НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Сря Май 22, 2024 12:38 am Вижте мненията без отговор
Спешно проучване:как ни влияят ниските магнитни полета
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
diana30




Регистриран на: 08 Юни 2009
Мнения: 97
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 04, 2010 2:12 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ще споделя и моите наблюдения по отношение на съпруга ми.
Той по принцип си е разсеян, но в последно време хич "не е в час". Забравя елементарни неща. Аз постоянно го подсещам за какво ли не.
Освен това чувства невероятна умора. Той по принцип има много здрав и спокоен сън. Да, ама в последно време и той не може да спи много хубаво.
Аз също чувствам някаква умора. Но честно казано, колкото и странно да ви се струва, колкото повече правя нещо и се мобилизирам, толкова повече поддържам физическото си тяло във форма. Колкото повече неща правя, толкова повече не чувствам умората. Като че ли това ми помага да се концентрирам.
Ще видим какво следва и как по- нататък ще ни се отрази промяната в магнитното поле. Надявам се да го понесем възможно най- леко.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 05, 2010 12:42 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Като ви чета постовете, направо се успокоявам. Smile Аз пък си мислех, че нещо се разболявам. И при мен, и при мъжа ми е така, от около един месец. От друга страна хич не звучи успокоително. Защото ако човек се разболява, може би може да вземе някакви мерки за това, а пък така ...излиза че е извън нашите възможности да повлияем на тези процеси.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 05, 2010 2:08 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Не е точно така, Пенке! Confused

Малко релакс, малко медитация, и още повече редовно спане ... и хранене...

А после необходимите билкови хранителни добавки и нещата се подреждат - някак си.

Въпреки, че ... никак не е приятно това с играта на магнитните полета, ама ... няма начин ..."ке го ядем, пени се, не пени"....



_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Valia




Регистриран на: 14 Сеп 2009
Мнения: 321
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 05, 2010 2:45 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Прави ми впечатление, че когато извършвам интензивен умствен труд, почти нямам проблеми с концентрацията. Когато обаче работата ми е бавна и не толкова спешна, и изведнъж почвам да забравям елементарни неща.

Според мен има логика в наблюденията ми. Когато мисля интензивно, аз създавам свое магнитно поле заради повишената мозъчна активност. Когато обаче съм в покой, върху мен действа главно земното магнитно поле. И с намаления земен магнетизъм, то и влияещия върху мен магнетизъм намалява и затова почвам да забравям и ставам вяла, отпусната и ми се спи.

Последните няколко дни (докато нямах много работа и бях вяла) забелязах и един друг неприятен ефект - цял ден ми се спи, вечер като се прибера се ококорвам и цяла нощ спя неспокойно. Тази нощ обаче най-сетне се наспах... Толкова е хубаво Smile Една хубава топла баня вечер, заедно с приятно разтягане и отпускане на мускулите преди лягане правят чудеса!

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 05, 2010 6:05 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Very Happy Абе намираме си ние тук оправдания, че ни е размързяло! Very Happy Де, гиди...ама хич не ми се вие свят като трябва да направя нещо, дето ми е приятно! И не забравям даже.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 05, 2010 6:57 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Чета, чета и имам чувство, че живея на различна от вашата планета.

Разсеян съм от години и явно това явление не мож' ми подейства осезателно. Wink

Валерия, това с хрумката е страхотна идея!

Оная, че когато мислиш , си създаваш своето си поле( макар, че според мен ти само ЗАСИЛВАШ своето си поле, де),

Пък, когато немислиш, забравяш. Но когато не мислиш, би трябвало да вършиш физическа дейност, та за какво трябва да мислиш? Карай по интуиция и - готово! Smile

Явно, след като се променя средата, се налага да се променяме и ние (и го правим, ама някои се опъват и си трошат нервите. Вместо да се опитат да видят къде са ползите, а ползи няма начин да няма! Smile )

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 06, 2010 1:33 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Valia написа:
Прави ми впечатление, че когато извършвам интензивен умствен труд, почти нямам проблеми с концентрацията. Когато обаче работата ми е бавна и не толкова спешна, и изведнъж почвам да забравям елементарни неща.


Мозъкът в този случай се оросява по-добре. Движим се интензивно - артериалното кръвобращение се активира и оросяването на мозъка става превъзходно. И обратното...


Valia написа:
Според мен има логика в наблюденията ми. Когато мисля интензивно, аз създавам свое магнитно поле заради повишената мозъчна активност. Когато обаче съм в покой, върху мен действа главно земното магнитно поле. И с намаления земен магнетизъм, то и влияещия върху мен магнетизъм намалява и затова почвам да забравям и ставам вяла, отпусната и ми се спи.


Ако човек се научи да влиза в дълбока медитация (окончателното прекъсване не само на мисловния поток, ами и на всякакво усещане от какъвто и вид, и род да е то!!!), което означава, че може да владее своята Мер-Ка-Ба, е единствения фактор, който може да ни помогне за преодоляването на ниската стойност на магнитното поле.

На този етап от времето все още нещата са поносими, но когато започне да тече окончателната и реална фаза на квантовия скок през 2011 год. или 2012 год. (тук вече има два варианта!!!) едва ли някой ще може да се контролира, ако не е овладял Мер-Ка-Бата си ...

Добре би било Мер-Ка-Ба да се включва автоматично на подсъзнателно равнище при всяко колебания в този грандиозен процес, но ... нашето мислене е основната пречка за нейното проявление.

Така, че нека се базираме на не-мисленето и пълния покой изразяващ се в дъбоката медитация.

Останалото просто е едно голямо бля-бля-бля и храна за ума и Егото ни, каквото и да е то, под каквато и да е форма, и съответен израз ... сори.


Valia написа:
Последните няколко дни (докато нямах много работа и бях вяла) забелязах и един друг неприятен ефект - цял ден ми се спи, вечер като се прибера се ококорвам и цяла нощ спя неспокойно. Тази нощ обаче най-сетне се наспах... Толкова е хубаво Smile Една хубава топла баня вечер, заедно с приятно разтягане и отпускане на мускулите преди лягане правят чудеса!


Както казах настройките идват от ума ...Топлият душ по принцип наистина отпуска - не само мускулите, ами и разширява кръвоносните съдове. Именно подари тази причина хора, които имат ниско кръвно не е редно да вземат топъл душ, а по-хладничък.

В противен случай могат да си докарат голям проблем на главата и да заминат спешно за някоя болница...в прединсултно състояние или пък с исхемичен инсулт - възрастова граница за тези неща отдавна няма.

Хатха-йога е полезно нещо, но освен, че отпуска мускулите, тя и активира кръвообращението. Хатха-йога не е особено препоръчителна преди сън ...

Ти просто си въвела по-скоро в някакъв баланс тялото си, което е наваксало изгубеното, а останалата роля за сладкото ти и пълноценно написване е изиграла твоята вътрешна умствена нагласа - преди всичко.

Имала си очакване, че така ще стане, издала си несъзнателна команда, че така ще стане и ... така е станало.

Твоят ум просто е изкомандвал тялото ти. Или по-просто и точно казано ти си се самосугестирала за един по-пълноценен сън.

В крия йога нещата стоят по съвсем друг начин - тя е велико духовно учение и сила. И ако се докоснеш до него, ще се убедиш в това.

Но...когато истинския квантов скок вече бъде в своя апогей няма да имаш нужното време да издадеш подобна заповед ... Confused Rolling Eyes

Помисли за това нещо ...все пак.


Последната промяна е направена от СЕЛЕНА Ярослава Велесова на Съб Фев 06, 2010 3:51 pm; мнението е било променяно общо 1 път

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 06, 2010 1:35 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

AUDAN написа:
Явно, след като се променя средата, се налага да се променяме и ние (и го правим, ама някои се опъват и си трошат нервите. Вместо да се опитат да видят къде са ползите, а ползи няма начин да няма! Smile )


Това е едно от най-правилните решения, естествено ... Wink


Последната промяна е направена от СЕЛЕНА Ярослава Велесова на Съб Фев 06, 2010 3:52 pm; мнението е било променяно общо 1 път

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 06, 2010 1:36 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
Very Happy Абе намираме си ние тук оправдания, че ни е размързяло! Very Happy Де, гиди...ама хич не ми се вие свят като трябва да направя нещо, дето ми е приятно! И не забравям даже.


Мъхъм...мъхъм ... Laughing

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Valia




Регистриран на: 14 Сеп 2009
Мнения: 321
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 06, 2010 2:39 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена написа:
Ако човек се научи да влиза в дълбока медитация (окончателното прекъсване не само на мисловния поток, ами и на всякакво усещане от какъвто и вид, и род да е то!!!), което означава, че може да владее своята Мер-Ка-Ба, е единствения фактор, който може да ни помогне за преодоляването на ниската стойност на магнитното поле.

На този етап от времето все още нещата са поносими, но когато започне да тече окончателната и реална фаза на квантовия скок през 2011 год. или 2012 год. (тук вече има два варианта!!!) едва ли някой ще може да се контролира, ако не е овладял Мер-Ка-Бата си ...

Добре би било Мер-Ка-Ба да се включва автоматично на подсъзнателно равнище при всяко колебания в този грандиозен процес, но ... нашето мислене е основната пречка за нейното проявление.

Така, че нека се базираме на не-мисленето и пълния покой изразяващ се в дъбоката медитация.

Останалото просто е едно голямо бля-бля-бля и храна за ума и Егото ни, каквото и да е то, под каквато и да е форма, и съoтветен израз ... сори.

Ех, значи - човек не може в тоя форум и за малко даже да си позволи да поживее в сладко самозаблуждение... Пак бях изловена, и изправена очи в очи с каквото не ща да си призная, най-безжалостно при това Smile Може би затова и продължавам да се връщам тук, макар и егото ми често да получава тежки удари Rolling Eyes

Аз вътрешно си усещам, че методите ми за постигане на баланс са с твърде краткотраен ефект. Иначе нямаше все да ми тежи около слънчевия сплит и да съм така неспокойна. Това, което правя в момента, е по-скоро борене с условията на средата, отколкото приемане и интегриране с тях. Опитвам се някак да надхитря природата... и за кратко, и за малко, успявам. Но колкото и да не ща да си призная, ми е ясно, че в дългосрочен план не мога да продължавам така.

Неспособна съм да успокоя съзнанието си. Затова и тялото ми е напрегнато, и сънувам глупости по цели нощи. Мога да насочвам съзнанието си, да му задавам програми за изпълнение (както примерно успях да го убедя да ме остави да поспя спокойно няколко нощи), но не мога да го изключвам. Мисля, че подредения ми ум изпитва див панически страх от онова, дето ще се случи, ако вземе да си пусне контрола...

Ето че и аз опрях до нещо, дето изобщо нямам идея как да направя. Ама ще отидем да го видим този Шибенду с крия йогата, може пък той да има някакви идеи Very Happy

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
diana30




Регистриран на: 08 Юни 2009
Мнения: 97
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 06, 2010 3:04 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Селена, много добри съвети и насоки. Благодаря.

Аз обаче изобщо нямам опит в йога или медитация. Честно казано много бих искала да се науча как да влизам в дълбока медитация и така да владея своята Мер-Ка-Ба.
А как може Мер-Ка-Ба да се включва автоматично на подсъзнателно ниво?
Щом задавам такива елементарни въпроси, не знам дали ще ми стигне времето да се науча изобщо на това.

Селена, от около седмица искам да попитам нещо, но все не му идва реда.
Слушала съм много мантри, но има една, която чух наскоро и ми подейства така, както никоя друга досега. Имах чувство, че се извисявам някак си. Чувствах как сърдечната ми чакра трепти( като пеперуди), а аз усещах някаква лекота. Докато я слушах усетих, че заобикалящите ме цветове ставаха по- ярки. Не мога да обясня добре усещанията си, но определено мантрата ми повлия много позитивно.
Ето и линк към нея :

http://www.youtube.com/watch?v=YW8IjcOWtlI

Селена, какво е мнението ти за тази мантра. Много бих искала някой просветен човек като теб да сподели впечатленията си.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 06, 2010 3:31 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена написа:
Valia написа:
Прави ми впечатление, че когато извършвам интензивен умствен труд, почти нямам проблеми с концентрацията. Когато обаче работата ми е бавна и не толкова спешна, и изведнъж почвам да забравям елементарни неща.


Мозъкът в този случай се оросява по-добре. Движим се интензивно - артериалното кръвобращение се активира и оросяването на мозъка става превъзходно. И обратното...

Да, и аз имам такива наблюдения - влезеш ли веднъж в ритъм, става по-лесно... Ама пустото "влизане" си е бая предизвикателство като имаш да мислиш за 100 неща наведнъж или не си достатъчно мотивиран да положиш усилия да се концентрираш... Макар че второто няма нищо общо с магнитното поле Wink

Маг Селена написа:
Valia написа:
Според мен има логика в наблюденията ми. Когато мисля интензивно, аз създавам свое магнитно поле заради повишената мозъчна активност. Когато обаче съм в покой, върху мен действа главно земното магнитно поле. И с намаления земен магнетизъм, то и влияещия върху мен магнетизъм намалява и затова почвам да забравям и ставам вяла, отпусната и ми се спи.


Ако човек се научи да влиза в дълбока медитация (окончателното прекъсване не само на мисловния поток, ами и на всякакво усещане от какъвто и вид, и род да е то!!!), което означава, че може да владее своята Мер-Ка-Ба, е единствения фактор, който може да ни помогне за преодоляването на ниската стойност на магнитното поле.

От 2-3 години се занимавам с медитация, но сравнително спорадично (което естествено е грешка) и за съжаление съм далеч от това ниво на самовглъбяване. Обаче мисля, че молитвата също е вид медитация и би могла да помогне в случая. От няколко дена експериментирам и ми се струва, че има ефект...

Ако е вярно, ще се окаже, че в тези времена по-религиозните, тези, които се молят редовно, са и по-работоспособни..

Маг Селена написа:
На този етап от времето все още нещата са поносими, но когато започне да тече окончателната и реална фаза на квантовия скок през 2011 год. или 2012 год. (тук вече има два варианта!!!) едва ли някой ще може да се контролира, ако не е овладял Мер-Ка-Бата си ...


Лелееее... Ама са си го казали хората: не оставяй днешната работа за утре. Аз сума време се офлянквах и отлагах да започна с държавните изпити и сега ей ме на - ще си сърбам попарата... Не стига, че по принцип си е зор, ами сега и с проблемите предизвикани от квантовия скок! В началото на 2011 би трябвало да съм готова, след което се оттеглям от цивилизацията и се отдавам само на рутинна физическа работа и медитация Laughing

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 06, 2010 3:41 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

diana30 написа:
Селена, от около седмица искам да попитам нещо, но все не му идва реда.
Слушала съм много мантри, но има една, която чух наскоро и ми подейства така, както никоя друга досега. Имах чувство, че се извисявам някак си. Чувствах как сърдечната ми чакра трепти( като пеперуди), а аз усещах някаква лекота. Докато я слушах усетих, че заобикалящите ме цветове ставаха по- ярки. Не мога да обясня добре усещанията си, но определено мантрата ми повлия много позитивно.
Ето и линк към нея :

http://www.youtube.com/watch?v=YW8IjcOWtlI


Диана, това е гаятри мантра - много мощна и благотворна. Ще намериш и други линкове в темата "ВИДЕО: РЕЛАКСИРАЙТЕ, УЧЕТЕ СЕ, ЗАБАВЛЯВАЙТЕ СЕ ..." Smile

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 06, 2010 3:45 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

..по-точно на ето тази страница от темата...

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
diana30




Регистриран на: 08 Юни 2009
Мнения: 97
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 06, 2010 4:06 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Radea, много ти благодаря за пояснението и полезната връзка към темата за релаксация.

Наистина тази мантра ме докосна много силно. Имах чувство, че както аз, така и всичко около мен засия и затрептя.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov