НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пет Апр 19, 2024 1:43 am Вижте мненията без отговор
Какво трябва да даваме на другите?!
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Пон Яну 26, 2009 11:31 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Всеки човек е давал нещо от себе си,но са малко хората които не искат да получат в замяна нещо за това даденото.лошото е,че има и такива които цял живот са свикнали все да им дават околните и в един момент кранчето спира-секват раздаванията и получаващия до него момент облаги от тези раздавания и давания от обкръжаващите го става много различен човек/надделява злобата,завистта и егоизма/.На мен лично ми е най-болно, когато в един прекрасен момент няма кой да ти даде лично на теб/при условие,че ти винаги си давал всичко от себе си/-не става дума за материални неща,защото материалното днес го имаш, а утре го нямаш.Не получаваш и най-малкото/например добра дума/,защото не си дал отново нещо което едва ли не си бил длъжен да дадеш отново и отново/започват едни угризения-какво толкова не можах да дам,че толкова са ми обидени и сърдити/.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
merigi




Регистриран на: 24 Фев 2007
Мнения: 250
Пуснато наПуснато на: Вто Яну 27, 2009 4:11 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Very Happy Благодаря на Маг Селена!
Да , и аз съм си мислила за това, даже съвсем наскоро ми се случи да изпадна в такава ситуация-давам всичко от себе си -и материално и духовна опора, но в един момент връзката блокира и за другия вече не съществуваш , тогава ти се струва, че всичко рухва и се питаш с какво си заслужиш другия да се отнася с теб, така сякаш няма благодарност! Sad
После си казваш, че в следващата връзка си по внимателен ,дали на човека отсреща му е необходимо нещо от теб и преценяваш доколко да му дадеш.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
merigi




Регистриран на: 24 Фев 2007
Мнения: 250
Пуснато наПуснато на: Вто Яну 27, 2009 4:55 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

не трябва да се чака благодарност ,защото не си длъжен на никой в този живот, и както учат всички религии, че Бог е този, който ти дава и взема в този живот.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Вто Яну 27, 2009 9:18 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Благодарностите много трудно могат да се получат-поне в това съм се убедила вече.Има хора, които са винаги готови да дават на всички около себе си каквото им е по визможностите/дори по някога се учудват какви скрити възможности са имали/,а има и другата крайност,които са свикнали само да получават.Много пъти съм се разочаровала от себе си и съм си казвала,че следващият път няма да бъда толкова давателна,но уви остава си само за момента тази мисъл и се започва отново и отново.Въпреки поредното разочарование съм доволна,че съм успяла отново да дам нещо от себе си и съм била по някакъв начин полезна,дори и да не са забелязали това.В такъв момент си мисля за поговорката:"колкото по-вече даваш,толкова по-вече получаваш"-не говоря за нищо материално,доволна съм че съм научила например нещо ново, което до него момент не съм знаела или не съм се сблъсквала,така че и даването и раздаването имат по нещо положително.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Сря Яну 28, 2009 5:00 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Това е вярно "Колкото повече даваш,толкова повече получаваш" , но не и когато даваш само защото ще получиш.Тогава не се стига до получаването . Wink Справедливо е!

Бях написала малко по-горе ,че не мога да стигна до отговора какво да дам на хората ,за да го оценят ! Помислих една вечер ... и стигнах до извода ,че не е нужно те да го оценяват ,а аз да го дам ,да споделям с тях това ,което имам независимо за какво става дума !

Ще им дам всичко ... и не ми пука дали ще го оценят или не! Грубо звучи ,но от тук нататък ще правя така !

Какъв е смисъла да имаш нещо ако не го споделиш ? Какво те интересува дали ще го оценят ?Това са техни постъпки ,а ние не бива да се обременяваме с това ! Важно е какво вършим ние самите ,нали ?

Замисляли ли сте се какво ви пречи да давате ,да се раздавате ?Страх,предразсъдъци .... егото?

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Сря Яну 28, 2009 5:21 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Обичам думата "Благодаря" , но обичам аз да я казвам! Виждам радост в очите на близките ми.Те се нуждаят от тази думичка ,щастливи са когато ценя труда и усилията им!

Разочарованията ние сме си ги предизвикали!Може би някои не сме оценили правилно или някакво подобно действие е предизвикало подобно разочарование ,но не е причина да губим вяра и да спрем да даваме.

Времето лекува всичко ,но нека не нараняваме тези ,които ни обичат до като се лекуваме Smile

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Яну 28, 2009 7:56 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Didi написа:
Какво те интересува дали ще го оценят ?Това са техни постъпки ,а ние не бива да се обременяваме с това ! Важно е какво вършим ние самите ,нали ?


Мъхъм ... точно така, Дидоче!

Не напразно мъдреците от Изток казват:

"Важно е какво правя аз, а не какво правят другите."

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Яну 28, 2009 8:04 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Didi написа:
Времето лекува всичко ,но нека не нараняваме тези, които ни обичат докато се лекуваме Smile


За жалост и това е вярно ... Confused

Неприятното е, че дор и една от най-активните ни и уж правилно разбираща нещата от живота потребителки също го направи ...

Но трябва ли поради този факт нашият живот да спре от обида и изумление?! Confused Rolling Eyes

Всеки ден се случват безбройно много такива ситуации.

Затова винаги твърдя, че думата приятели е твърде несъстоятелна като понятие.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
taniuga




Регистриран на: 11 Мар 2008
Мнения: 223
Пуснато наПуснато на: Сря Яну 28, 2009 8:09 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена написа:

Когато даваш нещо някому не бива да съжаляваш за даденото от теб, т.е. трябва да си готов за саможертва, а не след като си дал необходимото и нужното, да се възприемаш като измамен и да се изживяваш като жертва. Това определено вече не е правилно и съответно създава карма и в двете посоки.
Премереното дадено пък от своя страна не създава условия за създаване на порок, т.е. като дадеш повече ти учиш другия чрез поощрение, че нещата могат да се постигат и получават безвъзмездно. Така съответният индивид, който получава нещото се научава, че може да получава всичко наготово и спира да полага необходимите усилия и труд, чрез които да се сдобива с лични блага.

И ето ти я ... кармата.

Cool


Признавам си, че темата е много интересна за мен и последните дни все разсъждавам за даването и получаването.
Особено ме впечатлиха горепосочените разсъждения на Маг Селена.

Постоянно виждам хора около себе си, които търсят признателност за неща, които са сторили, пък и само от задължение. Даже, когато не получат благодарност или внимание просто се разстройват.

И другия случай с непремереното даване. Има хора които чрез отдаване на внимание, грижи или изпълнение на някои дейности считат, че по този начин контролират хората около себе си или ситуацията. Те продължават да дават дори, когато няма нужда вече, но така контролират ситуацията.Такива хора казват:" Аз давам и затова нещата ще стават по моя начин, както аз реша." Възползвайки се от по-слабите те сякаш ги покоряват. За някои от получаващите пък така е по-удобно - друг взима решения, носи отговорност, грижи се и т.н... И ето ти ги и двата типа с проблеми - единият вечно даващ, другия вечно получаващ... И двамата са неудовлетворени дълбоко в себе си но ги е подхванала инерцията и могат да си карат така с години.
Ето защо си мисля, че винаги когато даваме и получаваме трябва да се съветваме със себе си. Нужно ли е да даваме или задоволяме егото си на имащи и можещи?...Нужно ли е да получаваме или можем сами да се справим със ситуацията?... Да попитаме себе си искрено и ще получим отговор...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Яну 28, 2009 8:51 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

taniuga написа:
Ето защо си мисля, че винаги когато даваме и получаваме трябва да се съветваме със себе си. Нужно ли е да даваме или задоволяме егото си на имащи и можещи?...Нужно ли е да получаваме или можем сами да се справим със ситуацията?... Да попитаме себе си искрено и ще получим отговор...


Изключително правилно мислене, абсолютно ... Very Happy Wink

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пон Дек 19, 2011 1:14 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Кръговратът на доброто

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov