НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Апр 18, 2024 3:55 pm Вижте мненията без отговор
Грешката в жената
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Дек 02, 2008 10:27 pm
МнениеЗаглавие : ???????? ? ??????
Отговорете с цитат

На шестия ден от сътворението Бог работел върху детайлите при създаването на жената.

Появил се ангел и го попитал: „Защо й отделяш толкова време?"

А Господ отговорил: „Ти видя моя Проект за нея? Тя трябва да може да се мие, но не трябва да се подава на моделиране, да има повече от 200 части, които да могат да се сменят, и трябва да е способна да работи на неограничен режим, скутът й трябва да побира четири деца едновременно, целувката й трябва да може да излекува както едно ранено коляно, така и едно разбито сърце, и тя ще прави всичко само с двете си ръце."

Ангелът се удивил от изброените качества. „Само с две ръце... Невъзможно! И това тук е просто модел? Много работа за един ден... Изчакай до утре, за да я завършиш."

„Няма да чакам до утре – възразил Господ. - Аз почти завърших това произведение, в което вложих цялото си сърце. Жената ще се грижи съвсем сама за себе си, когато е болна, и ще може да работи 18 часа на ден."

Ангелът се доближил и докоснал жената.

„Въпреки това ти си я направил толкова нежна, Господи." „Тя е нежна - отговорил Бог, - но аз я направих и силна. Ти не можеш да си представиш какво може да понесе и да постигне." „Ще може ли да мисли?", попитал ангелът.

Господ отговорил: „Не само ще може да мисли, но и да дискутира, и да побеждава."

Тогава ангелът забелязал нещо, протягайки ръка към бузата на жената...

„Господи, изглежда този модел има цепнатина, през която изтича течност..." „Казах ти, че търсих начин да заложа много неща в жената, няма никаква пукнатина, това е сълза", поправил го Бог.

„За какво служат сълзите?"- попитал ангелът.

И Бог казал: „Сълзите са нейният начин да изрази своята радост, мъка, разочарование, любов, самотност, страдание и гордост."

Това много впечатлило ангела.

„Гениално, Господи, ти си помислил за всичко. Жената е наистина великолепна."


Притча или истина е разказът?

Жените наистина имат енергия, коя-то учудва мъжете. Те застават лице в лице с трудностите, разрешават важните проблеми, изпитват щастие, любов и радост. Те се смеят, когато биха крещели; пеят, когато всъщност им се плаче; плачат, кога- то са щастливи.

Те се борят за всичко, в което вярват. Въстават срещу несправедливостта. Не приемат „не" за отговор, когато вярват, че има по-добро разрешение. Лишават се, за да поддържат семейното щастие.

Ходят на лекар с приятелката си, която се страхува. Обичат безусловно. Плачат, когато техните деца постигат успех, и се радват за успеха на техните приятели. Щастливи са, когато чуват да се говори за кръщене или за сватба.

Сърцето им се къса, когато приятелката им почине. Страдат при загубата на близък човек. Без съмнение те са силни, дори когато мислят, че нямат повече енергия. Те знаят, че една целувка или прегръдка могат да помогнат на едно разбито сърце.

Няма съмнение обаче, че в жената има една грешка: Тя забравя колко всъщност е ценна!

Защото понякога те имат нужда някой да им го припомня...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
taniuga




Регистриран на: 11 Мар 2008
Мнения: 223
Пуснато наПуснато на: Сря Дек 03, 2008 8:09 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Very Happy Very Happy Very Happy Прекрасно! Благодаря за припомнянето! Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Дек 03, 2008 8:52 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Но аз си мисля, че не само жената забравя колко е ценна!

Бихме се радвали да чуем какво мислят и останалите потребителки или потребители по въпроса... Cool


_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Сря Дек 03, 2008 10:36 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

то не че забравяме колко сме силни, ами все гледат как да ни "напомнят",че е желателно да сме по слаби както им се иска и изнася на силния пол./аз обаче не подлежа особенно много на обработка/ Laughing
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
ASD




Регистриран на: 07 Юни 2007
Мнения: 177
Пуснато наПуснато на: Чет Яну 08, 2009 11:45 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Има нещо в нашия свят което не приемам и то е бясната еманципация на жените да се доказват. Гледах едно предаване за Финландия и момчето което живее там каза, че жените са свърхеманципирани. Там жена може да те осъди ако и кажеш - ти си жена дай аз да свърша това. Хубаво ми е да си мисля, че ако прекарваме повече време у дома, а не на работа, ще бъде по-добре за семействата ни. Може би баланса доходи - внимание е нарушен и с времето сме го приели за нормално.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Чет Яну 08, 2009 1:35 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Забравяте, че в природата лъвицата е тази, която ловува - т.е. - подсигурява манджата, лъвът отговаря само за опазването на територията - т.е. - за кютека с другите лъвове. Very Happy Сигурна съм, че лъвицата не се мисли за еманципирана, не й тежи, а и лъвът си я харесва и приема такава, каквато е.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Чет Яну 08, 2009 6:15 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Мдам!Приемам я... Rolling Eyes


_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Яну 08, 2009 8:31 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

При животните нещата са малко по-различин, отколкото при хората, видите ли?! Cool

Така например лъвът дори изяжда малките лъвчета на лъвицата, само и само тя да може да роди от него други лъвчета.

Ха сега да видим що ще речете за туй явление!

Аз ще го нарека естествен подбор, макар че това не ми харесва.

За съжаление наистина има неща в живота ни, които като работа не са в съответствие с физиката на жената.

Да вземем например вдигането на тежко - особено, ако жената е бременна.

Да вземем също така и ъсответно проблемите на жената след раждането - свличането на матката и изобщо птозата на червата, и т.н. и т.н.

Така, че криворазбраната еманципация е вредна за тялото на жената и нейното здраве.

Но какво женствено виждате например в голотиите на тази "василиса прекрасна", която Аудан е качил в темата?!

Това за мен е една просташка демонстрация на "живо месо", апетитно изложено на достъпно обществено място, което просто убива всичко в жената, дори тя да е най-прекрасната в света красавица.

Жената като няма какво друго да покаже, просто си показва ... месата. Това е.

Е, какво да кажа за умната лъвица зад нея?!

Стои, гледа и ... съобразително търпи всички, които са се напъхали в територията й. Не реагира включително и на "апетитното месо" на "василиса прекрасна ... Confused

Великолепно и прекалено умно същество, за разлика от безумието човешко.


Последната промяна е направена от СЕЛЕНА Ярослава Велесова на Пет Яну 09, 2009 7:23 pm; мнението е било променяно общо 1 път

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пет Яну 09, 2009 4:19 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

То това отзад е лъв, а не лъвица. Сигурно колегата е решил да си направи майтап с моя пост. Very Happy Що се отнася до изяждането на лъвчетата - има я тази работа, но това става от други лъвове, ако нападнат прайда и лъвът не успее да го защити, така че бъде убит в битката. Тогава лъвовете-нашественици убиват неговите лъвчета /демек - престолонаследниците/, за да може да създадат с лъвиците собствени такива. Аз лично не виждам нищо различно от човешката практика, която познава историята, а дали е хубаво и морално - кой може да съди, щом природата го е измислила да е така. Аз например малко се дразня и че слънцето всеки ден тъпо и упорито изгрява от изток и залязва на запад - скучно някак Laughing , ама не знам къде да се оплача. Very Happy Та мисълта ми е, че при хората нещата са си съвсем като при животните - само ни се иска да са различни и си го внушаваме доста успешно с помощта на изкуството, техниката и прочие цивилизационни екстри. Само си задайте въпроса, ако ни дойде на гости някой инопланетянин, но напълно различен биологически от нас, по какво той ще познае коя е господстващата раса на Земята - по бройката, по големината, по интелигентността, по агресивността, по нивото на общуване, по какво? Трябва може би да понаблюдава, за да стигне до разбере кой уврежда и руши тази земя и от този извод да стигне до следващия - а именно, че който руши, той е "венеца на природата". Щото по други показатели сме доста назад в класацията.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Яну 09, 2009 7:40 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Е, добре, деее ... лъв, лъв, ми ... не можах да те "метна", Пенка ...

Ама то още по-зле! Гледай лъва до къде е стигнал, завалийката

Ама и аз имах точно това впредвид - относно хората и животните.

Животните отдавна са се очовечили, а пък човека отдавна е паднал под нивото на животните.

Ама ми омръзна да гоповтарям ... Confused Rolling Eyes

А що се отнася до жената тя отдавна пък е изгубила своята истинска женственост, красота, майчински инстинкт и т.н. съпровождащи ги екстри.

Така например ето как изглежда днешната жена - това е по-добрият вариант - за мен:


А това тук е по-лошият вариант ...


Така, че си правете сметчицата ...
Rolling Eyes


Последната промяна е направена от СЕЛЕНА Ярослава Велесова на Пет Яну 09, 2009 7:41 pm; мнението е било променяно общо 1 път

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Яну 09, 2009 7:41 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Винаги съм се чудел защо се измислят и изговарят толкова много приказки за жената и все едни такива хубави, витиевати... а за мъжете - само оскъдица или нищо. Rolling Eyes

Мислел съм си дали не е по стария мъжки принцип, че за читавите автомобили нито се говори, нито се пише, нито се обяснява - просто се карат. Но след това съм си казвал - това е мъжки принцип и не може да е съотносим към жените.Sad

Накрая попаднах из дебрите на интернета на снимков материал, онагледяващ контролните пултове за настройките съответно на мъжа (горния) и жената (отдолу). Може би истината е някъде там... Ама вие сте по-умни и ще ми обясните (единственото, на което се надявам е да изляза от разговора с по-малко синини) Cool





_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Яну 09, 2009 7:50 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Винаги съм си мислела, че е точно така ... !

Как да не се съглася сега с маг Живин?! Confused Wink Razz

При това всичко е онагледено ... Laughing Laughing Laughing

Къде отиде той, казахте?!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Яну 09, 2009 8:04 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Мисля, че се говори повече за жените, защото повече говорят мъже на тази тема - хем се оплакват, хем я възхваляват. Не знам защо съм оставала с неприятно чувство, когато интервюират някой известен мъж и му зададат неизменния въпрос какво мисли за жените и той започва да сипе суперлативи - че били по-добрата и по-красива част на човечеството /защо пък по-красива, нима мъжете са грозни, или всички жени са красиви във визуален аспект/ или пък " цветята на живота" /на чий живот ?/ че жените били загадка, ей това най-ме дразни, защото ми звучи като оправдание за неумението или мързела да се напънат да ги разберат. Сигурно трудно ще бъда разбрана тук, имам предвид, че преди всичко сме хора, а после мъже и жени, не цветя.

А може би се говори повече за жената по принцип, защото светът все още е мъжки, като се променят нещата, ще се говори и за мъжа като цвете. Laughing Laughing Laughing



_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Яну 11, 2009 12:15 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Много отдавна жената е престанала да бъде "цвете" ... Confused

Не напразно качих картинката с минотавърката ...Явно някой не е пожелала да я забележи! Sad

На това чудовище цвете ли му казват?!

Я пак, я пак ... да видим!

1. Жената е по-емоционална от мъжа и поради това е станала много по-агресивна и нападателна от него.

2. Жената отдавна е престанала да бъде истинска майка.

3. Жената отдавна не е и истинска съпруга.

4. Тя не е и истинска домакиня.

5. Жената е станала кариеристка - много отдавна.

6. Жената е станала брутална и отмъстителна.

7. Жената е деградирала физически и психически до такава степен, че освен че пуши като промишлен комин, и пие като донски казак, направила е мускули чрез най-различни силови упражнения по-големи от тези на най-добрите мъже-културисти, досущ като на минотавърката ...

8. Жената демонстрира физическо надмощие над мъжа много-много отдавна

9. Поне от около 50% от тежките престъпления ги прави вече жената или тя е основната причина за тях - особено катастрофите или по-принцип опасното каране на автомобил по улиците, което е предпоставка за най-тежките пътни инциденти

10. Жената се е превърнала в сексуален насилник, тя отдавна не може да контролира нагона си - насилието й се проявява в тази сфера под формата на емоционално изнудване, като едно от тях е: видите ли за да не се превръща в истеричка трябвало да бъде задоволяван нейният сексуален глад (абсолютно погрешно виждане по въпроса!!!), психически тормоз и, договорни споразумения, проституиране, педофилия ако щете (няма да забравя онази търновчанка дето открадна и изнасили 4-5 годишния син на най-добрата си приятелка!!!) ... и т.н. все в тази насока.

Мисля, че тези 10 показателя са достатъчни за развенчаването на жената като "най-красивото цвете на земята", "най-загадъчната" и т.н. романтични глупотевини ...

А мъжете коментират често жената, защото ... вътрешният им инстинкт говори, че тя не е никак безопасна - говоря по принцип и ... честно казано на подсъзнателно равнище се плашат от нея.

Ей Богу, вЕрвайте ми ... ми то си е страшничко значи ... Sad Confused Rolling Eyes

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Нед Яну 11, 2009 4:28 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ето една жена-мечтa на всеки мъж Laughing

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov