НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Вто Апр 16, 2024 11:36 pm Вижте мненията без отговор
за магиите
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Фев 18, 2009 11:36 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Много по-лошо е ... Crying or Very sad Rolling Eyes

Ще опитам ...

Ми пак леща нощ, значи! Rolling Eyes

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Сря Фев 18, 2009 11:37 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Лека нощ Smile

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
D_G




Регистриран на: 28 Яну 2009
Мнения: 134
Пуснато наПуснато на: Съб Мар 07, 2009 11:25 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Строим къща в момента.Наскоро мъжът ми намерил на една от гредите поставено яйце.Всички са убедени, че някой се опитва да прави магия.Моето мнение е, че някое животно, просто е пренесло яйцето.Ама все пак за по-сигурно реших да попитам.Има ли такава магия, да се сложи яйце?
Аз реших така да действат всички.Щом се присетят за това, да си кажат :злото да ходи при онзи, който го е пожелал,без да минава през нас.Отделно си помислих, че за всеки случай трябва да направим нещо хубаво, което да е наречено да неутрализира евентуалната отрицателна енергия.Да засадим две дръвчета-едното, защото се наложи да отсечем голямо дърво, за да построим къщата, а другото заради въпросната магия.И да има и да няма магия, повода да засадим дърво е хубав.И понеже тук вярват в такива неща повече и от мен, този малък ритуал може да ги предпази от самовнушение/чрез което някой път човек сам се омагьосва Smile Confused /
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Мар 08, 2009 12:33 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

D_G написа:
Строим къща в момента.Наскоро мъжът ми намерил на една от гредите поставено яйце.Всички са убедени, че някой се опитва да прави магия.Моето мнение е, че някое животно, просто е пренесло яйцето.Ама все пак за по-сигурно реших да попитам.Има ли такава магия, да се сложи яйце?


Да има цял раздел такива магии.

D_G написа:
Аз реших така да действат всички.Щом се присетят за това, да си кажат :злото да ходи при онзи, който го е пожелал,без да минава през нас.Отделно си помислих, че за всеки случай трябва да направим нещо хубаво, което да е наречено да неутрализира евентуалната отрицателна енергия.Да засадим две дръвчета-едното, защото се наложи да отсечем голямо дърво, за да построим къщата, а другото заради въпросната магия.И да има и да няма магия, повода да засадим дърво е хубав.И понеже тук вярват в такива неща повече и от мен, този малък ритуал може да ги предпази от самовнушение/чрез което някой път човек сам се омагьосва Smile Confused /


Виж D_G, тук не отговаряме дали някой има или няма магия. Чистенето или неутрализирането на магически въздействия е също твърде специфично. Но ако питаш за структура, която да има някакви хармонизиращи характеристики, в твоя случай е добре дърветата да са три, плюс два храста, плюс котка. Cool

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
D_G




Регистриран на: 28 Яну 2009
Мнения: 134
Пуснато наПуснато на: Нед Мар 08, 2009 1:03 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Благодаря за съвета.А котки си имаме в изобилие.Наши две три+съседките, наброяват близо десеттина ако не и повече. Laughing Мисля си, че е много малка вероятността някой да е правил магия, най-вече от завист, както се опасяват домашните, тъй като общо взето не сме за завиждане.Ама де да знам, то в хорските очи кокошката е патка...Нямам желание да разбирам дали със сигурност има магия.Ако исках щях да си дам данните.Радвам се, че откликнахте на въпроса ми.Най-малкото от цялата работа ще е, че като се постопли още малко,ще има три дървета плюс два храста в повече. Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
eymili




Регистриран на: 08 Авг 2009
Мнения: 64
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 22, 2010 7:55 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Намерих си тази темичка и реших да ви попитам нещо, което ме човърка от няколко дни. Мислите ли, че магиите се връщат, като бумеранг към този който ги е направил или пък към някой от най - близките му? Случи се нещо, което ме кара да се замисля над това. Не искам да влизам в поробности, за да не изглежда като конкретен въпрос, защото въпросът ми е принципен. Само ще кажа, че подозирам, че нещо което ми е направено преди много години, сега се връща в семейството на "доброжелятеля", но за съжаление май поразява този който не трябва.

_________________
Дете, изтривайки поредната сълза, прости на баби, чичковци и лели!
Защото възрастните също са деца, за жалост безвъзвратно оглупели!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Valia




Регистриран на: 14 Сеп 2009
Мнения: 321
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 22, 2010 11:20 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

eymili написа:
Мислите ли, че магиите се връщат, като бумеранг към този който ги е направил или пък към някой от най - близките му? Случи се нещо, което ме кара да се замисля над това. ... подозирам, че нещо което ми е направено преди много години, сега се връща в семейството на "доброжелятеля", но за съжаление май поразява този който не трябва.

Еймили, аз лично мисля че е точно така - според законите на вселената всяко действие има равно по сила и обратно по посока противодействие. Каквото даваш, това се връща към теб. Само че когато говорим за енергийно въздействие като магията, се връща заедно с "братчетата" си. Тоест, излъчената от индивида енергия се връща обратно, но с още по-голяма сила, защото е привлякла към себе си още енергия със сходно ниво на вибрация...

От тази лошата енергия често страдат най-чувствителните членове от обкръжението на причинителя - примерно малки дечица. А има и нещо друго. Един родител много повече ще го заболи, ако страда детето му, отколкото той самия... Така че причинената другиму мъка се връща обратно при "сътворителя" си и го захапва където най-боли...

Абе, никой не е останал да не си получи заслуженото. Каквото и ще да ни се струва. За един най-голямото наказание е да му се разболее детето, за друг - да си изгуби кучето, или да му откраднат колата. Но всеки в крайна сметка си обира и си изяжда плодовете от действията Confused

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 22, 2010 11:37 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

eymili написа:
Намерих си тази темичка и реших да ви попитам нещо, което ме човърка от няколко дни. Мислите ли, че магиите се връщат, като бумеранг към този който ги е направил или пък към някой от най - близките му? Случи се нещо, което ме кара да се замисля над това. Не искам да влизам в поробности, за да не изглежда като конкретен въпрос, защото въпросът ми е принципен. Само ще кажа, че подозирам, че нещо което ми е направено преди много години, сега се връща в семейството на "доброжелятеля", но за съжаление май поразява този който не трябва.


Връща се и удря точно там, където ще е най-болно за "доброжелателя". Не го казвам от мислене, а от преки и чисто професионални наблюдения.

Това не е нещо, което да ни радва и изпълва с гордост от висшата разплата, а нещо, което идва да ни покаже единството и взаимосвързаността в това единство... За този, който има очи да види същността, а не възмездието.

Жалко, че не сте могли да го предотвратите.

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Valia




Регистриран на: 14 Сеп 2009
Мнения: 321
Пуснато наПуснато на: Вто Фев 23, 2010 12:02 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Живин написа:
Жалко, че не сте могли да го предотвратите.

А как можеш да го предотвратиш? Достатъчно ли е да простиш на извършителя? И аз имам конкретен повод да попитам... Подозирам, че една емоционално наранена и объркана дама е "обработвала" семейството ми. В момента дъщеря й има страхотни малки близначета. И никак не бих искала тези деца да пострадат заради глупостта й.

Как мога да помогна?

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
diana30




Регистриран на: 08 Юни 2009
Мнения: 97
Пуснато наПуснато на: Вто Фев 23, 2010 10:14 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ох, преди 13 години( тогава бях тинейджърка) и аз пострадах от злобата и завистта на една съседка.
В начало, когато разбрах кой ми е сторил това, бях много ядосана. След това започнах да изпитвам съжаление към тези хора. След като външната намеса бе изчистенаа и аз бях излекувана, започнаха да се случват ужасни неща в семейството на жената, която беше направила злина на мен. Наистина най- лошото беше, че всички злини се изливаха върху близките й и малкото й сладко внуче. Стана ми много жал. Не исках от злобата на баба си, да страда това малко и невинно дете.
И колкото и да е странно, аз простих искрено и от сърце. Простих за това, което ми беше причинила. И не исках никой да страда повече... Не знам точно как, може би от това, че съм простила ли или поради някаква друга причина, малко по малко злините, които се случваха в тяхното семейство намаляха.
А накратко- злините, които им се бяха случили бяха следните:
1) синът й загина в автомобилна катастрофа
2) дъщеря й се омъжи за някакъв психопат и беше ежедневно пребивана
3) внучето им се роди с психически проблеми и постоянно боледуваша. Имаше забавяне в развитието.

Наистина това са неща, които не искам да се случват на никой. Голяма мъка е това.
И като поука от всички тези неща, никога не правете и не пожелавайте зло на някой. Това са много низши чувства и желания, които убиват човек бавно.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
eymili




Регистриран на: 08 Авг 2009
Мнения: 64
Пуснато наПуснато на: Вто Фев 23, 2010 12:14 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Живин написа:
eymili написа:
Намерих си тази темичка и реших да ви попитам нещо, което ме човърка от няколко дни. Мислите ли, че магиите се връщат, като бумеранг към този който ги е направил или пък към някой от най - близките му? Случи се нещо, което ме кара да се замисля над това. Не искам да влизам в поробности, за да не изглежда като конкретен въпрос, защото въпросът ми е принципен. Само ще кажа, че подозирам, че нещо което ми е направено преди много години, сега се връща в семейството на "доброжелятеля", но за съжаление май поразява този който не трябва.


Връща се и удря точно там, където ще е най-болно за "доброжелателя". Не го казвам от мислене, а от преки и чисто професионални наблюдения.

Това не е нещо, което да ни радва и изпълва с гордост от висшата разплата, а нещо, което идва да ни покаже единството и взаимосвързаността в това единство... За този, който има очи да види същността, а не възмездието.

Жалко, че не сте могли да го предотвратите.


Маг Живини, благодаря Ви за отговора. Де да знаех как да го предовратя?! Но ми се струва много несправедливо невинни душици да страдат, заради безумствата на близките си. Наистина, може това да е най-болезненото място за "доброжелателя", ама какво вина има ...примерно едно малко детенце?! Даа...знам...натрупана карма, ама въпреки това не е честно!

_________________
Дете, изтривайки поредната сълза, прости на баби, чичковци и лели!
Защото възрастните също са деца, за жалост безвъзвратно оглупели!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Вто Фев 23, 2010 2:23 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Тери Пратчет в книгата си "Дядо Прас" си го е казал много точно и ясно - перефразирам: "ако стриеш Вселената на най-малките й частици и я прекараш през сито, няма да намериш и един микрон справедливост, или милосърдие, или честност..." Това са нашите човешки понятия. Ние сме ги измислили за собствена употреба, но когато ни се случи нещо лошо, удряме по масата с юмручета, искайки Вселената да се съобразява с тях. Sad Има всемирни закономерности и те нехаят за нашите юмручета.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Вто Фев 23, 2010 8:26 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Сетих се за един случай от младините ми. Rolling Eyes

Тогава продавах на сергия дрехи и накити. Бях един от многото, но имах предимството, че бизнес-партньорката ми беше направила доста услуги на китайците от Илиянци. Затова те ни се отплащаха с "атрактивни цени" и някои други екстри.

Така-а-а. До тук нищо съдбовно. "Съдбовно"-то зачена една колежка. Тя носеше много злато в обици, пръстени, гривни и накити.
Един ден се спря пред мен и оглеждайки партньорката ми каза надменно, както бял гледа негър в ЮАР преди 30 години (цитирам по памет):
- Хм! Уж много бижута продавате, пък не нищо нямате по себе си. Явно не можете да си го позволите.
- О, можем да носим , но не ни е кеф. Аз предпочитам да съм със "сободни ръце", когато продавам.

Тя, май, не ми повярва и с вирнат нос продължи към мястото си.
Веднага забравих разговора и продължих с по- приятни неща като подреждане и омайване на клиентки . Wink

След не много врееме някой й беше откраднал двата й сака със стока.

"Случва се, си казах и продължих да си работя.


След няколко дни, обаче, се случи нещо много интересно, което ме накара да се замисля... Shocked

Беше август - време за родителите да накупят дрехи за бъдещите ученици. Затова цял камион с евтини , но качествени детски анцузи, бе щастлива находка. Имаше само един проблем - разполагахме с ограничени финансии. Затова работех с поръчки - хем купувахме сигурни неща, хем хората се чувстваха особени, защото им обръщах особено внимание. В събота вземахме стоката, а от понеделник до петък давахме стари и приемах нови поръчки- идеално!

Но един петък при мен дойде колега и поръча огромно количество анцузи с обещанието, че в събота до обяд ще дойде да се оправим.
Количеството беше "огромно" само за нашия джоб, защото гълташе всичките ни пари. Но си правех сметката, че ще мога хем да услужа на колегата, хем с получените средства няма да се изложа и пред другите поръчители.
Така-а-а. "Да, ама не!", както казваше Бочаров.
Аз си изпълних обещанието и не по- късно от 9:00 бях на сергията с кашони за колегата.
Чаках час, два, ттри...Към 15:00 той мина като случаенпосетител пред сергията ми. Естествено, че го повиках и му припомних за сделката. А той ме погледна учудено и каза (пак цитирам по памет):
- А, вярно, хубаво. Е, хайде, чао!
Първата ми реакция бе да осъзная, че няма да мога да изпълня поръчкитев към останалите клиенти. Не бях нито ядосан, нито депресиран. Просто "бях изключил". После започнах да мисля от кого и колко заеми да взема. Колегата изобщо го бях забравил, докато ... не чух виковете му - беше ограбен.

Тогава ми хрумна, че когато някой ми направи "мръсмо", ако не му обърна внимание, то друг" върши мръсната работа" и му отмъщава. Е, не е ли чудесно? Вие сте спокойни, усмихнати и безгрижни, а някой друг се грижи за вашата безопастност и мачка зложелартелите ви? Twisted Evil


_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
eymili




Регистриран на: 08 Авг 2009
Мнения: 64
Пуснато наПуснато на: Сря Фев 24, 2010 8:31 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

AUDAN написа:
Просто "бях изключил".


AUDAN, хващам се точно за тази част от поста ти, защо мисля, че е ключова и действа безотказно. Като цяло в момента съм в доста тежък период, като сложим и битовизмите и финансовите трусове...на моменти нещата стават непоносими. До един момент дълбаех в причините и определено тъпчех на едно място. От скоро без да искам започнах да изключвам причините и се фокосирах върху решенията и изходите и като че ли нещата започнаха да се разиват в друга посока или поне аз имам усещането, че всичко ще се нареди някакси! Та така е и с хората - въпросните "доброжелатели" ги бях изключила - нито ги бях виждала, нито ги бях чувала от години /въпреки, че са ми кръвни роднини!/ - дори не се бях замисляла за тях. Минала седмица в четвъртък съвсем случайно ме откриха в нета!!!, а в петък вече се случи това за което писах и което определено ми е неприятно!!! И ако наистина знаех как да го предотвратя щях да го направя!

_________________
Дете, изтривайки поредната сълза, прости на баби, чичковци и лели!
Защото възрастните също са деца, за жалост безвъзвратно оглупели!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Фев 24, 2010 11:39 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

eymili написа:
...ама въпреки това не е честно!


Нещата просто се случват, а ние ги оцветяваме според светогледа си в момента. Ако обратният удар е бърз, както е например в поста на AUDAN, човек е склонен дори да изпита удовлетворение, защото страданието му търси отдушник.

Техниката ("изключването"), приложена съзнателно или не от него наистина предполага бърз обратен удар. Не винаги трябва да се прилага. Това е защитна тактика в доста напрегната ситуация, когато са те "награчили" отвсякъде и нямаш време да отделиш специално внимание на всекиго. но отделната тактика не винаги е в унисон с общата стратегия на жизнения ни път.

Трудно е да се говори общо. Трябва съдействията, бездействията и противодействията ни да бъдат добре балансирани спрямо създалата се конкретна ситуация, за да се постигне максимален положителен ефект за житейския ни път с минимални поражения върху околните... Казвам минимални, защото понякога отсрещната страна трябва да си получи "заработеното".

eymili написа:
...И ако наистина знаех как да го предотвратя щях да го направя!


Предотвратяването не е толкова трудно. Достатъчно е в момента на нараняването да простиш и едновременно да състрадаеш на мъчителя си (само прошката не е достатъчна, защото, ако само простим, със сигурност запращаме рязко обратния удар). Но както вече казах, трябва да се има предвид, че понякога отсрещната страна трябва да си получи "заработеното".

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov