НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пет Апр 19, 2024 11:26 am Вижте мненията без отговор
Страх - какво е страх и как да се преборим с него!
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
INDIGO*




Регистриран на: 14 Мар 2007
Мнения: 122
Пуснато наПуснато на: Нед Мар 25, 2007 8:52 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Сега ште ви разкажа за един маг -мой приятел,който е помогнал не на един и двама в това 4исло и аз ,а знаете ли какаьв е животат му ,той постоянно се покрива , не може да си намери работа ,защото хората мислят ,4е луд .Горките хора ,ако знаеха само ,4е той можеше само да им помага. Та ведньж ме покани у тях да пием по една ракия и говорим си нещо и той полу4и видение за предишния си живот ,докато разказваше как се е казвал и с какво се е занимавал се разплака , а аз унемях ,той каза 4е е бил убит ,по особено жесток на4ин ,а после захвьрлен в някаква воня ,Направо се разтрои горкия 4ове4ец ,а е толкова мьдар и с такава уникална дарба
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Мар 25, 2007 9:35 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

MeGaN_ написа:
Нали когато човек медитира се слива с бога...!? А страх от бога в такъв случай би означавало да се страхуваш от самия себе си... Rolling Eyes ? Според мен този страх е по - скоро едно суеверие и то на религиозна основа...! Може и да бъркам, но това е моето мнение Rolling Eyes !


Имено това и казвам - религиозните догми ни внушават страх от Бога чрез нашите грехове!

А грехове няма - има само грешки!


Последната промяна е направена от СЕЛЕНА Ярослава Велесова на Нед Мар 25, 2007 9:45 pm; мнението е било променяно общо 1 път

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Мар 25, 2007 9:40 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
Маг Живин, аз мисля, че страхът ни мори толкова, защото не сме се променили ни на йота от пещерите - просто тогава са се страхували от едни неща, а сега - от други, но страхът и ние самите сме си същите.Не мисля, че от тогава се е променило нищо /освен технологичната революция и битовите удобства/. Любовта е същата, омразата е същата, невежеството е същото, желанието да притежаваш е същото /е - не кокали и бивни, но каква всъщност е разликата?/, защо тогава страхът да е различен?Не мисля нито, че сме по-цивилизовани, нито - че сме еволюирали.Мисля, че доста хора бъркат техническият напредък с еволюция.Махни тока и компютрите в един град и той ще се върне за пет дена до състоянието на пещерите.Какво тогава е промяната?


Огромна ... още по-голямо оскотяване, озлобаване и деградиране!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Мар 25, 2007 9:42 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

INDIGO* написа:
Аз го виждам по друг на4ин Кати! Ни вандали ,ни бандити вси4ко е потанало в прах,пукната душа няма да е останала,само призра4на пустош и празни градове ,а аз вьрвя ли вьрвя ли и ништо ,просто гледам и си спомням как вси4ко е било изпьлнено с живот и някаква мька ме обзема голяма . Но не се плашете това е само видение ,което сам имал един два пьти Wink


Напротив - още по-хубаво е!

ПУСТОТА - НАВСЯКЪДЕ ПУСТОТА и пълно спокойствие - няма нищо, щото нищото е в Бога!

Защото пустота е Бог!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Мар 25, 2007 9:45 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

INDIGO* написа:
Какви ли не филми сьм гледал ,за из4езването на 4овешкия вид ,но нищо подобно не се врьзва с това което написах в по горното ми мнение .От това ме е страх


Не се страхувай от ПУСТОТАТА!!! Тя е всичко!

А ти е било мъчно, щото все още не познаваш или не си познал до онзи момент Бога!

Медирай, слей се с пустотата - там където няма нищо - и ще познаеш Бога!

Защото ще се докоснеш до него!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
INDIGO*




Регистриран на: 14 Мар 2007
Мнения: 122
Пуснато наПуснато на: Нед Мар 25, 2007 9:52 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Благодаря ви Маг Селена ,ще се вслушам в думите ви Wink
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Мар 25, 2007 9:59 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Опитай ... ама по-внимателно!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Нед Мар 25, 2007 10:08 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ако Бог е пустота аз предпочитам да не се сливам с него!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Нед Мар 25, 2007 10:11 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

на мен по принцип ми е скучно като съм сама и няма с кого да "обеля" две думи,но напоследък като имам нещо важно за мислене ми е по-добре да съм самичка сред пустотата /по реално мисля и по бързо решавам как да действам/.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 26, 2007 1:49 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
Ако Бог е пустота аз предпочитам да не се сливам с него!


Предпочитанията са си лично твои, разбира се!

Но ... докосването чрез пустотата до Бога дава на човека пълната синхронизация с него, пълната хармонизация със самия себе си и ... духовното себеизрастване става много по-лесно достижимо по този начин!

Т.е., нещата от живота, които ние приемаме като "неразрешими проблеми", просто започват да се случват и ... стават разрешими - като, че ли от самосебе си!

Нооооо ... всеки сам си избира към какво да се стреми!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 26, 2007 1:53 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

tan4eto77 написа:
на мен по принцип ми е скучно като съм сама и няма с кого да "обеля" две думи,но напоследък като имам нещо важно за мислене ми е по-добре да съм самичка сред пустотата /по реално мисля и по бързо решавам как да действам/.


В пустотата никой не е сам ... защото Бог е всеобхватен и безкраен!

Той е във всичко и навсякъде, а това "всичко и вансякъде" е в Бога!

Така, че е изключено човека да бъде сам, когато разбере това понятие!

И правилно, Танчето! Точно така трябва да се подхожда в дадените ситуации ... разрешението идва бързо, точно и ... преди всичко правилно!!!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 26, 2007 6:11 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
Ако Бог е пустота аз предпочитам да не се сливам с него!


Може би трябва да те предупредя за една често срещана грешка. Когато се говори за неща като пустотата, отвъдното и т.н., е трудно да се изрази точно описваният отвъден обект, състояние, реалност с туземната терминология. Затова си служим с метафори. Оприличаваме онова, на нещо туземно, но не трябва да разбираш метафорите дословно. Rolling Eyes

От друга страна, може и да те разочаровам, но за разлика от фентъзи филмите, книгите и преживяванията, отвъдното далеч не изглежда пълно с херувимчета, усмихнати и доброжелателни покойни роднини и любими, ведри духове и прочие плацикания на егото. Нещата са далеч по-сурови и инакви, но е по-добре всеки да си ги види сам, когато е подготвен за нещо подобно. Просто се опитвам да ти кажа, че достоверността на разните му там ангелични, НЛО и прочие блажени видения се отменя до второ нареждане. Razz

Между нас казано, оттам идва и превратното и абсолютно перверзно разбиране за световете, светогледа и същността на магьосника. Чел съм всякакви глупости на тая тематика, дори и в този форум. Магията можела да маха циреи и брадавици - това не е магия, а знахарство. Навремето всички подявления на окултното си имаха точни имена. Сега всичко е друсаница с фентъзи и безпомощни алчни бабички, които прибират пачки срещу въздух. Вярно е, че магията може много, но не това е предназначението й. Тя не е, за да се събират разделени влюбени и да се разделят събрани влюбени. Тя не е за угаждане, нито за помощ, както я разбират много хора. То не е да седнеш, да се напнеш и после да прибереш хонорара. Това е само занаятчийската част, която е кажи-речи нищо съществено. По-същественото иде подир. Ако мога да използвам сравнение, ще е следното: "Когато разбереш, че лаптопа може да служи и за друго, освен да си чупиш орехи с него, голяма е вероятността все по-рядко да го използваш като орехотрошачка - за себе си, а и за другите."

В този смисъл, както и в горните, никой не може, а и не бива, да кара някого да прави нещо. Тук гледам си служите често с филмова терминология, епизоди и т.н. Имаше една фраза от един доста нашумял навремето си филм, която гласеше "Совите не са това, което са." Ако искаш можеш да я прилагаш към казаното от нас. Не се съмнявай в това, което говорим, а в това което разбираш. Ще ти е много по-лесно. Very Happy

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 26, 2007 7:09 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Да, наистина ми е трудно за разбиране. Давам си сметка, че има неща, състояния, процеси, които няма как да бъдат обяснени с думите от ежедневния речник.Предполагам, че това е горе-долу като да описваш на слепец колко е синьо небето и какво е това - синьо, както и какво е това - небе.Напъвам се да се догаждам, или да усещам, но рядко се получава.Е -примерът с лаптопа ми е ясен /сигурно Маг Живин, се чувствате като учителка в първи клас, която трябва да обясни на децата нещо от абстрактната математика и като инструментариум може да ползва круши и ябълки/! Embarassed Ми така си е - аз духовно съм като децата в този пример.Но Вие сте добри учители!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 26, 2007 7:50 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

"Пустота",която навява асоциации за мъртво,враждебно,дори зловещо и естествено-лишено от живот.Синоними и диалекктни форми са "пустиня" и "пущинак".

Може би е по-точен изразът "безгранично усещане за спокойствие,не запълнено с дреболиите на Живота"? Rolling Eyes

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 26, 2007 7:57 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Трудно е да се намери по-точна метафора. Въпросът е не да пудрим и гримираме нещата, за да са лесни за преглъщане, а да ги излагаме. Cool

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov