НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пет Апр 19, 2024 4:00 pm Вижте мненията без отговор
ВАНГА - светица или мъченица ...
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 09, 2007 5:51 pm
МнениеЗаглавие : ????? - ??????? ??? ???????? ...
Отговорете с цитат

Хайде да побеседваме върху тази тема! Искате ли?!

Пускам темата, защото всички спекулират с прочутите ИМЕНА, особено в областта на окултното ... имена като това на Ванга, на Вера Кочовска, та дори и моето ...

Пускам темата, защото тя е твърде актуална и ... твърде нелоялна!

Пускам темата, защото до ден днешен спекулират абсолютно всички с името на Ванга, като печелят от това не малко пари ... Пускам темата, защото това е кощунствено, като деяние!

"Феноменът е мъртъв - да живее феномена!"

Как ви звучи?! Лично на мен ... ми звучи много печелившо?!

Какво се случи всъщност с Ванга?! Защо тя си отиде по този нелеп начин?! Какво мислите вие?!

Какво се случи с Вера Кочовска?! Защо тя е в това незавидно положение и играе ролята на жив труп?!

Кой има интерес от всичкото това?! Очаквам коментарите ви ... ако ви стиска, разбира се!!!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 09, 2007 9:02 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Темата ли не ви е интересна или ... не знаете коя е Ванга?!

Или нямате мнение по въпроса ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 09, 2007 9:30 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile А, това дето много хора се предтавят за нейни наследници вече звучи несериозно, съмнявам се, че остана човек, който би повярвал, че точно еди-кой/я си е наследник на Ванга.Особено като твърдят, че лично тя ги е посочила приживе.Мисля, че Ванга, както и Вера Кочовска са доказани феномени, имат способност да се включват и извличат информация от общото информационно поле/не се изразявам точно, но по смисъл е ясно/, но не могат да контролират процеса.На тях им се "дава" част от информацията, друга част не и не когато решат те, получавали и "забрани" за разкриване на част от информацията.Аз лично съм с много противоречиви и смесени чувства относно явлението Ванга.Майка ми, както и свекърва ми са я посещавали/отдавна/, други мои роднини също, но не е било за съдбовни неща.Смущавал ме е факта, че е гонила хора, особено жени, отнасяла се грубо и безцеремонно, може би е "получавала забрана" да се занимава с тях, поради определено тяхно поведение.Иначе се твърди, че на много хора е помогнала .Мисля, че двете са поемали много отрицателна енергия от хората и не са можели да се справят и да контролират това, да я неутрализират и затова са им били физическите страдания/все пак Ванга не беше млада като си отиде от света, много години е издържала/.Аз съм имала възможност да я видя отдалеч - беше 1992 или 93 г., на едно служебно пътуване на мъжът в югозападната част на България, минахме през Петрич и по нейната улица.Тогава не приемаше хора, а случайно беше седнала пред къщата си на слънце.Били сме на около 100-150 м. от нея, един мъж на улицата, неин познат ни каза , че е тя /чудехме се отдалеч/.Само я погледахме, не можех да повярвам, че я виждам и се чудех ако отидем до нея какво ли ще стане.Не посмяхме дори и да си помислим да я безпокоим/мен малко ме човъркаше отвътре изкушението/, бяхме респектирани,а и нямахме проблеми, че да имаме нужда в момента от нея, а от просто любопитство не смеехме да нахалстваме и си тръгнахме по пътя.Не бяхме близо и дори не знам, дали е "усетила" присъствието ни.
Не знам в момента кой има интерес В.Кочовска да е болна, окло Ванга имаше много некоректни хора, известни мастити имена, историята с църквата много я измъчи, крамолите между същите хора и роднините и продължават, много грозна история.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 09, 2007 9:53 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ми аз не съм добре запозната.Може би да дадете линк за повече инфо. Embarassed
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 09, 2007 9:54 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Когато говоря за спекулиране с имената на най-известните феномени - Ванга и Кочовска - имам впредвид не само "имитаторките - врачки - гледачки - ясновидки и пророчици"!!!

Става въпрос как всички използват имената им (пък и моето!!!) като "мюрета" за лов на "патици" ... хм, може и патоци! Пишат в надпревара книги за тях, пълни с измислици от какъв ли не род! Други пък вършат най-различни далавери зад имената им, а трети ... охххх ... третите са най-опасните! Това са ония иззстрадали хорица, които мислят, че целият свят им е длъжен ... и ти изпиват жизнените силици докрай ... ама до последен дъх и последна капчица!

Когато аз ходих на среща с Ванга (това беше само един-единствен път в живота ми!!! - също през 1993 год.) аз оплаках Ванга приживе ...

Какво видях там ли?! Ято лешояди, накацали по телената ограда ... и виещи чакали, който дебнат само да им падне жертвата "ванга" и да я разкъсат на стохилядни парченца ... това видях!

Бях си обещала, че никога няма да повторя нейната съдба!!! Но ... нали знаеш - никога не казвай никога! Наистина промених много неща в начина си на работа, но изтощението си е изтощение, когато става въпрос за въпиюща ненаситност и енергиен вампиризъм, и докосване до всяка една човешка карма ...

Някой от всичките си тези нуждаещи се хора да му е минало през главата, че и Ванга "душа носи"?! Никой ... всички искаха и всички я изцеждаха най-безмилостно и най-безжалостно ...

Знаеш ли, kati ... и аз гоня някои от моите "безкрайно нуждаещите се" клиенти ... и ще ти кажа кои! Нахалните, арогантните, нахаканите, грубияните, агресивните, тарикатите, защото просто те са едни безотговорни и духовно слепи "енергийни убийци" - тотални консуматори и нищо друго, оалчнели до възбог ...

Ванга беше жертва на такива! Кочовска пък стана жертва на собственото си заслепение и високомерие: тя се ДОКАЗВАШЕ до безкрайност и непрекъснато, до пълно изтощение, докато не получи инсулта ... Ееее - и сега какво?! Някой да й помага от всичките тези на които тя е помагала?! Или тя е длъжна да им помага щот, видите ли, има дарба?!

Всеки има "дарбата", но много малко хора се стремят да я развият в себе си, щото това е непосилен труд, равен на каторжен, непосилно търпение и дълготрайно смирение ...

Говоря ти и за посмъртното използване името на Ванга дори от собствените й роднини, за да се печелят отново и отново пари ... неееее, нямам думи!

Та ... СПОРЕД МЕН ВАНГА БЕШЕ И ЩЕ СИ ОСТАНЕ ЕДНА ВЕЛИКОМЪЧЕНИЦА! Кочовска - също! А за мен е още много рано да се говори ...
Rolling Eyes

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 09, 2007 10:09 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Племенницата на Ванга издаде няколко книги, първата я четяхме апокрифно, по онова време беше изключително интересно четиво. Щом го ги е гонила, значи е имало причина.Много хора злоупотребяваха - отива една двойка и пита ще бъдат ли щастливи заедно.Тя ги питала:"А вие женени ли сте /по отделно/?" те;"не, не сме" "Я марш оттук, баба си Ванга ще лъжете!" /те имали съпрузи, ама ходели заедно и сигурно са искали да разберат дали ако се разведат и се съберат заедно, ще ги бъде./Този случай ми е разказван от познати/.Много народ се напечели на неин гръб и приживе и след смъртта и.А колко хора са я посетили, защото са успели да се вредят, без да имат сериозна нужда, ей така от любопитство, даже са пререждали истински нуждаещите се. какво ти съчувствие към нея.Хайде, тези болните, измъчените ги разбирам, ама другите - висша форма на егоизъм.А за Вера Кочовска /и за нея четох книга/действително много се разказва за изледванията на способностите и в Русия/ако не се лъжа/ и в Япония.Може би, за да се разграничи от намножилите се "феномени" в България, да се знае, че не е шарлатания. Сигурно се злоупотреби и с това.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
liana




Регистриран на: 14 Яну 2007
Мнения: 40
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 09, 2007 10:11 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Добрый вечер! Всё Вы правильно говорите Селена! Только не каждый это понимает. Работа Ваша очень трудная. Но люди бестолковые, обращаются и по делу и просто так. Но, обладая таким даром Вы должны видеть важность, даже в самом простом на первый взгляд вопросе. Иногда человек пребывает в расстерянности и даже не может сформулировать свой вопрос. К Ванге сложнее было попасть на приём, чем к Вам по интернету. Не испытав на себе её феноменальные способности невозможно даже о ней говорить!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 09, 2007 10:35 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Здравствуй, дорогая liana! Я рада что ты все понимаеш по больгорскому!

Затова ще ти говоря и на български ... аз пиша всичкото това, за да разберат хората, че нещата, с които се занимаваме в сферата на окултизма не са проста работа и ... определено не са за забавления! Или пък просто за задоволяване на любопитството и големите апетити на ЕГОИСТИТЕ, но дали ще ме разберат?!

Това е много тежък и специфичен труд, който оценяват само пробудените духовно хора, останалото е просто отчайващо ... милост няма! Не ме разбирай неправилно ... аз не искам милост за себе си!!! Но много би ми се искало хората да проумеят, че нищо даром не се дава ... а че всичко се постига с твърде големи усилия и себеотдайност до пълно отричане на личността човешка!!!

И ако хората бяха по-умерени в желанията си и в ненаситната си алчност, то много от истинските феномени нямаше да страдат толкова жестоко, т.е. нямаше да бъдат ... мъченици!

Всъщност ... кому е нужно това мъченичество! Може ли някой да даде някаква обосновка?!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 09, 2007 11:41 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена написа:
Темата ли не ви е интересна или ... не знаете коя е Ванга?!
Или нямате мнение по въпроса ...

Не че не ми е интересна, но съгласете се че не е лесно да се пише за Ванга. Всъщност веднъж се осмелих да напиша нещо за нея като коментар под една статия, чиято авторка (Ст. Н.) най-цинично се беше изгаврила с покойната българска пророчица.

Може и да греша, но си мисля че много хора, невярващи в свръхестествени неща, умишлено тълкуват погрешно и изопачават думи и предсказания на Ванга за да обезличат и омаловажат дарбата й. Само хората, които са я посещавали с чисти намерения, знаят какъв човек всъщност е била тя.

Немалко хора са я мразели защото им е казвала много неудобни истини, които са ги засягали дълбоко. Други са я използвали до последно - като една наша треньорка по художествена гимнастика, която честно да си кажа ненавиждам като човек.

Най-много обаче я е използвала държавата в лицето на местната администрация, която е определяла такси за посещение при Ванга, за които пророчицата сигурно не е и подозирала, камо ли прибирала. Всъщност така са си мислели чиновниците, защото Ванга със сигурност е знаела всичко и дълбоко е страдала защото самата тя никога не си е помисляла да взима пари от страдащите хора.
С веъеждането на такси и ред за посещения, държавата уж признала дарбата й, но истината е че никога не са я зачитали като човек. Но подробности не искам да пиша. Всеки който е чел книгата на Красимира Стоянова, знае за какво става въпрос. Всъщност книгата е кратка, но много съдържателна.

Кати, не е вярно че Ванга е приемала хора, които са се пререждали. Знам случай с 2 жени които са се били записали с предимство при нея, но са ударили на камък защото Ванга ги е разобличила и изгонила още от вратата. Просто на момента е разбирала кой какъв е. Моя близка я е посещавала, съвсем честно си е чакала реда, без да се прережда, и изведнъж Ванга излязла и казала на хората да й сторят път да влезе, понеже има да й казва някои неща съвсем набързо и нямало смисъл да чака. И като влязла вътре, Ванга й казала да не се страда изобщо, тъй като човека за когото пита е жив и здрав и рано или късно ще се прибере и да не го мисли. Така си и станало. Wink
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Съб Мар 10, 2007 12:00 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

не мога да изкажа мнение за Ванга или за Кочовска,но според мен Вие хората които притежавате такава дарба малко или много се преуморявате не толкова от това че помагате а от това че има много хора които вместо да се вслушат в това което им казвате /и то без заобиколки/ не се примиряват и съгласяват с казаното и правят глупости и всичко наобратно.много е лошо когато искаш да помагаш а понякога оставаш недоразбран или пренебрегнат.поне аз така си мисля.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Съб Мар 10, 2007 1:14 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Много пъти мислех да хвана пътя към Петрич,но все си казвах,че има по-нуждаещи се и от мен,та не отказвах.Затова нямам лични впечатления ни за една от двете.Прочетох "Срещи..."-те,а и ми е близка съдбата на "Помагащите" и реших да пиша.

Според мен,Вера Кочовска ,може би е лекувала или незнаейки за кармичните "забрани'' или напротив-знаела е много добре,но се е пожертвала.А и едва ли си е почивала достатъчно.

За Ванга съм чел,че понякога й се е искало да я няма Дарбата,да е както всичики останали.Защото си представете какво е знаела и колко неща не е трябвало да казва.Тежестта е много добре изразена от самата нея :
"Боже,колко мъка има по тоя свят?!"

Казвате,Маг Селена,че няма Дарба,а само труд за развитието й.Но доста хора имат уши,гласни струни и пръсти,но Карузо и Паганини са единствени.Пък има и "музикални инвалиди".Случаяйно гледах един конкурс.Човекът доста се беше старал и беше много "артистичен'',но...пееше фалшиво.Явно няма приятели,които да му кажат истината.Та такъв човек,колкото и да се мъчи,все посредствен ще си остане,ако е без Дарба.

В САЩ на пациента се казва всичко.Тук лекарят трябва да е добър психолог,за да прецени дали,кога,как и на кого колко да каже.Когато става дума за живот,който си отива пред теб,се отърсваш от дребнолиите,ставаш истински.
Така е с лекарите ...или поне би трябвало.С хора като нашите домакини е същата ситуация,че и отгоре-по трудност,защото са и ясбовидци.
След работният ден да може би се питат дали не са сбъркали нещо.Аз само предполагам,разбира се,но съм почти сигурен,че е истина.

Но така е!Дарбата или я овладяваш или те убива!

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Мар 10, 2007 6:45 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Владеещите тази дарба носят тежък кръст и за това,че виждат хората със "скритите реалности" около тях.Цялата информация за хората и света около нас,която за нас останалите е скрита и би трябвало донякъде да сме доволни, че е така, защото сигурно не бихме я понесли.Мислите и чувствата на даден човек, съдбата му, изпитанията които го очакват в бъдеще, предстоящи лоши събития свързани с него или близките му, тяхната нелоялност, за която сигурно не пододзира и вярва в тях,абе всичко каквото още се сетиш...Затова човек когато прибягва до услугите на такива надарени хора трябва да го прави само в случай на наистина сериозна нужда/то това е мн.субективно и относително, за някои в даден момент най-сериозния проблем е "обича ли ме гаджето", въпрос на моментни приоритети/ и с нужното уважение и респект, да бъде искрен най-вече пред себе си, за да бъде и пред тях, да не се опитва да мами и хитрува и най-вече да вярва. Ако наистина иска адекватна помощ трябва и да свали малко гарда на гордостта си и чувството, че е много "праведен".
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Съб Мар 10, 2007 10:23 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

За Вера Кочовска не мога да кажа нищичко Embarassed Sad ! С Ванга не съм се срещала, само съм чувала много истории за нея! Бях в Петрич и видях къщичката и храма й, но за съжаление тя вече беше починала... Sad! Все пак от това което съм чула и чела... не мога да кажа, че Ванга не е светица... както не мога да кажа, че не е и мъченица Sad! Аз съм се изненадвала от това, че понякога се е държала грубо с дадени хора. Една моя позната е била при Ванга и е станал голям скандал! Тази моя позната явно се е надявала да чуе друг отговор, а не "истината" Sad! Проблема, заради който е била там е наистина много сериозен..., но това което е чула като отговор не и харесало и ибухнала... извели са я с охрана Rolling Eyes ! В крайна сметка осъзнах, че тя май наистина си го е заслужавала, т.е Ванга е имала основание да се държи по този начин... така, че едва ли има някой, който не е получил, това което заслужава всъщност!

_________________
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Мар 10, 2007 10:33 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Не отдавна беше излязла една книга "Вера Кочовска /видения и пророчества/" от Лиляна Серафимова, ако ти е любопитно, можеш да я потърсиш, въпреки, че сигурно в момента едва ли я има на книж.пазар.
Като излезе, много бързо я изкупиха.В едно от последните издания на предаването "Всяка неделя" дава интервю на К.Кеворкян, а около Коледа и пред Венета Райкова в "Горещо", ама там беше много оскъдна и лаконична в отговорите си, а и здравословно не беше добре и явно интервюто я затрудняваше физически.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
stanislav




Регистриран на: 10 Мар 2007
Мнения: 8
Пуснато наПуснато на: Съб Мар 10, 2007 10:45 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Zdraveite na vsi4ki ,kakto vijdate sam 4isto nov ,no po temata za vanga 6te kaja 4e mnogo se spekolira ,sumati "vra4ki" i "baq4ki" petnqt tova svqto ime kato se provazglasqvat za neini naslednici ,tova enelepo ,za6toto sam sigoren, 4e vanga dori ne e priemala v ka6tata si takiva 6arlatani
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov