НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пет Апр 19, 2024 6:06 am Вижте мненията без отговор
Целта оправдава ли средствата?
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 09, 2007 6:40 pm
МнениеЗаглавие : ????? ????????? ?? ???????????
Отговорете с цитат

Преглеждам си днес някакъв си един вестник и откривам заглавия като "Отказвам по снимка алкохолици от пиене", "Смъквам непосилни товари от човешката душа" и прочие простотии, и ми се насълзяват очите от умиление. Представям си как пред офисите на въпросните величия се извиват опашки от безсловесни твари и направо плача от щастие, че не се случва при мен. Чета как със силата на мисълта си лекуват шизофрения, спин и всичко останало... О миг поспри, сърце недей лудува!

Явно целта са дебилните клиенти и най-вече техните пари! Защото анонсите са непостижими! Всеки, който има поне три бръчки в мозъка ще сглоби картината.

Всичко това ме насочва към един най-общ въпрос: Оправдава ли целта средствата? Не питам в горния контекст. Той просто беше повод да ви отправя въпрос и да поискам мнението ви. Целите са различни, средствата също. Въпросът ми е дали е оправдателно да прилагаме всички възможни средства, за да постигнем някаква си цел, която впоследствие може да се окаже недостатъчна за нас, както е в случая с парите или пък с "любовта".... Интересно ми е и за мен е много важно отговорите да са искрени, а не каквито "бих очаквал". Може и само с да или не

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 09, 2007 6:56 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Зависи от гледната точка.На този, който гони целта.Ако човек е обсебен от проблема си за момента - никой не би си хвърлил парите ей така, ако не се надява да му се реши.А щом е стигнал до тук, значи е много отчаян/или болшинството от тези хора/ и се хваща като удавник за сламка.Я болест, дето официалната медицина не е помогнала до момента, я проблеми в семейството, я безработен или проблеми с бизнеса.Какъвто проблем /ама истински от негова гл.т., а не просто някакво желание/ има човек, за момента му се вижда най-важен, а вс.останало - на по-заден план.Друг е въпросът с цената на какво иска да го реши - дали е готов да мине през "трупове" - да навреди на други, за да оправи себе си /да срази конкурента физически, съперника/цата в любовта и т.н.А за тези, дето се афишират с чудодейните си услуги няма смисъл да се говори, да се облагодетелстваш от чуждото нещастие и болка/някои си вярват, че наистина помагат,ама другите.../.Онези хора с проблемите и желанията донякъде ги разбирам, щото и аз съм имала подобни моменти, но някакво вътрешно чувство ме е възспирало да търся подобни услуги въпреки изкушението, нещо ми подсказваше, че не бива да се намесвам в събитията дори за "собствена полза",защото се страхувах да не пострада някой друг, независимо кой, не исках да навредя/неволно/ дори и на хора, които са се намесили негативно в живота ми.Надявам се, че бездействието ми е било правилно, независимо, че някои хора действително пострадаха.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 09, 2007 9:38 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Не! Целта никога не оправдава средствата. Целта си е цел - тя може да бъде всякаква. Средствата за постигане също са си сами по себе си. Тези неща не би трябвало да се смесват, защото има не малко случаи в които целта е добра и велика, а средствата - зли и обратното.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 09, 2007 9:39 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Нали "Пътят към ада е постлан с добри намерения" Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 09, 2007 10:58 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

А пътят към рая?

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 09, 2007 11:04 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Предполагам труден, тесен, стръмен,трънлив и т.н.Ако има рай и ад.Всъщност те били в самите нас нали? Question Exclamation Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 09, 2007 11:15 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Миииии ... да!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kalevala




Регистриран на: 13 Фев 2007
Мнения: 39
Пуснато наПуснато на: Вто Мар 13, 2007 11:52 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Преди време една известна и много уважавана от мен лечителка /как пък никъде не видях реклами за нея!/ ми каза, че щастието е в душевното спокойствие. В този смисъл, ако поставената цел е в синхрон със състоянието на душата ми, и средствата за осъществяването й ще бъдат продиктувани от нея. Така си мисля.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Мар 13, 2007 2:21 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

И правилно си мислиш, щото когато човек е хармоничен със себе си и вселенските закономерности, той е хармоничен с абсолютно всичко останало!

Но ... целта наистина не оправдава средствата тогава, когато те са прекалено комерсиални, измамни, илюзорни и т.н., и т.н., защото кой си ти, че да пипаш енергетиката на някого?!

Никой не лекува директно даден субект или индивид, никой не въздейства директно върху никого и по никакъв начин ... та някаква си жална и жалка "човешка въшка" си въобразила, че лекува по снимка ... и то наркомании, алкохолизъм, Боже-прости й, та чак и шизофрении ...


Всичките тези заболявания до едно са тежко кармични и са своего рода защитни механизми за човешката Душа или Монада!

Така, че само и единствено човека, страдащ от тях може да си помогне чрез собствената му воля и ... никой друг!

Всичко останало е много добра тъкмистика, измишльотина и добре скроена реклама - ама нищо, нищо повече! Те ... това е от мен!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kalevala




Регистриран на: 13 Фев 2007
Мнения: 39
Пуснато наПуснато на: Вто Мар 13, 2007 7:16 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Но дали тези хора, които имат само комерсиални цели са в хармония със себе си?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Мар 13, 2007 8:23 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Не, но са в хармония с потребителите на комерсиални продукти Cool

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Мар 13, 2007 9:50 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат


_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kalevala




Регистриран на: 13 Фев 2007
Мнения: 39
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 14, 2007 1:53 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Все пак с някого са в хармония. Обнадеждаващо!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 14, 2007 2:30 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Оооооо ... и още как, ако знаеш!!!

Най-лошото става обаче тогава, когато дойде кармичния откат!!!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kalevala




Регистриран на: 13 Фев 2007
Мнения: 39
Пуснато наПуснато на: Съб Мар 17, 2007 10:07 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ми аз, като съм в дисхармония с комерсиалното какво да правя??? Сега ще ми кажеш, че аз най-добре си знам Smile , нали?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov