НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Апр 18, 2024 12:05 pm Вижте мненията без отговор
ЗА ВРАГОВЕТЕ
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Мар 31, 2007 8:57 pm
МнениеЗаглавие : ?? ?????????
Отговорете с цитат

Преди време пуснах темичка за приятелството, ама като че ли говорихме повече за врагове и предатели. Сега искам да пусна нещичко за враговете, пък може да споменем добра дума и за приятелите. Лично аз нямам врагове, но има много хора, които се изживяват като мои кръвни врагове. Според мен разликата е съществена, но те надали я усещат. Rolling Eyes

Ако се замислим, какво по-вярно от враговете ни имаме в този живот. Приятелите идват и си отиват, предават ни, продават ни, дебнат ни (четох аз, четох, не ми се правете на изненадани), а враговете ни си остават такива до смъртта. На това му викам аз вярност. Cool

От трета страна пък, враговете са тези, които не се боят да ни атакуват, критикуват и съответно да ни правят все по-съвършени. Понякога се чудя кое е за предпочитане, а понякога се удрям в поговорката за какво са ми врагове, когато си имам приятели

Ако някой може да удари приятелска или вража ръка Wink чрез мнение, съвет, опит... та да изясним сложната дилема

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
irini




Регистриран на: 10 Мар 2007
Мнения: 94
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Мар 31, 2007 9:04 pm
МнениеЗаглавие : Re: ?? ?????????
Отговорете с цитат

Маг Живин написа:


Ако някой може да удари приятелска или вража ръка Wink чрез мнение, съвет, опит... та да изясним сложната дилема


Много хубава темичка, Маг Живин! Cool

Ще се включа може би в малките часове...

________________
1 Коринтяни 13:4. Любовта дълго търпи и е милостива, любовта не завижда, любовта не се превъзнася, не се гордее,
1 Коринтяни 13:5. не безобразничи, не търси своето, не се раздразва, не държи сметка за зло,
1 Коринтяни 13:6. не се радва на неправдата, а се радва заедно с истината,
1 Коринтяни 13:7. всичко премълчава, на всичко хваща вяра, на всичко се надява, всичко търпи.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Мар 31, 2007 9:09 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Може би ще изчакате включването на Аудан? Извинете ме, Embarassed но аз за всеки случай


_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Мар 31, 2007 9:15 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile Всъщност какво точно означава враг? Човек, чийто интереси сме засегнали по някакъв начин /волно или неволно/, на когото нашето съществуване пречи по някакъв начин да живее както му се иска,т.е. да постигне интересите си? Лични, професионални, всякакви?Първата ми реакция беше да пиша, че ние сами си ги създаваме и са плод донякъде на въображението ни - това е така, ако считаме, че някой ни пречи да задоволим собствените си интереси и постигнем собствените си желания.Но ако ние сме трън в очите на някого и иска да ни пречи, да ни вреди, дори да ни унищожи морално и дори физически.Вие знаете за какво говоря.На какво ни учат те:Да не ги мразим, да не им пожелаваме злото, да не храним чувство за мъст, независимо какво те искат да ни сторят.Да им прощаваме.На мен на този етап това не ми е трудно, може би за прошката трябва извстно време да узрее и да е истинска, искрена /говоря за вътрешната прошка, не показна/.Ако не сега, все някога ще дойде.така се постига вътрешната хармония.Но не мога напълно да съм обективна.Питам се, ако някой е платил по-голяма цена от действие на враговете си как би се произнесъл. Пример:Някой е решил да елиминира физически някой наш близък, защото му е конкуренция в бизнеса и "му пречи", ако успее да изпълни замисленото, да кажем, че го застреля на улицата/опазил Бог, простете ми за примера/.Какво следва от тук нататък за семейството му, акви чувства ще питае към този врег?Трябва много душевна сила, за да превъзмогне всички негативи в себе си и да се уповава на кармичната разплата.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
irini




Регистриран на: 10 Мар 2007
Мнения: 94
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Мар 31, 2007 9:17 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Живин написа:
Може би ще изчакате включването на Аудан? Извинете ме, Embarassed но аз за всеки случай



Познахте! Laughing Laughing Laughing

________________
1 Коринтяни 13:4. Любовта дълго търпи и е милостива, любовта не завижда, любовта не се превъзнася, не се гордее,
1 Коринтяни 13:5. не безобразничи, не търси своето, не се раздразва, не държи сметка за зло,
1 Коринтяни 13:6. не се радва на неправдата, а се радва заедно с истината,
1 Коринтяни 13:7. всичко премълчава, на всичко хваща вяра, на всичко се надява, всичко търпи.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Мар 31, 2007 9:18 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
... Трябва много душевна сила, за да превъзмогне всички негативи в себе си и да се уповава на кармичната разплата.


Добре де, Кати, а трябва ли да търсим разплата?

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Мар 31, 2007 9:30 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Живин написа:

Добре де, Кати, а трябва ли да търсим разплата?


Smile Добър въпрос.Първата ни чисто-човешка реакция съчетана с мъката ни сигурно ще бъде да го унищожим по възможно най-жестокия начин или да го накараме да страда както нас.Но...трябва да се спрем и да си зададем въпроса ше се почувстваме ли удовлетворени от това, какво по-добро ще стане?Нищо, да се абстрахираме, че ще ни осъдят, щом сме се решили на такава отчаяна стъпка, значи, сме се прежалили.Няма да върнем човека.Да се абстрахирам и че ако го хванат, ще понесе ударите на правосъдието/въпреки, че знаем как действа системата, няма да коментирам д-вните институции/. Всъщност това е разплатата, която трябва да търсим, затова са създадени човешките закони, които всички сме длъжни да спазваме.И да знаем, че има други закони, които са над всичко и всички.Ако тръгнем директно към разплата, автоматично ставаме като него, даже по-лошо, защото ще бъдем водени от чувство на омраза и желание за мъст.Значи правилният отговор би бил, че не трябва да търсим разплата.Стига да сме достатъчно силни и осъзнати, че е така. Съзнавам, че е много трудно...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
INDIGO*




Регистриран на: 14 Мар 2007
Мнения: 122
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 01, 2007 12:00 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Доста неща се казаха по темата ,а едва сме я захванали.Аз някога имах истински приятели ,когато бяхме деца ,нещата изглеждаха разли4но,приятелство имаше,а сега като мода е станало ,да се гледат само интересите,даже познавам някои тактици ,по скоро подмолни мушици дето редовно притесняват враговете си ,под предлога ,4е са техни приятели.И какво подмазване става само ,както казвам -змии в пазвата си носи всеки ,вьпрос на време е да те гризне някоя ,докато си "спиш" Twisted Evil Дори скоро имах един прецедент с една енергийна вампирка ,дето 4есто идваше в кьщи с цел да ни побьрка от оплаквации,дори си имаше наглостта да се изрази така:- Като си говорила с нас ,много и олеквало,пьк вкьщи сама полудявала Twisted Evil Ужас ви казвам ,направо ни побьркваше.Не е истина ,4овек трябва да внимава с кого е завьрзал и елементарен мохабет,понеже има и такива нахални ,дето бьрзо ти "стават "приятели,а после да се 4удиш как да ги разкараш.Мога да дам и друк пример ..........
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 01, 2007 12:38 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile Такива хора са опасни без да го съзнават.Единственият начин е да ги игнорираме.Когато някой постоянно се оплаква от всичко и всички в живота си и иска да ни прави непрекъснати слушатели.Да, трябва да съчустваме, да състрадаваме, но не и да се оставяме да ни използват такива "душевни паразити", чийто проблеми дори не са по-големи от нашите. всеки нормален човек има нужда от изслушване в определен момент, от събеседник, дори и от отдушник, когато му е тежко. Всъщност и това е проявление на приятелство, стига да е взаимно, а не еднопосочно.Но да не се превръща в досаден навик.А това зависи до голяма степен от нас - не бива да го допускаме, още по-малко да допунем ние да се превърнем в такива "вампири". Това може да се случи в определени критични моменти от живота ни, когато ни затиснат много проблеми и сме изтощени психически се нуждаем от енергия за да се преборим.При недостиг на такава в един момент може неволно макар и временно да влезем ролята на "енергийни вампири" спрямо околните. Има начини да не допуснем да се случва, ако осъзнаваме тази опасност.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
INDIGO*




Регистриран на: 14 Мар 2007
Мнения: 122
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 01, 2007 12:38 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Враг или приятел ,приятел до скоро ,враг от скоро .Границата е невидима и лесно се преси4а .Затова аз ви казвам така :Имам познати ,нямам приятели ,приятелството е като братството, а аз имам брат
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 01, 2007 12:45 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile Понякога и братя могат да станат врагове/да не дава Господ/.И аз имам брат, но поради голямата разлика във възрастта ни/той е по-големият/ не сме могли да бъдем в такива близки отношения, съвместните изживявания и споделяния всеки е предпочитал да го прави с приятелите си.При малка разлика в годините може би щеше да е различно.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
INDIGO*




Регистриран на: 14 Мар 2007
Мнения: 122
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 01, 2007 1:22 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

О много си права с 2години разлика сме и не е лесно ,да си поделяме една спортна кола Laughing
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 01, 2007 1:35 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile А за мен беше още един възрастен в семейството, докато завършех училище отношенията ни бяха голям-дете, все бях възпитавана нещо,чак като ме приеха да следвам/веднага след гимназията/ изведнъж се смени отношението към мен като към голям човек - само за 2-3 месеца.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 01, 2007 1:36 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

INDIGO* написа:
О много си права с 2години разлика сме и не е лесно ,да си поделяме една спортна кола Laughing


А поне гаджетата дано успявате да си поделите, че става напечено. Sad
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
irini




Регистриран на: 10 Мар 2007
Мнения: 94
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 01, 2007 1:51 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
INDIGO* написа:
О много си права с 2години разлика сме и не е лесно ,да си поделяме една спортна кола Laughing


А поне гаджетата дано успявате да си поделите, че става напечено. Sad


Cool Cool Cool

Да се върнем на темата.
Ето няколко интересни цитата:


"И често чрез любовта човек иска само да прескочи завистта. И често човек напада и създава враг, за да скрие, че сам е уязвим за нападки.
"Бъди поне мой враг!" – така говори истинската страхопочит, която няма смелост да моли за приятелство.
Ако иска човек да има приятел, трябва заради него да желае да води война: а за да води война, трябва да умее да бъде враг.
В своя приятел човек трябва да почита и врага си.
Можеш ли да се приближиш досам твоя приятел, без да преминеш на негова страна?
В своя приятел човек трябва да има най-добрия си враг. Ти трябва със сърцето си да бъдеш най-близо до него, когато се опълчваш срещу него".


Фридрих Ницше, "Тъй рече Заратустра", изд. 1990 г.

________________
1 Коринтяни 13:4. Любовта дълго търпи и е милостива, любовта не завижда, любовта не се превъзнася, не се гордее,
1 Коринтяни 13:5. не безобразничи, не търси своето, не се раздразва, не държи сметка за зло,
1 Коринтяни 13:6. не се радва на неправдата, а се радва заедно с истината,
1 Коринтяни 13:7. всичко премълчава, на всичко хваща вяра, на всичко се надява, всичко търпи.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov