НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Вто Апр 16, 2024 7:42 pm Вижте мненията без отговор
“ Цветно “ дишане
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Нед Мар 29, 2009 5:49 pm
МнениеЗаглавие : “ Цветно “ дишане
Отговорете с цитат

Според цветотерапията дори въздухът, който дишаме е пропит от слънчева енергия. С помощта на цветотерапевт може да си представим как вдишваме определен цвят светлинна енергия. Това се нарича цветно дишане, близко до дишането на йогите и медитацията.

Обикновено цветът, от който се нуждаем е този, от който сме привлечени.

Най- напред се започва с т. нар. пречистващо дишане:

1. Затворете очи, дишайте бавно и ритмично.

2. Представете си бяла топка светлина над главата.

3. Вдишайте и си представете как бялата светлина навлиза в цялото тяло.

4. Издишайте и си представете как това е мръсносив дим.

5. Отново вдишайте бялата светлина и издишайте сивия дим, докато издишания въздух стане все по-светъл и накрая бял

По същия начин може да си представим определен цвят и да изпълним упражнението.Може да практикувате цветно дишане с различен цвят, например зелено за успокоение, червено за сила, оранжево при преумора, синьо при безсъние и раздразнителност.По този начин ще имате баланса в цветове за своето тяло, нужен за Вашето добро настроение и здраве.

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Yordan Petkov




Регистриран на: 21 Мар 2009
Мнения: 62
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 01, 2009 10:48 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Не го приемай като натиск,но според мен ти не практикуваш това цветно дишане.Разделена си на секции,тук има тук няма.Цвят,тъмно,цвят,тъмно.Човек може да се зареди с енергия от цветовете,но не може да я задържи дълго.Това е като да заредиш полуразреден акумулатор и пак да започнеш да черпиш от него.Ако не се прилага метод,техника,да се поддържа високо ниво на енергия всеки слиза до обичайните ниски нива.Тази практика е много хубава,силна ,но изисква въображение и търпение.
Добрата новина е,че можете да предадете енергия на някой друг,да заредите някой друг.Както го правите за себе си,представете си,че го прави някой друг,че той поема енергията от цветовете.Ще бъде зареден.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 01, 2009 2:16 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Искаш да кажеш, че можем да заредим някой друг по наш избор от разстояние и без той да знае, че го зареждаме, ако съм разбрала правилно?

Спомням си, че прочетох в един от първите томове на Лазерев "Диагностка на кармата" /чела съм само първите 3 преди 12-13 г./, че някои приоми за самозареждане с енергия не били добри, за съжаление не помня всичко, но ми се е набило в главата "представяме си поток от синя светлина от космоса, с който се зареждаме" - не трябвало така, само дето не помня точно поради каква причина.

Лично аз не съм правила никакви подобни опити, поне не съзнателно.

_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Yordan Petkov




Регистриран на: 21 Мар 2009
Мнения: 62
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 01, 2009 3:07 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Не е необходимо да знае.Не е необходимо да го познаваш.Като правило хората приемат тази намеса,но някои отказват.Не са много,но ги има.Има и втора част,когато човекът е зареден той ти казва да спреш.
Деликатна е темата с уведомяването.Ако зареждаш някого и той не знае,ще употреби енергията без да осъзнава,че не е негова.С това не му помагаш.Добре е да го наблюдаваш за какво я употребява защото някои хора тогава показват истинската си същност.
При болест,за преодоляване на проблеми,може да се помага,но според мен редно е всеки да се научи сам да се зарежда,а не да търси от друг.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 01, 2009 3:28 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Попитах, защото ми стана любопитно и интересно, иначе и аз споделям абсолютно мнението, че не е добре да се прави току така от всеки. Причните са прости - не всеки умее да борави с енергията - да я владее, да контролира силата и посоката и не се знае как ще се отрази това на човека - може да му навредим. И както казваш не се знае другия как ще я използва, особено пък и като не знае, че не е негова. А да го правиш, за да провериш що за човек е ,си е чиста доза нездрав експеримент спрямо него - неетично и неморално е.

Ако искаш да помогнеш на някого в чисто физически и здравословен план също трябва да имаш знания и умения, но и това не винаги е удачно. Това се опитват да правят, или заблуждават, че го правят /всеки според морала си/ т.н. екстрасенси. Но за да се върши подобно нещо трябва да са наясно с кармичната обремененост на обекта на въздействие, породила проблема му. В противен случай рискуват да я поемат върху себе си, или в най-добрия случай ако успеят да се преборят с един проблем, след време ще се появи друг. Същото се отнася за всички, които лекуват, вкл. лекарите, но това е друга тема, разяснявана е във форумите от Маг Селена.

_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Yordan Petkov




Регистриран на: 21 Мар 2009
Мнения: 62
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 01, 2009 3:58 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Малко теория-твоя приятелка съвсем случайно или защото е проверявала,но напипва бучка в гърдата си и е притеснена.Ти знаеш.Би ли споделила с някого,който може би би внесъл яснота?Това не е ли намеса в кармата и и как да сме сигурни,че някой трябва да се меси?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 01, 2009 4:21 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

По принцип приятели, близки, роднини, пък може и не чак дотам близки, та даже понякога и непознати - никой не би ги изоставил в такива моменти, ако може да помогне реално. С всички хора, които участват в живота ни и ние в техния малко или много сме кармично свързани, с някои от предишни животи, с други започваме тепърва в настоящия, така, че има взаимодействие между нас с нашите и техните действия или бездействия, с думите, мислите и емоциите. Ако имаме съмнения дали трябва или не да се намесим някъде, може би трябва да слушаме и интуицията, но когато се касае за близки хора искаме да помогнем без да се замисляме много дали се обременяваме повече или напротив.

_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Yordan Petkov




Регистриран на: 21 Мар 2009
Мнения: 62
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 01, 2009 4:47 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

И аз не се замислям много,включвам се в действие,а после каквото стане,да става
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 01, 2009 5:36 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Малко се поотклонихме от темата. Embarassed Wink

Значи въпросът стои по-скоро за хора, които с конкретен здравословен проблем са отишли при мякого, който да ги лекува, независимо по какъв начин. На лекарите това им е професия и призвание /би трябвало, но не на всички/. А някои лечители прилагащи алтернативни методи може да видят първопричината за проблема, това, което е описано подробно в друга тема в раздела. Ако се посочи тази причина на човека и той успее да я осмисли и промени нещата в себе си има шанс да се излекува без последствия. Ако не успее, а лекарят или лечителят лекуват фактически външното проявление на проблема изразено в болестта и ако този проблем е плод на много сериозна кармична обремененост, може да поемат част от тази обремененост върху себе си. За това някои твърдо отказват да се заемат със случая, съзнавайки, че на човека ми е дадено това изпитание за да научи някакъв урок. Ако все пак успеят да излекуват или поне тушират заболяването, а той не е научил урока в посока за облекчаване на собствената карма, след време се разболява пак или от същата болест, или от друга, защото "празно няма". Rolling Eyes

_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 01, 2009 6:27 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Yordan Petkov написа:
Не го приемай като натиск,но според мен ти не практикуваш това цветно дишане.Разделена си на секции,тук има тук няма.Цвят,тъмно,цвят,тъмно.Човек може да се зареди с енергия от цветовете,но не може да я задържи дълго.Това е като да заредиш полуразреден акумулатор и пак да започнеш да черпиш от него.Ако не се прилага метод,техника,да се поддържа високо ниво на енергия всеки слиза до обичайните ниски нива.Тази практика е много хубава,силна ,но изисква въображение и търпение.
Добрата новина е,че можете да предадете енергия на някой друг,да заредите някой друг.Както го правите за себе си,представете си,че го прави някой друг,че той поема енергията от цветовете.Ще бъде зареден.


С какво се занимавам аз и с какво не никой не може да каже освен самата мен ! Гледай си твоята работа и с мен не се занимавай ! Cool

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 01, 2009 8:00 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Yordan Petkov написа:
Тази практика е много хубава,силна ,но изисква въображение и търпение.


Тази практика изисква желание породено от ... необходимост.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 01, 2009 8:05 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Тук не раздаваме съвети, нито наставления! Cool

Тук само обсъждаме.Confused Cool

Иначе всеки решава съдбата си сам, а когато някой помага на някого той го прави от състрадание и ... за да сподели чрез състраданието си неговата карма с пълната отговорност за това.

Изборът просто си е негов.


Последната промяна е направена от СЕЛЕНА Ярослава Велесова на Съб Апр 04, 2009 9:13 am; мнението е било променяно общо 1 път

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 01, 2009 8:44 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
...но когато се касае за близки хора искаме да помогнем без да се замисляме много дали се обременяваме повече или напротив.


Не е въпросът дали ние се обременяваме. Това всеки го решава за себе си. Въпросът е дали не ги обременяваме, когато съдим и действаме според нашия аршин Rolling Eyes

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 01, 2009 8:50 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Живин написа:
kati написа:
...но когато се касае за близки хора искаме да помогнем без да се замисляме много дали се обременяваме повече или напротив.


Не е въпросът дали ние се обременяваме. Това всеки го решава за себе си. Въпросът е дали не ги обременяваме, когато съдим и действаме според нашия аршин Rolling Eyes


Да, и това също, така е, особено като се опитваме да се бъркаме в живота им. Rolling Eyes Cool

_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Yordan Petkov




Регистриран на: 21 Мар 2009
Мнения: 62
Пуснато наПуснато на: Пет Апр 03, 2009 9:47 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Didi написа:
С какво се занимавам аз и с какво не никой не може да каже освен самата мен ! Гледай си твоята работа и с мен не се занимавай ! Cool


Четох,че според Гурджиев върху хората влияят 48 природни закона.Закона за причината и следствието е само един от тях.Проявлението на закона за циклите ме притеснява повече.Наблюдавам в живота си два цикъла,за 7те години и 52та дни от 1992 година насам.Този закон ме кара да се чувствам такъв,какъвто съм- малък и безсилен.
За цветовете много не се притеснявам по същата причина,не сме толкова силни,че да променяме природните закони.Имал си,споделил си.Нямал си взел си.Според мен авторите,които пишат за цветовете са като рекламни агенти на един вид стока,но с различни производители.Единия казва- ще ти доставя ел.енергия произведена от ВЕЦ.Другият казва-движеща сила при нас е вятъра,друг-слънцето,парата и т.н.Но,всички те трябва да я доведат до главния предпазител на дома ви или работното място.От там нататък вие избирате през кой ел.уред да я пуснете.Който и да е доставчика входа е един и вътрешното разпределение е в зависимост от нуждите ви.Когато някой реши да излъчи енергия,било то в цвят или бяла това става през слънчевия сплит и от там се приема.Не съм специалист,но това съм чел.И си задавам въпроса дали е излъчен определен цвят или това са рекламни трикове на търговците?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov