НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Апр 18, 2024 4:37 am Вижте мненията без отговор
ЗА ПРИЯТЕЛСТВОТО
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Мар 27, 2007 8:17 pm
МнениеЗаглавие : ?? ?????????????
Отговорете с цитат

Странно ми е, че точно аз отварям тази тема, след като съм казал доста тежки неща в най-различни публикации, а любимата ми фраза по този повод е на Сократ: "Приятели мои, няма вече приятели" Razz

Всъщност моля да ме извините, не искам да изпадам в цинизъм. Сигурно е професионална деформация, тъй като по-често ме търсят за да свърша нещо, отколкото, за да натъпча лула и да пийнем по чай. И обикновено приятелството продължава, докато продължават услугите. Сигурно е така, защото са заети или защото е по-добре човек да стои настрана от такива като нас. Затова ми е интересно какво мислите вие. Вас поне нямат повод да ви отбягват.Very Happy

Не преставам да се изумявам от приятелството и неговите проявления в моя живот. Всъщност интересно ми е дали можем да изгубим приятелство, ако е истинско или можем да загубим само нечие благоволение. И от друга страна благоволението приятелство ли е? А от трета страна защо хората, които сме допуснали до себе си по-често изпитват благоволение, нежели открито приятелство? А от четвърта страна... това по-добре кажете вие Razz

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Вто Мар 27, 2007 8:25 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Живин най-лошото в което се убеждавам на последък е че дори и многогодишното приятелство което си смятал за истинско се е базирало основно на нуждата от помощтта която си указвал на тоя "приятел".аз вече го осъзнавам това и то точно в момент в който имам нужда от "приятели"за да са до мен и ако могат да ми помогнат по някакъв начин/не говоря за материални облаги въпреки че аз винаги съм била дори и с това когато е трябвало до приятелите се Confused /.честно да Ви кажа според мен ако даден човек е приятел на Вас и Маг Селена би трябвало да се гордее с това защото Вие сте много разбрани и широкоскроени личности,което от своя страна според мен означава че винаги човек има за какво да си поговори с Вас дори и на чайче с тютюнче Very Happy явно са малко хората които могат да оценят това,защото по-вечето/поне според мен де/гледат да са "приятели" например с Вас за да се домогнат и до някой лично техни облаги. Crying or Very sad
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Мар 27, 2007 8:43 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Значи и при теб е така? Confused

Ами другите? Или те предпочитат да си мълчат?

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Мар 27, 2007 8:45 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile А може да се опасяват,че ще изглеждат като търсещи услуга,или пък са прекалено респектирани,трудно ми е да кажа.Аз лично се опитвам да се настройвам да не очаквам мого от приятели, за да не се чувствам огорчена и разочарована после.Както и да не смея да търся прекалено сериозна помощ от тях, но човек не знае какво ще му сервира живота.И аз си казвам заети са, имат си проблеми и т.н.За мен по-скоро се свежда до проява на внимание - контакти, съпричастност, изслушване /но с мярка/.Не смятам, че някой ми е длъжен с нещо,въпреки, че и на мен не са ми спестени някои дребни разочарования.Може би и с приятелството е като другите видове връзки и взаимоотношения - нищо вечно на този свят.Е, боли, ако те отхвърлят след като си отдал нещо от себе си за това и те игнорират, ама сигурно за всяко нещо си има причина /която не винаги разбираме/ и така е трябвало да стане...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Вто Мар 27, 2007 8:46 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

явно другите не смеят да се включат. Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Мар 27, 2007 8:50 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile Е, не може веднага.Като се появи тема за повече размисъл първо минаваме на по-несериозните, разпускащите, та да има време да го обмислим, че много неща ни нахлуват в главите, а не можем да ги формулираме.Разни конкретни лични истории за илюстрация, ама трябва да се обобщават.Всички тук сигурно си имат примери по темата.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Вто Мар 27, 2007 8:53 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

явно не трябва човек да е всеотдаен,защото по-вечето "приятели" се възползват максимално от добрината и добронамереността ни.аз се чудя с какви очи биха дошли отново при мен/давам пример лично с мен/при условие че когато аз съм се нуждаела по някакъв начин от тях то просто ги е хванала липсата Crying or Very sad и въпреки това вече ми се случи точно такова нещо и отново помогнох а се забрави мигновенно за мен след помощта ми./в случая се казва да ти имам приятелите Confused Embarassed /
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Мар 27, 2007 8:57 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Не, идеята ми не беше да плюем по приятелството, а да ми обясните как е при вас. Камю, например казваше нищо от рода на: "приятелят не е човек, който ви се обажда всяка вечер, за да провери дали не сте се самоубили или пък имате подобни намерения". С имането и даването и вземането е ясно. Имали сме дали сме, нямали са взели са, а понякога и обратното. Кой може да води тефтер "взел колю, дал колю" в продължение дори на една година приятелство. Нито пък очаквам клетвени декларации от потребителите. Просто искам да зная как е при вас, ако разбира се исдкате да споделите. Ясно е че нищо не е вечно, но приятелството и приятелския кръг не са точно личности, а институция, в която личностите се сменят (защото няма нищо вечно). Въпросът е за принципа и за институцията Rolling Eyes

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Мар 27, 2007 8:58 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile Явно трябва да се тръгва с малко очаквания. Smile И нека не прозвучи егоистично, но и помагането с мярка - преценявай си възможностите и хората.Малко са тези, на които можеш да разчиташ, че ще са до теб в трудни моменти.И аз го знам от опит,въпреки, че и не очаквам и не искам много.Може би само един телефон:"Как си?" на хора, на които е помагано. Но ако не е - ще го преживея, няма да се тръшкам. Cool
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Мар 27, 2007 9:09 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Smile Smile Smile А може да се опасяват,че ще изглеждат като търсещи услуга...


Търсденето на услуга не страшно, правенето на услуга също Cool Според мен е неприятно, че хората след това ти се чувстват задължени по някакъв начин, а ти си го направил защото си могъл и си доволен от това, че са го приели, а не отказали. И не искаш повече, а те си мислят, че трябва да ти се отплатят, че нямат с какво и всичко това ги изнервя ли що ли... не зная. И се връщаме до старото правило: "искаш ли врагове, създай си длъжници" Razz

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Вто Мар 27, 2007 9:15 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

наистина е така Маг Живин но и другата крайност е често срещана-винги си длъжен да им помагаш на приятелите а те не са длъжни дори и да се интересуват за елементарни неща около теб самия.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Мар 27, 2007 9:17 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Стига да имаш, защо да не дадеш? Cool

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Вто Мар 27, 2007 9:19 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

аз и да нямам какво да давам пак намирам по нещичко Laughing /било то и с разстягане на мозъчните "гънки"/въпрос на желание е наистина а и всичко опира до самия човек как е устроен да се раздава или само да ламти да получава Confused
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Мар 27, 2007 9:21 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аз и за това също питах - за хората, които благоволяват да получават, да ни позволяват да се къпем в лъчите на тяхното еди-какво си.

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Мар 27, 2007 9:22 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Живин написа:
kati написа:
Smile Smile Smile А може да се опасяват,че ще изглеждат като търсещи услуга...


Търсденето на услуга не страшно, правенето на услуга също Cool Според мен е неприятно, че хората след това ти се чувстват задължени по някакъв начин, а ти си го направил защото си могъл и си доволен от това, че са го приели, а не отказали. И не искаш повече, а те си мислят, че трябва да ти се отплатят, че нямат с какво и всичко това ги изнервя ли що ли... не зная. И се връщаме до старото правило: "искаш ли врагове, създай си длъжници" Razz


Точно това имах предвид - никой не обича да е задължен на някого, това автоматично поставя отношенията на неравностойна основа.Аз също мразяда съм задължена, много е обременяващо.А би могло да бъде по-просто.А въпросните хора около вас заради специфичните ви способности да се страхуват да не изпаднат в положение да изглежда, че ще търсят някаква облага, да не изглеждат като използвачи и за това да са резервирани.Понякога човек се презастастрахова.И аз го правя по някой път.Има хора другата крайност - тия могат - дай да сме приятели с тях, че да използваме максимално каквото могат и нямат никакви скрупули.А първите ги е страх да не заприличат на вторите. Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov