НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Апр 18, 2024 9:47 am Вижте мненията без отговор
Осъзнато сънуване и излизане извън тялото
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
nelisun




Регистриран на: 28 Яну 2007
Мнения: 13
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 22, 2007 10:24 am
МнениеЗаглавие : ???????? ???????? ? ???????? ????? ??????
Отговорете с цитат

Very Happy Хрумна ми ,да събера инфо и материали относно ОС/осъзнато сънуване/и ИТ/излизане от тялото/.Мисълта ми е ,да очертаем разликата между тях.,на базата на опитите на много "излищащи".Материалите съм взела от хора,които практикуват ОИТ,мои собствени наблюдения и др. Very Happy

_________________
У човека има една тъмна страна,и тя се нарича глупост.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
INDIGO*




Регистриран на: 14 Мар 2007
Мнения: 122
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 22, 2007 1:11 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Интерсно Exclamation Подсьзнанието ,сьня ,трудно е да се покори горе доло като космоса ,но има нещто завладяващо и тайнствено и аз си мисля ,4е има напускане на тялото ,вследствие на освободилото се подсазнание ,когато спим ,но когато сме будни сме в осьзнатата реалност ,може и да има на4ин да се комбинират в осьзнато сьнуване ,но незнам ? Сигорно хората сьс сврьхсензорни способности са способни на такова патуване
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
nelisun




Регистриран на: 28 Яну 2007
Мнения: 13
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 22, 2007 1:39 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Мисля,че трябва да сиводиш дневник на сънищата,редовно и търпеливо.ОС е когато сънуващият създава и управлява реалността в своя сън.Напримел,ръцете ти в ОС могат да са с телесен цвят,точно както физ.ръце,но могат да са със повече пръсти.Самият брой на пръстите ти може да се променя пред очите ти.Докото при ИТ може да си само съзнание,без физическа обвивка.Лети се много по леко,цветовете са много ярки.При ОС ти самия се движиш тромаво,трудно се издигаш,можеш да заседнеш някъде-в стена или прозорец.Може би ,защото етерното тяло е точно копие на физичското тяло,незнам.При ОС намираш непознати присъствия,много ниски вибрации,в ума ти идват елементарни идеи,като да се разходиш в стаята например.
При ОС никога не можеш да изживееш ужаса,който те спохожда,който не ти позволява да заспиш.

_________________
У човека има една тъмна страна,и тя се нарича глупост.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
nelisun




Регистриран на: 28 Яну 2007
Мнения: 13
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 22, 2007 1:49 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

В ОС не може да намериш неприятни изживяввания,с една дума всичко тук е фалш.Истинското излизане е равно на Това да си будно съзнание .Следователно няма нищо общо със съня.При Ит е характерен страхът,вибрациите,звуци,бръмчене,сърцебиене и др.Увеличеното виждане на 360градуса е при ИТ-виждашвъв всички посоки.Понятието"ляво,дясно,далече"в астралното могат да сменят местата си.Трябва само да смениш посоката на вниманието си ,и ти веднага си някъде.Всичко е по -пластично в ИТ,отколкото в ОС.

_________________
У човека има една тъмна страна,и тя се нарича глупост.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 22, 2007 2:08 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

nelisun написа:
В ОС не може да намериш неприятни изживяввания,с една дума всичко тук е фалш.


Не можело ли?Не можело?Имала си късмет,nelisun,просто си имала късмет

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 22, 2007 4:12 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Тази тема и на мен ми е изключително интересна,от много време насам,но никога не съм имала подобни преживявания, а и надали някога ще ми се случи.Чела съм за това разкази на хора, които са имали ИТ. Споменава се, както и при Вас ако правилно съм разбрала, че само да си помисли или пожелае човек някакво място моментално се озовава там.Това може ли да стане и на място или при човек, за когото си мисли, но в реалния живот не е виждал и никога не е посещавал? Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 22, 2007 5:27 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Да, при това е лесно, но нетактично Wink

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 22, 2007 5:33 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Живин написа:
Да, при това е лесно, но нетактично Wink


Smile Smile Smile Правилно, но съм далеч от мисълта да нарушаваме личното пространство на хората, и аз бих се почувствала неловко, въпреки, че човекът може да не знае за "посещението".То все едно да гледаш някого през ключалката. Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
nelisun




Регистриран на: 28 Яну 2007
Мнения: 13
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 22, 2007 6:56 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Можеш да отидеш,където си поискаш,но маг Живин е напълно прав-не е етично.Важно еда мислиш за човека,когото искаш да посетиш,нещо свързано с неговата личност,и никого само за мястото,където се намира.Забелязвам,че излизайки,ако съм прекалено близо до физическото си тяло,много бързо се връщам.Последствие разбрах,чеизлизайки трябва да действаш,а не да разсъждаваш прекалено.Заявяваш си твърдо да промениш дадена обстановка и то става.

_________________
У човека има една тъмна страна,и тя се нарича глупост.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 22, 2007 8:48 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Кастанеда просто е един отявлен "духовен убиец" и лично аз не познавам нито един човек, който се е занимавал с практиките му!!! след това да се е разминал без проблеми!

Дори имах едни "колега", когото бях обучила в много неща от окултизма, който тръгна да се занимава с Кастанеда и ... се пропи като последния човек на земята, деградира тотално и така "излезе да пътешества извън тялото си "чрез осъзнатото сънуване", та никога повече не се и завърна в него!!!

Нооо... за сметка на това пък в тялото му се наместиха едни зловредни същности, та му се изви свят ... Не ме послуша когато го предупредих, че ще пострада и после на колене ме молеше и плачеше, да му помогна да се прибере в тялото си така, както следва ...ноооо сори! -има и невъзможни неща - понякога!

Не бях аз човека, който трябва да го връща плътно отново в тялото му, щото аз бях човека, който го предупреди да не върши тази глупост.

Заби се някъде из дълбоката провинция и си остана да си живее със сума ти бродещи и гладни духове в тялото си ... до края на живота си!!!

Аз не ви ли казах, че МЕДИТАЦИЯТА Е ОНОВА, КОЕТО МОЖЕ ДА ВИ ДАДЕ ИСТИНСКАТА СЪЩНОСТ НА НЕЩАТА?!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 22, 2007 9:14 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Някой заплашва ли или ни оставя с такова убеждение? Razz

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 22, 2007 9:18 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Значииии ... все пак не си успяла, щом се гласиш да те напусне?!

А МЕДИТАЦИЯТА е онова нещо, което те кара да се дистанцираш от глупостите на ума, който е изтъкан от необуздани емоции, неовладяни чуства и ... прекомерни желания!!!

Това не може да се постигне в никакъв случай чрез "осъзнатото сънуване", щото то те хвърля в мрачните светове, където не можеш да се докоснеш до същността на Бога, то те хвърля в бедни и жални преживявания, който в един момент те водят до задънена улица ... и те вадят от контрол!

А МЕДИТАЦИЯТА ти дава възможността да се докоснеш до Божествената същност, да се слееш с Бога в безкрайната медитативна пустота и ... така оставаш свободен от илюзиите земни и измамни, както и от всичко останало, което може да замъгли съзнанието на човека до такава степен, че да не може да различава илюзорните светове породени от Егото!

Ето ... така се пораждат войните!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 22, 2007 9:23 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Не виждам на кого би могла да навредиш Cool

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 22, 2007 9:28 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Тук нещо тона май загрубява, което е в пълен разраз с ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА!, А ТОВА НЕ Е ЖЕЛАТЕЛНО, НАЛИ ТАКА?!

Аз не съм минала прага на границите си и не смятам да ги минавам - това говори за неконтролирани реакции - не съм ли права или ... нещо греша, а?!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
nelisun




Регистриран на: 28 Яну 2007
Мнения: 13
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 22, 2007 9:34 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ами аз предлагам да успокоим страстите,и да бъдем толерантни към различните гледни точки.Всеки от нас може да го направи,нали приятели? Very Happy Smile

_________________
У човека има една тъмна страна,и тя се нарича глупост.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov