НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Вто Май 21, 2024 7:26 pm Вижте мненията без отговор
Спешно проучване:как ни влияят ниските магнитни полета
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 06, 2010 4:16 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

diana30 написа:
А как може Мер-Ка-Ба да се включва автоматично на подсъзнателно ниво?


Може като ти стане един изработен навик, т.е. след като тялото ти вече е постигнало това състояние го е запомнило.

И когато се практикува дълго време този процес просто става автоматичен.

А някой хора се раждат с него, защото в минал живот просто са го овлядяли.

Така, че процеса просто се влючва амтоматично, на подсъзнателно ниво ... но тялото трябва да го познава отпреди това и да го е научило отпреди това.

diana30 написа:
Селена, какво е мнението ти за тази мантра. Много бих искала някой просветен човек като теб да сподели впечатленията си.


Това е гаятри мантра - нищо, че не е отбелязана като такава.

Какво представлява всъщност гаятри мантрата?! Едно ви една статия ...


Цитат:
ГАЯТРИ МАНТРА

Gayatri Mantra – Източници и значение - Гаятри мантра се състои от 14 думи, или 24 срички.

Aum Bhur Bhuvah Swah Tat Savitur Varenyam, Bhargo Devasya Dhimahi Dhiyo Yo Nah Prachodayat

Богинята Гаятри е инкарнация на Богинята Сарасвати, която е съпруга на Бог Брахма, символизираща шакти или силата и знанието, чистотата и уменията. Сарасвати е богиня покровителка на изкуствата, поетите, музикантите, както и композиторите. Под формата на Гаятри Деви, с благословията на Бог Брахма, се вярва че тя е дарила четирите Веди, или свещенните книги на Индия, на човечеството.

Гаятри мантра – източник и поява

Общоприето е че ведите са източник на истинско знание, думата ‘веда’ означава знание. Богинята Савитри е дала ‘Гаятри мантра’, която още е позната под името ‘Гуру мантра’ или ‘Савитри мантра’, това е една от най-древните мантри, счита се за една от най- висшите и силни мантри изобщо. Тази мантра още се нарича и ‘Майката на Ведите’, може да се намери в Аюрведа, Адхяя, глава 36, стих 3.

Поради нейната голяма сила, Гаятри мантра с течение на времето е станала нещо като запазена марка на брамините, който я използвали и с придобитите сили властвали над обикновените хора. Големият индийски реформатор, Свами Даянанд Сарасвати (Махариши) освободил мантрата от желязната ръка на брахмините и я дал на света, така че тя да може да се ползва от всички. С това, а и други свой действия той премахнал част от заблудата и суеверията на индийското общество и така възвърнал вярата във Ведите.

Гаятри мантра – Полза и значение в хиндуизма

Гаятри, Савитри и Сарасвати са трите богини, представящи трите аспекта на Гаятри мантра, която традиционно се пее 3 пъти на ден. Гаятри е богинята, която се почита в утринната молитва и ръководи Ригведа и ведическия ритуален огън. Всеки грихаста или домакинство, се очаква че поддържа 5 или 3 такива свещенни огъня, за да изпълнява ведически ритуали. На обяд се почита под формата на Савитри и вечерта под формата на Сарасвати.

В санскритския има точни правила за съставянето на поема: римата и дължината не са просто по въображение написани. Счита се че ако тя се изпълнява правилно, изчиства грешните постъпки. Сричките се четат така: Om bhoor bhuvassuvaha,Tatsa Vitur varenyam, Bhargo devasya dheemahi, Dheeyo yonah prachodayat

Гаятри мантра е предназначена да ни подготви и помогне за реализиране на божествената енергия, и се счита че тази мантра представлява Върховното божествено. Тя е предавана само на духовно напреднали аспиранти. При правилно практикуване тя дава възможност на човек да навлезе в трансцеденталните полета и да изживее върховното състояние на Бог.

Но за да се получи това въздействие на мантрата, е необходимо преди това да се постигнат качества на напълно балансирана личност, да се постигне абсолютна добронамереност, човек да живее изцяло по законите на майката природа. Гаятри мантра се счита за звуковото превъплъщение на божествената форма – Брахма, и във Ведическата традиция и култура е от особена почит. В Бхагават Гита Бог Кришна казва в глава 10, стих 35,

" Brihat saama latha saamnaam, Gayatri chandasaam aham, Maasaanam maarga sirshoham, Ritunaam kusumaakaraha"

"Сред всички химни, аз съм песента, пята на Бог Индра, измежду поетите, аз съм Гаятри мантра, изпята всеки ден от посветените, измежду месеците, аз съм Margasira – Ноември- Декември, измежду сезоните аз съм пролетта – когато израстват цветята."

Богинята Гаятри е представена седяща в лотус. Тя има 5 лица, който представляват петте прани – прана, апана, вяна, удана и самана, както и петте елемента - татви – земя, вода, огън, въздух и етер – притхви, джала, теджа, ваю, акаша. Тя има 10 ръце, които носят 5тте айодхас или оръжия – шанкха – раковина, чакра – диск, камала – лотус, варада, абхая, анкуша, уджвала, рудракша мала.
В хиндуистките храмове по целия свят се изпълняват огнени церемонии в чест на богинята Гаятри.

Савитри или Гаятри деви.

Четвъртата сила или шакти е Савитри или Гаятри деви, майката на Ведите, както и на варните – класите. Тя представлява знанието, което е свързано с Ведите, Веданта и Чанда. Тя е семето на тантрите и мантрите, както и в шастрите. Нейният цвят е абсолютно бяло, като чист кристал. Тя е шуддха татва, абсолютно чист елемент и нейната природа е чисто блаженство. Тя е аскетична, притежава огън, брилянтност, тапас, духовна сила, тя е силата на повтарянето на всяка мантра, на духовното усилие на йогите и аспирантите.

Бидейки напълно чиста, нейната обител е Брахма лока, жилището на Брахма, както и всички свети места имат нейната благословия и присъствие. Тя е вечна и върховна. Тя е природата на Парабрахма – дава освобождение. Тя е силата и богинята на Брахма, брилянтността на свръхсъзнанието. Всеки бива пречистен, ако докосе нозете й. Когато пеем Гаятри мантра ние отправяме молитва – „О, Велико Слънце, нека твоята светлина осветли моят ум и мойте емоции.”

Гаятри мантра развива интелигентност, знание, мъдрост, разширява съзнанието. Гаятри се дава на децата в тяхната 8-ма година, когато те започват своето академично обучение. Повтаряйки тази мантра, възприятието и вниманието са добри, паметта е силна, интелигентността е голяма. За да развием осъзнаване, мъдрост и разбиране е необходимо да се практикува Гаятри мантра по 24 пъти всеки ден.

Свами Сатянанда казва – "Не подценявайте силата на мантрите. Не е необходимо да разбирате точно значението, но да се свържете с вибрацията, която се създава от пеенето на мантрата. Ако успеете да се свържете с вибрацията, тогава с течение на времето ще усетите и точките по тялото, в който да се концентрирате по време на различните мантри. Тогава мантрата става мощно средство за духовен растеж и развитие."
-----------------------------
yoga108.info


Ето едно оригинално звучене на гаятри мантра на хинди или по-скоро раджастани...ГАЯТРИ МАНТРА ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
diana30




Регистриран на: 08 Юни 2009
Мнения: 97
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 06, 2010 4:23 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Амииииииии, при такова подробно обяснение на значението на тази мантра, просто останах безмълвна.
Не знаех как се казва мантрата, но просто бях поразена от усещанията, които предизвика в мен.

А как мога да вляза в дълбока медитация- нещо като напътствия са ми необходими или подходящ материал, който да прочета. Наистина съм доста неориентирана в тази насока, но определено искам да се уча.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 06, 2010 5:25 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Първо ето ви още нещичко относно гаятри мантрата, много е интересно ...има го и текста в българско произношение ...

Гаятри мантра

Ом Бхур Бхува Сваха(х)
Тат Савитур Вареням
Бхарго Девася Дхимахи
Дхио Йо Нах Прачодаят.

Ом, физическото ниво, финото ниво,
причинното ниво;ние медитираме върху
божествената светлина на това прелестно слънце
на духовното съзнание. Нека то да подбужда
нашата сила за духовно разбиране.

Гаятри е женският аспект на слънцето и мантра на праната (жизнената енергия). Тази мантра има три символични форми. Рано сутрин Гаятри е във формата на малко момиченце. На обяд тя е млада жена в своя разцвет. Вечерта тя е стара жена. По подобен начин, цвета на Гаятри е червен сутрин, жълт на обяд и сив вечер.

Характерът на Гаятри също се променя по различно време през деня.

Рано сутрин тя е невинна и наивна по детски, на обяд тя е очарователна, красива, а вечер тя е изпълнена с гяна, мъдрост.

Това е също описанието, цвета и природата на праната (енергията). Гаятри мантра символизира цялостната форма на праната, затова тя е и мантра, която се използва в прана видя.

Тази мантра съдържа в себе си двадесет и четири срички. Буквално Гаятри означава „това което освобождава сетивата”. Съзнанието съществува на три плана: физически, астрален и каузален план.

На астрален план съзнанието е по-силно (широкообхватно) отколкото на физически план и на каузален план то е по-силно отколкото на астрален план. Съзнанието е като слънцето, което изгрява на източния хоризонт в ранното утро.

Преди изгрева навсякъде е тъма. И макар, че звездите блестят навсякъде е тъмно. Не можеш да различиш фигурите на мъжете, жените, животните, цветята, обектите. Знаеш че са там някъде, но не можеш да ги видиш.

Когато се зазори и слънцето започне да разпръсква своите бляскави лъчи навсякъде, можеш да добиеш знание, идея за обектите, които не виждаш. Когато слънцето изгрее всичко става ясно, видимо.

Гаятри мантра е като слънце изгряващо на хоризонта на човешкото съзнание, което разкрива в своята светлина не само външния, но и вътрешния свят. В нашия вътрешен свят има много красиви неща, но ние не можем да ги видим.

Знаем за тях от книгите, но не можем да ги докоснем докато не се появи светлина, за да ги видим.

Гаятри мантра разпръсква светли лъчи към различните реалности на съзнанието ни и ни помага да разберем, че съществува не само на външен, физически план, но и други по-фини нива.

Това е значението на Гаятри мантра.
-----------------------------------------
От ученията на Свами Шивананда Сарасвати и Свами Сатянанда Сарасвати

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 06, 2010 5:54 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

А ето пък как звучи...
ГАЯТРИ МАХА МАНТРА ...



Обожавам мантра йога ...просто цялата съм изпълнена точно с нея.

Моят син като чу как пея АУМ настръхна целия горкият ... в пълния смисъл на думата.

Чуйте само и това ... ГАЯТРИ МАХА МАНТРА-2



А това вече и аз не бях чувала и виждала ...просто потъваш в него и си готов/а за дълбоката медитация, неповторимо е ...

БРАХМА ГАЯТРИ МАНТРА...





Последната промяна е направена от СЕЛЕНА Ярослава Велесова на Съб Фев 06, 2010 6:51 pm; мнението е било променяно общо 1 път

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 06, 2010 6:41 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

diana30 написа:
А как мога да вляза в дълбока медитация- нещо като напътствия са ми необходими или подходящ материал, който да прочета. Наистина съм доста неориентирана в тази насока, но определено искам да се уча.


Започва се от А и се върви към Я ...

Прочети тук това НАКРАТКО-РЕЛАКСАЦИЯ И МЕДИТАЦИЯ ...

После ... ПРЕЧКИ ПРИ СЪСРЕДОТОЧАВАНЕТО ...

И това никак не е излишно ... ЙОГА БЕЗ УЧИТЕЛ ...

Какво всъщност е медитацията?!

Медитацията (лат. meditatio) е състояние на релаксация и вътрешна концентрация върху обект или мисъл, или състояние на (о)съзнаване. Медитацията изисква обръщане на вниманието навътре, оттеглянето му от външния свят. Сред ползите от медитацията е постигането на по-добра концентрация, здраве, както и по-високо ниво на съзнанието.

Медитацията е съществен компонент на източните религии, философия и духовни учения, тя е практикувана на изток повече от 5 000 години, а в последно време с навлизането на източните духовни практики тя става популярна в Европа и на Запад. Различните медитативни практики и дисциплини обхващат широк спектър на упражняване и изпитване на умствена релаксация, покой на ума и концентрация.

Значението на латинската дума meditatio първоначално е включвало всякакъв тип, както умствено, така и физическо упражнение, много по-късно думата придобива значението на съзерцаване, съзерцание и като такава е позната в западната философска традиция.

При медитация умът ни е отворен подобно на небето, и в същото време оставаме в настоящето, земни и върху здрава основа. Небето е наша абсолютна природа, в която няма препятствия и е безгранична, а земята е нашата реалност нашето относително, обикновено условие.

Позата, която заемаме при медитация символизира свързването на абсолюното и относителното, на небето със земята на основата с върха, като двете крилe на птица, интегрирала в себе си подобната на небе безсмъртна природа на ума с основата на нашата преходна, смъртна природа.

Медитацията се издига над културните и религиозни бариери и дава възможност на тези, които я следват да установят пряк контакт с истината за тяхното съществуване. Това е практика, която едновременно достига отвъд религиозните догми, и е същност на всички религии. Най-често ние похабяваме своя живот като откланяме вниманието си от собствената си същност чрез безкрайни дейности.

Медитацията е начинът да върнем себе си на себе си, да можем наистина да разберем вкуса на истинското си същество, да преодолеем закоравелите стереотипи. Живеем живота си в една напрегната и тревожна борба, във водовъртежа на алчността и агресивността, в конкуренция, вкопчване, присвояване, постигане на цели, завинаги натоваремни с външни дейности и грижи.

Медитацията е точно противоположното. Да медитираш значи напълно да скъсаш с начина, по който нормално "функционираш", защото това състояние е свободно от всякакви грижи и тревоги.


Дълбоката медитация

При дълбока медитация ученикът забравя най-напред външния свят, а след това тялото. Изчезва понятието за време. Той не чува звуци, не съзнава заобикалящата го среда.Чувството, че се издига, е знак за издигане над соматичното съзнание.

Загубата на усещанията е най-напред в краката, след това в гръбнака, гърба, торса и ръцете. По-нататък човек чувства главата си висяща във въздуха; господства умственото съзнание.

Дълбока медитация се постига най-лесно и предимно чрез МАНТРА ЙОГА...

В началото ученикът достига за кратко състоянието на блаженство, а после се връща. С постоянна практика и непрекъсната медитация той може да остане в това възвишено състояние завинаги. По-късно мисълта за тялото абсолютно изчезва.

Когато влезе в дълбока медитация, човек не усеща тялото или заобикалящата го среда, умът му е безстрастен. Той не чува никакви звуци. Усещанията, които отиват навътре или навън, престават. Егоизмът изчезва. Той изпитва необяснима радост и неописуемо щастие.Постепенно разсъжденията и размишленията също спират.

Когато чрез дълбока мвдитация практикуващият влезе в тишината, външният свят и всички неприятности отпадат. Той се наслаждава на висш покой. В тази тишина е Върховната Светлина на светлините. В тази тишина е Вечното Блаженство. В тази тишина е истинската сила и радост.

Когато практиката е усилена, от само себе си се появява Кевала Кумбака - естествено задържане на дишането, без пурака (вдишване) и речака (издишване).

С това ученикът изпитва невероятен покой и еднонасоченост на ума.
Виденията на древните риши относно душата и други трансцедентални естества се явяват на онзи, който е отдаден на постоянните си задължения, посочени в древните текстове, който е безкористен и който иска да познае Върховния Брахман.

При дълбока медитация ученикът забравя най-напред външния свят, а после - тялото, т.е. изключва изцяло съзнанието си от формите на външния свят.

Усещането за издигане е признак за издигане над телесното съзнание. В началото то трае само миг, след което практикуващият се връща отново към нормалното съзнание. Когато изпита това издигане, той ще почувства особена ананда (блаженство).

Докосвала съм се до това състояние и...винаги ми се е искало да остана там, без да се завръщам в привидните реалност на земния свят ... Wink

И имайки впредвид горе написаното именно дълбоката медитация е Пътя към справянето с проблемите при спадането на магнитните полета ...

БРАХМА ГАЯТРИ МАНТРА-2...



_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
diana30




Регистриран на: 08 Юни 2009
Мнения: 97
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 06, 2010 7:31 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Страхотна и подробна информация Селена. Просто ти ми даваш всички отговори, които ме вълнуват. Благодаря ти за труда.

По повод на медитацията, възможно ли е несъзнателно да съм изпадала в такова състояние? Питам това, защото понякога, когато съм сама в тишината, просто затварям очи- не мисля за нищо, в главата ми е пълна празнота. Усещам невероятна лекота. Дори имам усещане за полюшване, сякаш тялото ми се полюшва, издига се( ох, не мога да го обясня). В съзнанието ми изникват единствено ярки светлини, но пак не мога да обясня какво представляват. В тези моменти изпитвам невероятно спокойствие, любов, пълнота, хармония и блаженство. Чувствам, че сякаш съм си заредила батериите Smile

Често пъти ми се случва да се загледам на някъде, в една точка и в този момент да не мисля за нищо, пак пълна празнота в главата. Това трае не повече от 5 мин, но след тях се чувствам изпълнена с невероятна енергия.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 06, 2010 7:53 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

diana30 написа:
По повод на медитацията, възможно ли е несъзнателно да съм изпадала в такова състояние?


Медитацията не е насилствен процес, тя просто се случва - в началото е един абсолютно неосъзнат процес. Така, както се случва с теб, по начина по който си го описала.

Радостното е тогава, когато се превърне в осъзнат процес!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
diana30




Регистриран на: 08 Юни 2009
Мнения: 97
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 07, 2010 8:59 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Е, значи имам поне бегла представа как да се опитам да се справя с магнитните полета. Smile
Не знам обаче как да поднеса тази информация на близките си,за да могат и те да знаят какъв е лекът срещу умората, разсеяността, физическата слабост, провокирана от влиянието на магнитните полета. Пак ще ми кажат, че не съм в час и ще ми се изсмеят.
Спомням си, че като бях малка, споделях моите мисли и преживявания, след което провокирах притеснение у родителите си и близките си. Можех да виждам аурите на хората, да чувам понякога мислите им. Резултата от моите споделяния беше, че ме заведоха на психиатър и пих някакви хапчета. Сега вече много от моите осезания са притъпени. Но честно казано се чувствам по- добре, защото наистина ми е било много неприятно, когато хората са ме мислили за "хахо".
Понякога ми е много мъчно, че не мога да говоря с близките и приятелите си така, както с вас. Имам само една дружка, с която мога да споделям и да проявявам истинската си същност. Превърнала съм се в хамелеон, който се наглася спрямо хората, с които комуникира Sad
Споделих и ми олекна...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Valia




Регистриран на: 14 Сеп 2009
Мнения: 321
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 07, 2010 10:41 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

diana30 написа:
Превърнала съм се в хамелеон, който се наглася спрямо хората, с които комуникира Sad
Споделих и ми олекна...

Защо бе, Дианче? То на масата вярно това й е работата - всяко нещо различно от общото средно аритметично да бъде мощно придърпвано към нивото на усреднената, уеднаквена, овчедушна тълпа. Ама защо ще им се даваш? Ти си си ТИ, и за да си такава, със сигурност има добра причина. Защо трябва да се преструваш, само за да угодиш някому?

Казваш че имаш само една приятелка, с която можеш да бъдеш себе си. Сигурна съм, че ще си намериш още много такива. Но помисли върху това - нали за да те хареса някой заради теб самата, трябва да види теб самата, а не това на което се правиш, за да "паснеш" и да те харесат?

Дианче, така като чета и почвам да разбирам защо щерка ти точно тебе си е избрала. И тя като тебе ще е от онези дето не пасват в тъплата, и на тълпата това няма да й хареса. Може би е дошла точно при теб, за да се научите двечките заедно да се приемате такива каквито сте, без значение от реакциите на околните. И знаеш ли, на мен ми се струва, че веднъж като приемеш себе си и тълпата види че не може да те помръдне, те оставят на мира и започват да те приемат и те. Как мислиш Cool

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
diana30




Регистриран на: 08 Юни 2009
Мнения: 97
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 07, 2010 12:34 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Вале, аз не държа да се харесам на тълпата. Напротив. Прекалено многото контакти ме изморяват.
Не искам да показвам истинската си същност на всеки, защото ще остана неразбрана и ще бъда подложена за пореден път на подигравки и насмешки. Може би не съм се изразила правилно, в общуването си с хората, аз съм си аз. Не се преструвам на нещо, което не съм, но просто проявявам част от моите черти и моята същност. Например- ако разговарям с човек, който държи много на майтап, аз проявявам точно тази черта от моя характер, тоест започвам да се майтапя и да се шегувам в пълната си светлина Smile От друга страна, ако разговарям с човек, който е сериозен, аз също проявявам тази част от себе си, която е сериозна. Тоест с различните хора, проявявам различни части от мен самата.
Бих искала да има повече хора, с които да споделям моите да кажем интереси, моите преживявания в областта на духовното. Но наистина имам само една приятелка, с която мога да го направя. С нея се чувствам себе си в цялата си пълнота и проявление- като се почне от сериозността, премине през шегите и майтапите и стигне до духовността. Пред нея аз показвам цялата си същност. А с другите хора- само отделни части.
Не знам дали го обясних добре, ама се опитах поне де Smile
А иначе по отношение на разсъжденията ти относно избора на дъщеричката ни, като се замисля, има логика в това, което казваш.
Може би тя ще е различна и тъй като съм минала по този път, ще мога да й помогна донякъде, както й обратно- бидейки тя по- съвършена от мен, да ме научи как да бъде себе си в цялата си пълнота Smile
Поживьом, увидим Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Valia




Регистриран на: 14 Сеп 2009
Мнения: 321
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 07, 2010 12:49 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

diana30 написа:
Може би не съм се изразила правилно, в общуването си с хората, аз съм си аз. Не се преструвам на нещо, което не съм, но просто проявявам част от моите черти и моята същност.

В такъв случай, наистина не съм те разбрала правилно Smile За което искрено се радвам!

diiana30 написа:
Може би тя ще е различна и тъй като съм минала по този път, ще мога да й помогна донякъде, както й обратно- бидейки тя по- съвършена от мен, да ме научи как да бъде себе си в цялата си пълнота Smile

Е, пожелавам успех и на двете ви! Дръжте ни в течение Very Happy

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 07, 2010 1:42 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Valia написа:
И знаеш ли, на мен ми се струва, че веднъж като приемеш себе си и тълпата види че не може да те помръдне, те оставят на мира и започват да те приемат и те. Как мислиш Cool


Забрави, Валя!

От личен опит ти казвам, че тълпата никога няма да е приеме, защото е невежа. А невеството е заслепение и заблуждение. Така, че тя никога няма да бъде разбрана от тълпата...

А коренът и източника на омразата се крие именно в невежеството.

Тълпата може да имитира, че я приема или харесва, но това далеч няма да е истината.

Единственото предимство и преимущество за Диана ще е това, че няма да изгуби себе си приемайки се такава, каквато е.

Това се постига като човек все повече и повече прониква и опознава себе си и своите скрити вътрешни нагласи.

Така той престава да се впечатлява от мнението и оценките на примитивната невежа тълпа, затънала до над главата си в закостенели заблуждения и заслепение, която престава да бъде за него какъвто и да било критерий.


Последната промяна е направена от СЕЛЕНА Ярослава Велесова на Нед Фев 07, 2010 1:50 pm; мнението е било променяно общо 1 път

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 07, 2010 1:49 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

diana30 написа:
Пред нея аз показвам цялата си същност. А с другите хора- само отделни части.


Извинявай, Диана, но никой не може да покаже цялата си същност пред когото и да било, защото никой не може да познава изцяло своята същност тук на Земята.

Ако даден човек стигне до такова високо духовно развитие той престава да се преражда тук на Земята и същността му остава да съществува в друго измерение с други функции и предназначение.

Единствено и само нашият Създател-Творец познава до съвършенство и най-тайните ни кътчена на нашата цялостна същност.

Тази твоя приятелка може само да те разбира и приема такава, каквато си. И това не е малко! Smile

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Valia




Регистриран на: 14 Сеп 2009
Мнения: 321
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 07, 2010 1:59 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена написа:
Тълпата може да имитира, че я приема или харесва, но това далеч няма да е истината.

Единственото предимство и преимущество за Диана ще е това, че няма да изгуби себе си приемайки се такава, каквато е.

Тълпата не притежава собствени чувства и мисли. Тя е само усилвател за зададени отвън нагласи. Някой отнякъде определя нормата, дава тон - и стадото овце единогласно и послушно започва да припява.

В този ред на мисли тъплата няма мнение. Тя е просто репресивен апарат, настройван умело от кукловоди. Какво значение има тогава мнението на някой, който не притежава собствено мнение?

Съгласна съм, че най-правилният подход е човек да гради представата за себе си и опората си вътре, не да търси външна такава в мнението на околните. А колкото до приемането от околните и оставянето на мира - то като спреш да им обръщаш внимание е все едно дали ще те оставят на мира. Филтрираш ги като шум в системата, и дотам. Майната им Cool

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
diana30




Регистриран на: 08 Юни 2009
Мнения: 97
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 07, 2010 2:20 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена написа:
diana30 написа:
Пред нея аз показвам цялата си същност. А с другите хора- само отделни части.


Извинявай, Диана, но никой не може да покаже цялата си същност пред когото и да било, защото никой не може да познава изцяло своята същност тук на Земята.

Ако даден човек стигне до такова високо духовно развитие той престава да се преражда тук на Земята и същността му остава да съществува в друго измерение с други функции и предназначение.

Единствено и само нашият Създател-Творец познава до съвършенство и най-тайните ни кътчена на нашата цялостна същност.

Тази твоя приятелка може само да те разбира и приема такава, каквато си. И това не е малко! Smile


Селена, хвърли ме в размисли. И колкото повече мисля, толкова повече осъзнавам колко си права. То наистина аз не се познавам изцяло, какво ли остава за някой друг. Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov