НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Сря Апр 17, 2024 1:00 am Вижте мненията без отговор
Ненаситността при хората ...
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Мар 06, 2007 12:49 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Днес искам да ви кажа, че ненаситността на хората е свързана с техните безбройни и непреодолими желания ...

А желанията пораждат лъжовни чувства и измамни емоции ... и става една - бедна ви е представата! Но моята представа не е никак бедна, защото аз нямам такава - аз виждам как стоят нещата дори само с обикновено си зрение и обикновения си разум ... ежедневно, ежечастно, ежеминутно ... е, няма да издребнявам сега за секундите, де ...

Не знам дали си давате сметка за това нещо, но е така ... Не напразно източните мъдреци и Учители са казали: "По-малко желания, по-малко болка!"

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Вто Мар 06, 2007 10:44 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена тази мъдрост си тежи на мястото но много малко хора могат да вникнат в нея.лошото е че винаги се гледат облагите и материалното,а то като се замисли човек може съвсем нормално,спокойно и дори доволно да си живее и без много"лъскави" и в по-вечето случаи излишни нещица да живее.това материалното според мен се подбужда и от кофти мисълта"защо еди си кой има това а аз да го нямам"-не че ще се използва ама да се похвали че го има.това си е моето мнение,но напоследък точно това ми прави впечатление/давам пример с мобилните телефони-не се гледа дали ще ти върши работа а колко е нов модела и колко струва-аз обаче съм пълна противоположност и не робувам на тая "болест"/. Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Мар 06, 2007 10:59 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Де да ставаше въпрос само за мобилните телефони, tan4eto77 ...

Тук става въпрос за алчност от високи размери ... къщи, коли, вили, апартаменти, слуги, фабрики, предприятия, хиликоптери, самолети, острови ... страни, континенти ... власт, пари и убийствена алчност ...

Затова съществото ми е изпълнено с ОТВАРАЩЕНИЕ, но и с този проблем ще се справя ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Вто Мар 06, 2007 11:15 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

това с телефоните го дадох като най "нищожния"пример.аз съм много възмутена точно от такива възвисяващи се от нищото алчности.според мен алчноста върви ръка за ръка с много негативни "приятелчета"-злоба,завист и т.н. защо хората не могат да осъзнаят че всичко това е прекалено преходно -днес го имаш а утре го нямаш.аз самата се убедих вече в това и явно за това ми прави такова впечатление,а толкова много вреди на самите нас преди да го осъзнаем. Crying or Very sad Embarassed
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Мар 06, 2007 11:49 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Абсолютно права си за злобата и завистта ... те са най-движещия фактор за АЛЧНОСТТА и НЕНАСИТНОСТТА ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov