НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Съб Апр 20, 2024 11:02 am Вижте мненията без отговор
ДИШАМЕ ХОРМОНОПОДОБНИ ВЕЩЕСТВА -УЖАС!!!
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Мар 18, 2007 11:29 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile А, като каза за пожари, та се сетих, умишлени ли са били тези миналото лято?Борба за монопол в дърводобива?Нямам думи. Evil or Very Mad
Като се пренесохме в новия по онова време кв.Дружба2,преди 20 г.има6е засадени дървета,ама бяха млади фиданки.Вярно, че след няколко години се видяхме в зеленина,докато пораснат.Все пак, добре, че ги бяха посадили. Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Мар 18, 2007 11:33 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Smile Smile Smile А, като каза за пожари, та се сетих, умишлени ли са били тези миналото лято?Борба за монопол в дърводобива?Нямам думи. Evil or Very Mad


Не само миналата година и не само монопол. Спомням си че далаверата беше, че после се изсича горялото и се продава направо на трупи. Отгоре горяло, вътре супер. Пара да пада!

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Мар 18, 2007 11:37 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile Да нещо такова имах предвид.Пак нямам думи, чудовищно е. Evil or Very Mad
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Нед Мар 18, 2007 11:41 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

хората сме толкова невежи към здравето си че не можем да осъзнаем колко много си вредим понякога от мързел.на никой няма да му паднат краката да повърви 2 километра и да спести малко замърсяване на въздуха ама на мързела надделява. Confused Embarassed
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Нед Мар 18, 2007 11:50 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Живин написа:
А колкото до екологичните източници на енергия, ако доживеем до въвеждането им, предполагам ще са "основателно" много по-скъпи.


една българо-украинска разранотка на вихров генератор за отопление на цял вход от жилищен блок струва някъде към $1'500.единственият й разход е токът на помпата,но и за неко има цака.Казва се " ТЕСТАТИКА ".Toзи електрогенератор работи и досега в една християнска комуна в Швейцария.а конструкторът,Стефан Маринов,"почива'' доста загадъчно.

А ако някой се интересува ето къде може да прочете повечко и за МАГНИТЕН ГЕНЕРАТОР-АЛТЕРНАТОР С КПД НАД 100% БЕЗ РЕАКЦИЯ НА РОТОРА
,както и да спонсорирате aвторa.

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Мар 18, 2007 11:55 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Честно да ви кажа досега ровихме като кокошки в купа сено из целия нет и никъде няма никакво инфо за вредата от хормоноподобните, за които си говорим тук ...

Но ... нещото, което мога да ви кажа е, че проблема опира до простагландините ... ако с простагландините нещата не са наред, то и с хоромоните нещата не са наред!

Изчела съм една книга за това нещо, но не мога да ви я препоръчам, защото отдавна я няма на пазара, а самата книга пък не мога да ви я копи/пейстна тук!

Обаче ще ровна да потърся нещо за простагландините в нета!

И ако намеря - ще го кача в "Публикации"-те, а ако не намерям се хвърлям като маг Живин в леглото направо, защото очичките ми изтекоха вече ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 19, 2007 12:00 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Всеки си избира каква ларва да я храни и колко Rolling Eyes

А ако хвана джакпота,ще дойда у вас с 5л боза-просеница и с противогаз.Пушете си колко ви се ще Razz

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 19, 2007 12:08 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

"Простагландини

Клас хормоноподобни вещества, тъканни хормони. Отделят се при нужда и обикновенно действат на място. Взимат участие в много процеси (напр. болка, възпаление и т.н.). Някои простагландини се включват и при раждането, защото предизвикват свивания на матката и разширяват шийката й. Болезнените контракции на мускулите на матката при менструални болки (Дисменорея) също се причиняват от простагландините. Синтетични простагландини се използват като лекарствени средства "

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 19, 2007 12:09 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Нищо не намерих по темата ... но няма да се откажа аз!

Все ще измисля нещо или ще се сдобия по други пътища с инфо!

Миииии ... това е за сега!

Лека ви нощ на всички и приятни сънища - и никакви кошмари!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 19, 2007 12:16 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

лека нощ и от мен и приятни сънища на всички! няма да има кошмари защото Маг Вероника не ме е стряскала тия дни със страшни историйки. Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 19, 2007 12:34 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile А, то не пречи, и аз мога да ти спретна една страшна историйка, ама няма, спи спокойно.Лека нощ! Smile Smile Smile Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
INDIGO*




Регистриран на: 14 Мар 2007
Мнения: 122
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 19, 2007 7:47 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Нишщо не знам за хормоноподобните вещества ,но тук в Пещера си имаме най-големия завод за животински медикаменти на балканския полуостров -"Биовет" - не мога да ви опиша за каква отрова и воня става дума,а хората, които работят там са с изпадали зъби ,безброй белодробни усложнения и странни алергии във вид на обриви по цялото тяло! Мислил съм си го много паъти ,че Бьлгария ще се превърне в бунището на Европа ,не ни стигат отровите на изгорелите газове, направо е страшно Sad
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 19, 2007 8:21 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

AUDAN написа:
"Простагландини

Клас хормоноподобни вещества, тъканни хормони. Отделят се при нужда и обикновенно действат на място. Взимат участие в много процеси (напр. болка, възпаление и т.н.). Някои простагландини се включват и при раждането, защото предизвикват свивания на матката и разширяват шийката й. Болезнените контракции на мускулите на матката при менструални болки (Дисменорея) също се причиняват от простагландините. Синтетични простагландини се използват като лекарствени средства "


Благодаря, Аудан, точно за това става въпрос, но има и една малка подробност ... простагландините са свързани със самата клетка, дори могат да засегнат самите митохондрии, в които се съхранява жизнената енергия на човека!

Просто наистина е страшно, ама като сме си избрали да се родим и живеем тук и по това време ... ще траем, щото нас никй не ни пита "шо че сакаме"!!!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 19, 2007 8:23 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

INDIGO* написа:
Нишщо не знам за хормоноподобните вещества ,но тук в Пещера си имаме най-големия завод за животински медикаменти на балканския полуостров -"Биовет" - не мога да ви опиша за каква отрова и воня става дума,а хората, които работят там са с изпадали зъби ,безброй белодробни усложнения и странни алергии във вид на обриви по цялото тяло! Мислил съм си го много паъти ,че Бьлгария ще се превърне в бунището на Европа ,не ни стигат отровите на изгорелите газове, направо е страшно Sad


И туй е много страшно, дори ужасно, но и за него никой не ни пита ... важното е да се трупа капитал и да се "развива икономиката"!

Явно вълшебната дума за света около нас е : "АЛЧНОСТ!!!"

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 19, 2007 8:45 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

споко де Индиго.аз пък съм от Разград!!! Very Happy
до сега си "дишахме" антибиотици а сега се друсаме с "ветиринарни миризмици"-нали и тук откриха цех на Биовет.то половин завод си е направо.та и аз си имам "подаръци" от тоя завод без да съм работила там-ходя си петниста с кожен проблем и така. Confused
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov