НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Апр 18, 2024 4:44 am Вижте мненията без отговор
САМОНАВЛЕЧЕНИ СЪБИТИЯ И ...
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Юни 13, 2007 10:17 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ако искаш отвори една тема за сънищата и хората в тях и от утре нататък ще бъбрим всички там точно за тези работи, ако някой го интересуват де. Rolling Eyes

А сега отивам да погледна душа отдолу и възглавницата отгоре Very Happy

Лека!

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Юни 13, 2007 10:18 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Може.Лека! Smile Smile Smile Smile Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Юни 13, 2007 10:27 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Никакво може! Настоявам Very Happy

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Юни 13, 2007 10:33 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Embarassed Smile Добре!Като се присетя за нещо и получа поощрение,изведнъж се шашкам и почвам да се ослушвам.Сега се чудя как да я формулирам и има ли вече отворена от по-преди за продължение,ама ще се опрaвя.Embarassed Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Pi




Регистриран на: 07 Юни 2007
Мнения: 174
Пуснато наПуснато на: Чет Юни 14, 2007 9:21 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Хайде пускайте я тази тема за сънищата, че имам да разказвам много сънища... Laughing Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
valeria-anita




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 49
Пуснато наПуснато на: Пон Юни 18, 2007 2:16 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аз пък още си мисля за самоубийствата... Заклеймяват се навсякъде и от всички, с изключение на култури, които ги извършват ритуално и то (забележете) това се позволява само на висшите касти. Та ми идва наум дали пък самоубийството не се заклеймява по чисто прагматични съображения, но облечени в красиви високодуховни, морални "принципи"? Щото през всички векове например църквата е заклеймявала самоубийството, ама май не чак от жал за простолюдието, а защото ако не го заклейми като грях току виж масово хората вземат да се освобождават от мизерното си съществуване по този начин и тогава кой ще слугува?! А като е грешно - влачиш си жалкия животец и не смееш да му посегнеш пред страх от по-страшно божие (или каквото е според случая и времето) наказание и щеш-не щеш работиш на "ползу ближнаго", който е по-високопоставен от теб и през ум не му минава да се разделя с уредения си животец (за изключенията няма да споменавам). Много еретична мисъл ли изразих?????
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Юни 18, 2007 2:59 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Може и да е имало елемент на прагматичност,както и всички останали догми,чиято цел е била да държат хората в страх и подчинение.Но едва ли е щяло да има масови самоубийства,защото инстинктът за самосъхранение е много мощен фактор и дори при най-лошите условия на живот човек е склонен да се вкопчва в него.За да се стигне до отрицание и доброволно отказване от живота трябва да има съчетание на няколко условия наведнъж и съответната мисъл в главата.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Юни 18, 2007 4:45 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

valeria-anita написа:
А като е грешно - влачиш си жалкия животец и не смееш да му посегнеш пред страх от по-страшно божие (или каквото е според случая и времето) наказание и щеш-не щеш работиш на "ползу ближнаго", който е по-високопоставен от теб и през ум не му минава да се разделя с уредения си животец (за изключенията няма да споменавам). Много еретична мисъл ли изразих?????


Мисълта ти не е еретична, valeria-anita! Извини ме, ако можеш, но тя просто е безумна!

Ничий "животец" на тази планета не жалък - дори този на мухата-ежедневка!

Категоризацията за "животеца" говори, че ти насочваш прекалено много негативна енергия срещу самата себе си и струва ми се, че вече си си навредила страшно много. Как ли?! Ами задаваш си програма чрез несъзнателните си настройки и е твърде вероятно да се разболееш доста сериозно в най-скоро време! Ако вече не си се и разболяла, разбира се ... дано да не съм права ...

Озлоблението не е изход в дадена ситуация! Вземи се в ръце и иди на лекар - невролог, защото вече "сдаваш багажа"!!! Confused


Където и да работиш, при когото и да работиш, ти работиш преди всичко за себе си - запомни това много добре, защото ако не беше така, ти досега можеше да промениш много от нещата в живота си и да започнеш най-егоистично да работиш за себе си ...

И в този живот няма значение дали някой си там "стои над теб", защото пък ако проявиш разум и се отърсиш от обвзелото те озлобление, сама ще видиш, че този който стои над теб, не стои над теб ... ти стоиш над него, защото ако не си ти, и ако не са други такива като теб, той просто е загубен!
Confused

Време е да вземеш да се овладееш и вразумиш най-после!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
valeria-anita




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 49
Пуснато наПуснато на: Вто Юни 19, 2007 7:16 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ще помисля за това, Маг Селена, но когато писах горните редове "бях" далеч в средновековието. Сега съм в този период, защото чета такава литература и продължавам да мисля, че живота по това време е бил безумен, дори се чудя как са оцелели достатъчно хора, за да ни има и нас. И точно тогава живота не се е ценял особено, та се връщам на въпроса за самоубийствата - не е грешно църквата да те накаже и благородно да те изгори на клада, но сам не може да посегнеш на "жалкия си животец" (имам предвид мизерното съществуване, което е водело до отчаяние не само отделни индивиди, а доста големи групи от хора), защото простолюдието е необходимо на благородниците и може да се изтребва само по заповед и т.н. Мисля, че така се е зародило правилото, че е грешно да се самоубиваш, защото в древния Рим и Елада, например, не е било така. Висшите касти са имали "привилегията" да се самоубиват и така да запазват честта си, дори имало специални случаи, когато за да бъде унизен патриций не му се позволява сам да си пререже вените. Тук не става въпрос дали аз одобрявам това или не, моето мнение е без значение, мисля че това изобщо е въпрос на политика и умели манипулации. Тази тема ми е интересна и ще се радвам да видя какво мислите и вие.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
valeria-anita




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 49
Пуснато наПуснато на: Вто Юни 19, 2007 8:01 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ако трябва да се върна в днешно време - май нещата не стоят по-различно. Сега не се колим като животни по улиците, а се трепем с коли и наркотици. Пак умират невинни, но слава богу имаме по-хуманно отношение към живота. Когато някой посегне на живота си, като страничен наблюдател аз разсъждавам така: нещо в живота му го е подтикнало да го направи, околните казва "колко жалко, имаше и други начини", но докато човека е бил жив точно тези околни са "запушвали" изходите с действие или бездействие. И това не важи само за самоубийствата. Сещам се за катастрофата при Бяла, отдавна се езнаело, че трябва да се построи мост там, обаче "някой друг път". Става катастрофа и започва вайкане "ех, можеше да не е така, ако...", можеше да няма наводнения ако си бяхме изчистили каналите навреме, а сега като поотминаха дъждовете пак не се хващаме да чистим. Това не са ли самонавлечени събития или бъркам понятията "причина-следствие"? Отклоних се от темата за самоубийствата, но не съм я "закрила". Много съм любопитна да чуя и мнението на Маг Живин, моля.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Юни 19, 2007 9:24 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Значи ... ако някои не знаят, че църквата е просто една жестока и коравосърдечна институция, която е унищожител на всяка една духовна прогресивна искра, то ето, казах си го ... сега да го знаят! Laughing

Ако надникнеш в Учението на крийя йога, може би ще разбереш, че църквата съществува като институция просто от политически и финансови интереси.

Тя не води към Бога!!! Напротив ... тя е стената пред нас към самия него! Църквата е заблуждението човешко, невежеството ... и тя старателно подхранва това невежество, защото определено има финансови и политически интереси. Затова, когато човек се стреми към Бога, той най-напред трябва да го преоткрива в себе си, а не в църквата - там няма нищо подобно!

А когато става въпрос за самонавлечени събития, става въпрос именно за това, дето описваш за катастрофата в Бяла. Затова говоря, че човека живее в ленност, в мързел, в нехайство, а те предполагат от собствена страна безотговорност.

А ония хора в средновековието са оцелели, защото са били ВСЕ ОЩЕ доста духовни, ценностите и разбиранията им са се доближавали до Божествената същност, и са поемали не само собствените си отговорности, ами и тези на другите около тях!

Четох преди известно време някаква книга за тамплиерите, катарите и богомилите ... от там имам поглед за някои неща ... е, а и не само ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
valeria-anita




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 49
Пуснато наПуснато на: Вто Юни 19, 2007 11:22 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

И аз чета подобна литература в момента и това ме навежда на тези размисли. За църквата мнението ми се е променяло с времето и по-точно с възрастта и сега имам точно това мнение за нея, което описвате. Не за Бог, духовността, а точно за светата църква и нейните (особено висшите) сановници на земята. В момента се опитвам да се ориентирам в различните ереси и разклоненията им и честно казано не виждам разлика в основата, а само в изрзните средства и това, кого преследва църквата според интересите си в момента, а не според това, какво проповядва преследвания, защото за едно и също учение се вика "Осанна" и "Разпни го" според случая. Та мисля, че по такъв начин се е оформило и отношението към убийството като наказание, към самоубийството и също осакатяването, защото и то е било много разпространено. В един период са се навъдили толкова осакатени, че това наказание е било заклеймено точно по същите прагматични причини, а не чак толкова от любов към ближния.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Юни 19, 2007 11:35 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Църквата е институция,инструмент,орган за управление,координация,организация,през повечето време и помощник на управляващата власт.И решава според момента кое от религията да бъде правилно и кое не,кое да се утвърди и кое да се забрани,според икономически и политически интереси за времето/първите са отражение на вторите/.Така през 4 в.например по време на Никейския събор няколко висшестоящи попове са се събрали и са решили да се отхвърли идеята за прераждането като несъстоятелна и да се забрани и сложи в графата "ерес".
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Юни 19, 2007 11:39 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

valeria-anita написа:
...В момента се опитвам да се ориентирам в различните ереси и разклоненията им и честно казано не виждам разлика в основата, а само в изрзните средства и това, кого преследва църквата според интересите си в момента, а не според това, какво проповядва преследвания, защото за едно и също учение се вика "Осанна" и "Разпни го" според случая....


Християнството в неговата цялост, в известен смисъл и от една различна гледна точка, също може да се тълкува като ерес.... Ведно с Църквата, догмите и всичките останали обрастъци. Rolling Eyes

valeria-anita написа:
...Та мисля, че по такъв начин се е оформило и отношението към убийството като наказание, към самоубийството и също осакатяването, защото и то е било много разпространено. В един период са се навъдили толкова осакатени, че това наказание е било заклеймено точно по същите прагматични причини, а не чак толкова от любов към ближния.


Според мен именно подобно объркване настъпва, когато чисто човешките ценности се гледат през призмата на политиката, социума и институциите. Има достатъчно места из нета, където човек може да се насити на демагогични, социално справедливи и прочие идеи и концепции. Тук сме, за да отстраним излишните наслоения от себе си и да погледнем на света такъв, какъвто е, а не такъв какъвто ни се представя от боголюбци, родолюбци, евролюбци и прочие кръвопиеща измет. Да изясним нещата за себе си - за насилието, за честолюбието, за гордостта, надменността и всички тези ниски импулси, които водят до убийството или самоубийството, които пък са атрибути на свободната воля, която пък в лошия (т.е. в "реалния") случай се формира от боголюбци, родолюбци, евролюбци и прочие кръвопиеща измет. Така някак се получава Rolling Eyes

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Юни 19, 2007 11:41 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Всъщност обратното - "вторите са отражение на първите",т.е.политиката се диктува от икономическите условия и изисквания,а църквата обслужва всички тези интереси,като понякога и доминира и има огромно влиянив над властта.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov