НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Сря Апр 17, 2024 12:44 am Вижте мненията без отговор
Има ли връзка между мислите и болестите?
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 16, 2009 7:43 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

D_G написа:
Не ми се вярва много някой да може да остане без мисли за повече време, без преди това да се е упражнявал известно време.


Твоя воля, не вярвай, но ... оставането без мисли си е просто един абсолютно естествен процес и всеки го прави - независимо от това дали процеса е осъзнат или не, волен или неволен.

Правиш го и ти самата, но явно не го съзнаваш!

Така например самата дрямка е вид медитация и точно там човекът е ... без мисли, в зависимост от фазата на дрямката, която си е един естествен, но в повечето случаи неосъзнат медитативен процес.

Какво ли не правят тялото и мозъкът ни само и само за да могат да се освободят от натрапчивият ни, и нахален ум, преизпълнен и претоварен от мисли?! Sad

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 16, 2009 7:48 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Shirinan написа:
Чрез самонаблюдение съм остановил, че колкото съм по-щастлив и немисля за проблеми, в толкова по-добро здраве съм. И обратното разбира се, колкото повече проблеми, тревоги и други от този род мисли обладаят съзнанието ми, имунната система ми отслабва и започват проблемите.


_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
D_G




Регистриран на: 28 Яну 2009
Мнения: 134
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 16, 2009 8:15 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ок, поне според мен обаче оставането без мисли като изключим съня не е толкова лесно.Поне за повечето хора,пак според мен.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 16, 2009 8:45 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

D_G написа:
Ок, поне според мен обаче оставането без мисли като изключим съня не е толкова лесно.Поне за повечето хора,пак според мен.


Не ти ли се е случвало ,до като мислиш за нещо и изведнъж да блокираш всякакви мисли и да зациклиш в една точка без да мислиш...все едно си хипнотизирана ?Наистина ли не ти се е случвало ?Никога ли ???

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 16, 2009 9:15 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Има различни хора.Някои се стремят да управляват всеки миг от живота си.Явно нещо ги тревожи.
Ами...отпуснете се,бе хора!Отдъхнете си,усмихнете се и се забавлявайте.Пък да видим после как ще ви е трудно да не мислите за нищо Smile

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
D_G




Регистриран на: 28 Яну 2009
Мнения: 134
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 16, 2009 9:30 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Да, но пак току преминава по някоя мисъл Very Happy Като се замисля, верно може да съм оставала без мисли за повече време, без да съзнавам, точно чрез това гледане в една точка.При мен може трудността да идва от това,че ми е много любопитно как се чувства нирваната при медитацията.А се казва, не мога да цитирам точно обаче, че не е важна крайната цел, а самия път до нея. Very Happy Ама пустото любопитство...
Всъщност,повечето хора не осъзнават нуждата от спирането на мислите съзнателно дори и за малък период от време и колко положително се отразява на организъма.А верно ли при вас спирането на мислите за по - дълъг период от време е било лесна задача дори в началото?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
D_G




Регистриран на: 28 Яну 2009
Мнения: 134
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 16, 2009 9:55 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Като се замислих още малко, хората от обкръжението ми, които не биха могли да спрат мислите си и на база на които твърдя, че не е лесно да спреш мислите си, лягат да поспат, когато имат нужда от това. Very Happy Но съзнателното медитиране дава доста по - добри резултати от поспиването.Поне аз съм пример за това.Сега,когато пишейки тези неща, се връщам назад във времето, виждам колко много съм постигнала Smile Благодаря ви, че спомагате за осъзнаването ми.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 16, 2009 9:59 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Какво си постигнала в осъзнаването си D_G?

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Shirinan




Регистриран на: 08 Фев 2009
Мнения: 25
Местожителство: Варна
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 16, 2009 10:11 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Didi написа:
Какво си постигнала в осъзнаването си D_G?


Според мен е осъзнала, че е възможно да изолираш мислите си Wink

_________________
Ширинан
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителя Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 16, 2009 10:32 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Laughing Ама аз не питам според теб ,а според нея !

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
D_G




Регистриран на: 28 Яну 2009
Мнения: 134
Пуснато наПуснато на: Вто Фев 17, 2009 2:41 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Какво осъзнах ли, че мъничко поне съм помъдряла през годините Very Happy ...Преди години, не можех да спра потока от мисли, просто мислех за какво ли не без да си дам сметка, че преповтарям мисли, събития, без да се опитам да намеря изход от ситуацията.И така предъвквах нещата и се тормозех ли тормозех.Не ми се изрежда какво съм чела и какво ми е помогнало,от няколко различни техники за медитация, различни източни учения си направих мое си разбиране за нещата.И започнах да се опитвам да медитирам седейки си по турски на пода срещу запалена свещ.И така започнах опити да спирам мислите.В един момент ми дойде голямото просветление, което беше толкова елементарно,ама...Замислих се какво ще стане ако утре умра.Замислих се колко незначим е моят живот погледнат през призмата на това, че в света има няколко милиарда души.Започнах да се стремя да живея така все едно всеки един ден е последен-или поне се опитвах да е така.Обичах изгревите, обичах залезите...После повторих една грешка от миналото.Наново се вкарах във филми.В крайна сметка след известно време се срещнах със сегашния си мъж и имам прекрасно дете,което засега е точно това, което съм си мечтала да е, и се надявам винаги да е така.Та пак да кажа за какво съм ви благодарна Very Happy заради липсата на свободно време и други приоритети, престанах да се занимавам активно със себе си, което доведе до връщане на предишно ниво.Говорейки с вас, си спомням какво ме измъкна от омагьосания кръг, който бях създала,за да не създавам втори,трети...Съжалявам, ако е трудно да ме разбере човек, ама вече едва гледам...Лека нощ!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Вто Фев 17, 2009 1:27 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Да не си помислиш,че се заяждам .... просто ми стана интересно и за това те питах! Cool

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
D_G




Регистриран на: 28 Яну 2009
Мнения: 134
Пуснато наПуснато на: Вто Фев 17, 2009 2:08 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Напротив, много щастлива съм, че мога да разговарям с някого на тази тема,дори и в случай, че започнеш да се заяждаш с мен. Very Happy Ох, нямам време, за да намеря точните думи, с които да ти отговоря подходящо, на теб, както и на другите, които се включиха в дискусията за живота ми.Мисля да напиша нещо по-късно в частта от форума за благодарностите. Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Вто Фев 17, 2009 2:09 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аз пък доста често съвсем несъзнателно си "изпразвам" мозъка от мисли. При мен това се случва с "конницата", или просто зяпайки залеза, или пък нещо друго подобно. Чак тук научих, че на това му се викало медитация. За мен си е абсолютно естествено състояние.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Вто Фев 17, 2009 7:29 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
Аз пък доста често съвсем несъзнателно си "изпразвам" мозъка от мисли. При мен това се случва с "конницата", или просто зяпайки залеза, или пък нещо друго подобно. Чак тук научих, че на това му се викало медитация. За мен си е абсолютно естествено състояние.

Щот\ си Всевселенски адептин,навярно... Rolling Eyes

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov