НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пет Май 03, 2024 10:53 am Вижте мненията без отговор
Астрология и здраве
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
christy




Регистриран на: 29 Окт 2009
Мнения: 2
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Ное 05, 2009 5:06 am
МнениеЗаглавие : Астрология и здраве
Отговорете с цитат

КОСМОБИОЛОГИЯ ИЛИ АСТРОМЕДИЦИНА

Още Парацелз е твърдял: “Лекар, който не разбира от астрология, не е никакъв лекар!” До ден днешен обаче лекарите не обръщат кой знае какво внимание на тези заветни слова. Напразно, защото астрологията действително може да помогне много на всеки един лечител.

Добрите астролози обаче отделят изключително голямо внимание на здравната тема при тълкуването на индивидуалния хороскоп. Защото опитният професионалист знае много добре, че неговият клиент (а това може да бъде всеки един от нас) се интересува истински само от три неща: от своето собствено здраве, от собствените си финансови възможности и от своя собствен интимен живот.

Историята на астромедицината или космобиологията, както я наричат напоследък, е доста дълга. Известният историк на астрологията Курт Полак пише в книгата си “Знание и мъдрост на древните лечители” следното: “Според хилядолетните ориенталски предразсъдъци, звездите са “почеркът на Бога”. Тъй като за древната астрология били необходими наблюдателници в различните точки на света, бърза куриерска служба и, естествено, добре обучени астролози, от тази скъпа услуга се ползвали само владетелите и държавният апарат. Тогавашните астролози следели движението на Слънцето, Луната и познатите им планети. Понякога те се занимавали с чисто климатични проблеми, но още тогава астрологията се използвала и за установяването на дадена болест. Тя давала доста точни сведения за това, как ще протече заболяването…”

Малцина са тези, които знаят, че наред със споменатия Парацелз с астромедицина са се занимавали такива титани на мисълта като Тихо де Брахе, Франсис Бейкън, Фридрих Вилхелм Шелинг, д- р Феерхоф и др.
Истинска революция в тази област предизвика обаче астрологичната династия Ебертин.

В началото била Елзбет Ебертин… Когато един ден я помолили да изготви хороскоп на непознат човек само по рождените му данни, тя, след като съставила хороскопа, възкликнала: “Този човек ще стане водач (фюрер) на немския народ!” Познала, защото била изготвила хороскопа не на кого да е, а на Адолф Хитлер…

Истински велик космобиолог обаче става нейният син Райнхолд Ебертин, който още през 1928 година започнал да издава знаменитото списание “Астрологичен съветник”. От 1948 година насам това списание се нарича вече “Космобиология”.
През 1938 г. Райнхолд Ебертин свикал в град Ерфурт конгрес на “астромедицинските пионери”. През същата година той започнал да издава и астрологичния годишник “Поглед в бъдещето”, като по- късно го прекръстил на “Космобиологически наръчник”.

Този гений на астромедицината е издал и ред изключително сериозни и важни трудове, които се превърнаха в крайъгълен камък на съвременната астромедицина. Трудове, които нашенските “астролози” не са и помирисвали. Сами си направете извода колко пари чинат тези хора и техните “услуги”.
Иска ми се да изброя все пак поне част от книгите на Райнхолд Ебертин… На първо място бих споменал изданията “Звездите ни помагат да лекуваме”, “Човекът и Космосът”, “Космобиологична диагностика”, “Основи на космобиологичната медицина”.

Делото на Райнхолд Ебертин бе продължено от сина му Балдур. През 1955 година баща и син Ебертин получават покана от проф. д- р Урбан, шеф на университетската клиника в Инсбрук. Заедно с професора те извършили ред наблюдения и експерименти в поверената му клиника. След дългогодишни проучвания двамата астролози открили връзката между шизофренията и взаимоотношенията между Луната и новооткритата планета Плутон.

Не след дълго била основана и “Космобиологичната академия Аахен”, към която се числели баща и син Ебертин, проф. д- р Урбан, проф. д- р Хайнрих Райх и д- р Валтер Голнер.

В наши дни вече е напълно възможно един истински астролог да посочи на своя клиент всички уязвими органи и системи на неговия организъм и по този начин да превърне прогнозата в... диагноза. И то доста преди болестта изобщо да се е появила!
Стига астрологът действително да е астролог и да си разбира от работата…


АПОСТОЛ АПОСТОЛОВ
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Ное 05, 2009 7:38 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Това за астролога си е много вярно!

И независимо от личните характерови слабости на г-н Апостолов, струва ми се, че той е прав за доста нещица. Cool

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
christy




Регистриран на: 29 Окт 2009
Мнения: 2
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Ное 13, 2009 9:20 am
МнениеЗаглавие : Слабости ли?
Отговорете с цитат

Постът е изтрит поради личните нападки срещу потребителите тук, както и вулгарния цинизъм, и още по-отвратителни обиди и непристойни емоционални изблици на ""Апостол Апостолов"!

В нашите редици и форуми те нямат никакво място!!! Cool

А дали изобщо той е ... Апостол Апостолов, или едни други наши "стари познайници", които навсякъде ги преследва дива параноя, си знаем само аз, Живин и ... самите те! Laughing
================================================
от модератора
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Valia




Регистриран на: 14 Сеп 2009
Мнения: 321
Пуснато наПуснато на: Пет Ное 13, 2009 9:58 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

christy, по-спокойно. Не мисля, че някой от нас тук е крадец, убиец, или насилник. И е малко прекалено да слагаш всички българи под общата категория "некадърни простаци".

Никой тук не е атакувал компетенциите на Апостолов, Селена спомена само за известни слабости в характера му. Мисля, че става въпрос за известно количество прекомерна гордост, която никак не е полезна за него самия (все пак, човека е нарекъл себе си "некоронования цар на българската астрология" Shocked).

Недей веднага да скачаш така, като ужилена Smile И внимавай да не идолизираш в съзнанието си никое човешко същество, това вреди и на него, и на теб. Теб те заслепява, а у него създава склонност към възгордяване.

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пет Ное 13, 2009 11:56 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Разконспирираха ме!!!
Аз съм тази от форума, дето мамя, подвеждам, крада, пребивам, изнасилвам и накрая ги убивам. Very Happy
Пък и не съм културен деятел. Embarassed
Като се замисля - нито съм културна, нито съм деятел.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Пет Ное 13, 2009 4:50 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Не ужилена, а ужилен. Все си мисля, че christy и Апостол Апостолов са едно и също лице.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Valia




Регистриран на: 14 Сеп 2009
Мнения: 321
Пуснато наПуснато на: Пет Ное 13, 2009 5:52 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

reveta написа:
Не ужилена, а ужилен. Все си мисля, че christy и Апостол Апостолов са едно и също лице.

Това всъщност не мисля, че е важно. Хайде да не изпадаме сега и ние в подробности Smile

Няма значение кой кой е, докато спазва добрия тон и има желание да допринася към информацията и позитивната атмосфера във форума. Така че съм убедена, че christy ще е добре дошла/дошъл във форума, ако спазва гореспоменатите условия.

Хайде с мир


_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Пет Ное 13, 2009 6:38 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ха .... я чакай малко ... christy пише следното :

Цитат:
Истината е една: Апостол Апостолов (за разлика от мнозина в този форум) никого не е измамил, подвел, окрал, пребил, изнасилил или убил.


За разлика от кой ?Искаш да кажеш ,че ние тук в този форум мамим,подвеждаме,крадем,пребиваме,УБИВАМЕ Shocked .

Добре... Знаеш ли какво ти липсва на мнението ... конкретика ! Давай ... искам примери .Обоснови се многознайко?

г-н Апостолов ИМА СЛАБОСТИ !Доказателство за това е твоето присъствие тук с твърдение,че няма такива! Laughing

Виждам духовно лицемерие ... в твоето мнение!Жалко ... жалко!

Прости на мен простосмъртната ,че се осмелих ! Cool


Последната промяна е направена от Didi на Пет Ное 13, 2009 6:57 pm; мнението е било променяно общо 1 път

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Пет Ное 13, 2009 6:40 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Знаеш ли какъв мир ще им дам на такива ... Направо шут в *** и BASTA! Evil or Very Mad

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Ное 14, 2009 12:10 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

reveta написа:
Не ужилена, а ужилен. Все си мисля, че christy и Апостол Апостолов са едно и също лице.


Недей да си го мислиш само, Ревета!

Разбира се, че е той.

Но ще го помоля да успокои топката и ... да прочете тукашните правила - ако все още не го е направил!

Моите уважения към него, со нека успокои тона наистина.

Защото всеки жив човек си има слабости, и аз също, и поради този факт според правилата на форумите тук, той - г-н Апостолов, знае какво ще последва ... всеки миг!

Аааааа ... всяка реклама тук се заплаща скъпо и прескъпо - дори и скритата също! Cool Laughing

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov