НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Вто Май 21, 2024 11:06 pm Вижте мненията без отговор
СВАТБЕНИ ТРЕПЕТИ
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 22, 2007 7:11 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

К'во,Магеланче? Да н' мислиш,че ме страх да се женя?!Тц!Просто ми е неприятно.
В следващия живот може и да ми е "предопределена" някоя си,ма в тоя не би трябвало да е,защото не си падам по семейната идилия,а по самотата...колкото и да ме заплашват тука едни магове Razz

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 22, 2007 7:16 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile А може и "някой" Very Happy Всъщност защо наистина човек обезателно да се жени? А и неженен не е задължително да си "самотен", независимо дали ти харесва или не.Ако има как да си осмислиш живота, имаш и приятели за когато ти писне самотата за момент, понякога и това се случва. Wink
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 22, 2007 7:28 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
А може и "някой"Всъщност защо наистина човек обезателно да се жени?А и неженен не е задължително да си "самотен", независимо дали ти харесва или не.Ако има как да си осмислиш живота, имаш и приятели за когато ти писне самотата за момент, понякога и това се случва.


Аз мога и само с любовница,но всяка жена в един момент (или почти всяка)иска нещо "по-сериозно",т.е. брак,
"Мирното съвместно съществуване" с 2 деца не ми е по вкуса.Като ще сме заедно,то трябва брак и това е.Да си се знае кой какви права и задължения има.
А глупости от рода,че бракът бил отживелица не ме вълнуват.Аз съм си старомоден,макар и отворен за новото...което в повечето случаи изобщо не е ново

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 22, 2007 7:30 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

...А за "някой" сега ще преглътна,ама ти сложих точка в "Черния тефтер"

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 22, 2007 7:36 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile А тефтери с други цветове имаш ли? Wink Всъщност и за другото съм доста съгласна с теб.Вярно е, че всеки трябва да си знае отговорностите и да си изпълнява задълженията, ама това е въпрос на възпитание и съвест.И по въпроса за старото и новото също.Не винаги обаче жените са тези, дето на всяка цена държат за брак, понякога мъжете са по-настоятелни.Но може би, когато дълго време се живее с една жена,сигурно е нормално тя да поиска "узаконяване" на отношенията.Причините са биологически и социално обусловени.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 22, 2007 7:45 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
...Не винаги обаче жените са тези, дето на всяка цена държат за брак, понякога мъжете са по-настоятелни.


Това са "семействените" мъже.ЪТехният страх е,че няма да се справят с "женската" работа,а и се страхуват от подигравките на рая тема.И макар уж да носят на майтап са много..."чувствителни" на тая тема.

kati написа:
Но може би, когато дълго време се живее с една жена,сигурно е нормално тя да поиска "узаконяване" на отношенията.Причините са биологически и социално обусловени.


Именно.Но това е в "страните оъ третия свят",където сме и ние.В САЩ,пък,са огубили жените си до такава степен,че една бормална не съм виждал...по филмите,де-къде другаде?А Светулката ще ни осветли,ако счете за нужно.
Шегувам се.САЩ е както всяка страна-има от всичко.Сигурно и там има все още жени,а не само "мъжки момичета".

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 22, 2007 7:50 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile В някои американски филми се виждат и много патриархални и консервативни отношения, може би за по-старите поколения - например жените да не работят, а да гледат къщата и децата, особено в провинциите. А някои мъже доста добре умеят да се справят с "женската" работа в къщи, но не искат, а и са възпитани да не я пипат, нищо, че я умеят дори по-добре от жените.Тези са най-тежък случай - ще побъркат жената за всяка подробност от домакинството, но няма да си мръднат пръста да свършат нещо, или само когато са "на кеф" и им "дойде музата".
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 22, 2007 8:01 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
... някои мъже доста добре умеят да се справят с "женската" работа в къщи, но не искат, а и са възпитани да не я пипат, нищо, че я умеят дори по-добре от жените.Тези са най-тежък случай - ще побъркат жената за всяка подробност от домакинството, но няма да си мръднат пръста да свършат нещо, или само когато са "на кеф" и им "дойде музата".


Тъй!Аз не се срамувам от "женска работа",ма не ме бива да върша качествено,а и ми е неприятна.Затуй искам да съм богат Rolling Eyes
На въпроса,за какво ми е съпругга,мнозина отговарят:"Да те пере и готви".На което казвам:
-Една пералня и печка ми излизат много по-евтино,а и не ми се месят в живота.А да готвя обичам.Значи-съпруга не ми трябва.
Оикновено няма какво да ми кажат повече Smile

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 22, 2007 8:02 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Кати, прости на Аудан. Върти се, пече се, пържи се и става по-хлъзгав от глицеринов сапун. Не го мъчи момчето, щом го е страх да се жени. Razz Нали знаеш какво е да убеждаваш някого в предимствата на плуването, а него го е страх от водата Wink Няма страшно, ще го удавим. Very Happy

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 22, 2007 8:05 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

..тъй говорят мъжете,дето вече са "изгорели" и искат да завлекат и други,ма бай ви Аудан е стар патиланец Wink

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 22, 2007 8:14 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile Smile Ма аз не го агитирам да се жени, в никакъв случай.То насила хубост не става, човек трябва да иска и да е "узрял" вътрешно.Като не иска е по-добре да не го прави.А много е прав /за съжяление/ за това, дето някои мъже се женят, че да им перат и готвят, и други потребности да им задоволяват.Жената за тях е многофункционален уред.А обвиняват жените, че били меркантилни и се женели за материална сигурност.То не, че не е един от мотивите, ама това значи, че става равносилно и да не се оплакват толкова - симбиоза с взаимни ползи, ако разсъждаваме прагматично.Без да ги омаловажавам, ако я няма "духовната" връзка - наистина в един момент се превръща в душевен садо-мазо./за другия не му е мястото тук/.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 22, 2007 8:22 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Споко,каti!Не ставаше дума за теб,а за едион двер-димосмук. Wink

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 22, 2007 8:24 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile То и аз съм от "димосмуците", много ме е яд, че си вредя,ама...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 22, 2007 8:33 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Искаш да спреш-спираш!И аз на младини спрях шоколадовите изделия.Може да ми се смеете,но и какаото е наркотик.

Сега мога да я шоколад,мога и да не ям.Знам,че аз решавам и съм по-силен от зависимостта

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 22, 2007 8:34 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Дръж се Кати, той просто завижда

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov