НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Апр 18, 2024 2:52 pm Вижте мненията без отговор
Беседа с Шри Матаджи
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 26, 2009 8:30 pm
МнениеЗаглавие : Беседа с Шри Матаджи
Отговорете с цитат

Въпрос на Сахаджа йоги: Какво отношение трябва да имаме към Вас Шри Матаджи, когато сме във Ваше присъствие?

Шри Матаджи: Да допуснем, че Христос се появи пред вас и вие знаете, че Той е Христос, какво ще направите?! Такова трябва да бъде отношението ви към мен, поне такова, макар че Той отговаряше за една единствена чакра, а Аз трябва да се справям с всички. Ако установите това отношение, само с една мисъл за Мен ще бъдете способни да излекувате всички болести. Тази дълбочина трябва да постигнете. Аз съм Махамайа, но в сърцето си вие трябва да знаете пред кого стоите.



СЪВЕТИ ОТ МАЙКА

Слънчеви бани трябва да бъдат избягвани, защото слъцето размеква мозъка, който е изграден от мастни клетки. Тъй като мозъкът контролира кожата, когато той е засегнат, кожата също страда. Като цяло, трябва да избягваме слънчевата топлина доколкото е възможно. Единствено децата трябва да стоят на слънце в разумни периоди от време, за да си набавят витамин Д, който е необходим при формирането на костите.

НОСЕТЕ ШАПКА!



Масажирането на главата с масло е много важно за мозъка, трябва да слагаме растително масло дори в ушите и носа.

Консумирането на прясно краве мляко тласка към лявата страна, тъй като кравата олицетворява майката, т.е. левия канал. Трябва да пием мляко от животни, които са по-малки от човека. Същото важи и за месото.



Разрушаването на зъбите:

Причина: Дясна Вишудхи

Предпазни мерки: Масажирайте венците със зехтин и сол всеки ден (миенето на зъбите с паста за зъби не е достатъчно.)

Муладхара чакра е единственият център, който покрива всички седем чакри, защото тя е Омкара, Чайтания. Ако Муладхара чакра е засегната, например чрез кръвосмешение и рода продължи да се разраства, следващите седем поколения ще страдат; ако връзката е била между майка и син, следващите четиринайсет поколения ще страдат. Шри Ганеша е този, който дава сила. Ако Той бъде оскърбен и в резултат здравето ни отслабне, трябва да установим отново неговите принципи.



Настинка:

Причина: Лява страна

Лечение: Пийте чай от босилек, след което правете Аджуан Дхуни. За три дни проблема ще изчезне.

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov