НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Съб Апр 20, 2024 2:26 pm Вижте мненията без отговор
Колко е важно да се пие достатъчно вода
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 10, 2009 7:05 pm
МнениеЗаглавие : Колко е важно да се пие достатъчно вода
Отговорете с цитат

Водата е в основата на всичко. Тя представлява 70% от човешкото тяло. Поне 8 чаши от невероятната течност на ден е задължителното количество, за да се усети благотворното й влияние


Не чакайте да ожаднеете съвсем, тогава вече сте дехидратирани. Научете се да пиете вода през определен интервал от време и скоро ще забележите разликата. Мозъкът също усеща действието на водата и прави разлика между глад и жажда.

Главоболие, слаба концентрация, умора, запек, суха кожа - все сигнали за недостатъчно количество вода.

Една от важните причини да не забравяме водата, е че тя помага при отслабване, като кара хранителните вещества, които се поемат да се усвояват много по-пълноценно.

Водата съдейства и за отделяне на отпадните вещества и токсините от червата и бъбреците. Без нея те се трупат в телата ни и пречат на действието на системите, което ни кара да се чувстваме като болни без видима причина.

Водата помага на изгарянето на мазнините в тялото и оставя по-малко място и желание за други калорични напитки.

Дава необходимата енергия и тласък на мозъка и ни кара да се чувстваме много по-концентрирани, жизнени и трудоспособни.

Водата предотвратява появата на бръчки и поддържа кожата здрава и свежа. Тя е и естествен лубрикант за ставите и тъканите, който поддържа гъвкавостта на тялото.

Ако сте свикнали да замествате водата с безалкохолни или други напитки, забравете лошия навик. Няма течност, която може да я замени. Напротив, кафето, например води до загуба на течности и дехидратиране.

Ако чистата вода Ви се струва твърде скучна, само й добавете резен лимон, нар или портокал, дори парче краставица. Така ще си осигурите допълнително количество витамини и свежест.


Автор: Елена Георгиева, ecomedia.bg

_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
taniuga




Регистриран на: 11 Мар 2008
Мнения: 223
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 10, 2009 8:45 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Обожавам допира на водата - и то студената вода. Обливане със студена вода ми действа много добре и физически и психически /може би, че съм огнена зодия и водата трябва да ме балансира/ Практикувам го и лете и зимата, когато съм в добро здравословно състояние. Усещането е много приятно за тялото - в първия момент е ексклузивно, но после става особено приятно - умората изчезва и кондицията се подобрява.
Много съм търсила информация за обливане със студена вода, но навсякъде пише за приятно хладка вода 25 - 30 градуса. Ако имате инфо - пратете моля!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Юли 11, 2009 2:20 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Водата е живот! Smile

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Mega-V




Регистриран на: 30 Авг 2009
Мнения: 26
Пуснато наПуснато на: Сря Дек 09, 2009 9:37 pm
МнениеЗаглавие : :
Отговорете с цитат

Значи, след всяка фитнес тренировка, си удрям контрастен душ. Започвам с топъл, след това преминавам на студен за известно време, отново топъл и накрая за завършек се обливам със студена вода, няколко пъти. Нито съм се разболял от това, нито съм се почувствал зле, напротив, бодър, свеж с прилив на енергия. Препоръчвам го на всеки, но разбира се, говорил съм и с фитнес инструктори, които твърдят, че преди да се подложи човек на подобен душ, тялото трябва стабилно да е загряло, това означава, след тренировка, велоаргуметър, фитнес упражнения или аеробика, минимум 30 минути.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Чет Дек 10, 2009 5:43 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Хората имаме тела за различни климати. Отделно от това всеки се пренастройва както смята, че трябва да е "правилно". Резултатът- зиморничави и "моржове".

Т.е. някои хора могат да се "контрастят" и без предварителна загрявка, защото те я има постоянно. Laughing

Е, не го препоръчвам, де. По- скоро се забавлявах. Но горещо препоръчвам тибетскиия съвет : след упражнения- Т О П Ъ Л душ!!!
Не студен, не шах- мат, а САМО топъл!

Причината е свързана с полето около физическото ни тяло.

Шотландците се къпят с редуване на гореща и хладка вода, но причината е икономията и ефективността. И накрая не всички се обливат със студена вода, та целият свят да им е кривз . Laughing

Т.е. и шотландци, и тибетци, и аз се обевдиняваме под лозунга:

"Не се гаврете с тялото си, за да не се изгаври с вас!"

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Mega-V




Регистриран на: 30 Авг 2009
Мнения: 26
Пуснато наПуснато на: Чет Дек 10, 2009 9:36 am
МнениеЗаглавие : :
Отговорете с цитат

Да, имаш право, аз лично съм свикнал на този вариант, който описах. Странно ми е, как разни руснаци, се топят в ледени езера, как издържат на този студ, при положение, че са на по 70 години Rolling Eyes
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Чет Дек 10, 2009 6:48 pm
МнениеЗаглавие : Re: :
Отговорете с цитат

Mega-V написа:
Да, имаш право, аз лично съм свикнал на този вариант, който описах. Странно ми е, как разни руснаци, се топят в ледени езера, как издържат на този студ, при положение, че са на по 70 години Rolling Eyes
Преди доста години, се запознах с един финландец, който се потеше по отник до отворения през ноември прозорец, докато аз зъзнех в пълно зимно облекло- 2 пуловера, як,е шапка и ръце в джобовете.

Оказа се, че той има по-висока телесна температура и високо кръвно и не издържа на жеги, разбира се.

Е,разните му йоги топят ледове с тялото си, ама туй е контролът върху системиите си. Всеки го може, но няма зор да го прави. Wink

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov