НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Апр 18, 2024 8:12 pm Вижте мненията без отговор
до Маг Селена с молба за отговор
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Мар 17, 2007 9:07 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Сега ще ви обясна и на двете нещата за които ми говорите!

Първо - занимавала съм се известно време с будизъм, но никъде в тяхната религия някой признава самоубийството!

Познавам и един от техтите Учители, имах един много добър познат будист, който ме запозна с него ... Този мой познат отиде в Англия, а оттам замина за Индия, та от него поназнайвам някои работи, разбирате ли! Слушала съм и лекции, много съм и чела за будизма - и пак казвам, никой от проповядващите и последователите на будизма са "за" самоубийството! - те дори не дават и червей да се убие! Я си спомнете филма за Буда!!!

Сомати е едно друго състояние, за което тук няма да говоря, но ще кажа само, че това са буквално"консервирани" тела, които могат да бъдат върнати към живот веднага - при необходимост, разбира се!!! Самите хора, които се намират в сомати могат да се върнат към живот ...

kati по-скоро иска да каже нещо друго - става въпрос за така нереченото МАХАСАМАДХИ, т.е. душата и/или духът на Високо Посветения напускат доброволно тялото му, но само и единствено тогава, когато е дошъл точно моментът за смъртта му!

Тази - бих могла да се изразя духовна техника - се практикува именно в крия йога!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Нед Мар 18, 2007 1:12 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Smile Smile Smile Много е сложен този житейски казус, вече ми е ясно, че според космическите и кармични закони това не трябва да се прави, защото изпитанието е и за страдащия/болния, който неистово иска да се отърве от този живот-ако е жив труп и не иска да обременява близките си или агонизира в страшни мъки, болки/

Според мен изобщо не е сигурно, че ако един човек е жив труп /респ. парализиран/, непременно ще иска да се самоубие. Не говоря за себе си обаче, а по принцип. Ако си спомняте за г-н Ноартие дьо Вилфор от романа "Граф Монте Кристо", не може да не си спомняте и огромното му желание за живот. Wink Rolling Eyes
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Мар 18, 2007 1:20 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Разбира се,че не е задължително да е така.Става въпрос за отделни случаи.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
zrp3




Регистриран на: 13 Мар 2007
Мнения: 3
Пуснато наПуснато на: Нед Мар 18, 2007 2:36 pm
МнениеЗаглавие : ?? ??? ?????? ??????? ? ????????????
Отговорете с цитат

Здравейте Маг Селена.Пише Ви Румяна Митовска.Сърдечно Ви благодаря,че ми отделихте време и ми отговорихте на въпроса за Радослав.От доста време и аз имам усещането,че не сме съвместими като характери,интереси,усещания за живота.Проблема е,че той се появи в живота ми няколко месеца след като бях загубила единственият си син,на 22 год.,след като го гледах 4,5г.болен от рак.Радослав е с тежка сърдечна недостатъчност и лекарите му дават до 5 години живот.Аз сега вече съм с него,защото не мога да му причиня страдание от евентуалната ни раздяла.Това ще го съсипе допълнително.Не знам как да постъпя.Но да не ви занимавам повече със себе си.Желая Ви много късмет и хубави дни в бъдеще!Бъдете здрава!С уважение Румяна.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Мар 18, 2007 5:01 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Напълно Ви разбирам и подкрепям в решението и постъпката Ви, защото така просто ще отработите абсолютно точно и правилно кармичната Ви обремененост!

Браво на Вас! Останалото просто ще си дойде само по реда и с времето си! Стискам Ви палци!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov