозрението, Аудан!

Нищо не можел, нищо не знаел и т.н., и т.н. ........

Но в повечето случаи самите ние не знаем пък, че точно това е прозрението ... и това пък е най-хубавото, защото така живееш живота си най-естествено и истински ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Май 01, 2007 6:44 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

AUDAN написа:
Докато четях kati се сетх,че понякога имам чувството,че гледам през чите си, все едно гледам като рицар през визорите на шлема си.Т.е. "аз" не съм тялото си в този момент,а нещо мал;ко,което е само в главата ми...
Тогава ми хрумна,че "физическото тяло" ни е самоскафандър,който навличаме след всеки сън,за да вършим по-лесно (с по-малък разход на енергия,може би) някои неща във "физическия свят"


Докато четях AUDAN се сетих, че е приблизително така, макар и най-огрубено и опростено. Та се питам, не е ли това близо до дефиницията за обсебване на тялото. Примерно Пенка решава да ти ползва скафандъра. И откъде си сигурен, че точно този скафандър е твоят? И като четох на други места един постинг на Кати, се оказва, че има хора със сбъркани скафандри или пълнеж на скафандрите. Ти твоя как го познаваш? Rolling Eyes

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Май 01, 2007 6:46 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Аз онзи постинг точно в тази връзка го написах - Аудан ме подсети за явление,дето отдавна съм забелязала,но не се бях сетила досега да го формулирам тук.
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Май 01, 2007 6:50 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
...А сценария на съня кой го пише? Навярно ние самите,или има нахвърляни варианти на сюжет в Матрицата на Пенка,а ние хващаме една от линиите и действието се развива според нашите насоки на поведение в съня...


Правилно! Според тази теория е нещо такова, само че малко по-сложно. Всъщност зависи коя реалност приемаш за отправна. Rolling Eyes

Колкото до другото - срамота! Какви са тия вирусни алюзии - ти си в линукс реалността, т.е. в известен смисъл на "горната земя". Самата мисъл за вируси е връщане назад към ада и кошмарите на общата илюзия - уиндоуз.

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Май 01, 2007 6:55 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Very Happy Е,ако съм на "Горната земя" и в програмата с големия сън,ще си спя спокойно.Ама при това бързо развитие на технологиите и мнoгoто интелигентни хакери трябва да сме нащрек...Дано не ме хакне някой или нещо докато си спя и сънувам.Тук малко се шегувам.
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Вто Май 01, 2007 7:45 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Повишение на заплатата не се предвижда Very Happy Не съм дорасла да вървя по пътя на индийски мъдреци.При мен все още всичко е само сурова материя, тук таме усещания, проблясвания и е по-скоро едно общо състояние, отколкото някакви конкретни прозрения.Предполагам, че на този етап сама си слагам спирачката, защото нещо ме хвана шубето.Много е странно всичко това, а пък аз засега имам да решавам по-прагматични задачи в ежедневието.Страх ме е , защото виждам, че става, става лесно и започва много да ме променя.Не знам дали ще мога да си върша работата , ако се оставя на тези процеси.Не знам.А за гледането през визьора - точно така и аз го усещам понякога, но никога не ми беше хрумвало това сравнение - много е подходящо.Тази нощ пак ми беше така.Бях в ситуации и животи, в които много се разочаровах от себе си.Сега се чувствам уморена и искам да си поспя нормално.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Май 01, 2007 7:55 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
...Страх ме е , защото виждам, че става, става лесно и започва много да ме променя.Не знам дали ще мога да си върша работата , ако се оставя на тези процеси....


Зависи за коя работа става въпрос. Мнозина си навредиха като се метнаха от едната крайност в другата - от материално в духовно или обратното.

Малката тайна е, че между тях няма разделение, те са едно - единен поток. Все едно да кажеш десният ми крак е по-важен от левия. Съчетани са така, че да сме съвършени, каквито сме (стига да го осъзнаваме). Пренатоварването на единия крак води до закърняване на другия и до загуба на първоначалния замисъл, който е съвършенството. А пък съвършенството не е в самото съвършенство като статичност, а в постоянното му преподновяване и така да се каже препостигане. Виж калко успокояващо и унасящо. Rolling Eyes

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Май 01, 2007 8:00 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Пенке, може би трябва да се опиташ да го обърнеш в своя полза - вместо да ти пречи,да ти помага.Сигурно има начин.Малко ти завиждам за процесите/благородно,разбира се/
Sad Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Вто Май 01, 2007 10:24 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ами как да го обърна?!Не знам.Аз не контролирам засега това.Цяла нощ ходя наляво надясно и говоря с кой ли не, и правя какво ли не и отгоре на всичко и баща ми се появи, само че не ми беше баща и ....Абе не ми се говори.Като вляза малко пак във форма - ще кажа.Аз си давам сметка за това, което писа Маг Живин и не съм залитнала нито към десния, нито към левия си крак /образно казано/, но нещо не слушат.Ще се оправя.Просто ми трабва малко време, за да свикна.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Май 01, 2007 10:28 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

И да поспиш? Very Happy

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Май 01, 2007 10:31 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Може би наистина с времето и рутината нещата ще си дойдат на мястото си.Аз пък съм във фаза,че си сънувам/буквално,а не по смъсъла на досегашните ни раговори тук/,но неща,които не изглеждат случайни.Остава да разбера кое какво означава в контекста на моите си въпроси.И за това трябва време предполагам,за да се избистрят нещата.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Май 02, 2007 8:43 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Времето е непреодолимо и ... неумолимо!

Не мислете като хора!

Време нямааааааа ...........

Живейте тук и сега ... живейте едновременно в миналото, настоящето и бъдещето, живейте едновременно във всичко, чувствайте едновременно всичко ...

О, Боже ... това е ужасно! Но само така ще стигнете до разбирането!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov