НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Апр 18, 2024 10:28 am Вижте мненията без отговор
ВНИМАНИЕ: Има ли АДЕПТИ в България?!
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 09, 2007 7:42 pm
МнениеЗаглавие : ????????: ??? ?? ?????? ? ?????????!
Отговорете с цитат

Наскоро гледах по една варненска кабеларка едно "ИНТЕРЕСНО ЯВЛЕНИЕ"!

Една жена оплюваше почти всички "окултни деятели" в България, като препоръчваше да ходят едниствено при нея, защото тя била посветена в "АДЕПТ!!!"!!!


Порази ме факта, че явно тази жена не знаеше какво означава точно понятието АДЕПТ! Направо изумях ... изумях, защото адепта е човек с изключително висок духовен ранг в така наречото Пето Посвещение ...


А трябва да отбележа, че в България, поне сега за сега идват Духовни Учители от Изтока стигнали до Четвъртото Посвещение ... и изведнъж не щеш ли ... ХА - АДЕПТ!!! - И ТО БЪЛГАРКА!!!

Чудех се да се смея ли или ... да плача ...

По ми идеше да плача от съжаление, щото явно тази жена, която познавам много добре, май нещо е изумяла ... жална работа! Но ... се и разтревожих, защото при нея наистина отиваха много хора, които пък после идваха при нас, за да можеш да им помогнем ние - с маг Живин!

Тази дама, едно, че с нищо не беше им помогнала, друго, че им беше объркала тотално животите и трето, беше им съсипал едва ли не окончателно и безвъзвратно здравето ... страшна работа ви казвам ... големи "адепти" ией ...


За да сте наясно какво е АДЕПТ ще ви пейстна един пасаж от една моя статия:

"Петото Посвещение – това на АДЕПТА! Тук вече може да се говори за свръхчовешко същество, чието съществуване пребивава в различни измерения – адепта може да присъства както на физически план, така и в много от невидимите планове, т.е. самия той е невидим. Но съдейки от факторите свързани с Четвъртото Посвещение, можем да стигнем до извода какво означава понятието АДЕПТ! Смешно и нагло е да се твърди по някаква си кабеларка, че някой си е адепт, като в същото време интересите му се свеждат единствено до стремежа на изкълчената му реклама, която определено струва доста пари, и която със сигурност му подсигурява „жертви“, наречени клиенти или пациенти!!! Откъде ли е взела/взел този „адепт“ толкова пари, „адепт“, който би могъл да живее без абсолютно каквото и да било – без храна, без вода, без подслон, без семейство, т.е. в четвъртото си посвещение въпросния „адепт“ вече би трябвало да се е отрекъл от всякакъв род човешки благинки!!! За какво иде реч всъщност – за измама, за мошеничество?! Оставям читателите сами да преценят и да не позволяват да бъдат въвличани и манипулирани от подобни личности."

А вие какво мислите по въпроса?! Има ли АДЕПТИ в България или ...


Очаквам мнението ви ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 09, 2007 8:09 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат


_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 09, 2007 8:10 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile Аз не знам дали има наистина в България такива хора,мисля, че се сещам за коя дама иде реч, въпреки,че не съм съвсем сигурна.Мисля, че тя се рекламира като "адепт", защото разчита на масовото невежество, аз също не бях наясно какво означава точно това, но звучи респектиращо за едни обикновени хора.Особено хора, които са доста далеч от подобна материя и понятия - притиснати от проблемите си ще се обърнат за помощ точно към "адепта", звучи доста обещаващо за "търсещите" "панацеята" за болките си.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 09, 2007 8:42 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Да ... само дето адепта не се занимава с лечение и "гледачество" ... Той просто е АДЕПТ и неговите мисии са не да изпразва джобовете на хората, а да ги насочва по духовния им път!

А ги насочва само тогава, когато те поне са стигнали и получили третото си посвещение, но и тогава това те го правят много рядко с този кръг посветени!

До АДЕПТА се стига трудно от самият АРХАТ, човек стигнал до Четвъртото Посвещение, а какво ли пък остава до него да стигне един съвсем обикновен човек от общата обществена прослойка - невъзможно е просто! Това е!

Ами ако се сещаш коя е "дамата - адепт" я й напиши името!!! Защо да не предпазим поне част от хоратаот нея?!

Защото ако аз й кажа името, то ще излезе, че го правя от злоба и завист, нали - вече си чела какво ли не против мен в един друг форум - предполагам!

Знаеш ли, една моя клиентка, която беше дошла при мен от Силистренско какво ми разказа! Съпругът й взел навзаем 1000 лв и двамата с нея заминават при "адептката", защото на моята клиентка (според думите на "адептката") й предстояло да умре най-много до два дни?!


Е ... отишли със съпруга си и "адептката" извадила едно "апаратче-скенарно", което струва само едно 50 лв, тъй като е от евтините имитации и може да се намери навсякъде стига да потърсиш, а от ръка от руснаците и по-"тънко". И като започнала да търка болните от тежка форма на ревматоиден артрит атрофирали стави на бедната женица ... та знаели се!!!


това тук е относително сносно апаратче

Търкала ги цели десет дни по десетина мин. всеки ден ... Някой от вас взема ли заплата от 1000 лв. за 10 дни?!


Знаете ли колко много ми беше жал за тази селска женица ... тя може да е невежа, но беше безкрайно добър, честен и трудолюбив човек ... при това жестоко измамен ...и в още по-тежко здравословно състояние отпреди срещата си с "варненската адептка"!

Казах й две простички рецепти за заболяването й и тя сега е много по-добре! Насочих я и към подходящ лекар и билков лечител - и нещата си дойдоха по местата! Тя вече ходи с краката си ... да, ама аз не съм "адептка" ...


Ха сега kati ... дай да видим дали говорим за един и същи човек?!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 09, 2007 9:05 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Май не съм улучила, още да утучня, че да не се изложа да натопя някой друг.Тази с апаратчето я гледах случайно в друга реклама, ама не и помня името, въобще не ме впечатли и не би ме заинтригувала.Аз реших, че става въпрос за една друга дама, дето има посветени цели предавания за нея, издава книги, които рекламират и говори, говори...Заобиколена е от икони, свещи, лее восък /имаше и една друга дето лее восък, тя е красива млада жена-руса или изрусена и обяснява как тълкува по фигурите/ ,чернокоса с бяла панделка на главата/не се връзва с модерните и тоалети/, непрекъснато е в кадър или се разхожда на вън, или говори, дават как приема "клиетнти", по малко и благодарствени изказвания от някои как им се е оправил живота след помощтта й и е известна със "светло" име.Много реклама тече за нея, чула съм и в някои радиостанции.Само този факт на мен ми действа смущаващо.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 09, 2007 9:17 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ооооооооооо ... ми така кажи, че става въпрос за тази измислената със "светлината" - ама тя е един друг пък "адепт", мъъъъъъ ... тя не може да пише, и да говори ... на български имам впредвид!!! ... ама пък други и пишат книгите, щото е "ясновидката на народа" ...

Дааааа ... тя наистина е една много колоритна шарлатанка ... ама този клип дето си го гледала ти и аз го гледах! Миии ... той на "престижно място" в някоя "италианска дупка" е правен (разбирай - българска) ... Уааауууу ... видя ли какви изкуствени черни "вещерски" ноктаци си беше залепила, а пък какви перуки си беше окачила на главата ... очите си пък ги беше намоцала с един кафеникаво- блестящ грим и ги беше почернила яко ама якоооо ... Вввааауууу - ужас, ужас и печал ...

Е как така, разбираш ли, си написала книга за отслабване пък тежиш 100 кила и отгоре шопар?! ... Ей тия "адепти" аз не мога да ги разбера, значи ... и затова ми ядат главата те ... ама я да внимавам, че тая със "светлината" небесна има по двама яки бодигарда и от двете си страни и отгоре на това двама пък на входната си врата ...

Знам за кого ми говориш ... ама то туй друго "адепт" мъъъъ ... kati ... чае шукарие паламанди, пааалааамааандиии, маперундииии ... чччааайййеее ... чччаааайййееее ... аааааааа ... нали за туй става въпрос?!


Последната промяна е направена от СЕЛЕНА Ярослава Велесова на Пет Мар 09, 2007 9:32 pm; мнението е било променяно общо 1 път

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 09, 2007 9:30 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Сещам се за тая "светлина". Нещо повече. Веднъж слушах интервю с нея в едно среднощно предаване по радиото. Цяла нощ съм се превивала от смях. Ако искате ми вярвайте, но тя няма дори език да се изразява като хората. През цялото време говореше почти едно и също, сякаш разтяга локуми. Разбирам че водещите си правят предаването, но не разбирам защо са се спрели на някаква си там "светлина" или "тъмнина". Laughing Laughing Laughing Laughing
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 09, 2007 9:37 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile С тези външни ефекти само би трябвало на хората да им светне за какво става въпрос.Спомних си и черните нокти и грима - ужас! Направо е гротескна. Shocked Evil or Very Mad Shocked Ама те са толкова много тези хора, че вече не знам кой е адепт и кой не е, кой какъв е, много различни определения си имат.А едни други от преди 2-3 г. нещо поизчезнаха от ефира на тв. Sad
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 09, 2007 9:50 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Мошеници има във всеки бизнес и във всяко проявление на живота.Както всички знаем - те се хранят от наивниците. Така, че връзката е ясна и недвусмислена.Голямото нещастие не означава да оглупееш, нали?И това, че имаш проблем, не е оправдание хич да не разсъждаваш, нали?Точно тези хора са растителната среда на мошениците.Другото е просто "природна" закономерност, или както го е казал нашия народ: "не е луд, който яде зелника, а е луд, който му го дава".
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 09, 2007 10:14 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Да ти кажа честно, права си и ти penka, ама наистина има хора, които не заслужават да бъдат лъгани поради редица обстоятелства ...

А аз говоря за "величието на тази адептка", щото е квалифицирана мошеничка и ... щото това го знаят всички, но всички й дават ЗЕЛЕН СВЕТОФАР да мами и лъже, колкото й "душа сака и колкото и
държи" ... защото просто им "снася" пари спечелени от мошениджийските и далавери

Аз говоря за това, че явлението АДЕПТ в България го няма ... говоря, че няма никакви адепти в България, и говоря, че се пъна с цената на всичко да отварям очите на хората така, щото да не ги лъжат и мамят ... ама то насила хубост не става, няма и да стане!!!

Всъщност, я да кръшнем от темата малко ... Да, ама има жестоко ВЪЗМЕЗДИЕ ще да знаете, нали така! Е, за туй искам да си поговорим ... щото и на "великата адептка" кой знае какви кармични случки ще й се изсипят на главата ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 09, 2007 11:17 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Невежеството е другият голям бич за хората. Повечето не знаят какво е "адепт". Просто им звучи малко "по-така, знаеш ли".И мошениците идеално използват това невежество.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 09, 2007 11:31 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Всъщност аз се опитвам да внеса някакво просветление в умовете /поне в тях!!!/ на хората, ама тази същата "адептка" взема духовните си названия от моите статии, които пиша по вестниците и се "накичва" с тях, за да изглежда убедителна и внушителна - използвайки моите познания!

И така се получава тъй нареченото "чукане в мозъка" ... хората четат моите статии и свързват "нейната купирана титла" от моите разяснения, като мислят, че това е истина, т.е. тя наистина е "адепт", видите ли!

И аз изпадам буквално в патова ситуация, щото "адептката" освен да "лющи ракии" и да плещи клюки, и да крои най-различни други интриги и мошеничества, не разбира от нищо друго ... но знае как да използва моите статии, за да натрупа завидно финансово състояние ... чрез мошеничествата си и просташката си шарлатания!

И всъщност ... аз се опитвам "да отворя очите на слепците", а вместо това се получава друга релация - т.е. давам възможност да се реализират шарлатаните и мошениците, като "хвърлят прах в очите на невежите" използвайки труда ми да внеса светлина в заслепението хорско!

Ми ... ето това се опитвам да ви кажа!!!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 09, 2007 11:41 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена щом обичат да импровизират тия духовни нива то много лесно могат да станат за посмесище-представете си някой който е надникнал във публикациите на форума и да попадне при въпросната дама и да започне да я разпитва какво означава това което тя "притежава"като дарба/като се има в предвид че човека е запознат с материала/.не и ли идва на ум на тая жена че в един момент тя самата ще се заплете в лъжите си за дарбата?лошото е че повечето хора все още вярват на това което им каже някой и хукват през глава. Crying or Very sad
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Съб Мар 10, 2007 10:56 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аз се чудя дали има Адепти в света, и ако има сигурно се броят на пръстите на едната ръка! И... няма къде точно, ми току виж в България се ридил Адепт и то не един ... Laughing Laughing Laughing - наистина да се чуди човек да се смее ли или да плаче Rolling Eyes ! Жал ме е като си помисля, че изстрадали хорица, които наитина се нуждаят от помощ взимат дори пари назаем, за да намерят някаква светлина в тунела, а в крайна сметка остават жестоко измамениSad Crying or Very sad ...! Преди около година ходих на гледачка... бях отчаяна и просто исках да видя какво ще ми каже /по - скоро от любопитство/! Аз отидох заради съвсем друго, а тя взе да ми обяснява как ме харесвал един рус, и един мургав... и тем подобни глупости! На мен хич не ми беше до това и точно в този момент слабо ми дремеше кой ме харесва и кой не Rolling Eyes ! Голямата "пророчица" на финал ми каза, че имам черна магия и за да я махне ще трябвало да и дам 30 лв. Shocked ! Нямам нищо против да си платя, защото това и е работата и всяко нещо си има цена, самоче на нея въобще не и вярвах и незнам защо бях убедена, че нямам никаква магия... Rolling Eyes ! Била ми направена в няква черна блуза, подарък от някого и която в момвнта нося Rolling Eyes абсурт... странното е, че на братовчедка ми беше казала за същата магия, от което аз се убедих, че е пълна шарлатанка!Та такива над път и под път, затова трябва да внимаваме на кого се доверяваме, защото иначе става страшно... Sad Shocked

_________________
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Мар 11, 2007 12:22 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile На теб ти поискала 30 лв., пак добре, а на мен по телефона ми казаха, че имам магия/т.е. семейството ми/, ама трябвали 300-400 лв. за да ми я развалят, "когато фактите говорят и боговете мълчат" цитираше "специалистката", когато и казах, че ще си помисля.Не съм ходила по гледачки, ама съм звънкала 2 или 3 пъти по телефон.Май повече няма да го правя.После се терзаех пък правилно ли съм постъпила като не съм се отзовала като са ме викали на живо да ми "оправят магиите", щях ли да предотвратя най-лошото дето се случи.Ако бях отишла пък, а въпреки всичко пак си се беше случило, щях да се виня, че с нещо аз съм го предизвикала чрез тези вещи хора в занаята, та ни така, ни иначе. Май по-добре, че не съм ходила, събитията си следват някаква логика.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov