НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Съб Апр 20, 2024 7:39 am Вижте мненията без отговор
НАТРАПЧИВИТЕ МИСЛИ как някой ни въздейства негативно
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Мар 31, 2007 9:08 pm
МнениеЗаглавие : ???????????? ????? ??? ????? ?? ?????????? ?????????
Отговорете с цитат

Направо се ужасявам от факта, че има хора, които непрекъснато си мислят, че все някой им въздейства негативно!!!

Някой ги гледал лошо и си мислел лоши неща за тях ... други пък подозират всеки срещнат, че ги урочасва ... трети пък направо четат "мислите" на близки и познати, както и на съвсем случайни хора, които ги проклинат наум и искат да ги унищожат ... други пък непрекъснато си мислят, че едва ли не всеки познат /а може и непознат!!!/ им е направил страшна черна магия за пълно унищожение на личността им и ... т.н., и т.н.

Лично аз считам, че подобни хора, независимо дали те са от така наречените "колеги" или пък са "обикновени" хора, страдат от някакво психическо разстройство!

Не е задължително подобни личности да бъдат невменяеми /т.е. напълно луди!!!/, но в повечето случаи те страдат от така нарчените "натрапчиви мисли"! Подобни хора с подобни мисли биха могли да бъдат твърде опасни за околните тям!

А когато пък вече "натрапчивите мисли" са се превърнали в натрапчива психиатрична диагноза от рода на МАНИАКАЛНАТА ДЕПРЕСИЯ /както разбира се и друг вид маниакалности!!!/ или пък ПАРАНОЯТА ... нещата вече минават съвсем нормалните си граници и ... страдащия от подобни оплаквания трябва да потърси /ако той не желае, това могат да свършат и неговите близки да речем!!!/ незабавно консултация с психиатър!!!

А вие страдате ли от подобни натрапчиви мисли?! А познавате ли подобни хора, каквито ви описах?! Споделяте ли моето мнение?!

Очаквам коментарите ви ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Мар 31, 2007 9:30 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Сигурно съм професионално деформиран, но е доста срещано като явление. Понеже често ме търсят за помощ, да оправям бакиите на "колеги", на периоди доста често ми звънят да ми разказват как еди-кой си ги работел дистанционно и им заповядвал какво да мислят, да ядат и т.н. Болно ми е, защото виждам болни хора с "окултни" преживявания, които се събуждат сутрин с "чужда мисъл и команди в главата"... и не се лекуват.

Психиатричното здраве и изобщо психиатричната култура на българина бяха здраво занемарени в последните години и се гледа през пръсти на сериозни заболявания. Особено откакто законодателно навлезе модната западна тенденция за ненасилствено нелечение на тези хора - все пак държавата трябва да се ръси за скъпи лекарства, а така й излиза по-евтино и изглежда като европейски хуманизъм. Кой луд смята, че е луд. То да не е да ти е счупен кракът. Та психично болните се имат за здрави, останалите ги имат за особняци, държавата е доволна да не се товари с тях. Изобщо всички са доволни. Защото и самите болни са доволни да създадат семейства, да продължат и задълбочат генетичните си дефекти с всяко следващо поколение. Лошото е, че когато настъпи резултатът от днешната психиатрична политика, нещата ще са необратими. Rolling Eyes

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Мар 31, 2007 9:38 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile Аз не съм срещала точно такива тежки случаи.Само хора, които са убедени, че всеки е злонамерен към тях и едва ли не целият свят ги мрази.Всеки им завижда, подлага крак, прави им интриги, говори зад гърба им и какво ли още не.Иначе нормални хора, ама вманиачени на тема че всички са им врагове,защото те "превъзхождат" другите - кой бил много красив/а/, кой успява професионално, кой пък много умен, кой бил център на внимание и всички останали пукайки се от завист са в някакъв суперконспиративен заговор да ги провалят.То винаги го има това в живота, поводи за завист дал Господ, ама чак зад всеки ъгъл да ги дебнат катили за да ги спъват....
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Съб Мар 31, 2007 9:57 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

по повод на "психясалите магически мании" познавам една жена с която известно време работих.странна личност,на първо място е че се води изцяло от егоизма и материализма си.оттам и тръгват и личните и психо атаки че някой и завижда и все има направена магийка.отначало и се бях вързара,но в последствие разбрах при коя "ясновидка" ходи,която и "помага" да се оттърве от негативното влияние/абе по-скоро я поотърваше от доста левчета Very Happy /.та при въпросната жена /с психо отклонения от трезвия и разум/ е мания докато чуе за ясновидка и да подкара колата и да отиде при нея/него за да се убеди че отново има направено "нещо".
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
INDIGO*




Регистриран на: 14 Мар 2007
Мнения: 122
Пуснато наПуснато на: Съб Мар 31, 2007 11:24 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Много ясно ,4е хората си внушават какво ли не,кой от простотия ,кой от наивноста си,важно е да се отсява истината от слу4ващото се ,а не просто да си намираме извинение ,като се оправдаваме ,4е някой е ни е виновен за незгодите .Дори да си мисля ,4е в някои слу4аи става дума за карми4на намеса или вьмпиризьм ,отношението ми е двусмислено ,защото няма гаранция.Просто всеки ,разли4но приема нещата.Има и такива ,дето нямат собствено мнение и попадат в обьрканите лабиринти на дежурните сьветници ,които знаят вси4ко и само ни поу4ават с разни ,бабени деветини
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Пон Апр 02, 2007 1:17 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Има всякакви хора - такива дето ни мислят добро... и такива дето ни мислят лошо! Именно негативно настроените могат да ни направят "ЧЕРНА МАГИЯ", дори без самите те да го осъзнават...! Но ако се вманиечим, тази "натрапвича мисъл" само предлазполага "черния магьосник" Rolling Eyes ! Обаче... ако се отърсим от тези предразсъдъци никоя черна магия не е в състояние да ни въздейства! Нали именно това е имунитета срещу тези "зли умисли"! Така че такива хора с внушението си все едно казват "ела вълчо - изяш ме" Rolling Eyes !

_________________
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
merigi




Регистриран на: 24 Фев 2007
Мнения: 250
Пуснато наПуснато на: Пон Апр 02, 2007 2:03 pm
МнениеЗаглавие : ?????????!
Отговорете с цитат

Абсолютно споделям Вашето мнение.Натрапчивите мисли според мен са породени от нездраво мислене и поведение, отколкото че някой те е погледнал накриво или ти е помислил лошото.Защото, когато човек е изпълнен с любов към околните, те няма как да му въздействат зле.Разбира се и на мен са ми се въртели в главата какви ли не мисли особено като съм отчаяна.И точно в такъв момент се поддаваш на внушения, които изсмукват енергията, която от своя страна се насочва към страхове за бъдещето.А оттам спада имунитета и следователно идват болестите.Аз лично съм се поддавала на такива мисли, но е било за кратко.Слава богу!Защото наистина някои хора успяват да ти "пуснат" някоя муха и докато не я изгониш нямаш мира.Например с проблемите, които имам една приятелка ми каза, че може да имам направена магия. Sad Направо се ужасих! Попитах я "Кой ще се занимава с мен?"И започнах да дълбая....някои стигат до психоза, но аз намерих сили да отблъсна тази мисъл. Дори и някой да е направил нещо, то си е за негова сметка, нали?
Искам да кажа, че когато си втълпиш нещо или че някой ти мисли лошото,ти се превръщаш в една ходеща болка и не си полезен не само за себе си , ами и за околните с тези постоянно дебнещи мисли за щяло и нещяло.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пон Апр 02, 2007 2:50 pm
МнениеЗаглавие : Re: ?????????!
Отговорете с цитат

merigi написа:
... една ходеща болка...


оято околните интуитивно избягват.Напълно съм съгласен,че трябва да почнем от себе си.
Но понякога не виждаме полза от нас .Тогава се опитайте да насочите вниманието си лъм нещо голямо като идея(в,ако може без да й ставате роб.Внимавайте!).Може да е смалко,но шще видите,че от вас някой е имал полза и...черния кръг се отваря Smile
Тогава и помощта от друг човек върши работа

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
merigi




Регистриран на: 24 Фев 2007
Мнения: 250
Пуснато наПуснато на: Пон Апр 02, 2007 2:59 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Нима не сте били в компанията на хора, които са намръщени и те дебнат и оглеждат, та те ти завиждат за това или онова и така прехвърчат вредни флуиди.Искам да ви кажа, че някои са осбено податливи на внушения.Но и аз съм се окзвала уязвима....това да ме заболи главата от някой, с който съм прекара отрицателно време...не е хубаво.Определо има хора, които имат лошо излъчване.Всяват смут и неразбирателство у околните.Ти после се чувстваш като изцеден!Чудя се как става?!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Вто Апр 03, 2007 8:15 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

напоследък забелязвам че когато си мисля за нещо негативно,което може да ми се случи то се случва.явно и това са натрапчиви мисли,които трябва да избягвам защото може и сама да си "поканвам"неприятните неща. Crying or Very sad
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Апр 03, 2007 8:20 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile Възможно е причинно-следствената връзка да е в обратен ред - може би предчувствие за предстоящо събитие.Това е само предположение - не мога да знам.Зависи как ти идват мислите - ненадейно или следствие на логични разсъждения - безпокойство от неблагоприятен развой на нещо.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Вто Апр 03, 2007 8:28 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

според мен моите натрапчиви мисли си идват основно от това че аз винаги съм с едно наум че нещата могат да се завъртят и да се наклонят към лоша развръзка,та именно за това си и мисля че аз с тези си лоши помисли/които постоянно ми "изплуват" и като картини дори/си допринасям за развръзката на много събития около мен самата. Embarassed
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Апр 03, 2007 8:33 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile Всеки нормален човек при предприемане или в очакване на нещо предвижда и двта варианта на развой - благоприятен и неблагоприятен. Важното е във втория случай нещата да се сведат до взимане на евент уални предпазни мерки/ако е въвъ възможностите ни/ а не да се зацикля в насока непрекъснатоа мисъл за лошото.Може би така ще се избегне предизвикаване на събитието.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
merigi




Регистриран на: 24 Фев 2007
Мнения: 250
Пуснато наПуснато на: Вто Апр 03, 2007 8:34 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Според мен това не са натрапчиви мисли, а по-скоро интуиция... Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Вто Апр 03, 2007 8:39 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

според мен не си е никаква интуиция.ако спра само с едно "преминаване" на мисълта нищо не се случва,но ако започна да задълбочавам нещата и отново да си мисля какво ще се случи то се случва.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov