НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Апр 18, 2024 7:17 pm Вижте мненията без отговор
Що е АНТАХКАРАНА!
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 09, 2007 8:03 pm
МнениеЗаглавие : ?? ? ???????????!
Отговорете с цитат

Антахкараната е духовна нишка от светлина, изградена така, както паякът изгражда своята мрежа. Тя се изплита от човека живот след живота и единствено онова, което е носител на чиста духовна вибрация, е в състояние да я зареди с енергия. Антахкараната е изградена само от чисти духовни качества. Тя е истинската наука за разума! При нея се използва единствено чистата ментална (мисловна) субстанция за изграждане на мост между личността и душата, а в същото това време успоредно с еволюцията на човека и връзката му към Монадата и Бога.

Антахкарана е нишката, а по-късно здравата връзка, за която често се говори и която се изгражда чрез медитация, разбиране, специални духовни практики и специфична, съсредоточена духовна работа. В хода на този еволюционен процес човека получава помощ от душата и по-късно от Монадата, но първата част на цялата тази работа трябва да се извърши лично от него! А повечето хора са обвзети от пълно овчедушие, алчност, злоба, завист и агресия насочена първо към себе си, а после към другите! А познай дали те по този начин ще се сдобият с връзката на душата си или с връзката на някой зловреден дух или зъл демон?!

За да можем обаче да реализираме своята АНТАХКАРАНА ние трябва да сме в пълен синхрон със себе си и да сме развили ауричното си поле до съвършенство!

А за да сме си развили ауричното поле до съвършенство, то пък следва да се сдобием с умението да контролираме своите чакри до високо майсторство ...!


През епохата, в която живеем би следвало вече да сме си развили на доста високо ниво четвъртата чакра - чакрата на Любовта или така нареченото Христово съзнание!

Вие чували ли сте нещо за това?! И ако сте ... дайте коментари! А ако не сте - задайте въпроси пък ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 16, 2007 12:44 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Много съм разочарована, че задгърбвате тази тема! ...

А тя е най-важната от всички тук ... важна, защото ако я аналзираме, ако я разгледаме, може би ще бъде правилно разбрана от много хора!

Щото какво по-важно от това човек да живее в пълно единение със собствената си Душа, със собствената си Монада ... щото само така може да се докосне до Бога и да живее в пълен синхрон, и с Него!

Не искате ли да го направим или ... направите?!

Само питам ... нищо друго ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 16, 2007 5:27 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Какво да пиша, Маг Селена!Много съм назад с материала.Аз тепърва се уча да си контролирам нервите, депресиите, избухливостта, агресията, страха и т.н., та - за контрол върху чакрите изобщо не мога и да мисля. Embarassed
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 16, 2007 6:37 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Значи ... започнала си да работиш имено в правилната насока!

Човек, който се учи да контролира собствените си нерви, депресии, избухливостт, агресия, страх и т.н., значи се учи да контролира именно ЧАКРИТЕ СИ!!!

И независимо от това какви точно резултати получава /по-големи или по-малки!/, които са в диапазона на положителния аспект, значи не контролира само емоциите си ... защото контролирайки гореизброените понятия, той контролира ЧАКРИТЕ СИ ... само да конкретизирам кои чакри: първата, втората и третата.

И така ще стигне до четвъртата, която вече ще го тласне имено към така нареченото Христово съзнание!

Така, че има за какво да говориш, както виждам ... даже си се ориентирала много правилно, пък се и радвам, че успяваш да проедоляваш и най-големия негативизъм човешки ... СТРАХА!!!

Мииии ... моите поздрави, значи!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 16, 2007 7:00 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile Не знам дали правилно съм разбрала:да контролираме тези емоции означава да не им се поддаваме, да не позволяваме да ни завладеят, да сме им подвластни да определят поведението в живота ни и от там насоките на развитие ли?Питам, за да си "сверя часовника", защото с някой от тях мисля, че успявам, но с други не, поне засега.Не е лесно...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 16, 2007 7:10 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Smile Smile Smile Не знам дали правилно съм разбрала:да контролираме тези емоции означава да не им се поддаваме, да не позволяваме да ни завладеят, да сме им подвластни да определят поведението в живота ни и от там насоките на развитие ли?Питам, за да си "сверя часовника", защото с някой от тях мисля, че успявам, но с други не, поне засега.Не е лесно...


Пътя към самоусъвършенстването никак не е лесен, разбира се ... Той, ако беше лесен, всички щяха да тръгнат по него, ама на ... бягат оттам като "дявол от тамян" ...!!!

Да, разбира се, че е така! Верен ти е "часовника" ... просто продължавай в същия дух!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 16, 2007 8:58 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Имам някакъв напредък, но още съм много далеч от целта.Все пак, след като дори и обкръжаващите ме хора започнаха да забелязват промяната - сигурно я има.Преди смятах, че всичко се разрешава с агресивност и сила.Много смешно, нали?Сега се опитвам повече да следвам Вашите съвети. Трудно е в началото, защото става въпрос за цялостна пренастройка и то - на стари години.Но не е невъзможно.А! Да ви се похваля!Имам дори и напредък в болестите, които ме мъчеха.Вече ме мъчат по-малко /някои отшумяват, други - стават по-леки и т.н/.И колко смешно е всичко това - аз всъщност попаднах на Вас и Вашия тогавашен форум, защото търсех изход от болести, ровейки в интернет.Значи - излиза, че е трябвало да се разболея /както казва Маг Живин - "болестите са необходими - предпазват ни от деградация!"/Ми точно така стана и при мен.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Мар 17, 2007 9:49 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Виждаш ли, че нещата просто си следват своя нормален ход!

По този повод утре ще пейстна тук едно от посланията на Гуруджи Лахири /или поне част от него/, за да видиш за какво става въпрос!

Обичам го този човек - винаги съм чакала да го срещна!

Всичкото това, което съм си обяснавала по един начин, както и виждала, го чух от неговата уста ... и всичко ми просветна буквално като мълния в мозъка и ... цялото ми тяло!

Но ... колко има пък да катеря оттук нататък ... !!!

Възрастта за духовното прозрение изобщо няма никакво значение! Някъде тук, във форума бях писала, че когато бях на Посвещението там имаше и една двойка /семейство/ старци - по над 70 години!

Знаете ли колко им се радвах, когато ги видях! Така, че забравете за възрастта - тя никога не е била и няма да бъде критерий, когато даден човек се стреми към духовното познание!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 19, 2007 9:04 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Бях обещала да пейстна едно послание на Гуруджи Лахири във връзка с тази тема!

Прочетете го много внимателно, помислете и ... разберете какво точно иска да ви каже той с тези негови слова!

Гуруджи Шибендо Лахира казва в тълкуванието си на сутрите на Патандали следното:


1-ва сутра
Сега започва дисциплината на Йога.
Думата дисциплина произлиза от думата ученик (англ.: disciple). Учениците учат, но за да се изучи духовната област, е необходимо отучаване или освобождаване от обусловеностите. Следователно тази сутра е покана за освобождаване от обусловеностите.

2-ра сутра
Краят на навиците и на насилието на ума е Йога (интеграция).
Интеграцията на ума (разделното съзнание) с друго измерение, което не принадлежи на ума (обединително осъзнаване), е възможна само когато машинациите, митовете, манипулациите, мъките и маниите, породени от ума, бъдат отхвърлени изцяло. Няма друг път навън.

3-та сутра
Достъпът до друго измерение установява човек в неговото естествено състояние.
В процеса на интеграция настъпва преориентация в живота, при която се проявява естественото състояние, в което тялото получава инструкции само от жлезите и чакрите. Умът или мисълта не се намесват като неканени гости, предизвиквайки психо-соматични проблеми, преследвания и противоречия.

Последна сутра
Зануляването на личността установява процес, при който човек се оказва в непорочен кръг, като кулминацията е, когато естественото състояние е установено завинаги и при което човекът съществува в хармония с Интелигентната енергия. Точка.
Личността (егото), съществителното, изчезва и започва свещен процес, глаголът. И накрая той избухва във вечно проявление на естественото състояние, което е свързано с разбиращата енергия. И няма повече движение на ума.




Ако желаете можете да дадете коментар или пък ... да зададете въпроси, ако не разбирате нещо!!!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Светулка




Регистриран на: 03 Мар 2007
Мнения: 21
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 21, 2007 8:18 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Много хубава тема, и много благодатна.
Специално сутрите на Патанджали се "появиха" в живота ми преди няколко години, и ме запалиха до степен да се опитам да уча санскрит (казвам опитам, защото този език е доста сложен и иска години учене).
Първата сутра ме е интригувала доста, не само защото е първа и от нея се почва, а и защото е странно кратка и простичка. На санскрит, ако не ме лъже паметта, звучи така - ата-йога-ануша-асана.
Тълкуването на йога бих го казала ...ъм....като да бъдеш в равновесие. Ата значи "сега", асана всички сме чували, тълкува се повсеместно като поза, позиция.
И така цялостното тълкувание на 1 сутра става като - да бъдеш тук и сега, просто да присъстваш, като необходимост за започването на йога-равновесието...Най-често срещаният превод на български е "А сега - йога". Но какво само се крие в това така простичко и тъй изтъркано от употреба "сега"...Много съдържание има в него, и трябва да се предаде в разбираем вид смисълът му, който преди векове е бил един, и с течение на времето се пречупва, загубва, преиначава, и това, което е било просто тогава, сега е неразбираемо. И излиза, че е нужно едно голямо завръщане, не просто в археологически смисъл, ами и в абстрактен - на човек към себе си. С една дума тия сутри са неоценимо богатство, и много мъдрост има събрана в тях, в едничка само се крие толкова много информация...Да бъдеш тук и сега, значи да се освободиш от обусловеностите, както пише в посланието на Гуруджи Лахири, да си само тук и сега, без минало и бъдеще, без съжаления и очаквания. Тук обаче имаме едно почти невидимо налагане - иначе простичката фраза би стояла някак самотна - налагане да бъдеш, като условие, като дисциплина. Как обаче се постига това да си тук и сега, там е въпросът...Всичко това странно се преплита с 2-та сутра, и излиза, че всяка една води естествено към следващата...
Ето снимка на част от това, което се смята за оригинален препис на сутрите - мисля че го пазят в един английски библиотечен архив:


Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 21, 2007 10:45 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Страхотно ... просто съм дълбоко развълнувана от теб, Светулка! Винаги съм си мислела, че ще стигнеш именно до тук ...

Тук, в България излязоха няколко книги от Гуруджи Лахири! И искам да ти кажа, че именно Патанджали е отправната точка на Бабаджи и оттам пък на цялата династия Лахири!

Та ... за книгите - има два тома "Тайната на крия йога - скрита в сутрите на Патанджали", където Гуруджи дава доста от тълкуванията за тях.

А другата пък е "Ащавакра гита - великата песен на осъзнатостта". Ащавакра е буквално един физически изрод, прокълнат още в утробата на майка си от собствения му баща, но за сметка на това ...Ащавакра е един от най-големите духовни мъдреци в света! Гита - самата ти знаеш, че е песен!Значи ... става въпрос за ... Песните на Ащавакра!

В "Ащавакра гита" Гуруджи Лахири пък дава тълкуванията на великите духовни мъдрости на самия Ащавакра!

Това са ми настолните книги ... с тях дори спя!

Ако доживеем да се видим (казвам го, защото знаеш, че неведоми са пътищата Господни!) ще имаш възможността да се сдобиеш с тях!

Пък ако можеш и да си дойдеш в България, то ще имаш възможността дори да бъдеш посветена от Гуруджи Лахири в крия йога. той ще идва в България на 14. 06. 2007 год.

Помисли си и ... опитай! Преобразяването ще бъде дълбоко и тотално за теб ... просто усещането е невероятно!

Пожелавам ти го!!!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
hpanji




Регистриран на: 14 Апр 2007
Мнения: 69
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 15, 2007 3:09 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Темата Ви е страхотна!Въобще всички теми във форума са супер!Сигурна съм,че не съм попаднала случайно тук.Чувствам се ужастно развълнувана от всичко,което прочитам.То е толкова близко до мен самата,до това,което ме измъчва от вътре.Зная,че това,което ще науча от тук ще ми помогне да достигна вътрешната хармония за която жадувам ден и нощ.Опитвам се да опозная себе си и да обуздая черната си страна,страстите и животинската природа.Искам душата ми да пее от щастие и любов към всичко в този свят,да умея да се радвам на изгрева на слънцето,на песента на птичката,на красотата на звездите в нощното небе,на безкрайността на Вселената... Не зная как точно се постига?Опитвам се да живея без ЛЪЖА,живея с ИСТИНАТА,с нещата в истинската им форма,цвят,вкус и мирис,по-близко до природата и до майката Земя.Много ми е трудно и се чувствам ужасно самотна в тази битка.Държи ме единствено това,че започвам да усещам ДУХА в себе си,а той става все по-силен и Ж И В.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 15, 2007 6:47 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

hpanji написа:
Не зная как точно се постига?


Здравейте, hpanji!!!

Радвам се на Вашето присъствие в нашия форум!

Това всичкото се постига, когато човек се докосне до Брахман /или както му казваме иначе - Бог!/!!!

А за да се докосне човека до Брахман, то трябва първо да разбере неговата ЛЮБОВ към всичко!

И после следва втората крачка ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
katysto




Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 60
Местожителство: Burgas
Пуснато наПуснато на: Пон Апр 16, 2007 11:40 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Браво на всички ВАС.
Вие си пишете пък аз засега само ще чета.
Толкова много искам да науча, пък и все още се чувствам невежа по тези въпроси, че да пиша и да давам мнение.
Като си сверявам посоката във този бих казала прекрасен форум, очаквам да напипам и аз верния път.
Бъдете благословенни всички вие.
С обич Катя

_________________
Поука вместо омраза, усмивка вместо презрение.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Апр 16, 2007 11:54 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Ако споделиш мнение,ще получиш отзиви,които ще те ориентират до къде си и ще те насочат за собствените ти търсения,така, че място за притеснения няма.Дори да отнесеш някоя критика,пак ще е от полза и за теб,и за всички останали тук.Така, че по-смело,адашке! Smile Smile Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov