НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Вто Апр 16, 2024 8:12 am Вижте мненията без отговор
Въпрос относно "Пътят на душите"
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 04, 2007 10:11 pm
МнениеЗаглавие : ?????? ??????? "????? ?? ??????"
Отговорете с цитат

Маг Селена, прочетох с интерес "Пътят на душите" от "Публикации".Вие сте за нас експертът!Моля Ви, кажете ако имате време, това, което е написано там, има ли нещо общо с нещата наистина?Звучи доста различно от това, което сте писала и сте ни обяснявали за състоянието на душата след смъртта, за пустотата, за сливането с божественото.Това, което е написано там, звучи много весело /дано да е така!/, като приятно прекарване в колежанско градче с добри приятели и супер компания /липсва само пийването/.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 04, 2007 10:29 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Бях чела книгата преди години.Това са само откъси.Не през цялото време си "прекарват така весело", но общо взето описаните преживявания са позитивни.Душите преминават през различни етапи и кръгове на общуване, като идеята е равносметка,самоанализ и учене.И право на избор.Разбира се не е задължително да вярваме на всичко написано и да го взимаме за чиста монета.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 05, 2007 4:02 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ами ако прочетете статията за духовете и техните рангове, просто ще разберете за какво всъщност става въпрос!

Аз ви давам есенцията, а детайлните и понякога несъществени елементи от нея могат да бъдат дори и забавни в зависимост от това с какви духове се общува по време на даден контакт!

Радвам се, че все пак забелязвате разликата мужду едното и другото, защото "Пътя на душите" е по-скоро забавно четиво, отколкото някакво постижение в областта да духовната сфера!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 05, 2007 7:15 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
...Не през цялото време си "прекарват така весело", но общо взето описаните преживявания са позитивни....


Познавам поне две учения (базиращи се на векове отвъдна медитативна опитност на различни хора), описващи пътя в отвъдното като доста по-суров и по-постен откъм преживявания. Razz

Не зная доколко може да се вярва на регресията, като начин за връщане към минали животи и отвъджитейски реалности. Дори и в сериозните книги, които съм чел по въпроса се изтъкват две вероятности - едната е терапевтът да ни води или подсказва волно/неволно, т.е. да ни вменява донякъде "спомените ни", а другата е мозъкът ни услужливо да създава ситуации, за да ни помогне да се справим с проблемите си в ежедневния свят, т.е. нещо като механизма на компенсаторните сънища. Напоследък се изписаха и изчетоха доста научни статии, за вменени спомени за несъществуващи проблеми или насилия през детството. Това е доста сериозно, защото става въпрос за трайна сугестия, при която човек пренарежда ценностната си система въз основа на "припомненото".

Но като хапче против страх от смъртта, подобни книги винаги вършат работа. Има някои, които предпочитат да знаят, че отиват на по-добро място. А дали е така... Rolling Eyes

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 05, 2007 7:38 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Всъщност като че ли ролята на тези книги наистина е най-вече "хапче против старха от смъртта", но и подтик да си обясняваме случващото се в живота ни и взимоотношенията с хората.Идеята, че сами сме си избрали точно този живот, с тези случващи се събития и изпитания, с тези хора в него донякъде ни дава сили и стимул да понасяме "по-философски" неприятните събития и конфликтите с близките.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 05, 2007 8:13 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Мен си ме е страх от смъртта. Crying or Very sad И по-точно - не от смъртта като такава, а от начина по който ще се случи.От болката, ужаса, неизвестността - такива неща.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 05, 2007 8:18 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Страх ме е, как ще се отрази на хората след мен.Преди не мислех много за това, но сега се позамислям и това ме кара да се отнасям с по-голяма отговорност към себе си.Поне докато съм нужна на някого...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 05, 2007 8:28 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Идеята, че сами сме си избрали точно този живот, с тези случващи се събития и изпитания, с тези хора в него донякъде ни дава сили и стимул да понасяме "по-философски" неприятните събития и конфликтите с близките.


Това не е нито идея, нито теория! Това е доказан факт, въпроса е кой и как точно поднася информацията за нещата.

Действително всеки от нас си избира къде, кога и при кого да се прероди. Но в книгата има детайли, които просто хвърлят човека в една не чак до там "реална представа" както за нашия избор на прераждане, така и за регресията т.е. припомнянето на нашите животи!!!

Преди години бях свидетел как един такъв мой "колега-регресьор" в продължение на 6 часа измъчваше, а може би по-точно казано малтретираше една болна жена да си "спомни" в състояние на регресия миналите животи, за да може да оздравее впоследствие.

Ами честно казано не можах да изтрая това издевателство, защото начина по който въпросния правеше това /пък отгоре не всичкото беше и пиян!/ беше неправомерен и неправилен, върнах жената в нормалното й състояние, насочих я към добри лечители и тя до ден-днешен си е жива и здрава!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov