НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пет Апр 19, 2024 11:41 am Вижте мненията без отговор
Страх - какво е страх и как да се преборим с него!
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Вто Мар 20, 2007 9:07 pm
МнениеЗаглавие : ????? - ????? ? ????? ? ??? ?? ?? ???????? ? ????!
Отговорете с цитат

Здравейте всички!
Отдавна си мислех да напиша тема с подобно съдържание и ето, че сега настъпи момента! Ще започна с това да разкажа на всички ви от какво се страхувам! Винаги ме е било страх от неизвестното и това все още остава най - големия ми страх! Преди много се страхувах от духове, но благодарение на това, че открих този форум, вече мога да заявя, че не се страхувам от тях, независимо от това дали са добронамерени или зловреди! Винаги съм си мислела, че ще преодолея страховете си само и единствено ако се изправя срещу тях! За сега все още се страхувам от височини, затова съм решила да скоча с бънджи или нещо такова Razz !Razz ! Споделете и вие страховете си ... очаквам ви Wink !

_________________
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Мар 20, 2007 9:20 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile Най-големият ми страх е да не се случи нещо лошо с някой от близките ми.Опитвам се да го превъзмогна и като че ли отчасти успявам.Знам, че това е най-нормалното нещо на света - всеки се страхува за това.За себе си не се страхувам, освен да не изпадна в положение, че да им тежа или да страдат заради мен.А от опит разбрах, че със страх и без страх - каквото има да става - става /гибелта на мъжа ми - все ме беше страх - заради рисковете, на които се подлагаше/.Родителите ми са възрастни /дано са живи и здрави още дълго/ - рано или късно ...Сега се страхувам за дъщеря си.Другите страхове - например и аз се страхувам от височини, мисля, че това е фобия, мислила съм за врианта с бънджи, но не ми е първа задача.Малко и от тесни затворени пространства - лека форма на клаустрофобия.Стархът от духове го преживях като дете.Стархувам се малко и от бъдещето във всички аспекти, може би, защото съм на някаква преломна възраст, но по природа съм повече оптимист, въпреки, че ми липсва достатъчно самочувствие.Преди време се страхувах как ме възприемат хората, като че ли ми се искаше всички да ме харесват, но това е невъзможно на практика и за това вече не държа да е така.Стархувала съм се от публични изяви, да бъда център на внимание, но постепенно го преодолявах, защото и работата ми го е налагала.Страхувала съм се да поемам отговорност и да взимам самостоятелни решения, но животът налага да се прави и това.Стархувам се и ако близките ми проимат реална нужда от грижите ми, дали ще успея да се справя,но щом другите успяват, надявам се и аз да мога.Въобще май много страхове изредих до тук, дано не съм станала оттегчителна. Sad Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
INDIGO*




Регистриран на: 14 Мар 2007
Мнения: 122
Пуснато наПуснато на: Вто Мар 20, 2007 9:43 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Кати харесва ми на4ина по които мислиш Wink
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Мар 20, 2007 9:53 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile Просто по стечение на обстоятелствата съм в такава фаза от живота си.А преди колко спокойно си живеех - не е истина:всичко ми беше наред-работа, семейство,здраве/не че сега не съм,слава Богу/,сигурност,че и приятна визия даже.Скъсваха се да ми завиждат за какво ли не, чудя се дали някой не ни урочаса,ама няма да досаждам на тази тема, че е минало обсъждането вече.Бая поводи за магийки е имало/шегичка/ Smile Smile Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Мар 20, 2007 10:33 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Smile Smile Smile Най-големият ми страх е да не се случи нещо лошо с някой от близките ми.Опитвам се да го превъзмогна и като че ли отчасти успявам.Знам, че това е най-нормалното нещо на света - всеки се страхува за това.За себе си не се страхувам, освен да не изпадна в положение, че да им тежа или да страдат заради мен.А от опит разбрах, че със страх и без страх - каквото има да става - става /гибелта на мъжа ми - все ме беше страх - заради рисковете, на които се подлагаше/.Родителите ми са възрастни /дано са живи и здрави още дълго/ - рано или късно ...Сега се страхувам за дъщеря си.Другите страхове - например и аз се страхувам от височини, мисля, че това е фобия, мислила съм за врианта с бънджи, но не ми е първа задача.Малко и от тесни затворени пространства - лека форма на клаустрофобия.Стархът от духове го преживях като дете.Стархувам се малко и от бъдещето във всички аспекти, може би, защото съм на някаква преломна възраст, но по природа съм повече оптимист, въпреки, че ми липсва достатъчно самочувствие.Преди време се страхувах как ме възприемат хората, като че ли ми се искаше всички да ме харесват, но това е невъзможно на практика и за това вече не държа да е така.Стархувала съм се от публични изяви, да бъда център на внимание, но постепенно го преодолявах, защото и работата ми го е налагала.Страхувала съм се да поемам отговорност и да взимам самостоятелни решения, но животът налага да се прави и това.Стархувам се и ако близките ми проимат реална нужда от грижите ми, дали ще успея да се справя,но щом другите успяват, надявам се и аз да мога.Въобще май много страхове изредих до тук, дано не съм станала оттегчителна. Sad Smile



Кати, знаеш ли, че именно това е ПАТОЛОГИЯТА НА СТРАХА!

Сега аз ще ти кажа какво да четеш и къде по отношение на твоите страхове и фобии - в "Публикации"-те в раздела на "КРИЙЯ ЙОГА" - чети какво говори Махариши Лахири в това отношение!!!

Всичко около нас е живот, всичко в нас е живот - няма смърт, тя е само в ограничените умове на хората!

Пак ще се повторя ... има само преминаване от една форма в друга и ... всичко е сега, тук и веднага, щото просто няма време!

Ти си Бог, Бог е втеб, той прониква в теб ... ти също си част от него!

Стигни до това разбиране и ... се слей с него ... и страховете ще изчезнат ... и ще почувстваш една огромна благодат и безгранично спокойствие - пробвай и ще видиш, че е така!

Невероятно е - това състояние не може да се опише, то само може да се усети!

Влез в него и ... страховете ти ще си отидат един път и завинаги! Просто медитирай ... опитай се!!!

Щотоооо ... аз нямам страхове, въпреки, че мисля за всичките тези неща, за които говориш ти, но ... съм някак си извън тях!

Те просто не са в мен!!!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Мар 20, 2007 10:34 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile А, сетих се да допълня нещо по темата за страховете.Понеже тия дни малко бях болничка /уж простуда, та бронхит, ама като съм пушач/та се наложи да правя едни изследвания.По принцип към себе си съм адски немърлива, по доктори мразя да ходя,ама покрай едни профилактични год.прегледи ме изловиха, та ме подбраха и добре, че стана така, иначе щях така да си ходя и по-лошо.Та 2 нощи по ред сънувах някакви щуротии, дето имат някаква символика, вече и не помня всичко, но днес малко ме беше "постегнало под лъжичката" да не се окаже лошо.Е, не беше толкова, благодаря на Бога.А страха ми беше повече как ще посрещам евентуалнии разходи, ако се окаже сериозно, как близките ми ще реагират, ако е невъзможно да го скрия от тях и т.н., а не толкова за мен си. Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Мар 20, 2007 10:46 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Иди и си пусни изследвания за бактерии - секрет от носа, гърлото и храчка /извинявайте, ама е човешко все пак!/, която пък ще ти покаже как са белите ти дробове?!

Казвам ти го за да не си харчиш парите за лекарства, които може и да не ти помогнат, а бактериите ще бъдат "успани" за известно време, след което "наново ескадроните летят!!!" и ... здравословното ти състояние започва все повече и повече да се влошава ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Мар 20, 2007 10:51 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile Благодаря за насоката, аз усещам, че леко успявам да игнорирам част от най-притесняващите ме страхове, преди бяха през повечето време,направо физически съм ги усещала, чак ме стягаше стомаха, сега се разредиха, нямам такова потискащо усещане.А от собствената си смърт пък въобще не се боя, приемам това като някакво бъдещо дори интересно приключение, чак ми е любопитно/ ама като му дойде времето/ само не искам хора да страдат заради това. Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 21, 2007 9:46 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена може би не трябваше да отварям тази тема въобще! Ако решите може да я изтриета като цяло! Вие казахте, че именно страха е едно от слабите ни места и може някой да се възползва от това! За себе си не се притеснявам, защото не съм казала кой знае какви тайни, но може и други потребители да ме последват Rolling Eyes !Съжалявам, че не го съобразих по-рано Embarassed !

_________________
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 21, 2007 10:17 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена написа:
Иди и си пусни изследвания за бактерии - секрет от носа, гърлото и храчка /извинявайте, ама е човешко все пак!/, която пък ще ти покаже как са белите ти дробове?!

Казвам ти го за да не си харчиш парите за лекарства, които може и да не ти помогнат, а бактериите ще бъдат "успани" за известно време, след което "наново ескадроните летят!!!" и ... здравословното ти състояние започва все повече и повече да се влошава ...


Благодаря за съвета.Всъщност ми пуснаха изследване за храчка и чакам резултата до ден-два. Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 21, 2007 10:27 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

MeGaN_ написа:
... Вие казахте, че именно страха е едно от слабите ни места и може някой да се възползва от това!...


Слабите ни места са всъщност силните ни места. Защото само върху слабостите можем да да поработим ползотворно. Те са точките ни на развитие, а не на уязвимост.

А понякога, като изречеш страха си и после го погледнеш отстрани, започва да изглежда един много много мъничък и несъществен... и преставаш да му се страхуваш и да хо храниш с притесненията си.

А пък той взема, че умира от глад. Или отива да страхува другиго Cool

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 21, 2007 10:28 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

А точките ни на уязвимост са само там, където се чувстваме непробиваеми, непобедими, силни и могъщи. Там просто не внимаваме Confused

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 21, 2007 10:32 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Благодаря за разяснението Very Happy ! Мисля, че ви разбрах Wink !

_________________
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 21, 2007 10:39 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile Тъкмо се бях "пляснала по челото", че много се разприказвах за моите страхове без да се съобразя с опасенията на Мегън,ама мислех, че съм полезна, хората ще си кажат:"Я, имало и по-страхуващи се от нас, не сме единствени",т.е. чисто човешко проявление, та да им подейства успокояващо. Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 21, 2007 10:40 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Smile Smile Smile Благодаря за насоката, аз усещам, че леко успявам да игнорирам част от най-притесняващите ме страхове...


Мисля, че го знаеш и без мен, но все пак ще го кажа. Игнорирането не решава въпроса, а го отлага. Просто застани срещу тях и ги виж що чинят.

То е като с помиярите на улицата. Затърчало се срещу теб, ще те изяде с опинците. Но ако не се изплашиш или му скочиш твърдо (първи етап) или се обърнеш към него с цялата си налична любов (втори етап), ще видиш, че не е нищо повече от уплашено или раздразнено пале.

Всичко това го знаеш, остава да го направиш. Може да те постреснат още веднъж-дваж, нали затова са страхове Wink , но с това приключва. Very Happy

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov