НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Апр 18, 2024 4:23 pm Вижте мненията без отговор
ПРЕДОПРЕДЕЛЕНИЕТО на брачните партньори
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 11, 2007 3:25 pm
МнениеЗаглавие : Re: :)
Отговорете с цитат

viki написа:
Маг Селена написа:


И ако избора е грешен то Вселената ще й покаже, че е така! Ако човек е направил погрешен избор наистина, тогава в зависимост от мотивите му за този избор Вселената винаги му дава знак под най-различни форми.



... а ако изборът е правилен Вселената отново ли ще даде знак по някакъв начин Question или тогава просто няма да имаме нужда от знаци...


Да, разбира се, че Вселената отново ще даде знак, но той вече ще бъде в положителния аспект, а не в отрицателния, както беше при мен!

При мен първо кмета на селото, който забележете, ни беше върл враг на цялото семейство, дойде лично да разговаря с мен, защото, така се оказа впоследствие, много ме обичал и ценял като буден ум и не искал да си поразя живота с този "хулиганин" - направо се изцъклих, като чух думите му!

Така и не разреши същият този селски кмет да сключа брак в селото си, ами се наложи да го сключвам тайно - през две села път - някъде на около 20-25 км!

Не бях навършила още 18 год. /до пълнолетие ми оставаха още 6 месеца/ и родителите ми не си дадоха съгласието да сключа брак с въпросния ми бивш съпруг!

И след като сключих брак /който се оказа впоследствие естествено невалиден, но с този мъж живях 17 год. и не можех да се разведа в продължение на цели 4 год./ вече ви разказах накратко какво се случи по пътя за към родното ми село - беше късно вечерта и нямаше никакъв автобус с който да се приберем в къщи, затова се наложи да ходим пеш!

А когато партньора е предопределения, то има съвсем други знамения или съновидения в най-благоприятния им аспект!!!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 11, 2007 3:49 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Мой по-млад роднина не по кръвна линия от известно време със съпругата си имат проблеми,а имат и дете.Спомням си,че точно преди бракосъчетанието си,но не помня дали е било на път за него беше спукал гума.По този повод моя колежка беше казала,че това е лош знак и "нямало да ги бъде".Скоро я срещнах/много рядко се виждам сега с нея,но се чуваме по тел. от време на време/ и й споделих за техните проблеми накратко без да се впускам в подробности.Тя каза, че "си знаела, че нямало да им върви бракът" още от преди, а от тогава са минали 8 г.Междувременно тя самата много неща е преживяла и да помни пък тоя случай малко ме озадачи.На моменти съм имала чувството, че тя има някакви да не кажа способности,но или интуиция, усещам, че знае повече неща за хората около себе си,без да ги казва,но никога не би го признала, нито дума за това и не смея и да я попитам.На това ме навежда мисълта от случайно подхвърлени думи от нея,по начин, който не предполага никакви въпроси и коментар.Всъщност това последното е отклонение от темата.Думата ми беше за семейството и дали такава на пръв поглед незначителна случка може да се тълкува като някакъв знак или задълбаването по такъв би се сметнал за суеверие.Никой тогава не отдаде значение на това или поне не го е показал.Между другото венчавката им стана в друг ден след сватбата, в Бачковския манастир лично от бившия Игумен дядо Наум/мъжът ми го уреди,защото беше близък с него/,както по-късно и кръщавката на детето им също.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 11, 2007 4:29 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Спомням си,че точно преди бракосъчетанието си,но не помня дали е било на път за него беше спукал гума.Думата ми беше за семейството и дали такава на пръв поглед незначителна случка може да се тълкува като някакъв знак или задълбаването по такъв би се сметнал за суеверие.


Не, това не е суеверие, това наистина е знак, че човека е на грешен път, че е направил неподходящия за него избор!

Още повече, че фактите са го и потвърдили, нали така?!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 11, 2007 4:46 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Да, в момента е така, но все се надяваме нещата да се оправят, да е временно, но по начина, по който я карат сега трудно ще стане,той го е зациклил в лоша посока и се е оставил на течението нещата да се развиват от само себе и, а тя хем иска да спаси брака си, но подхожда грешно /от моя гл.т.,може да не съм права/ и обвини сума ти народ от роднините и обкръжението, вкл. и мен, без да си имам хал-хабер без да са виновни, а аз бях готова поне да я подкрепя по някакъв начин поне морално, да я изслушам и т.н., въпреки,че той ми е роднина.Но стоя настрани, дори в момента не съм в час много какво става, защото никой нищо не ми казва е не се меся.Болно ми е за тях, но пък смятам, че всеки трябва да си носи отговорност за собствените си грешки, както аз съм си носила за моите и никой на никого не може насила да вмени модел на поведение според собствените си разбирания.Щом не ме търсят за съвет или помощ защо да им се навирам сама, бих могла сигурно да съм им полезна по някакъв начин, но ако те не го искат значи не трябва,най-много само повече усложнения.Малко егоистично, но след моите си преживелици не ми се влиза в чужди без покана, ще си гледам моя живот засега, да се погрижа за себе си и за тези, които наистина имат или ще имат нужда от мен.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 11, 2007 5:48 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Много мъдро решение!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 11, 2007 6:06 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Благодаря, това ми вдъхва спокойствие! Smile Не исках да занимавам форумиращите с подробности, но като споменах за случая без да искам се отплеснах много.Но поне и другите да си извлекат поука как трябва или не трябва да се постъпва в подобни ситуации.Аз лично, както и брат ми много сме търпяли брутална роднинска намеса от най-близките без да сме я искали,напротив не сме, уж от желание "за наше добро", но резултатите са имали обратен ефект/вместо да ни изпишат вежди са ни вадили очи/ и от от грижа за нас.Колко проблеми са можели да бъдат спестени и на нас и на тях самите - щяха да си спестят някои страдания впоследствие, а на нас нямаше да ни усложнят живота.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 12, 2007 8:38 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Така е, разбира се!

И когато казвам, че : "Не всяко добро е за добро!" имам впредвид точно това, което пишеш в последния си постинг.

Всъщност човек трябва да внимава на кого и какво добро би могъл да направи, защото след това наистина възникват ситуации, които усложняват още повече живота на този, на когото си се опитала да помогнеш!

И възникват враждите помежду ви! Винаги съм казвала, че приятелството поражда най-големите вражди!!!

А и ти, и аз, и навярно пък и другите, знаем, че : "Пътя към ада е постлан с добри намерения!".


_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пон Май 07, 2007 9:38 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Още като се пръкна темата,си бях навил да ви разкажа една история,ма все забравях.та сега й дойде времето.

Нещата започват преди 30-ина години,когато под "работа в чужбина",обикновено се разбираше "Коми","Ирак" или "Либия",а работата е строителство или медицина.Героят на нашият разказ е инженер в строителството,но му се явила възможност да работи в Молдова.
Интересното в случая е,че докато всеки ,по принцип,чака някакъв период от време и се надява,че ще го одобрят,тук просто го изискват,заради добрите му качества.
Той,обаче,нямал нужда от "повече пари"-имал апартамент,вила,кола."Тоя си е надвил масрафа.3а какво му е да ходи да се бъхта още?",би казал всеки средностатистически българин от онова време.
Така че отказал.Не след дълго се оженил.Родили му се двама сина.Средностатистическа семейна идилия.
Обаче...скандалите с жена му били ежедневие.След време станали толкова големи,че той мислел за развод,но чакал децата му да пораснат,а дотогава стискал зъби.

Дошъл "светлият" 10-ти ноември и почнали съкращения.те не го плашили,но напрежение имало навсякъде,работа също,а пари-не.
Тогава получил покана за работа на същия обект в Молдова(май бил военен,та това имяло някаква специфика,предполагам).Този път "животът го принудил" и тръгнал.

Когато проистигнал го чакала потресаваща изнанада-видял копие на жена си.Същото тяло,лице,прическа,маниери-всичко.Но характерът й бил такъв,че хармонизирал на неговия.
Развел се с жена си и взел молдавката.

Явно някога "Съдбата" му била "послала" да е щастлив,но той не разбрал знаците й.

Когато ми разказаха тази история(българската му съпруга и децата му лично познавах),то се замислих за себе си.В 9-ти клас срещнах Половинката си,но поради невниманияе я отрязах(или тя го е изтълкувала така,предполагам),та се омъжи за друг.
5г не поглеждах и не мислех за други жени,но се оправих.А горната история ме накара да предположа,че онова момиче не е било моя Половинка,а само е приличало на нея по нещо-външен вид,държание или нещо друго.И че имам още шансове.
През август 2006-та Маг Селена ми предсказа,че ще се запозная с момиче,скоето ще се оженим до края на тази година,най-вероятно.Тогава нямаше логика да ми пише така-обичах(обичам и ще обичам винаги) друга.Но се оказа права.Сега с новата си пишем само(живее далече опт мен),но нещата,май,отиват към поне съжителство.

Т.е бъдете нащрек за шансовете,които ви се дават.Но даже да пропуснете нещо,не се отчайвайте и знайте,че ще имате нови(в повечето случаи).

Успех! Smile

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пон Май 07, 2007 7:24 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Няма да започваме отново темата за сватбените ти трепети, но все пак - радвам се за теб.Животът на човек е по-пълен, когато са двама, които живеят, мислят и чувстват в синхрон.Желая ти искрено да срещнеш своята истинска хармонична половинка!Аз без моята не знам къде бих била, но нямаше да е същото усещане за пълнота.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Пон Май 07, 2007 8:47 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

дано наистина да си срещтна половинката,защото все се разминавам нещо/аз ли съм кон с капаци или още не мога да попадна на човека/ Confused
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Май 07, 2007 9:35 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Very Happy Поздравления и от мен и пожелания за подреждане на нещата по най-добрия и за двама ви начин.Успех!
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Май 07, 2007 9:53 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аз не смея да коментирам изобщо онова, което съм предсказала ... В такива случаи се снишавам ниско и като "сръбски партизанин" си скривам, щото кат почнат да прехвърчат искри от любов, да не ме запардоса някоя, деееее ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Май 07, 2007 10:00 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Няма лошо и хубави работи да се случват.Аз напоследък нещо съм се барикадирала в къщи от месец-два,а там на крака никoй няма да дойде.Ама не се знае,то ако е имало да се случва,се случва.Както се казва "дай Боже всекиму"! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Май 07, 2007 10:56 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

И аз се бях "барикадирала" в къщи и най-вече в офиса си, когато маг Живин ме сбара там - в офиса ми!

И теб няма да те подмине, Кати! Хич не си и мисли ... всяко нещо си е с времето си наистина!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Май 07, 2007 11:03 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Very Happy Very Happy Very Happy Благодаря за обнадеждаването.Как само си го изпросих.Всъщност наистина трябва и време,а то идва и когато човек е готов за това по някакъв начин,ако не е - нищо няма да се получи.
Very Happy Very Happy Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov