НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пет Апр 19, 2024 6:32 am Вижте мненията без отговор
Дойде ли потопа днес ... поне в София?!
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Юли 01, 2009 5:06 pm
МнениеЗаглавие : Дойде ли потопа днес ... поне в София?!
Отговорете с цитат

Не знам какво мислите вие,но аз съм сигурна, че е така ... Rolling Eyes

От 10 етаж днес след обяд бях свидетел на ... голям пожар, голямf наводнение и нещо, което не съм виждала друг път през живота си.

Мълниите се възпроизвеждаха на височината на блока (той е 14 етажен!) с невероятно силно пращене и жужене и падаха на около 100-150 м разстояние от блока, а някои буквално се зацепваха м/у нашия и съседния блок.

Беше просто невероятно!
Получи се нещо точно такова ...

А сега малко новини за обстановката в София ... Confused


Дъждът наводни София
01.07.2009, 17:26
news.bg


Проливният дъжд, който се изля над София, причини проблеми на някои места.

Над 60 сигнала са постъпили в Министерство на извънредните ситуации за наводнени спирки и гаражи.

Сигналите са били предимно за квартал „Люлин" и района на Сточна гара. Там няколко коли са били блокирани за известно време в образувани огромни локви.

Заради дъжда е бил наводнен и подлеза пред президентството. Движението на трамваите през Лъвов мост е било спряно.

Екипи на Териториалните дирекции на МИС от София-град и София-област работят по отстраняване на щетите.

Спасителите работят по отводняване на сгради и разчистване на паднали дървета.


Последната промяна е направена от СЕЛЕНА Ярослава Велесова на Чет Юли 02, 2009 1:52 pm; мнението е било променяно общо 1 път

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Юли 01, 2009 5:21 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

На всичкото отгоре в този проливен дъжд с гръмотевична буря и ... пожари ... Sad

Пожар в базата на бившето предприятие "Булгарплод"
01.07.2009, 14:30
news.bg


Пожар е възникнал в базата на бившето предприятие "Булгарплод" в столичния квартал "Дружба", съобщиха от пресцентъра на МВР.

Сигналът за пожара е бил подаден в 13.30 часа.

На мястото има седем пожарни автомобила и една линейка, посочиха от ведомството. Няма данни за пострадали хора.

Според първоначалната информация причината за пожара са заваръчни работи. Огънят е обхванал складови помещения, допълва Дарик радио.

===========================

Проливен дъжд създаде проблеми в столицата
01.07.2009 / 17:02


В Министерство на извънредните ситуации са постъпили над 60 сигнала

Над 60 сигнала са постъпили в Министерство на извънредните ситуации за наводнени спирки и приземни етажи в София. Постъпилите обаждания са за районите на Сточна гара и квартал "Люлин" в столицата. Екипи са изпратени на всички места. Много са сигналите за паднали дървета. За момента във ведомството няма информация за бедстващи хора вследствие на проливния дъжд.

Няма райони, останали без електричество. Няколко автомобила изгаснаха след като попаднаха в огромна локва, намираща се след надлез "Надежда" на "Ломско шосе" в посока Костинброд. Дължината на локвата е около 20 м., а дълбочината й е около метър. В момента в нея има между 5 и 7 автомобила, които са изгаснали от водата.

Спряно е движението на трамваите през Лъвов мост в София. Причината за спирането е, че в следствие на бурята в района има паднали клони. Спряно е движението на трамваи и през подлеза на квартал "Триъгълника". Вследствие на бурята подлезът се е напълнил с вода.

Екипи на пожарната отводняват на седем-осем места в София заради възникнали наводнения вследствие на падналия проливен дъжд. Най-сериозно е наводнението в подлеза пред Президентството и в мазетата на Транспортна полиция.

В Банишора е паднало дърво върху контактната мрежа на тролеите. Към момента движението не е прекъснато.


Именно това последонто гледах как се развива ат 10 етаж на блока ни, защото просто е до нас ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Юли 01, 2009 5:25 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Валежите продължават до средата на юли
01.07.2009 / 06:40

За периода 1-15 юли средните температури ще бъдат около нормалните за сезона.

Какво ще бъде времето между 1 и 15 юли:


В началото на месеца атмосферата ще се задържи неустойчива - ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще има краткотрайни валежи, придружени от гръмотевици. Впоследствие, от изток ще настъпи стабилизиране и на 3 юли ще бъде предимно слънчево с високи температури.

Само на отделни места в западните райони са възможни валежи и гръмотевици. През почивните дни отново на места ще превали и прегърми. Впоследствие - до средата на месец юли (периода 6-15.07) се очаква зонален, западно-източен въздушен пренос. На фона на преобладаващо слънчево време ще преминават атмосферни смущения, които ще носят дъжд и гръмотевични бури. Възможни са и градушки.

По-активни ще бъдат тези смущения, с повече бури и валежи, в западните и северни райони от страната, докато над югоизточните части процесите е по-вероятно да се размиват и да се задържа относително по-сухо. С преминаването на атмосферни смущения ще настъпва временно понижение на температурите, след което бързо ще се повишават до и малко над 30°.

За целия период средните температури ще бъдат около нормалните за сезона. Очакват се отделни горещи дни и други, в които ще бъде малко по-хладно. В равнинната част от страната средните температури ще бъдат от 20 до 24°, в планините - от 10 до 15°.

По-вероятно е сумата на валежите да бъде около, в отделни райони в северозападната част от страната и над нормата.


Казах ли ви , че потопът е дошъл?! Confused Rolling Eyes

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Юли 01, 2009 6:10 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Да имате да казвате нещо и вие?! Confused Cool

Защото новините вСофия са поне за около 3 яки пожара - в "Дружба", "Младост", "Надежда" ...

... ама така като хрълих един бегъл поглед из страната не видях нищо по различно нито във Варна, нито в Бургас, нито в Пловдив и ... т.н.

Пък да не говорим за наводненията в Централна Европа, в Австралия, за катастрофата в Италия, за всичките днешни 56 катастрофи в София ако щете ...

Вали проливен дъжд, а пък бушуват пожари ...

Я вижте какво става само ... Shocked



=======================================================
Невиждани наводнения в Африка

Над 1 млн. души са подстрадалите от невиждано наводнение на границата на Ангола и Намибия, предава ИТАР-ТАСС. Причина за бедствието са придошлите води на реките Замбези и Окаванго, предаде БГНЕС.

Освен в Ангола и Намибия, положението е тежко и в Ботсвана, Замбия и ДР Конго. Само в Намибия са нужни спешно 1.3 млн. долара за храна и медикаменти за пострадалите.

Освен от удавяне, населението в пострадалите райони ги дебне и опасност от крокодили и хипопотами. Наводненията носят и малария, от която вече са заразени 2 000 души.

Двадесет и пет от тях вече са починали. Властите снабдяват бежанците с питейна вода, храни и палатки. Средствата обаче са крайно недостатъчни. Голяма кампания в подкрепа на подстрадалите развива Международния Червен Кръст.
==========================


Това беше съвсем наскоро ...

А ето ви и новините през последните дни за:

НАВОДНЕНИЯ И ЗЕМЕТРЕСЕНИЯ ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Юли 01, 2009 7:15 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Днес дъждът ме свари в центъра на София, с група колеги бяхме навън по работа и се изнесохме на бегом да се скрием на сухо. Слава Богу не бяхме около наводнените зони.

По-миналата неделя по време на една буря до нашия блок падна мълния, изтрещя все едно се стовари на метри от нас и предизвика авария в електозахранването на зони от квартала за няколко часа, водата също спря.

По принцип доста съм се плашила от мълниите ако съм навън по време на буря /по-точно да не ме нацели някоя/, но в града все съм си мислела, че е по-безопасно, защото по сградите има гръмоотводи. Явно не е толкова безопасно и между сградите, щом са били толкова ниско, както се каза по-горе, а и имайки предвид как падна близо до нас. Май не се случва за пръв път, сигурно има някаква по-специфична уязвима зона тук, която ги привлича по някаква причина, може да е резултат от някаква човешка дейност или небрежност, не знам какво точно е. Rolling Eyes

_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
taniuga




Регистриран на: 11 Мар 2008
Мнения: 223
Пуснато наПуснато на: Чет Юли 02, 2009 12:11 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

В условията на толкова излишък на отрицателна енергия около предстоящите парламентарни избори, която се е струпала над страната ни - нищо чудно сами да сме си причинили всичко това.
То не бяха черни пиари с брадви и гилотини, не бяха оплюване по медии и Интернет пространството, заплахи и внушаване на страх и ужас...Толкова мръсотия се изля във финото пространство, която вероятно се е възпроизвела и във физическото като бедствия... Дано след 5 юли нещата се нормализират и успокоят - и природата, и мисленето, и говоренето, и взаимоотношенията...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Юли 02, 2009 2:12 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Честно казано аз изобщо нямам представа ни най-малко какво става с депутатите за парламентарните избори, ни ознам кои са те, стане ли въпроси за политици буквално спирам да слушам и гледам каквото и да било свързано с тях ... тази безумно алчна и жаждаща власт прослойка не ме интересува.

Нито гледам телевизия, нито купувам гнусарската преса, нито пък тършувам из нета за подобно инфо, защото това абсолютно никак, ама никак не ме интересува.

Това за мен са мъртви хора, които са се само-зомбирали до пълна самозабрава и са готови дори да се лишат с някои от собствените си външни или вътрешни органи, но само и само да се сдобият с власт и пари.

Мен не ме гони подобна болест ...

А ти taniuga си абсолютно права, естествено ... това, че някои хич не ги е еня какво биха предезвикали понякога само с един "невинен" жест изпълнен с вътрешна негативна нагласа е факт, който отдавна не е за пренебрегване.

Имайки и предвид, че вече се настаняваме в четвъртото измерение, където кармичните последици са буквално скорострелни, ние трябва изключително много да внимаваме какво мислим, защото една изпусната мисловно дума на този етап от времето може да предизвика много сериозен природен катаклизъм или невиждано бедствие, а и не само ...

Та какво остава за вчерашния дъжд с гръмотевичната буря, 56 катастрофи, 3 пожара, и всички останали последици свързани с тях ...
Confused Rolling Eyes

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Чет Юли 02, 2009 5:23 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

При нас положението е същото .Снощи вечерта ни се наложи да поoбиколим доста града и засякохме поне три,четири пожарни коли.

Един от пожарите явно е бил доста голям защото улицата цялата беше задимена,а тя е главна .Искахме да видим къде е пожара и тръгнахме след пожарната ... Най-грозното беше ,че дори и пожарната не моа да намери къде е пожара .... и си замина ,а улицата продължи да дими ...а миризмата беше ужасна .После не знам какво е станало .Преди два дена също имаше голям пожар във кв.Възраждане .
Дъждовете също са много силни.С приятели наблюдавахме гръмотевиците .... падаха на едно и също място ,което беше странно ...

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Чет Юли 02, 2009 5:49 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Обичам светкавиците!
Може да ви се струва странно, но не ме е страх от тях. Напротив - дори ми създават усещанеза сигурност.

"Невероятно, но факт!"

А влагата недолюбвам и то главно, защото е придружена със студ и вятър.
Някога имаше ху-у-убави топли летни локви за джапане. Сега са студени...
Е, как да обичам дъжда, тогава, а?

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
taniuga




Регистриран на: 11 Мар 2008
Мнения: 223
Пуснато наПуснато на: Чет Юли 02, 2009 8:15 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аз също обичам светкавиците и летните бури... Даже когато гърми и трещи обичам да гледам могъществото на природата... Обхваща ме усещане за това колко сме мънички и дребни в сравнение с природата и се чувствям като дете пред нещо голямо и атрактивно, по-скоро изпитвам любопитство... А след лятна, краткотрайна, но силна буря природата е утихнала сякаш се е разтоварила от напрежение и аз вътрешно усещам същото - сякаш напрежението си е отишло и се чувствам успокоена и умиротворена.. .
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Чет Юли 02, 2009 8:41 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

taniuga написа:
Аз също обичам светкавиците и летните бури... Даже когато гърми и трещи обичам да гледам могъществото на природата... Обхваща ме усещане за това колко сме мънички и дребни в сравнение с природата и се чувствям като дете пред нещо голямо и атрактивно, по-скоро изпитвам любопитство... А след лятна, краткотрайна, но силна буря природата е утихнала сякаш се е разтоварила от напрежение и аз вътрешно усещам същото - сякаш напрежението си е отишло и се чувствам успокоена и умиротворена.. .
Аз не "разтоварвам". По- скоро - "зареждам се".

Става ми спокойно и комфортно. Но вероятно,защото съм мъж и не търся закрила както жените, а се стремя да я давам, то н се чувствам "мъничък и дребен". Светкавицата и гърмът после са ми като приятели. Те ми помагат...

Не ме питайте "Как?" и т.н., защото не знам. Просто така усещам нещата- нито аз съм по- голям от тях, нито те.
Ние не сме врагове, нито съперници, та да играем на "Кой е по-по-най?" Laughing

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 03, 2009 12:22 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

taniuga написа:
Аз също обичам светкавиците и летните бури... Даже когато гърми и трещи обичам да гледам могъществото на природата... А след лятна, краткотрайна, но силна буря природата е утихнала сякаш се е разтоварила от напрежение и аз вътрешно усещам същото - сякаш напрежението си е отишло и се чувствам успокоена и умиротворена.. .


Обожавам всичкото това ...просто се сливам с него, невероятно е като усещане!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 03, 2009 12:42 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Кати, то и в града не е никак спокойно.
Блока в който живеех до преди година си имаше гръмотвод,но взеха че отрязаха частта от него, която е забита в земята и познай колко има гръмотвод.
Според мен при това гъсто населено положение на блокове е по-страшно.В моя край на квадрат е паднало 132 куб.метра вода/така поне пише в местния вестник/.инъче си беше страшно-вода до коленете.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
D_G




Регистриран на: 28 Яну 2009
Мнения: 134
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 03, 2009 10:24 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аз много много се чудих какво да правя като все попадам на статии, че идвал края на света...Даже на моменти ме обхваща страх от нещо такова, че тия моменти са си и цели дни понякога...Обаче и да ме е страх и да не ме е, ако има да става нещо, ще става.Опитвам се да приемам по-леко нещата и да не се ядосвам и да не се тревожа толкова и всякаш е по-леко така.Абе накратко:Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
По въпроса с мълниите и гръмотевиците, пък и земетресенията-едно време не ме беше толкова страх, дори ми беше интересно.Сега създадох нещо, което ми е по-скъпо от собствения живот и ми се свива сърцето всеки път като се спомене за земетресения или чуя гръмотевици.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Юли 04, 2009 11:23 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Подобни простотии има колкото искаш и не искаш из нета ... те са несъстоятелни.

Разполагам с достатъчно информация относно истината на обновяващия процес, който тече доста отдавна, и който влиза в пълното действие сила си през 2012 год., но това няма да доведе до окончателната гибел нито на Земята, нито на човечеството върху нея.

Ще доведе единствено до тотални промени - както за добро, тка и за лошо.

За продудените люде ще е в позитивната насока, а за слепите и спущи духом - за зло.

Не мога да публикувам за сега никаква част от тази информация, защото първо трябва да я преведа ... Confused

А ми липсва достатъчно време и поради тази причина го правя много бавно ...
Confused Rolling Eyes

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov