НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пет Апр 19, 2024 7:28 am Вижте мненията без отговор
ВАНГА - светица или мъченица ...
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Мар 10, 2007 10:56 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Понеже аз съм на линия във форума в момента те поздравявам с "добре дошъл!" тук, само да те предупредя, че тук имат изискване да се пише на "кирилица".
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
stanislav




Регистриран на: 10 Мар 2007
Мнения: 8
Пуснато наПуснато на: Съб Мар 10, 2007 11:07 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

blagodarq ti 4e me svetva6 za kirilicata ,no pi6a ot lap-top i ne znam da li e vazmojno da spazq iziskvaneto ,nadqvam se na kompromis po tozi vapros
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Съб Мар 10, 2007 11:16 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Здравей Станиславе и добре дошъл!
Въпреки, че пишеш от лап - топ не виждам какъв е проблема да си инсталираш Flex type - можеш и от интернет да го дръпнеш! Така, че в случая не ние трябва да направим компромис, а ти трябва да направиш усилие Wink Razz ! Все пак admina може да си каже последната дума Rolling Eyes !

_________________
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Съб Мар 10, 2007 11:20 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Bсеки Windows си има вградена кирилица, само трябва да ce активира. Единственото неудобство е, че е направена по БДС /български държавен стандарт/ това ще рече че мястото на буквите не съвпада с латиницата. Wink
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
stanislav




Регистриран на: 10 Мар 2007
Мнения: 8
Пуснато наПуснато на: Съб Мар 10, 2007 11:28 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

ami da tovae koeto me pritesnqva ,dori i da si instaliram kirilica ,6te mine cql vek dokato svikna s klaviaturata ,osven ako ne si q nadpi6a
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
stanislav




Регистриран на: 10 Мар 2007
Мнения: 8
Пуснато наПуснато на: Съб Мар 10, 2007 11:33 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

ne6to mnogo kotki mi minaha patq tazi ve4er ,leka no6t
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Съб Мар 10, 2007 11:34 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

E добре. Влез тук и готово. Не ти трябва и Flex type.

http://arhiv.forum.abv.bg/cyr2lat

Все пак темата e за Ванга и Вера Кочовска и не е редно да се отклоняваме само заради една кирилица. Exclamation
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
stanislav




Регистриран на: 10 Мар 2007
Мнения: 8
Пуснато наПуснато на: Съб Мар 10, 2007 11:35 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

i nqkoi nqma li da kaje kakva e tazi tainstvena vrazka mejdu kotkite i jenite?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Съб Мар 10, 2007 11:44 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Хайде да не скверниш повече темата, става ли? Стига толкова.

А аз исках да кажа - Темата Е за Ванга и Вера Кочовска, но вместо "е" съм сбъркала и съм писала "и". Ще помоля да ме коригирате пак. Rolling Eyes
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
stanislav




Регистриран на: 10 Мар 2007
Мнения: 8
Пуснато наПуснато на: Нед Мар 11, 2007 12:05 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

haide da ne me skverni6 ot parviq den ,stava li ,govori6 na izust ,dori ne me poznava6
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Мар 11, 2007 12:12 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Ивестно време ме нямаше.Аз пиша от лап-топ, който е настроен на Linux на всичкото отгоре.Кирилицата не е с букви по БДС/като пишещите машини, а фонетик, т.е. латинските букви отговарят на българските, с малки изключения/напр.Я е с кл.Q, и т.н./А що се отнася до котките, чисто съвпадение, и двете сме си харесали такива картинки.А общото между жените и котките е доказано "научно" даже, скоро четох такава статия из нета, ако я намеря, ще я постна.Действително се отклонихме от темата, има друга тема посветена на котките и на животните въобще в същия форум.Там може да си по бъбрим за тях, може и за кучета др.домашни любимци.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Нед Мар 11, 2007 9:44 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Cъжалявам, че бях остра към stanislav. Но понякога се учудвам като чета как някои не могат да пишат на кирилица и го правят на голям проблем за сметка на темата.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Мар 11, 2007 9:15 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Това е проблем, за който незабавно ще бъдат взети мерки!

Или се спазват правилата, или не се влиза във форума ... а още по-малко пък като нов потребител да се държи и тон на старите потребители!!!

Админа ще си каже думата!

Благодаря на всички за уместната забележка на новия потребител!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
admin




Регистриран на: 01 Яну 1970
Мнения: 50
Пуснато наПуснато на: Нед Мар 11, 2007 9:39 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

stanislav написа:
blagodarq ti 4e me svetva6 za kirilicata ,no pi6a ot lap-top i ne znam da li e vazmojno da spazq iziskvaneto ,nadqvam se na kompromis po tozi vapros


Здравейте stanislav. Напълно възможно е да спазите изискването. Персоналните компютри не се различават особено. А ако използвате уиндоус, работят еднакво зле, но това е друг въпрос. Просто си инсталирате някоя безплатна версия на българска фонетична подредба и я използвате. Например отивате на адрес http://www.bjotev.hit.bg/
и сваляте оттам BG Real PhoneticLite16, проверявате с антивирус, инсталирате и си пишете. Ако не ви харесва програмката, деинсталирате и си намирате друга - в www.download.bg,дал Бог за всички. Всъщност търсачките бяха именно затова.

Компромисът е че няма да изтрия всичко дотук. Но правилата са за всички. Ако желаете да участвате на кирилица, добре сте дошли. Ако желаете силно да си останете на чатерица и да се държите по-рязко с потребителите, които смятат, че правилата в тези форуми не са излишни, проблемът не е наш, нали така?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
nelisun




Регистриран на: 28 Яну 2007
Мнения: 13
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 21, 2007 7:34 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Като става дума за Ванга ще ви разкажа как я сънувах преди месец-аз седя пред вратата й и смен чакат други хора.Чувам глас,който ми казва да влезна с предимство.Седнала съм до Ванга и съм до лицето й,виждам побелелите й коси.Каза ми да пазя детето-нищо друго не си спомням.
Разтревожих се не на шега,защото дъщеричканта ми е доста емоционална и буйна,и постоянно се тревожа да не й се случи нещо лошо.Тъй като претърпя един инцидент,ние й хванахме светец.
Точно два дни след съня,щеше да се случи най-лошото с нея-ох,не искам отново да го съпреживея...Слава богу,размина се лошото...
Зная,че с тази тревожност аз вредя на детето си,но изпитвам ужас от факта,че нещо може да и се случи.Иначе си е самостоятелно и жизнено дете.Е,споделих с вас,това,което изпитах.

_________________
У човека има една тъмна страна,и тя се нарича глупост.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov